Skoči na vsebino

Francoske Alpe


Tonka

Priporočene objave

Komaj so se motorji ohladili že so tu novi plani za drugo leto. V mislih imam hitro pot do Monaca. Od tu naprej pa me zanima, če je kdo prevozil pot mino Col de Bonetta do Val d'isera? Zanima me koliko se naredi km v 1 dnevu, da lahko splaniram dopust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ubrala tole turco:

Do Aoste (btw.italijanska avtocesta do Torina je nekaj takoooooo dolgočasnega) in potem preko prelaza Col de Petit St.Bernard, se spustiš v Seez. Iz Seez ubereš pot preko Col de I'Iserana, Col du Galibiera in Col du Lautareta do Briancona. Od Briancona imaš dve varianti - ena čez Col de Vars, druga do največjega alpskega jezera Serre Poncon. Prelazov boš imel(a) verjetno malo dovolj in ti za odih in popestritev priporočam, da se zapelješ mimo Serre Poncona - noro lepo velikanskooooo jezero. če si ljubitelj živali, se ustavi v kraju Sauze du Lac, kjer je ob cesti manjši živalski vrt, kjer imajo čudovito predstavo z orli. Sem pa tja se ti malo hlače zatresejo, ko ti orel z razponom kril skoraj tri metre leti tik nad glavo. NO, če nadaljuješ od tu prideš do Jausierja in od tam štartaš na Col de la Bonette in naprej v Monako. Najprej od Bonetta ti pa ne vem povedat, ker se potem spustiš v ravnine, moja strast pa so višine. :)

Ne znam ti povedat, koliko časa ti bo pot vzela, ker sem sama Francijo in njene prelaze odkrivala bolj s kolesom. So pa vsi ti prelazi normalno prevozni, lepe ceste, niti ne prometni, doživetje itak izredno. Izogibaj se samo termina 21. julija, ker gre čez Col du Petit St.Bernard Tour de France in je gužvaaaa oziroma je neprevozno, ker ne spuščajo čez. Edinole če si etapo toura še ogledaš. No, do Seeza sva midva z avtom rabila 6 ur vožnje, ker je praktično do konca avtocesta, potem pa samo čez Bernard padeš v Francijo.

Ti bom par slikic prilepla, da boš videl(a).

LP

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je link do ene strani, kjer so vsi podatki o prelazih (dolžina, višina, naklon, profil):

www.climbbybike.com/climb.asp?Col=Col-de-lIseran&qryMountainID=16

Jezero Serre Poncon:

http://www.serre-poncon.com/gb/index.html

Tale zverina mi je pa na deblu nad glavo sedela (zgoraj omenjena predstava z orli):H8aJym1XuDCc8lmQ.jpg

Popravljeno . Popravil maxyTT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvem mestu bi bilo dobro, da prvo malo profil izpolniš... :whistle:

Če je z biciklom do Francije prišla te že ma dober profil.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je z biciklom do Francije prišla te že ma dober profil.... :rolleyes:

A ni bla z biciklom maxyTT? Za pot sprašuje pa Tonka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bla z biciklom maxyTT? Za pot sprašuje pa Tonka.

Te bi pa še mogoče Tonko z biciklom v Francijo poslali.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Komaj so se motorji ohladili že so tu novi plani za drugo leto. V mislih imam hitro pot do Monaca. Od tu naprej pa me zanima, če je kdo prevozil pot mino Col de Bonetta do Val d'isera? Zanima me koliko se naredi km v 1 dnevu, da lahko splaniram dopust.

Col de la Bonett prevozil leta 84 s kolesom. Štartal z 0 m/nm v Nici ter nato veselo na 2802m. Iz MB do Nice 1000 km (5 dni), brez defekta. Na Col de la Bonett 4x gumi defekt. :evilgrin: Zanimiv spust v vasico Jossiea (?) in v Barcelonet. Zatem pa naprej v Paris. Po lepoti pa se francoski prelazi ne moraja primerjat s kakšnimi avstrisko švicarskimi ali pa z italijanskimi Dolomiti.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Col de la Bonett prevozil leta 84 s kolesom. Štartal z 0 m/nm v Nici ter nato veselo na 2802m. Iz MB do Nice 1000 km (5 dni), brez defekta. Na Col de la Bonett 4x gumi defekt. :evilgrin: Zanimiv spust v vasico Jossiea (?) in v Barcelonet. Zatem pa naprej v Paris. Po lepoti pa se francoski prelazi ne moraja primerjat s kakšnimi avstrisko švicarskimi ali pa z italijanskimi Dolomiti.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

hm, no ja švicarske alpe so pač poglavje za sebe, čeprav je konec koncev vse poglavje za sebe,prevozil vse ampak z neokrnjeno Švico se pa č ne more primerjati Francija...

Ali je pač s perspektive bicikla drugač videt :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, no ja švicarske alpe so pač poglavje za sebe, čeprav je konec koncev vse poglavje za sebe,prevozil vse ampak z neokrnjeno Švico se pa č ne more primerjati Francija...

Ali je pač s perspektive bicikla drugač videt :whistle: :whistle:

Ja, pogled z bicikla je povsem drugačen...

Je pa res, da kar je enemu všeč, ni nujno da bo vsem. In obratno. Ni važno: Francija, Italija, Avstrija...samo da so prelazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!