Skoči na vsebino

terensko cestna vozila


Sanda7

Priporočene objave

A ima kdo kaj izkušen z LAND ROVER FREELANDER zanimam se za letnik 04-06

dizel motor 2,0

kakšna je kaj poraba,kako se avto obnese

a je tiptronic v redu zadeva al naj uzamem raj navadn menjalnik

kolk pridejo servisi,..

post-265-1229194162_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem imel na trodnevnem testu dizelasa z nekako 6000 prevozenimi kilometri. Vse je skripalo, ropotalo in se cudno oglasalo, tako, da sem ob vrnitvi vprasal, kaj je narobe z avtom. Sicer prijazni prodajalec mi je odvrnil, da so ga imeli na testu neki novinarji. OK, kakorkoli! Avto me takrat ni preprical.

Ko sem pred tremi leti kupoval malega SUV - a, sem se spomnil tudi Freelanderja in odsel do znanca lovca, ki si ga je lastil. Dejal mi je, da sicer prodaja svojega, vendar me pozna prevec dobro, da bi se ga upal znebiti preko mene. Ne bom podrobno opisoval njegovega nezadovoljstva nad avtom, najbolj me je presenetilo dejstvo, da po njegovem zatrjevanju polovica sploh ni vec 4x4, saj prenos do zadnjih koles crkuje na veliko, popravilo pa pride cca 2000€.

Nocem te odvrniti od nakupa, kajti najbolj sama ves, cesa si zelis in morda me bo kdo napadel, da nimam pojma, ker si ga pac ne lastim, vendar si ga jaz po taksni izkusnji in posebej kritiki lastnika, nisem upal kupiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši letniki so bili boljši tam nekje 1998-99 ko so imeli original motorje od land roverja zdaj se mi zdi pa da imajo ali so imeli od BMW-ja pa niso bli glih dobri rajši kupi discovery-ja, če so ti všeč land roverji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsvetujem, kupi rajši kaj drugega.

zakaj odsvetuješ

a kej predlagaš

rabim nekaj takega za v javornike kot tudi za na cesto

ne preveč požrešnega in robustnega tja do 15jurjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj odsvetuješ

a kej predlagaš

rabim nekaj takega za v javornike kot tudi za na cesto

ne preveč požrešnega in robustnega tja do 15jurjev

meni ga frend ni hotu prodat, ker je reku, de majo na firmi ene 3, in je z njimi tolk problemov, da se neda preštet. de je zelo podpoprečn terenc pa še zelo zelo slabo narejen. električna instalacija in podobno da je pod vsakim nivojem. jez sm si ta avto precej želel, in, no sej pravim frend mi ga ni tel prodat. Njegovi nameni niso vprašljivi.

za ta tvoj proračum bi jez pogledal kakega Subaru Outbacka :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim nekaj takega za v javornike kot tudi za na cesto

ne preveč požrešnega in robustnega tja do 15jurjev

Ste smesni. Dekle si zeli pomoje SUV, vi pa ji predlagate vse, od pick - upov do hard terencev, malodane delovnih strojev.

Ce si ne zelis pozresnih SUVov, potem 2.0 bencinci odpadejo v prvi vrsti. CR-V 2.0 prejsnje generacije kuri preverjenih 12 litrov na sto in predvidevam, da ostali ne dosti manj. Torej so aktualni dizli, ki pa so želenega letnika drazji od 15K €.

Ostane kaksen Nissan X-Trail z Renaultovim 2.0 dizlom. O teh motorjih je bilo veliko napisanega, eden izmed nesrecnih lastnikov, ki ga je imel v Laguni, je bil celo moj oce (zdaj pa plaz o zanesljivosti Renaultov - dam vam prav!). Enako je s Qashqaijem, ki so zaenkrat tudi zelo dragi.

Mitsubishi Outlander - Zal ga v prejsnji inkarnaciji niso prodajali z dizlom, o 2.0 bencinu malo visje.

Frontera - Zadnjic sem med snezenjem videl v Gorjah pri Bledu eno z namontiranimi verigami na zadnjih kolesih. Predvidevam, da tudi pri njih 4x4 ne dela dolgo.

Suzuki Vitara - Novi modeli so dragi, stari ti najverjetneje ne bo vsec.

Nemci so se zelo dragi.

Jaz bi na tvojem mestu pogledal proti Hyundai Tucsonu ali sestrski Kii Sportage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. če iščeš SUV do 15k je to že prva greška. to je za šminkirat, šlepat dodatno nepotrebno težo.

2. če iščeš SUV sploh besed o porabi ni treba zgublat ker zaradi tiste "navidezne dodatne prkolice" troši dost več kot pa normalni avto v istem rangu.

jaz sem tud hotu met ktm exc za po cesti sam... saj gre, ljudje tui to majo za po cesti, jaz sem pa ugotovu da če se bom vozu po cesti bom mel cestaka, če se pa bom fural po njivi pa bom kupu sx.

ne me razumet napačno, suv-a si ne lastim, niti se nisem tak dosti peljal z njim da bi lahko podal kake konkretne argumente, vendar to je pač moje mišlenje o tej "modni muhi".

vem da se o tem da razpravljat, primerjat,... vendar bi vseeno prosu da naj SUV ljubitelji se zadržijo in me ne citirajo ker dosti zgoraj napisanega je relativnega. nočem da bi bil moj post spet kaki povod k bvznem kreganju!

(ko sem ta post pisal sem mel v glavi predvsem audija Q7 in tuarega)

dizl bo pa vedno dražji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu pogledal proti Hyundai Tucsonu ali sestrski Kii Sportage.

Bo kar držalo in navsezadnje sta tudi primerno znižala cene, da sta bolj dostopna večjim množicam. Prejšnji teden sem vozil testno Kio 2.0 disel in moram povedat, da me je navdušila in predvsem presenetila v voznih lastnostih, opremi in sami izdelavi ( lično izdelano). Po vsej verjetnosti, bo to novi konj v garaži, saj je to mehkejša varianta proti temu kar trenutno posedujem na dvorišču.

post-9597-1229285239_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: da ne bi res kakega kangooja :slap: fotr ma službenga z 200k km, na armaturi žmigajo lučke kot jackpot na fliperju, na servisu kar naprej (je šlo že več nanj za popravila kot je bil vreden nov), pa ni važno kaka je mašina, je švoh da ni res, 1,6 16V gre lih en tolk kot navaden avto z 1.0 mašinco, 1,9 dCi je malo boljši, vendar ko pride kabina v resonanco z tresljaji mašine to tolk ropota kot bi v kufru mel 2kW woofer in ga žgal na polno, skratka stran od teh jajc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej tudi renault kanguje 4x4 uporabni povsod... :rolleyes: :whistle:

ah to pa rajš ne, če že renault po unga tanovga SUVa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: da ne bi res kakega kangooja :slap: fotr ma službenga z 200k km, na armaturi žmigajo lučke kot jackpot na fliperju, na servisu kar naprej (je šlo že več nanj za popravila kot je bil vreden nov), pa ni važno kaka je mašina, je švoh da ni res, 1,6 16V gre lih en tolk kot navaden avto z 1.0 mašinco, 1,9 dCi je malo boljši, vendar ko pride kabina v resonanco z tresljaji mašine to tolk ropota kot bi v kufru mel 2kW woofer in ga žgal na polno, skratka stran od teh jajc

al ste strojelomci, zahtevne stranke al pa imate smolo. kangu je pr naš bajti (pa se res ne špara) zgural 300k km 1,4i. še ta strar. drugi, face liftan ma zdej števc po enem letu in pol na 70kkm čist brez najmanjše pripombe. 1.5dci je men manj všeč. ampak to je subjektivno.

aja, drag race peugeot 206 1.4 vs kangoo 1.4 gre prvih dvesto metrov bogato v kangoojevo korist.

glede teme in Sandinega vprašanja, v uri in pol ste temo zasmetili do nezavesti. res ste da best.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede teme in Sandinega vprašanja, v uri in pol ste temo zasmetili do nezavesti. res ste da best.

Motosvet at its finest. :blush:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freelanderja se izogni v širokem loku, poznam vsaj dva lastnika in oba sta imela približno enake izkušnje.

Morda kak Subaru Forester? Je en ravno en 04 letnik za slabih 15k€ na A.netu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda.....Frelander je enkratni avto.......za spoznavanje novih ljudi.

Zelo dober prijatelj.......ki je še nekaj let nazaj tičal zgolj za TV.......in stregel svoji ženki odspred, pa od zad......dokler se ni naveličal..........je novo ljubezen spoznal prav preko.....Frelanderja.

Je bil tolikokrat na servisu...........pozna vse Slovenske mehanike.......prirejajo že mehaničarsa novoletna srečanja.

No....vsaj on je......ZELO zadovoljen.......s povdarkom na A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve strani brez pametnega napotka. MS v malem :)

http://forum.landrover-klub.si

Tukaj bo največ informacij na kupu o freeju. Sam sem imel Defendra110ko. Glede na način uporabe in vožnjo, svetoven avto. To je pač svoj svet, tako kot še marsikaj drugega.

Če ga boš nabavil, uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ravno dva, izmed katerih eden opisuje drag med Kangoojem in Pegueotom, drugi pa napise le, da je nek povsem drugacen model Land Roverja svetoven avto in povsem svoj svet, se pridusata nad nasimi odgovori.

Bravo, res je najbolje stati ob strani in zgolj od dalec prebirati poste peščice nekaj najpametnejsih tukaj gor ter se v vas svet ne vmesavati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!