Skoči na vsebino

Registracija mopeda in bonifikacija


filipb

Priporočene objave

Zivjo.

Ne vem, ce je bila tema ze obdelana (iskanje po tem forumu je bolj bedno), ampak zanima me, ce je mozno bonifikacijo nabirat na kolesu z motorjem (mopedu), potem pa zadevo prenest na motorno kolo, ko ga enkrat nabavis.

Hvala.

.filip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da gre, ker imajo zavarovalnice to vse skupaj v eni kategoriji motornih koles, ki jo potem ločujejo po prostornini motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga ni treba popraviti. Oni ti ga zavarujejo brez da bi ga pogledali, kaj šele preizkusili. Prinesi jim številko okvirja in ime in tip mopeda in moč motorja in prostornino motorja in reči, da rabiš zavarovanje zato, da bi dobil nalepko in ga registriral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga ni treba popraviti. Oni ti ga zavarujejo brez da bi ga pogledali, kaj šele preizkusili. Prinesi jim številko okvirja in ime in tip mopeda in moč motorja in prostornino motorja in reči, da rabiš zavarovanje zato, da bi dobil nalepko in ga registriral.

Brrrm ali to pomeni, da imam lahko nek moped zavarovan in ne nujno tudi registriran N let ter s tem pridobim N bonifikacisjkih razredov potem pa vse skupaj prenesem na MOTOR ?? Please say yes :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga ni treba popraviti. Oni ti ga zavarujejo brez da bi ga pogledali, kaj šele preizkusili. Prinesi jim številko okvirja in ime in tip mopeda in moč motorja in prostornino motorja in reči, da rabiš zavarovanje zato, da bi dobil nalepko in ga registriral.

Brrrm ali to pomeni, da imam lahko nek moped zavarovan in ne nujno tudi registriran N let ter s tem pridobim N bonifikacisjkih razredov potem pa vse skupaj prenesem na MOTOR ?? Please say yes :P

Lahko ti jaz rečem YESSSSSSSSSSSSSSS.......le zakaj misliš,da sem usposobil svojega :?: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga ni treba popraviti. Oni ti ga zavarujejo brez da bi ga pogledali, kaj šele preizkusili. Prinesi jim številko okvirja in ime in tip mopeda in moč motorja in prostornino motorja in reči, da rabiš zavarovanje zato, da bi dobil nalepko in ga registriral.

Brrrm ali to pomeni, da imam lahko nek moped zavarovan in ne nujno tudi registriran N let ter s tem pridobim N bonifikacisjkih razredov potem pa vse skupaj prenesem na MOTOR ?? Please say yes :P

Lahko ti jaz rečem YESSSSSSSSSSSSSSS.......le zakaj misliš,da sem usposobil svojega :?: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :D

vem , da je to prej delovalo, kako pa je po novem, ko so tudi mopedi registrirani ?? enako ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, zavarovanje brez voznega mopeda (ali celo popolnoma brez (enostavno izmišljen moped)) je po starem prav gotovo šlo na tak način. Sedaj, ko so tablice bi pa načeloma tudi moralo iti takole:

Prvič ti bodo dali polico, ker še ni registriran in ker ga brez zavarovanja ne moreš registrirati.

Naslednjič se pa znajdi.

Ko ti bodo rekli, kakšna pa je številka tablice reči, da ne veš, ker si moped čez zimo odjavil in vrnil tablico in prometno in da sedaj rabiš zavarovanje za pridobitev nove nalepke in tablice. Malo težje bo z odgovorom, zakaj nisi po odjavi prišel po zavarovalniški denar. Boš pa rekel, da si pozabil ali pa da tega, da lahko dobiš denar nazaj, nisi vedel.

Nikar pa tega ne urejaj v pisarnah za tehnični pregled, kjer sklepajo tudi obvezna zavarovanja. Najbolje je, da si najdeš kakšno finančno ustanovo, ki s pooblastilom zavarovalnice za ime zavarovalnice sklepa zavarovanja, te najmanj zanima kaj in koliko imaš, samo da vplačaš in potem ne delaš sitnosti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sledi

-kupi moped in motor

-registreraj oba

Moped 20.000 plačuješ 10 let da prideš do 50% (200k)

+ Motor 80.000 ga odjaviš dadobi nekje od 10-40k nazaj

Skupej 100.000

Če imaš registrerana oba nisi v 10 letih naredil nič :!: :!:

Če imaš samo motor in z njim nabiraš popust pa imaš vsako leto zapored po 5% manj za plačat.

Saj vsi prav dobro vemo da se popust sešteva po 5% na leto zavarovanje pa se vsako leto podraži za NAJMANJ 10%.

Da bi motor odjavil se mi zdi nesmiselno saj imamo tako vreme da se še decembra lahko vozimo(nismo več omejeni samo na poletje)

Predlog za zavarovalnico :lol: :lol: zakaj nebi za vsak mesec ko imamo registrerano vozilo dobil pa 1% (4 mesece = 4%)to bi bilo pošteno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Pozdravljeni!

Ami zna kdo točno povedat koliko pride komplet strošek registracije mopeda APN6 s polno bonifikacijo ali brez nje?

V naprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ami zna kdo točno povedat koliko pride komplet strošek registracije mopeda APN6 s polno bonifikacijo ali brez nje?

V naprej hvala za odgovor.

Živijo! Ravno včeraj sem registriral Tomosa APN 6.

Stroški so pa taki:

Prometno dovoljenje in ovitek: 1,23€

Registracija novega vozila/ izdaja PD: 14,19€

Reg. tablica (150x110mm), kovinska: 7,20€

Teh. pregled -25% - 16,69: 12,52€

Letna dajatev za uporabo vozila: 0,0€

Zavarovanje (zav. Triglav) -50%, prenešeno z avta: 19,30€

Skupaj: 54,44€

Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj :yes:

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A kdo ve kako je če nimaš nobenih papirjev

ker je ape6 star 28let so se papirji izgubili...

hvala

Pozdravljeni!

Ami zna kdo točno povedat koliko pride komplet strošek registracije mopeda APN6 s polno bonifikacijo ali brez nje?

V naprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je če nimaš nobenih papirjev

ker je ape6 star 28let so se papirji izgubili...

hvala

Pozdravljeni!

Ami zna kdo točno povedat koliko pride komplet strošek registracije mopeda APN6 s polno bonifikacijo ali brez nje?

V naprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je če nimaš nobenih papirjev

ker je ape6 star 28let so se papirji izgubili...

hvala

Ko sem ga jaz pred leti registriral, sem samo rekel, da sem 1. latnik in da so se papirji izgubili. Nič niso komplicirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

odvisno od zavarovalnice oz. od posameznega zavarovalnega "agenta"/zasopnika. men je uredil še prenos bonifikacij iz avtomobila na moped ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma če je kešn fajn agent pol se da vse zment. Če maš pa recimo tut avto pri njemu zavarvan al pa še kaj, bi ti pa skor mogu. Če ne je pa pač baraba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sledi

-kupi moped in motor

-registreraj oba

Moped 20.000 plačuješ 10 let da prideš do 50% (200k)

+ Motor 80.000 ga odjaviš dadobi nekje od 10-40k nazaj

Skupej 100.000

Če imaš registrerana oba nisi v 10 letih naredil nič :!: :!:

Če imaš samo motor in z njim nabiraš popust pa imaš vsako leto zapored po 5% manj za plačat.

Saj vsi prav dobro vemo da se popust sešteva po 5% na leto zavarovanje pa se vsako leto podraži za NAJMANJ 10%.

Da bi motor odjavil se mi zdi nesmiselno saj imamo tako vreme da se še decembra lahko vozimo(nismo več omejeni samo na poletje)

Predlog za zavarovalnico laugh.giflaugh.gif zakaj nebi za vsak mesec ko imamo registrerano vozilo dobil pa 1% (4 mesece = 4%)to bi bilo pošteno

Ne razumem kaj komplicirate:

Kupiš moped. Dobiš bonus kot na avtu-najmanj kar dobiš je 30%.Dobiš še 50% na neodjavo! Potem dobiš še 20% posebnega popusta.In na koncu še 4 % gotovinskega.

Ali ti je to še vedno predrago!

Pošlji PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko, ker 20% posebnega popusta je od včeraj naprej :grim

Citiral si njegov post z dne: Blade, on 18 Sept 2002 - 09:42, said:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiral si njegov post z dne: Blade, on 18 Sept 2002 - 09:42, said:

Sem pravi butl! Šele sedaj vidim kaj sem naredil narobe!Citiral sem narobe citat! :headbang:  Se opravičujem ampak to o popustih pa drži! :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!