Skoči na vsebino

Ukinitev izrednega študija


Miki Mauss

Priporočene objave

Eden prvih znanih ciljev novega ministra Golobiča je ukinitev izrednega študija.....

Koji ku*** se gre ta konj, ki je pri 45 letih dva dni pred izvolitvijo izredno diplomiral? A je tolk narobe, če si človek sam plača študij, ko z leti pride k pameti in gre na faks, ali pa mu v mladosti starši niso mogli financirati študija

Najboljši strokovnjaki so ravno izredni diplomanti, ki so pred študijem in diplomo nekaj let delali in imajo operativne izkušnje, ne pa teoretiki, ki prihajajo naravnost iz šol.

Če mu pa to uspe, potem pa tud ne vem več... Sicer pa če je Ruplu, potem ni nič več nemogočega

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ne bo zgodilo, kdo bo pa potem financiral fakultete (približno 2/3 denarja prispevajo izredni študenti). Verjetno pa hoče stopiti na prste nekaterim fakultetam, ki sploh nimajo rednega študija (pa še politično niso "pravilno usmejene").

Na koncu se bo verjetno "izcimil" nek kompromis s kvotami (razmerje redni : izredni).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAp, izredni študij je kovnica denarja za šole. in prav je tako. Ne vidim razloga za ukinjanje. Je pa res, da so se nekatere šole ustanovile tako na petindvajset...

mislim, da sploh ni problem politična barva...bol to, kar počne recimo Jambrek... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Koji ku*** se gre ta konj, ki je pri 45 letih dva dni pred izvolitvijo izredno diplomiral? ....

To je bilo retorično vprašanje. Tudi ko vsi pokupijo še zadnja družbena podjetja za bagatelo, to hitro (sami) z zakoni prepovejo (da ne bi kdo v zelje hodil).

Torej nihče ne more doseči višje izobrazbe od Gegija in ga ne more zamenjati. Redni študentje pa bodo premladi in preneumni za kaj takega in še bone bodo ukinili, da bodo preveč podhranjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dal pa Golobiču,kar prav.Imam soseda starega 34 let zdaj mu fotr študij plačuje in še sploh nezgleda,da bo kdaj dokončal(večni študent) :headbang: zgleda,da bo prvi v SLO dočakal študentsko (penzijo)socijalno podporo.Ko sem bil jaz star 34 sem imel za sabo že:osemletko,3 leta vajeništva,1 leto vojske in 15 let delovne dobe. :whistle:

Ps:študira naj tisti,ki je priden-sposoben in ob pravem času- ne pa šele v poznih letih,ko ga pamet sreča,delavce pa uvažamo!!!!!! :headbang:

Moj predlog je v firmah stimulirat delavce in ne supvencionirat falirane študente. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog pa je, da bi bili tisti, ki se jim tudi sanja ne o visokem šolstvu raje tiho ob takšnih temah.

Zato, ker gre v tem primeru za izredni študij, ki ga mnogi opravljamo ob delu in sami plačujemo ter zato, ker te prav en qrc briga, kaj in kako imata poštimano sosed in njegov mulc! A ti zanjga plačuješ?

Eh, dolina šentflorjanska :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokončal(večni študent) :headbang: zgleda,da bo prvi v SLO dočakal študentsko (penzijo)socijalno podporo.Ko sem bil jaz star 34 sem imel za sabo že:osemletko,3 leta vajeništva,1 leto vojske in 15 let delovne dobe. :whistle:

S takimi, ko majo samo osnovno šolo (kot ti), se jaz sploh ne pogovarjam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je Golobičev predlog usmerjen v to, da prepreči, da bi si že vsaka vas in vsak premožen avtomehanik omislil svojo fakulteto, ga podpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti zanjga plačuješ?

JA GA :rolleyes: (študij namreč) in to glede na starost že 15 let.....HALO....

Študij naj bo brezplačen za vse mlade, hkrati pa naj se omogoči izredni študij zaposlenim....

Če mladina ne študira redno se ji brezplačni študij onemogoči, ker saj vemo zakaj vse se da ponucati status študenta (hkrati pa nekdo enakih let dela v službi za 500 evrov in plačuje 2000 evrov šolnine zato ker pač rednega študija njegove smeri ni oziroma so drugi razlogi da ne študira redno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je Golobičev predlog usmerjen v to, da prepreči, da bi si že vsaka vas in vsak premožen avtomehanik omislil svojo fakulteto, ga podpiram.

Saj ni problem, če si omisliš svojo fakulteto - po svetu je fakultet ogromno, tudi takih, bolj 'vaških', pa dopisnih (ene so zelo kvalitetne) - ne vem, zakaj bi to bilo problematično?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA GA :rolleyes: (študij namreč) in to glede na starost že 15 let.....HALO....

Študij naj bo brezplačen za vse mlade, hkrati pa naj se omogoči izredni študij zaposlenim....

Če mladina ne študira redno se ji brezplačni študij onemogoči, ker saj vemo zakaj vse se da ponucati status študenta (hkrati pa nekdo enakih let dela v službi za 500 evrov in plačuje 2000 evrov šolnine zato ker pač rednega študija njegove smeri ni oziroma so drugi razlogi da ne študira redno

Ma koji qrac spet vsi ful pametni - možnosti študija so zelo mejene, statusa ne dobiš kar tako - dvakrat se lahko vpišeš v prvi letnik in to je to ... če ga izdelaš, se lahko potem po enrkat vpišeš v vsak naslednji četnik. Če ti vmes znese študirat in še delat zraven, je super - tudi v Ameriki in povsod drugje študenti MORAJO pogosto delati, da lahko sploh imajo za burek ...

No, daj mi povej - ZA KAJ VSE SE DA PONUCATI sTATUS ŠTUDENTA (pa da je to kaj NAROBE?) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA GA :rolleyes: (študij namreč) in to glede na starost že 15 let.....HALO....

Študij naj bo brezplačen za vse mlade, hkrati pa naj se omogoči izredni študij zaposlenim....

Če mladina ne študira redno se ji brezplačni študij onemogoči, ker saj vemo zakaj vse se da ponucati status študenta (hkrati pa nekdo enakih let dela v službi za 500 evrov in plačuje 2000 evrov šolnine zato ker pač rednega študija njegove smeri ni oziroma so drugi razlogi da ne študira redno

No, torej je stvar zakonske ureditve, da se določi kaj je prav in kaj ne. Verjetno je potrebno tudi določiti jasne in razumne kriterije, ki bodo določali kdaj nekdo ne študira več redno. Za kaj vse se da ponucati status študenta je prav tako stvar zakonodaje, tudi delovne ter inšpekcij s tega področja.

Redni in izredni študij pač nista čisto enaka in marsikdo, ki je zaposlen, ne more redno študirati. Tisti, ki smo pač zaj... leta, ko bi morali študirati in sedaj to vlečemo ob delu smo si povečini sami krivi. Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da je izredni študij v Sloveniji absolutno predrag glede na kvaliteto materialov in dela z izrednimi študenti.

In ja, študij je business za fakultete, ki svoj denar dobijo bodisi od države ali študentov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA GA :rolleyes: (študij namreč) in to glede na starost že 15 let.....HALO....

Hanzi, mislim, da po nepotrebnem opletaš tukaj s tem, kako ti nekomu študij plačuješ. V končni fazi zavarovalniški in zdravstveni sistem funkcionirata na enak način družbene vzajemnosti in mislim, da si sam lahko le zadovoljen, da je tako, ker si (žal) moral koristiti veliko zdravstvenih uslug - in še jih ...

PS: ne študiram na 'vaše' stroške .... če bom lahko, si bom pa v kratkem moral privoščiti (beri = PLAČATI) nek študij, ker bi pač rad dosegel neko akademsko stopnjo znanja. Ne zaradi dela ali 'službe v državni upravi', pač pa zato, ker bi se rad še kaj naučil v življenju. In je vseeno, ali to naredim pri 32 letih (pr i22ih očitno nisem, ker je blo treba žurat in živet in delat), ali pa pri 50ih letih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem delno za delno proti... O:-)

ZA - ker se mi res ne zdi prav, da nekateri izredni (povdarek je na nekateri) študentje finančno ''izkoriščajo'' starše in potem na koncu nič ne uspejo nardit... tukaj so izvzeti tisti, ki si plačujejo sami, seveda. menim, da je motiv pri teh dveh skupinah lahko različen. po moje, če si plačaš sam ti je težje sprejet dejstvo da si denar dal, naredil z njega pa nič... ali? ne moremo pa ocenjevati splošnega stanja po tem, kako je to urejeno v posameznih primerih .)

PROTI- nekateri pač v srednih šolah niso pridni tako zelo, da bi dosegli na maturi lepo število točk, ki bi jih popeljalo na želeni študij... in zakaj bi šli študirat nekaj, kar nas ne zanima? zato, da bomo redni študenti? da bomo na koncu imeli en papir kjer bo pisalo, da si pa nekaj naredil iz sebe? in prideš, kot je bilo omenjeno že pred mano, s faxa kot čisti teoretik, ki po navadi nima kanček občutka za realno stanje??? in iz tega potem zraste bataljon teoretikov, ki so zelo pametni in zafrkavajo tiste, ki so praktiki dlje, kot so teoretiki sploh stari. v tem pogledu seveda podpiram izredni študij- dajmo študirat to, kar nas zanima

če pogledamo realno.... pa saj je tako, da vsak najde argument ZA in argument PROTI... mogoče mam prav :unsure:

sem redna študentka, ki je imela to srečo, da študira to, kar jo dejansko zanima. kaj bo z mene ratalo(se trudim, da vseeno nekaj pametnega), pa sporočim čez nekaj časa... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem delno za delno proti... O:-)

ZA - ker se mi res ne zdi prav, da nekateri izredni (povdarek je na nekateri) študentje finančno ''izkoriščajo'' starše in potem na koncu nič ne uspejo nardit...

To, kako ima nekdo v familiji zaddeve urejene, se mene - in tebe - nekako ne tiče, ali pač?

tukaj so izvzeti tisti, ki si plačujejo sami, seveda. menim, da je motiv pri teh dveh skupinah lahko različen. po moje, če si plačaš sam ti je težje sprejet dejstvo da si denar dal, naredil z njega pa nič... ali? ne moremo pa ocenjevati splošnega stanja po tem, kako je to urejeno v posameznih primerih .)

Ja zakaj pa si ravno v prvem odstavku torej "ocenjevala splošno stanje" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden prvih znanih ciljev novega ministra Golobiča je ukinitev izrednega študija.....

Koji ku*** se gre ta konj, ki je pri 45 letih dva dni pred izvolitvijo izredno diplomiral?

Ej, frajer - drugič malo preveri, kaj nakladaš.

V Programu stranke ZAres sicer piše:

Zavzemamo se za postopno ukinitev plačanega izrednega študija. Zavedamo se,

da je ta oblika študija nastala kot odgovor na vse večje izobraževalne potrebe mlade generacije ob hkratnem nezadostnem financiranju povečanega zanimanja. Poti za rešitev je več in nameravamo jih preveriti v sodelovanju z viskošolskimi

partnerji, kot npr. prenos stroškov tega izobraževanja v redno financiranje, delna uvedba vavčerjev ali podobno;

Skratka ... nekdo te je našponal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da se neki stari motoristi ne oglašate ampak pojdite raje svoje BMWje drgnit v garažo, ker jih zebe.

Izreden študij mora obvezno ostat! Nekatere fakultete(konkretno govorim za pravno fakulteto) imajo pač program drugačen redni/izredni. Snovi je ogromno in pri rednih na koncu vse na enkrat opraviti je izredno težko. Izredni imajo možnost, da že prej opravljajo izpite in si tako lahko predmete razporedijo čez celo leto in to bistveno olajša zadevo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dal pa Golobiču,kar prav.Imam soseda starega 34 let zdaj mu fotr študij plačuje in še sploh nezgleda,da bo kdaj dokončal(večni študent) :headbang: zgleda,da bo prvi v SLO dočakal študentsko (penzijo)socijalno podporo.Ko sem bil jaz star 34 sem imel za sabo že:osemletko,3 leta vajeništva,1 leto vojske in 15 let delovne dobe. :whistle:

Ps:študira naj tisti,ki je priden-sposoben in ob pravem času- ne pa šele v poznih letih,ko ga pamet sreča,delavce pa uvažamo!!!!!! :headbang:

Moj predlog je v firmah stimulirat delavce in ne supvencionirat falirane študente. :whistle:

Čeprav se strinjam, da je zelo neučinkovito podpirat zabušante in razumem tvojo ogorčenost, je le delno upravičena. Žal zadeva ni tako preprosta in enostranska.

:(

Zaskrbljujoče je predvsem to, da je takšen pristop tipičen za ljudi, ki imajo v rokah mnogo več moči kot mi navadni smrtniki, in nam svoj omejen ter strokovno nezadostno podkovan pogled lahko tudi vsilijo, podkrepljen z na hitro skupaj sklamfanimi zakoni.

Če je Golobičev predlog usmerjen v to, da prepreči, da bi si že vsaka vas in vsak premožen avtomehanik omislil svojo fakulteto, ga podpiram.

Je že mashina dobro povedal ... živimo pač v svetu, ko se je treba iz svoje dolinice povzpet na malo višje vrhove, da lahko resnično razumemo, kako nujno je imeti čim več kvalitetnih ponudnikov. Saj le-ti sami, slej kot prej, izvržejo bleferje.

Saj ni problem, če si omisliš svojo fakulteto - po svetu je fakultet ogromno, tudi takih, bolj 'vaških', pa dopisnih (ene so zelo kvalitetne) - ne vem, zakaj bi to bilo problematično?

:yes: Se strinjam.

če pogledamo realno.... pa saj je tako, da vsak najde argument ZA in argument PROTI... mogoče mam prav :unsure:

Pa še kako prav imaš ... dodala bi le, da imamo Slovenci grdo smolo, da na ključnih položajih ne premoremo ljudi, ki bi bili to dilemo sposobni združiti v pametno odločitev, ki bi dala pameten rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že mashina dobro povedal ... živimo pač v svetu, ko se je treba iz svoje dolinice povzpet na malo višje vrhove, da lahko resnično razumemo, kako nujno je imeti čim več kvalitetnih ponudnikov. Saj le-ti sami, slej kot prej, izvržejo bleferje.

Jap, dobro je povedal, predvsem pa je šel pogledat, kaj je res na stvari, da vidi, zakaj se spet razburja njegova visokost Miki Mauš :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izredni študij mora ostati, fakulteta v mariboru in ljubljani za kriminilateto ima samo izredne vpise, letno sprejmejo samo 80 rednih študentov, ostalo je vse izredno, letnik pride okoli 2000 €, 3 leta pa traja študij,... izredni mora ostat ! Kam pa bom jst pol šel drugo leto na fax ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, dobro je povedal, predvsem pa je šel pogledat, kaj je res na stvari, da vidi, zakaj se spet razburja njegova visokost Miki Mauš :-)

Stvar je v informiranosti, bi rekla. Mogoče bolje povedano ... v želji, koliko želiš biti informiran.

Védenje.

Ne ved ènje. :P

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izredni študij mora ostati, fakulteta v mariboru in ljubljani za kriminilateto ima samo izredne vpise, letno sprejmejo samo 80 rednih študentov, ostalo je vse izredno, letnik pride okoli 2000 €, 3 leta pa traja študij,... izredni mora ostat ! Kam pa bom jst pol šel drugo leto na fax ?

Ti itak u Čočki študiraš redno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je v informiranosti, bi rekla. Mogoče bolje povedano ... v želji, koliko želiš biti informiran.

Védenje.

Ne ved ènje. :P

Ja, stvar je v tem, da vsakič, ko se začne kaka 'uzbuna', je treban najprej preveriti, v čem je sploh problem (in ali res sploh obstaja problem).

Sej veš - en zavpije "Volk!" in so vsi preplašeni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izredni študij mora ostati, fakulteta v mariboru in ljubljani za kriminilateto ima samo izredne vpise, letno sprejmejo samo 80 rednih študentov, ostalo je vse izredno, letnik pride okoli 2000 €, 3 leta pa traja študij,... izredni mora ostat ! Kam pa bom jst pol šel drugo leto na fax ?

Predvidevam, da govoriš o Fakulteti za varnostne vede, ki spada pod mariborsko univerzo in ima sedež v Ljubljani.

In nič se ti ni treba bati. Dokler si pripravljen plačati, se bo našlo mesto tudi zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!