Skoči na vsebino

Iskanje zaposlitve, komentarji na zaslužek,...


klemens

Priporočene objave

Buljš ko nič. . Kdor z majnhim ni zadovoljen, velkega vreden ni.

LP

Dubi

tole ti dam pa čisto prav. Večino delavcev v tovarnah bi bilo zelo zadovoljnih s takšno plačo. Mislim pa da nekateri tule nimajo pojma , kaj se pravi delat za mali denar, pa se neki preseravajo ...joj to je pa malo oh za takšen denar sem pa raje doma....ja prav gotovo. Naj malo stopijo z višav med navadne ljudi pa bodo videli, kako je to če nisi iz Ljubljane.

Da me ne bo kdo narobe razumel, nimam nič proti ljubljančanom ali komorkoli drugemu , ampak takšna je kruta resnica.

no pa brez zamere... :oops: :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ti dam pa čisto prav. Večino delavcev v tovarnah bi bilo zelo zadovoljnih s takšno plačo. Mislim pa da nekateri tule nimajo pojma , kaj se pravi delat za mali denar, pa se neki preseravajo ...joj to je pa malo oh za takšen denar sem pa raje doma....ja prav gotovo.

dr.looney :twisted:

To gre tut men mal na k....! :evil: Vsak pač dela po svoji zmožnostih, ne more nekdo tko gledat, češ, pha, za ta dnar ne dvignem svoje riti iz pojstle, navadn preseravanje.

Bojo že vidl, bomo mogl spet u hoste!!! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer delam nekaj, kar me zelo veseli, ko pa dobim plačilo, se pa bolj kislo držim (ni redno delo). No, danes se ravno ne pritožujem. Moram počakat do 17h, posnet intervju in pobašem 3k SIT (bo glih za en CD) :lol:

Sicer pa še začenjam asistirat na računalniških tečajih, kjer je 600/45 min + bonus na število ponovitev, ocena slušateljev, ... ko pa diplomiram (če diplomiram) pa še 20% gor. Dobra stimulacija za začet študirat, ni kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A išče kdo, ki ima kaj pojma o računalnikih (pa ne mislim s tem, da zna v Wordu nekaj napisat :lol: :lol:) , ali telekomunikacijah, službo ?

Če ga ne moti delo v treh izmenah in da ima srednjo izobrazbo, potem vem za nekaj. Gre se za nadzor sistemov.

Več o tem pa po PM.

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, no! Vsak normalen človek stremi za čim večjim.

Tu to drži ... vsi imamo - imajo cilje.

Da pa znaš cenit nekaj malega, pa z željami nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm če začneš skor iz nič oz. iz nič, pa potem rasteš počas ampak zanesljivo, boš znal ves trud cent, ki si ga vložil v to, čeprav je bilo na začetku tako rečeno nič. Razumel boš tiste, ki imajo slabšo plačo ko ti, tko boš lažje komuniciral z njimi oz. obratno. Najbolj so srečni tisti, ki nimajo "nič", saj se z ničemer ne obremenjujejo. Vse večje želje in dosego po ciljih, pa itak pride z leti in finančnimi sposobnosti in ostalimi isto. Boj za preživetje!!!

Daywlaker men se pa zdi, da je boljš plačano v Lj, zaradi tega, ker je glavno mesto Slovenije, veliko, velik podjetja. Sej je tako, ljudje dobivajo večji OD, tako tudi potošni material raste in vse druge al obratno al premo sorazmerje. To najbolj vedo ekonomisti, kako naseljenost mest in vse drugo vpliva na višino OD. Sm približno se mi nekaj sanja.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj so srečni tisti, ki nimajo "nič", saj se z ničemer ne obremenjujejo.

Če si to mislil dobesedno potem se bo kmalu najdel kdo, ki te bo zelo osrečil :)

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dunker

Uporabnik

Član od: nedelja, 19.05.2002 0:24

Objav: 612

Kraj: Železniki

Objavljeno: 20 sep 2002 20:30 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Rudib, 2 vprašanji bi ti postavil...

1. Kakšen je študij prava, pa potem odvetništvo? Ta zadeva me nekoliko mika za naprej...

2. Kaj zavraga je airsoft?

Nazaj na vrh

BRANE

Član

Član od: sobota, 06.10.2001 21:21

Objav: 179

Kraj: Kazakhstan

Objavljeno: 20 sep 2002 21:14 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Bemti, se vidi, da motor ni za pridno, kleno delavsko roko, ampak moraš bit najmanj študent in to za visoke šole. Pravkar sem končal fakulteto na Tinjanu, vpisujem se na magisterij na Slavnik, ampak sprejemni so pa hudi. Drgač pa delam kot pisarniški molj nekej v vezi z železjem. Kakšno šolo sem končal, pa mi še zdaj ni jasno, saj je tolko vode, vina in piva preteklo od moje šole do sedaj..Zgleda da tudi moji hobiji pridno načenjajo moj spomin in jetra, pa tudi kaka veja me ušlata po glavi med mojimi pohajkovanji z mopedom po terenu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest študent 2. letnika računalništva, zraven pa programer in inštalater bančnega poslovanja za podjetja. Če kdo kej rab nej pove

Nekje je treba služit študentski kruh.

Robbertt, a to slucajno Proklik instaliras?! Ker nekaj preko dveh let sem tudi jaz nekaj podobnega delal... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest študent 2. letnika računalništva, zraven pa programer in inštalater bančnega poslovanja za podjetja. Če kdo kej rab nej pove

Nekje je treba služit študentski kruh.

Robbertt, a to slucajno Proklik instaliras?! Ker nekaj preko dveh let sem tudi jaz nekaj podobnega delal... :wink:

To je pri Halcom-u ? Kolk pa rabijo tam študentov za inštalacijo bančnih poslovanj ( poznam dva ka tudi to delata :) ).

Se pa strinjam da je treba nekje služiti študentski kruh sploh pa glede na časovno obremenjenost na računalniškem faksu ( beri časa ostaja tok da lohk še alkoholik rataš :) ).

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj za v razmislek tistim, ki za pod 1000 sit/h ne mislijo s prstom mignit.

Avgusta sem pri gradbeni firmi za 500 sit/h garal od 6h zjutraj do 6h popoldne, septembra pa na bencinski črpalki za 350 sit/h poleg normalnega urnika delam še vse sobote in nedelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daywlaker men se pa zdi, da je boljš plačano v Lj, zaradi tega, ker je glavno mesto Slovenije, veliko, velik podjetja. Sej je tako, ljudje dobivajo večji OD, tako tudi potošni material raste in vse druge al obratno al premo sorazmerje. To najbolj vedo ekonomisti, kako naseljenost mest in vse drugo vpliva na višino OD. Sm približno se mi nekaj sanja.

Lp

Dubi

WRONG!!!

Edino kar je v LJ dražje kot npr. v NM so stanovanja, drugi življenjski stroški so praviloma cenejši kot pri nas na "periferiji". Lahko mi verjameš al pa ne. Govorim ti iz svojih izkušenj.

v LJ je zaradi velikega števila podjetij večja konkurenca, kar cene kvečjemu zbija, poleg tega pa prinaša boljšo izbiro. res je, da zaradi take mase ljudi, kot je v LJ, večje število podjetij sploh lahko živi. pri nas v NM pa že eno podjetje, ki je specializirano za določen tržni segment proizvodov ali storitev, zadovolji svoj trg in niti ni možnosti za obstoj dveh podjetij na trgu, saj že eno komaj preživlja svojega lastnika.

v LJ je velik dejavnik višje stopnje blaginje vsekakor skoncentriranost javnega sektorja, raznih državnih uprav, ministrstev, predvsem pa sedežev velikih podjetij. Zakaj?? Ministrstva, javna podjetja, velika podjetja, vsa imajo ogromno manjših podizvajalcev, ki jih najemajo najpogosteje blizu sebe, saj jih bolj poznajo. Ogromno podjetij živi na račun njih. Tudi davki (na dobiček, na dodano vrednost) se stekajo poleg državne blagajne tudi v določenem % na občinski račun, kjer je sedež podjetja. Centralizacija dviguje standard v LJ.

Mogoče se motim?? Upam da mi bo kak kolega ekonomist pritrdil.

Še nekaj. Čeprav se lepo sliši, da imamo Dolenjci Krko, pa Revoz, je v teh podjetjih zelo težko dobiti zaposlitev (razen če si kemik-krka ali pa mehanik-revoz). Vse gre po vezah, izobrazba in tvoje sposobnosti pa niti niso toliko pomembne. Nepotizem je v NM močnejši kot v LJ, in tud jaz moram začeti svojo poklicno prihodnost v LJ.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pri Halcom-u ? Kolk pa rabijo tam študentov za inštalacijo bančnih poslovanj ( poznam dva ka tudi to delata :) ).

Jep, tocno tam... vec kot dve leti nazaj... :wink:

Zdaj pa ne poznam nikogar vec tam... No, skoraj nikogar vec tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm ne Proklik, Poslovni SKB net, ampak zal je sedaj samo se vzdrževanje, tko da zdej več ali manj programiram pa popravlam določene module enga informacijskega sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No s posredovanjem motosveta smo že zaposlili nekoga !!!

Sedaj me pa zanima, če je kje kakšen programer z znanjem ali Jave, ali C# ali C++, ki išče službo, bi želel zamenjati službo oziroma bi mu to bila prva služba. Važno je zgolj da ga stvar zanima. Močno zaželjeno je poznavanje UNIX okolja, ni pa nujno.

Ta job bi bil na voljo enkrat v začetku naslednjega leta.

Če koga zanima, naj mi to napiše na PM ali E-mail.

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No s posredovanjem motosveta smo že zaposlili nekoga !!!

Sedaj me pa zanima, če je kje kakšen programer z znanjem ali Jave, ali C# ali C++, ki išče službo, bi želel zamenjati službo oziroma bi mu to bila prva služba. Važno je zgolj da ga stvar zanima. Močno zaželjeno je poznavanje UNIX okolja, ni pa nujno.

Ta job bi bil na voljo enkrat v začetku naslednjega leta.

Če koga zanima, naj mi to napiše na PM ali E-mail.

busa

Hej Busa. Pa zakaj imate pr vas same take job-e, ko jst ne morm zraven? Programerji, sistemci... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej Busa. Pa zakaj imate pr vas same take job-e, ko jst ne morm zraven? Programerji, sistemci... :wink:

Hm, sej mamo zihr tudi druge, ampak jaz vem bolj za takele tehnične sorte.

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej Busa. Pa zakaj imate pr vas same take job-e, ko jst ne morm zraven? Programerji, sistemci... :wink:

Hm, sej mamo zihr tudi druge, ampak jaz vem bolj za takele tehnične sorte.

busa

A taku.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, zdej sm se pa priborila za visjo tarifo. Pismu je bil ze cas. Tko, da zdej je kr 700 SIT/h, rabila sem pa par mescov za to tarifo. V glavnem sm da je.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daywalker: ti dam jest prov (in sem tud ekonomistka :) )

Dubi, da ne bos sanjal/a o tem, da bos prsla v Lj. pa najdla "sluzbo svojih sanj", kjer bos delala za velike denarce, ker se lahko po trepalnicah meces, pa tega ne bos dobila. Govorim ti iz lastnih izkusenj. Redko katera sluzba (govorim o cistilkah) je placana kej bols kot 600SIT/h ; za kej visjo placo, mors bit ze presneto dobra in imet priporocila (pa se to je ponavadi samo 1000SIT/h). Iscejo se najvec kelnarje/ce, ponujajo administrativna dela... Me prov zanima, kdo ti bo preko studenta ponudil sluzbo v Compaqu al v Sovi... Tega na studentskih servisih se nisem vidla. In ce bos hotla splohkej delat oz. zasluzit, bos mogla svoje kriterije o placi mal znizat in delat tud za kej manj kot 700 Sit/h. Ne mislm zdej rect, da ne bos nikjer nasla dela za kej vec kt 700S/h (moznost je) sam se bos mogla pol tud potrudit, pa z mejhnim zadovoljit. Kr tko na lepe oci ti pa tud ne bo noben sluzbe dal (v sovi :?: :!: :shock: )...

Vso sreco... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!