Skoči na vsebino

AROGANCA IN OBJESTNOST na cestah


Miki Mauss

Priporočene objave

Po mojih izkušnjah na cesti si aroganco lastijo predvsem vozniki na štirih ali več kolesih, tisti na dveh pa imajo raje objestnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zdaj moraš žalit in pljuvat?

Kmetavz ... (ja, mam se za žabarja in ja, ni mi všeč tak odnos).

Kmetavz te je naredu.....

res nebi smel žalit ampak nisem jaz začel. Ampak vame se je pa treba spotaknit, ane?

Umikan prejšnji post. Bo zdaj v redu? Mešča :alien1: n?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem enkrat "za stos" probal iz CE do sentilja voziti 130. VSI so me prehitevali. zaradi blendanja sem porjavel v obraz. pa so napram tujcem se prizanesljivi. :slap:

Bullshit.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dekadenca.

Družbe in vsega ostalega. Seveda se odraža tudi in predvsem na cestah.

:evilgrin:

Psihologi so že zdavnaj dokazali, da človek, ko sede v svoj avto, v tistem malem, udobnem in pred zunanjimi vplivi varnem prostorčku postane natanko tisto, kar v resnici je. Prave poteze osebnosti planejo na dan s takšno intenzivnostjo, da jih nobena provida ne ustavi.

Avtomobilist v svojem malem svetu = car! Nepremagljiv. Nedotakljiv.

Zato vsak, njemu podoben osebek, ki malo preveč postrani pogleda v to majhno in samooklicano carstvo, v delčku sekunde postane sovražni element.

Torej, treba ga je popljuvati, izriniti, scvreti.

Ja, ja, tako se imamo.

Strpnost, kam so te izgnali?

Ampak, vem pa tudi to, da razen blontnih obstajajo tudi črne, rjave, rdeče in sive krave.

Pa tudi kravjeki ... :whistle: :P !

Točno tako je!!!!!!

Imam BMW ja in vozim na tempomat. Udobno, nastaviš ga na 140, kar je b.p. in komot voziš. Po desni ne prehitevam, za rit se ne limam, ker to počno samo totalno naduti idioti, hitrejšim se umaknem na desno,... v glavnem, če hočeš videti idiote na cesti, lahko vsakega, ki ne vozi tebi všečno, za idiota krstiš. Strpnost je lepa slovenska beseda. Tudi če v avtu popizdevaš, boš do LJ zgubil samo nekaj minut. Imaš avoradio? Poišči si lepo postajo in uživaj v vožnji.....Narobe pa je, da na vsak način hočeš v želji sebi dvigniti ceno tako, da krstiš vse za idiote. Napača.

Vozil sem po prehitevalnem pasu v koloni cca 110 km/h. Sam bi peljal hitreje, vendar sem imel vozila pred sabo. Desna kolona je vozila cca 10 km počasneje. Vozilo za mano mi je začelo blendat, češ umakni se desno. Z veseljem sem to naredil, ga spustil naprej in zavil nazaj na prehitevalni pas. No, pa sem mu začel blendati jaz :rolleyes: ...., željo po prehitevanju sem nakazal tudi z levim blinkerjem. Saj je skapiral, šola je bila vzgojna. Umaknil se je desno, pri vožnji vzporedno sva se drug drugemu zarežala, on pa se je še z roko simpatično vžgal po čelu. Registracija CE, deda bi povabil na pijačo, ker je svojo napačo tako priznal.

Vsak dan se vozim vsaj enkrat rel. Slov. Bistrica - MB. Dve zadrgi! Vozniki pojma nimajo, kako se zadrga zapira. Velika večina. Namesto da bi peljali do zožitve, rinejo že prej desno, s tem ustavljajo desno kolono, predvsem šleperje, ki nato popizdevajo in začnejo voziti po levi špuri. Če bi vsi iz leve kolone peljali do zožitve, bi se z izmeničnim vklapljanjem obe koloni premikali z enakomerno hitrostjo in brez zaustavljanj. In kaj je narobe? Darsu je predrago nastaviti table s pravilom zadrge :headbang: !!!

Enako je iz smeri LJ pred Celjem. Ampak, v vozilu je avtoradio, ki razbija dolgčas.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,kej tazga k na naših cestah vidiš,to je samo u filmih.Lahko bi cel roman napisal :headbang:

Sam tolk na brzino.Vsak dan proti Kranju po glavni cesti se peljemo 60-70 :headbang: (omejitev 90)

Na avtocesti pa mogoče 5% da žmigouc ko spreminja smer(za ta prekršek bi morali dati eno ORNK kazen,to je zame hujš kot

kšn drug prekršek:)kolk jih gre prav zarad tega rakom žvižgat... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, mam se za žabarja

:eek: hvala, da si me pravočasno opozoril... :D

Žabarju pa res ne mislim pira plačeval!!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetavz te je naredu..... res nebi smel žalit ampak nisem jaz začel. Ampak vame se je pa treba spotaknit, ane?

Umikan prejšnji post. Bo zdaj v redu? Mešča :alien1: n?

Ja, ker klobasaš.

Drgač pa - moja mt je bla s kmetov, fotr je pa iz mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker klobasaš.

Drgač pa - moja mt je bla s kmetov, fotr je pa iz mesta.

tist je bolj zaselek kot "mesto" ..pa pozabil omenit, da je manjši zaselek kot zagorje. Zgleda da je v tej debati bolj Miki "meščan" z nerazčiščenimi pojmi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist je bolj zaselek kot "mesto" ..pa pozabil omenit, da je manjši zaselek kot zagorje. Zgleda da je v tej debati bolj Miki "meščan" z nerazčiščenimi pojmi..

Uradno je mesto, pa da ga j...š.... : :smoke:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bliže službi - my ass da bom dal za garsonjero 150 k €? Ne hvala - mam rajš bajto za 2/3 te cene. Nimamo pa vsi te sreče da bi se rodili žabarjem, ki jim je Jazbinšek šenkal stanovanja, za katera hočejo zdaj 200 k € in tko naprej (vsi okol 30 let in več veste o čem govorim) Sploh pa nisem siguren če si želim živeti v LJ, ampak to je že druga tema (nočempoče*urjenih otrokpress)

Delo doma - mislim da je to kar bližnja realnost.... Bomo vidli.

Ti si pa res zafrustriran in fouš vsem za katere misliš, da so bolj bogati od tebe, a ne? Ker jim je bilo itaq vse podarjeno al pa so nakradli. Za razliko od tebe, ko moraš vse samo s trdim delom zaslužit?

Sem dosti redno na relaciji med CE in LJ. Po avtocesti. Ne glede na to kako hitro vozim (od 110 do 140 km/h) vglavnem ni nikol panike.

Prehitrim se umaknem, prepočasne prehitim in to je to.

Aja, pa še štikl LJ obvoznice imam dnevno na sporedu, pa tudi ni take panike. Ja, valda, da je treba včasih malo pobremzat, da ne zamenjam pasu tako, da bi kasirala kakega prehitrega v rit, ampak pri tem me pač ne bo pobralo.

In, ja, tudi jaz se včasih vozim po 1 uro iz službe (pot zahteva v normalnih pogojih 10 min), pa kaj. Do zdaj me je še vse počakalo. Tako doma kot v službi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja, valda, da je treba včasih tako, da bi kasirala kakega prehitrega v rit, ampak pri tem me pač ne bo pobralo.

...

:kva1: :hmm: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ? si bil zraven ?

Ne, ampak sem pogosto na tej relaciji in vem, kako se vozi.

In če so te VSI prehitevali, si pač stal na mestu...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker klobasaš.

Drgač pa - moja mt je bla s kmetov, fotr je pa iz mesta.

tist je bolj zaselek kot "mesto" ..pa pozabil omenit, da je manjši zaselek kot zagorje. Zgleda da je v tej debati bolj Miki "meščan" z nerazčiščenimi pojmi..

res ne bom. Škoda besed. Kot vsaka MS tema so tudi tukaj bogovi ki lahk vse rečejo, čepa kdorkoli karkol narobe reče pa hop, dejmo ga.

Za kaj se mam jaz, je čist vseen. Lahk sm kmet (btw če bo tak trend se nam bo vsem še fajn kolcalo po njih, ampak žabarji jih itak ne rabjo ker majo vse kar rabjo v Šparu in pa pri Zokiju), meščan, malomeščan, pa zarad mene tud šotorist, al pa prebivalec oaze. Kar vam paše, drage MS legende.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa res zafrustriran in fouš vsem za katere misliš, da so bolj bogati od tebe, a ne? Ker jim je bilo itaq vse podarjeno al pa so nakradli. Za razliko od tebe, ko moraš vse samo s trdim delom zaslužit?

Dej dej baba, nehi pametvat. U starih cajtih vam je vse padl u naročje pa reč kar češ, vsak frizer, mehanik al pa prodajalka ste lahk mel bajte če ste hotl. Nekaj vam je tud Jazbinšek šenkal, če pred tem že kdo kak kredit vzel vam ga je pa inflacija plačvala. Prou rad bi te vidu brez vsega kar so ti doma podaril v današnjem času kej ustvarit. Prav rad bi te vidu s povprečno plačo 800 eur bajto postavt al pa stanvanje kupt. Na 30 let dobiš ene 60.000€, u LJ to še garaža ni. Ne pametuj, no.

Boli me k. za vse kaj majo drugi, nej imajo in ne, nisem zafrustriran. Imejte karkol pač imate pa naj bo to zarad mene bajta na kongresnem trgu zraven sidra, če je treba. In ja vse kar mam sem sam naredu in sem na to ponosen in po poklicu nisem očkov sinek.

Stvari se pa danes kupijo vsaj 10 krat težje kot so se 30 let nazaj, ko ste vi zidal ali kupval stanvaje.

Zdej pa hitr brisat pa WaRne pošiljat k vidm d si modelator.

Sicer pa :topic:

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli me k. za vse kaj majo drugi, nej imajo in ne, nisem zafrustriran. Imejte karkol pač imate pa naj bo to zarad mene bajta na kongresnem trgu zraven sidra, če je treba. In ja vse kar mam sem sam naredu in sem na to ponosen in po poklicu nisem očkov sinek.

Jako si pameten. Tud mi nismo nč ukradl. Men fotr še izpita za motor al pa avto ni plačal. In sem ponosen na to, da vse kar sem ustvaru, sem ustvaru z lastnimi rokami in zato nobenga ne žalim pa zmerjam z žabarjem, malomeščanom, štajercem........

Glede na vožnjo po cestah pa sploh ni važn kakšno registrsko območje je na avtu. Povsod maš cepce. Tako v SLO, A in še mnogo kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz načeloma na cesti nimam proti nobenemu nič vsi grešimo-delamo napake saj se ja iz njih učimo.

Priznam pa,da sem mnogo bolj previden,če vozi pred mano ali pa zamano avto z oznako: KK,KR in HR. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo kako se kultura obnašanja odraža v tej dotični temi, poglejte se malo, poglejte te zmerljivke, kmetavz, žabar, celjan, ja pizdarija pa kaj vam je :unsure: in taki nestrpneži na egotripu kot ste popizdevate na tej revščini od ceste, ki jo imamo kolikor je že pač imamo, pa saj ne more bit drugače kot je, vse v kurcu, bog ne daj da bi kdo malo umiril živce in šel na pot deset minut prej in umirjeno vozil do službe ali pa kamor že koli, pa saj ni tako težko, pa komu se kdaj umaknit, prednost dat, ooo to pa ne ti me pa že ne boš :headbang:, raje se skulirajte, tam zunaj avta je še en svet, ki je lahko prekleto zanimiv, če komu podariš nasmeh, prednost, pozdrav z roko, pa čeprav ima tablico od tam za katere pregovorno mislimo da so zdraharji na cesti, ja madona pa saj niste samo vi na cesti, fer odnosi in dinamična vožnja v okviru pravil še nobenemu ni sklatila krone iz glave, nobenemu, sem prepričan da si tisti trenutek ko se začneš jezit in pizdit takoj v najslabšem možnem scenariju da storiš usodno napako z tragičnimi posledicami, takoj si v igri z lajfom, še posebej na motorju, tam pa še sploh, zato skulirajte se in prešaltajte kot pravijo modri na kakšen dober radijski program in začnite gledat okoli sebe na svet v boljši luči in tako se bo svet tudi obnašal do vas, ja tale tema je pa res ogledalo samega sebe, da ne bo pomote, tudi jaz se kdaj zagledam v njem, na srečo vse manjkrat !

:yea1: vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kje ne bo folk živčen. Za visoke hitrosti nabijejo visoke kazni in pol eni vozijo 70 tam kjer je omejitev 90. da ne govorimo o avtocestah k ti nabijejo vinjeto pol pa je vsake 20 km delo na cesti in kilometrške kolone. Sej nas država tera u to da smo živčni na cestah. Za kurčevih 60km rabiš več kot uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!