Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

pred 32 minutami, HyperJack pravi:

glej ride pride tak al drgač sam na moped se je treba vsest pa odpeljat :D

Pa to lah nardiš četudi maš napis DAMI :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motolover pravi:

Daj DAMI in imaš lahko še za BMWja, ko ga boš kupil :)

 

Mogoče si izbral črke, z manj barve.

Kakšno si naročil, da vem, če te kje srečam?

Zdaj sem se spomnil dobre fore. Pred leti so šli prijatelji nekaj staviti in tisti, ki je izgubil je moral imeti na avtu eno leto tablico DREK :)

Hmmm, a lahko nalepiš kakšno sliko... Težko verjamem, da mu je kdo naredil tako tablico, razen iz kartona ...

35. člen

(registrske tablice z izbranim delom oznake)

(1) Izbrani del oznake lahko vsebuje najmanj tri in največ šest znakov. Ti znaki so lahko ali samo črke ali pa kombinacije črk in številk. Izbrani del oznake lahko med znaki vsebuje največ en pomišljaj, vendar ne na začetku ali koncu oznake. Izbere se lahko le taka kombinacija znakov, ki jo omogoča prostor na tablici.

(2) Izbrani del oznake ne sme vsebovati kratic državnih organov, določenih tujih predstavništev in mednarodnih organizacij ter neprimernih vsebin ali izrazov.

(3) Ne glede na drugi odstavek 30. člena tega pravilnika, sme izbrani del oznake registrske tablice vsebovati tudi črke X, Y in W. Vsebuje lahko tudi črko O, vendar v tem primeru ne sme oznaka vsebovati številke 0.

(4) Del oznake registrske tablice je mogoče izbrati po lastni želji, če:

– izbrani del ni bil dodeljen ali rezerviran za drugega lastnika vozila;

– ne vsebuje kombinacije, ki je že uporabljena.

(5) Dela oznake registrske tablice ni mogoče izbrati za vozila diplomatskih in drugih predstavništev iz 39. člena tega pravilnika ter preskusnih tablic.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

PO RIDE, pa kdo te je učil zemljepisa :P

ampak DAMI bi bia res najlpša tablica

GO DAMI :OK:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, HD-Dyna said:

Hmmm, a lahko nalepiš kakšno sliko... Težko verjamem, da mu je kdo naredil tako tablico, razen iz kartona ...

35. člen

(registrske tablice z izbranim delom oznake)

(1) Izbrani del oznake lahko vsebuje najmanj tri in največ šest znakov. Ti znaki so lahko ali samo črke ali pa kombinacije črk in številk. Izbrani del oznake lahko med znaki vsebuje največ en pomišljaj, vendar ne na začetku ali koncu oznake. Izbere se lahko le taka kombinacija znakov, ki jo omogoča prostor na tablici.

(2) Izbrani del oznake ne sme vsebovati kratic državnih organov, določenih tujih predstavništev in mednarodnih organizacij ter neprimernih vsebin ali izrazov.

(3) Ne glede na drugi odstavek 30. člena tega pravilnika, sme izbrani del oznake registrske tablice vsebovati tudi črke X, Y in W. Vsebuje lahko tudi črko O, vendar v tem primeru ne sme oznaka vsebovati številke 0.

(4) Del oznake registrske tablice je mogoče izbrati po lastni želji, če:

– izbrani del ni bil dodeljen ali rezerviran za drugega lastnika vozila;

– ne vsebuje kombinacije, ki je že uporabljena.

(5) Dela oznake registrske tablice ni mogoče izbrati za vozila diplomatskih in drugih predstavništev iz 39. člena tega pravilnika ter preskusnih tablic.

 

To je bilo pred cca 24.leti, takoj ko so te tablice prišle ven. Ali je potem res naredil, ne vem (sem zamenjal službo), mogoče so takrat celo pustili. Stava je pa dobra :) 

Če se npr. pišeš ali ti je ime Drek, ti ne morejo preprečiti. Direktor Autodelta je imel na Audiju 8 tablico MNZ005 ali nekaj takega, ki je jasno namigovala, da gre za nek služben avto. Očitno je šlo čez. Mogoče so to njegove inicialke, ime mu je Milko...

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti "vaterjpoljist!" Berisha, ki ga je cca 15 let nazaj v Celju počil policist, je imel na svojem BMW-ju tablice CE DEALER. Mislim, da so kasneje "apdejtali" zgornji 35. člen.

 

Glede teme pa...tistim, ki skrivajo tablice, bi po mojem mnenju morali zapleniti vozilo, kazen kakih 3-5K€ in ene 5 letna prepoved vožnje. Ampak...smo v Sloveniji...zato je več verjetnosti, da bo naslednji predsednik vlade spet Boris Kidrič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

To je bilo pred cca 24.leti, takoj ko so te tablice prišle ven. Ali je potem res naredil, ne vem (sem zamenjal službo), mogoče so takrat celo pustili. Stava je pa dobra :) 

Če se npr. pišeš ali ti je ime Drek, ti ne morejo preprečiti. Direktor Autodelta je imel na Audiju 8 tablico MNZ005 ali nekaj takega, ki je jasno namigovala, da gre za nek služben avto. Očitno je šlo čez. Mogoče so to njegove inicialke, ime mu je Milko...

Danes je pravilnik mnogo zahtevnejši in tudi kombinacija črk in številk kot jo imam na avtu ni več možna..

Na mopedu pa ostaja LJ * 4 FUN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pobje, koliko časa se čaka tablico po naročilu?

zdele je že 12 dan od naročila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, HyperJack pravi:

Pobje, koliko časa se čaka tablico po naročilu?

zdele je že 12 dan od naročila...

Jaz sem jo dobil v 3 delovnih dneh .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Jaz sem jo dobil v 3 delovnih dneh .

Zgleda maš veze v Kočevju...mojo bodo zgleda še pozlatili...al bodo swarowski kamnčki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil v Tobačni -Vič  ,v Kočevju vse traja dlje ,tud zima je do junija  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, HyperJack said:

Pobje, koliko časa se čaka tablico po naročilu?

zdele je že 12 dan od naročila...

Tri delovne dneve, vmes je bil vikend. Naročil v ASu v Trzinu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je kazen, če si tablico zgubil in je motor registriran? To bo Borrut vedel, če me ustavi...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, solorider pravi:

Kakšna je kazen, če si tablico zgubil in je motor registriran? To bo Borrut vedel, če me ustavi...  :)

V primeru izgubljene in prijavljene tablice ne bo težav. Če pa nekdo "pozabi", da je izgubil tablico in se tako vozi celo sezono, potem ne bo ravno poceni. 

26. člen

(pogoji za udeležbo v cestnem prometu)

(1) Za udeležbo v cestnem prometu morajo motorna in priklopna vozila:

1.      biti registrirana,

2.      imeti veljavno dokazilo o tehnični brezhibnosti vozila, če gre za tovorno vozilo ali priklopno vozilo ali avtobus, s katerim se opravljajo prevozi v skladu s predpisi o prevozih v cestnem prometu,

3.      imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo, razen vojaških vozil na gosenicah, in

4.      biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

...

(7) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali tretjim odstavkom tega člena.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni so pa ukrepi če spremeniš kakšno črko na registerski . Naprimer narediš iz C-O...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Kakšni so pa ukrepi če spremeniš kakšno črko na registerski . Naprimer narediš iz C-O...?

Lakota me daje :P

To je zaradi tvoje pozabljivosti, ker sem ti že razložil :jezik:

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

Lakota me daje :P

To je zaradi tvoje pozabljivosti, ker sem ti že razložil :jezik:

Ja drugi ne vejo .....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, HyperJack pravi:

Pobje, koliko časa se čaka tablico po naročilu?

zdele je že 12 dan od naročila...

Rok dobave so mi relli na AMD Kranj je od 3 do 14 dni.Jaz sem jo dobil točno 14.delovni dan.Colou sm pa točno 111€

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Kakšni so pa ukrepi če spremeniš kakšno črko na registerski . Naprimer narediš iz C-O...?

Torej Borutt - kakšni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, HD-Dyna pravi:

Torej Borutt - kakšni ?

šus v redovalnici.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Kakšni so pa ukrepi če spremeniš kakšno črko na registerski . Naprimer narediš iz C-O...?

Ker Borutt nima časa bom odgovoril kar jaz:

sprememba iz C v O ni jasno definirana saj ne vem ali gre za črko O ali številko O !?

Če pa spremeniš iz C v Ž pa je kazen 1.000 EUR in obvezno zdravljenje(psihiatrično)!:kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ* F-U

...a je to tut prepovedano?  :huh:

... drgač pa...ko je tema o skrivanju tablice.... mislim, da ti jo noben ne more bolje skriti, kot policaj, če imaš karkoli drugega gor napisano, kot v prometni..  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

LJ* F-U

...a je to tut prepovedano?  :huh:

... drgač pa...ko je tema o skrivanju tablice.... mislim, da ti jo noben ne more bolje skriti, kot policaj, če imaš karkoli drugega gor napisano, kot v prometni..  :P

 

 

premau črk ... LJ*FLUKI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!