Skoči na vsebino

KULTURNI CENTER PEKARNA (Maribor): VSEBINA ALI NEPREMIČNINA?


Noiser69

Priporočene objave

LINK ZA PODPIS PETICIJE: KLIK (trenutno nekot ne pali)

"Po štirinajstih letih samoorganiziranega delovanja edinega neodvisnega kulturnega centra v mestu, nam je župan mestne občine ponudil "selitev" na novo lokacijo. Pri tem so njegovi glavni razlogi 'ureditev razmer', 'konflikt s sostanovalci' in 'EPK 2012'. Vse bolj pa se kaže, da je v ozadju le mešetarjenje z nepremičninami, še ena politična igra, ki ji je tuj vsak argument, ki se ne dotika ali izhaja iz Kapitala.

Ampak, ali je Pekarna res le nepremičnina, prostor, ki se ga da preseliti in prodati in lahko posledično spontana ustvarjalnost in čutnost, ki Pekarno določa, vznikne in zaživi kjerkoli in kadarkoli? Županov odgovor je nedvoumen - dušo Pekarne (kot ji sam pravi) je možno preseliti v druge prostore. Pri čemer mu niti ni preveč nerodno, da je kompleks Pekarne ves ta čas in tudi v prihodnje prostorsko namenjen kulturi - z istim namenom ga je v letu 2002 občina tudi dobila v last od ministrstva za obrambo. Podobno zavezujoče so tudi proračunske postavke in razvojni načrt mestne občine za obdobje do leta 2011. Če že ne govorimo o vsebini.

A PEKARNA JE PRVENSTVENO VSEBINA! In Odnos, ki jo z Vsebino vzpostavlja.

V tem Odnosu je karseda široka in bogata. Med drugim jo določa odnos do samoumevnosti ponorelega potrošništva in kozmetičnih učinkov sodobne umetnosti. Določa je tudi odnos do domišljije in s tem možne stvarnosti, ki jo delamo danes, da jo bomo živeli jutri. Določa jo odnos med ustvarjalci in tistimi, ki ustvarjanje konzumirajo. Določa jo odnos do razvojnih načrtov mesta, ki ne želi biti samozadostno in spalno naselje. Določa jo odnos do privatiziranja javnih prostorov, ki se iz izložb in bifejev zajedajo globoko v prostor in miselnost vsakega od nas. Določa jo odnos do samega sebe in posledično družbe - naj gre za reflektiranje, delovanje ali samoironijo.

Določa jo izumljanje, inventivnost, domišljija in predvsem ekologija poslovanja, kjer z najmanjšimi možnimi sredstvi ustvarjamo največ. Določa jo vse tisto, kar želi biti v tem mestu potisnjeno na stranski tir in preglasovano z argumenti Kapitala.

Zato Vas vabimo na javno tribuno, kjer bomo skušali ugotoviti kaj potrebujemo bolj: Vsebino ali še eno Nepremičnino?Vabljeni gosti: Nina BULATOVIĆ (MOM, Vodja urada za kulturo in mladino), Franc KANGLER (MOM, župan), Gregor KOSI (Zavod Pekarna), Aleš NOVAK (MKC), Borut OSONKAR (Nevladna.org), Goran RAJIČ (nekdanji predstojnik oddelka za družbene dejavnosti na MOM), Vladimir RUKAVINA (Sekretariat EPK2012), Stojan SKALICKY (MOM, mestni arhitekt), Andrej ŠMID (arhitekt in prostorski načrtovalec), dr. Boris VEZJAK (Zofijini ljubimci).

Z gosti, komentatorji in zainteresiranimi iz publike bomo očrtali oba koncepta in pokazali kaj pomenita za naša življenja in mestotvornost. Na eni strani živost, barvitost, ustvarjalnost, nepodkupljivost, spontanost, premislek, odprtost Vsebine, na drugi strani zabetoniranost, strogost, dokončnost, generičnost, načrtnost, zasebnost, zaprtost Nepremičnine.

Tribuna bo v sredo, 22. oktobra 2008, ob 18.30 v dvorani Gustaf - Pekarna.

Vabljeni, da s svojo mislijo in telesom podprete prizadevanja, da Pekarna ostane namenjena Vsebini in alternativni kulturni ter socialni ustvarjalnosti! Da bo projekt evropske prestolnice kulture v letu 2012 sploh lahko imel obraz!

Odbor za Pekarno / pekarna.odbor(at)gmail.com"

DRŽAVA SPET SERJE !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpisala :yes:

Upam samo, da bo to kaj pomagalo :unsure:

Tudi zavoljo ostalih primerov trgovanja z občinskimi zemljišči "pod mizo" in ostalih praks gradbenega lobija ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj boste dobili nadomestne prostore.

Kaj bi še radi???

Samozvani umetniki bi spet radi, tako, kot v Lj, da jim država, oz. mesto da prostore, jih po možnosti še opremi, vzdržuje, oni pa bi se na naše stroške šli umetnikov......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samozvani umetniki bi spet radi, tako, kot v Lj, da jim država, oz. mesto da prostore, jih po možnosti še opremi, vzdržuje, oni pa bi se na naše stroške šli umetnikov......

Raje imam, da se umetniki grejo na 'naše stroške' umetnike, kot pa, da se grejo Wall Street borzijanci na 'naše stroške' borzijance ...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje imam, da se umetniki grejo na 'naše stroške' umetnike, kot pa, da se grejo Wall Street borzijanci na 'naše stroške' borzijance ...

Ne, mašina, ne mešaš jabolk in hrušk.

Mešaš jajca in hruške.

Nimam nič proti temu, da se kdo gre kuturo, jih podpiram, mi gre pa pošteno na qrac, da bo vse hotel imeti zastonj, na koncu pa bo še pogoje postavljal.

Dobili bodo nadomestne prostore. Kje je trik, da jih nočejo??

Se jim ne da sistema za zalivanje trave seliti v nove prostore???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne podpišem.....že v štartu mi ni všeč zadeva.....mi smo dobri in hočemo kulturo , ostali so pa grdi in hočejo beton....

na takšnem nivoju komunikacije ne dobijo mojega podpisa......baje naj bi bila tam doma kultura, vendar iz napisanega ni ne duha ne sluha o tem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobili bodo nadomestne prostore. Kje je trik, da jih nočejo??

Se jim ne da sistema za zalivanje trave seliti v nove prostore???

Noben se ne seli rad. Lokacija ima že 14 let tradicije, takšne in drugačne. In, ja, tudi tam je nekaj 'umetnin', takih in drugačnih, ki se jih ne da kar 'preseliti'. No, marsikomu je stvar na prvi pogled lahko videti kot ena velika ropotarnica.

Je pa res - treba je poštimat stvari nekak, tudi davke in povračila za uporabnino ali kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo zanima, ali je koga bolu qrac za to vukojebino preden je hudobna država rekla da nima smisla met to pekarno?

z mojim podpisom ali brez, ti lahko skoraj zagotovo zatrdim da uspeha proti državnim organom ne boš žel.

če rabiš par primerov sam povej, been there done that.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa čeprav nisem iz MB lahk povem naslednje (kotj e povedal prijatelj) ...

Za druženje obstaja več lokacij. Odmislimo tiste, ki so trenutno IN pa jih čez leto,dve več nebo.

ŠTUK-gužva,bedna muzika,pijan folk, butasti varnostniki, moraš biti koma da greš tja

KAOS- dobra muzika, sproščen ambient, soldine cene, bilijard

PEKARNA-mešana muzika, sproščen ambient, verjetno med tednom tudi kakšne delavnice (ker nisem iz MB pojma nimam se mi pa zdi da je kolega hodil na neke fore tja)

SATHCMO-dobra muzika, sproščen ambient, ql folk (večinoma), baje pa da je slabo stanje ker šef forsira tehno muziko...namesto da bi zrihtal več koncertov kakšnih priznanih zasedb in mastno kasiral od vstopnine in pijače se mu jebe ker hoče meti čim manj dela

Nevem če še je kakšen ql play v MB. Če je ga kar dodajte.

Če gre pekarna, pomeni da alternativi gre skoraj 50% placov kjer se lahko zadržujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa čeprav nisem iz MB lahk povem naslednje (kotj e povedal prijatelj) ...

Za druženje obstaja več lokacij. Odmislimo tiste, ki so trenutno IN pa jih čez leto,dve več nebo.

ŠTUK-gužva,bedna muzika,pijan folk, butasti varnostniki, moraš biti koma da greš tja

KAOS- dobra muzika, sproščen ambient, soldine cene, bilijard

PEKARNA-mešana muzika, sproščen ambient, verjetno med tednom tudi kakšne delavnice (ker nisem iz MB pojma nimam se mi pa zdi da je kolega hodil na neke fore tja)

SATHCMO-dobra muzika, sproščen ambient, ql folk (večinoma), baje pa da je slabo stanje ker šef forsira tehno muziko...namesto da bi zrihtal več koncertov kakšnih priznanih zasedb in mastno kasiral od vstopnine in pijače se mu jebe ker hoče meti čim manj dela

Nevem če še je kakšen ql play v MB. Če je ga kar dodajte.

Če gre pekarna, pomeni da alternativi gre skoraj 50% placov kjer se lahko zadržujejo.

Čeprav nisi iz Maribora, zbiraš podpise za peticijo?? Zanimivo..... :yawn: Še vedno mi nisi odgovoril, ali ste v Dravogradu po gladovni stavki in berikadah v prostorih uspeli.... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, mašina, ne mešaš jabolk in hrušk.

Mešaš jajca in hruške.

Nimam nič proti temu, da se kdo gre kuturo, jih podpiram, mi gre pa pošteno na qrac, da bo vse hotel imeti zastonj, na koncu pa bo še pogoje postavljal.

Dobili bodo nadomestne prostore. Kje je trik, da jih nočejo??

Se jim ne da sistema za zalivanje trave seliti v nove prostore???

Pekarna je fajn. prijazen alterplatz. ni kafana. ni beznica. ni novogradnja. ima patino. priznam, sem subjektiven. tam mi je lepo. some nice memories.

Selitev v nadomestne prostore je ponavadi lepa fraza. Postojnski MCP so teli selit v nadomestne prostore, ki so v drugem nadstropju, na robu blokovskega naselaja in čez cesto od doma starejših občanov. Ja super lokacija. skor tako dobra k floskula. nadomestni prostor, primern za pantomimo in spovedi. drugo je preglasno.

mene samo zanima, ali je koga bolu qrac za to vukojebino preden je hudobna država rekla da nima smisla met to pekarno?

z mojim podpisom ali brez, ti lahko skoraj zagotovo zatrdim da uspeha proti državnim organom ne boš žel.

če rabiš par primerov sam povej, been there done that.

mene je brigalo. Metelkovcem je uspelo. je pa res, da MOL ni nikol mela kanglastega župana. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEČER 21.10.2008

Idejo za Pekarno so dobili iz medijev

Gradbeno podjetje MTB je znova zavrnilo očitke, da se je pri nakupu zemljišča pri Dinosu okoristilo z notranjimi informacijami z mariborske občine

Janko Rath

Lastnik MTB Blaž Mlinarič in direktor Viktor Lednik zatrjujeta, da podjetje ni doživelo razcveta zaradi občinskih investicij."Poslovna priložnost," je direktor gradbenega podjetja MTB Viktor Lednik na včerajšnji tiskovni konferenci odgovoril na Večerovo vprašanje, zakaj so se odločili za nakup zemljišča pri Dinosu. Na dodatno vprašanje, zakaj dober mesec po nakupu že načrtujejo menjavo tega zemljišča, je bil odgovor enak: "Poslovna priložnost."

Kot smo že izčrpno poročali, se je po razkritju ozadja trgovanja z zemljiščem, na katerem namerava mariborska občina zgraditi toplarno, pojavil sum, da se je MTB okoristil z notranjimi informacijami. Dejstvo je namreč, da si je posel zagotovil že aprila, le nekaj dni preden je začel veljati odlok o predkupni pravici občine, sklenil pa ga je septembra, le nekaj tednov preden je lokacija postala uradno znana. Da v tej zgodbi ni naključij, kot zdaj zatrjujejo v vodstvu MTB in županstvu, je potrdil tudi podžupan Danilo Burnač, ki je za Dnevnik izjavil, da so se z MTB o menjavi ali odkupu dogovarjali že od spomladi. Lednik je zaradi tega večino časa odgovarjal na številna novinarska vprašanja.

"Tega ne morem verjeti," je komentiral Burnačevo navedbo, "saj s predstavniki mestne občine nismo imeli nobenih pogovorov." Da bi lahko za zemljišče pri Dinosu iztržili Pekarno, v bližini katere raste njihov stanovanjski kompleks Magdalena, so začeli razmišljati šele po poročanju medijev, je zatrdil. "Vi novinarji ste spodbudili naše razmišljanje o Pekarni. In če bomo dobili takšno ponudbo, bomo o njej hudičevo razmislili." Na vprašanje, koliko so plačali za zemljišča, ni želel odgovoriti, saj so se s prodajalcem, družbo Oil Metal, zmenili, da je to poslovna skrivnost. Ker pa je župan Franc Kangler omenil znesek 10 milijonov evrov, je Lednik dejal le, da je šlo za višji znesek, saj so v paketu kupili več zemljišč. Direktor MTB je na mizo položil tudi karte o povezavah z mariborskim županom. "V drugem krogu županskih volitev smo podprli Pivca in Kanglerja, vsakemu smo namenili 3470,64 evra. To je cela zgodba," je dejal Lednik. Priznal je sicer, da je MTB v zadnjih dveh letih doživel razcvet, "a ne zaradi občinskih investicij, kot nekateri mislijo." Pojasnil je, da so v tem času za Mestno občino Maribor preko javnih razpisov opravili dela v vrednosti 10,7 milijona evrov, kar znaša le 5,7 odstotka celotne realizacije v njihovem poslovanju. "Trditev, da je MTB zrasel iz občinskih investicij, torej ne drži," je poudaril Lednik.

Indici zadosten razlog za temeljitejšo preverbo

Mariborski župan Franc Kangler je v zvezi z domnevnimi nepravilnostmi pri nakupu zemljišč, ki jih mariborska občina potrebuje za gradnjo toplarne, v Maribor pozval tudi predsednika protikorupcijske komisije Draga Kosa. Ta nam je včeraj v telefonskem pogovoru zatrdil, da se bo protikorupcijska komisija županovemu povabilu zanesljivo odzvala. Njeni predstavniki tako že pregledujejo dokumentacijo, ki jim je trenutno na voljo, natančen datum obiska Draga Kosa v Mariboru pa za zdaj ni znan, saj se sam o vsebini dokumentacije še ni seznanil. S predstavniki občine se mora dogovoriti tudi o točnem času obiska, saj želi, da bi mu bili odgovorni na voljo, ko jih bo za to potreboval. Kos izpostavlja, da je o morebitnih koruptivnih dejanjih še prezgodaj govoriti, da pa so indici, objavljeni v medijih, za protikorupcijsko komisijo zanimivi in kot taki zadosten razlog za temeljitejšo preverbo. (ise)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pekarno imam lepe spomine in se mi zdi prav da taki prostori obstajajo. sem podpisal peticijo, diskusij z ljudmi, ki ne razumejo zakaj morajo obstajati še kakšni drugi prostori kot europarki in šmink kafiči pa ne mislim met. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diskusij z ljudmi, ki ne razumejo zakaj morajo obstajati še kakšni drugi prostori kot europarki in šmink kafiči pa ne mislim met. :krneki:

A to pomeni, da ne smem na pir prit? :cry:

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridi Vapo ! na mošt !

08.11.2008 KURD Pekarna MB - strežejo V okovih & Pridigarji :naughty: :whistle:

Pridem! :D

P.S. Lahko namesto mošta mogoče kaki pir dobim? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj, vem da bo bolelo, ampak film je film in zeeeeeeeeloooooooo daleč od resnice... :P

Se popolnoma strinjam,saj Bruci ne bi rabil tolk cajta,da Čaku zmodelira tisti pederski ksiht! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljse je mladino vreči na cesto, bomo pač malo parke razturavali, koga nabili itn....

bravo veleumne poteze naših tako samozvanih strokonjakov :headbang:

v bistvu je gradimo bloke da bomo sluzili mastne denarce. ja lazje je mladini vzet pekarno kakor pa v sosednji ulici prepričat lastnike starejše hiše( saj namrec zahtevajo prevec denarcev) :naughty: :naughty: oz nova stanovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, marsikomu je stvar na prvi pogled lahko videti kot ena velika ropotarnica.

Je pa res - treba je poštimat stvari nekak, tudi davke in povračila za uporabnino ali kaj.

Zadeva je ena velika ropotarnica. IN po 14 letih se spomniti, da bi mogoče plačali kak dinarček za uporabo prostorov, pa je malo hitro, kajne??

na pekarno imam lepe spomine in se mi zdi prav da taki prostori obstajajo. sem podpisal peticijo, diskusij z ljudmi, ki ne razumejo zakaj morajo obstajati še kakšni drugi prostori kot europarki in šmink kafiči pa ne mislim met. :krneki:

Pervy, nikjer ni nihče napisal, da je treba narediti fancy kafić ali europarkII.

Takega zmazka sredi mesta pa tudi nihče ne rabi.

najboljse je mladino vreči na cesto, bomo pač malo parke razturavali, koga nabili itn....

To, kar ti pišeš, Hilton, se okrog Pekarne dogaja.

Sem danes šel ekstra gledat, kako tam zgleda, ker nisem verjel starim bakicam, ki so govorile o smeteh, o iglah, o scanju in sranju v travo, o izruvanih drevesih, ki so bila pred kratkim posajena v bližini.

Ko sem gledal tisto sranje okrog pekarne, sem se spomnil na Bukarešto. Edino, kar je manjkalo, je bilo krdelo potepuških psov in človel bi mislil, da sem spet v Romuniji.....

Če bi jaz bil župan, bi Pekarna že bila bivša. Bi jo že preselil. Z buldožerjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!