Skoči na vsebino

terensko cestna vozila


Sanda7

Priporočene objave

Za ta denar imas sedaj na voljo tudi ze Suzuki SX-4 ali Fiat Sedici. Dovolj odmaknjena od tal, dokaj dober pogon in zmerna poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: :naughty:

post-539-1229380977_thumb.jpg

Bivši šef ga je pred leti pripeljal iz Nemčije. Prvi mesec ga je hvalil, potem pa nenadoma prodal... :whistle: Nekaj s preklapljanjem med dvo in štirikolesnim pogonom bilo narobe. Ampak mogoče je bil pa redek primer, da so ostali Country-ji B.P..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ravno dva, izmed katerih eden opisuje drag med Kangoojem in Pegueotom, drugi pa napise le, da je nek povsem drugacen model Land Roverja svetoven avto in povsem svoj svet, se pridusata nad nasimi odgovori.

Bravo, res je najbolje stati ob strani in zgolj od dalec prebirati poste peščice nekaj najpametnejsih tukaj gor ter se v vas svet ne vmesavati!

Če nisi opazil sem dal link do foruma LR-jev, kjer je daleč največ info o freejih v slo. Podal sem pa mnenje o znamki LR, ker je to velikokrat stvar debate med privrženci 4x4 vozil. Ne teži po nepotrebnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nakupom je pametno preveriti, kako je z dobavo nadomestnih delov in z servisi. SUVji dosegajo manjši del prodajne kvote pri večini proizvajalcev. In kaj hitro se zgodi, da za določene prodane modele zastopniki in trgovci sploh nimajo servisne dokumentacije, kaj šele materijala na zalogi, zato so tudi dobavni roki noro dolgi.

Izkušnje mi pravijo, da je nakup najbolj razširjenega vozila (modela) s stališča vzdrževanja najenostavnejši in ti požre najmanj živcev :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vozim osem let starega freelanderja bencin in imam že kar lepo število prevoženih kilometrov, sem z njim zadovoljen

je pa res kolko denarja toliko muzike.do sedaj še nisem imel večjih okvar,treba pa se je zavedat da to ni traktor,ko vidim kaj nekateri počnejo z dotičnimi vozili in ker vozilo ni narejeno za takšne podvige se hitro uniči pogon in stroški so tu,se pravi to vozilo ni za teško nogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Toyoto Rav4 in vozi!!! Glede Freelanderja je pa bojda tako: stari so bili res slabi in so jih lastniki na veliko prodajali naprej, brez ročne spuščali pod brege...:) novejši modeli so bojda precej izpopolnjeni (kar ni težko verjeti), a sam bi se zagotovo poslužil kakšnih Japonskih znamk, saj so le te zagotovo kvalitetnejše. Pa tudi BMW x3 se že dobi za normalen denar!

Razmisli in z dejstvi sprašuj naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel do sedaj stiri razlicne terence. Prvega sem gonil kot hudic, pa se ni kvaril, ostale sem vozil kot v rokavicah. Pa sem bil ravno z Frontero, ki sem jo najbolj sparal, neprestano na servisu. Mi je bila vsec, dobre vozne lastnosti, prodal sem jo ravno zaradi okvar. Sem pa z vsakim naredil ravno 100.000km. Imam obcutek, da je nakup avta se vedno loterija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel do sedaj stiri razlicne terence. Prvega sem gonil kot hudic, pa se ni kvaril, ostale sem vozil kot v rokavicah. Pa sem bil ravno z Frontero, ki sem jo najbolj sparal, neprestano na servisu. Mi je bila vsec, dobre vozne lastnosti, prodal sem jo ravno zaradi okvar. Sem pa z vsakim naredil ravno 100.000km. Imam obcutek, da je nakup avta se vedno loterija.

Kot vem je Frontera veljala nekaj let za najslabši evropski avto glede (ne)zanesljivosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj točno povej kje se imaš namen voziti, Če je cesta res tako katastrfalna itd.... Drugače kakor te jaz poznam ni to tvoj stil. Jaz sem že videl primere, ko niso upali z 4x4 pa zasneženi cesti je pa tip z navadno reno 5ico šel brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj odsvetuješ

a kej predlagaš

rabim nekaj takega za v javornike kot tudi za na cesto

ne preveč požrešnega in robustnega tja do 15jurjev

Lahko si pa umisliš za teren kakšnega suzukija samraja za 2. tisoč eur pa ge razturavaj po gozdu. Pa ti ostane še 13 jurjev za normaln avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj točno povej kje se imaš namen voziti, Če je cesta res tako katastrfalna itd.... Drugače kakor te jaz poznam ni to tvoj stil. Jaz sem že videl primere, ko niso upali z 4x4 pa zasneženi cesti je pa tip z navadno reno 5ico šel brez problema.

Ti moderni SUV-i so itak ena bedarija in golo preseravanje (moje mnenje), ki si jih ljudje v veliki večini kupujejo zaradi pomanjkanja samozavesti in strahu! Za naše ceste nikakor niso potrebni (vsaj v večini primerov jih ljudje ne uporabljajo drugje kot na asfaltnih cestah), na normalnih cestah pa se vsaka cenovno enakovredna limuzina pelje neprimerno bolje, pije manj, bolje se v njej sedi....ni da ni! So pač trenutna muha, ki bo morda kmalu odletela ali pač ne :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti moderni SUV-i so itak ena bedarija in golo preseravanje (moje mnenje), ki si jih ljudje v veliki večini kupujejo zaradi pomanjkanja samozavesti in strahu! Za naše ceste nikakor niso potrebni (vsaj v večini primerov jih ljudje ne uporabljajo drugje kot na asfaltnih cestah), na normalnih cestah pa se vsaka cenovno enakovredna limuzina pelje neprimerno bolje, pije manj, bolje se v njej sedi....ni da ni! So pač trenutna muha, ki bo morda kmalu odletela ali pač ne :)

ajd

post-8667-1229553251_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 15 K €, dobiš že 5-6 let starega Mercedesa E tip 4 matic z vso možno opremo, samo najbrž ni primeren (zaradi širine) za hribovske ceste. Je pa sigurno ena od boljših izbir za normalne ceste . Tudi poraba je manjša kot pri kakem SUV-u .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdej želiš povedati s to Navaro? In navara ni SUV, kdor jo ima že ve zakaj jo ima! Obrnil bi pogled še na Volvo XC 70 ali Audi A6 Allroad, tudi za ta denar že dobi kaj pametnega in definitivno največ od avta!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdej želiš povedati s to Navaro? In navara ni SUV, kdor jo ima že ve zakaj jo ima! Obrnil bi pogled še na Volvo XC 70 ali Audi A6 Allroad, tudi za ta denar že dobi kaj pametnega in definitivno največ od avta!

Se opravicujem, sem imel zraven tudi kar nekaj teksta napisanega, pa je ob vstavljanju slike izpuhtel, bilo pa je ze pozno da bi vse se enkrat tipkal.

Hotel sem povdariti koristnost stirikolesnega pogona, naj bo SUV, pravi terenec ali osebni avto 4x4. Kot primer lahko navedem dogodka dveh mojih bratov. Prvi je z navadnim Audijem A6 pri ne prav veliki hitrosti na mokri cesti zletel z ovinka in pristal v drevesu. Drugi je po prihodu s trajekta na Svedskem z sluzbenim Audijem Quattro zacel prehitevati tovornjake, ki so jih najprej spustili in med prehitevanjem zapeljal v zaplato napihanega snega. Seveda ga je zacelo mocno zanasati, pritisnil je na plin in avto je sel naprej kot po tracnicah. Preprican sem, da bi tudi prvi brat z stirikolesnim pogonom zvozil ovinek. Resi te enkrat, imas poplacano vse gorivo in nekaj drazji nakup.

Z mojim bivsim Nissanom na sliki sem hotel reci, da pridejo tudi dnevi, ko nimas s se tako luksuzno limuzino z vsemi tistimi EPPji brez pogona 4x4 kaj delati na cesti.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda CR-V 2.0 bencin letnik od 02 dalje cene so pri nas od 11000e dalje!! po snegu gre super!! Stroški vzdrževanja so minimalni!! poraba ob normalni vožnji 9l ob malo preganjanja 10l avtomatika pusti primiru!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4x4 in mokra cesta naj bi zlahka reševal iz zagate? Daj no, bodi realen! Pač ga je tvoj brat želel odpeljati prehitro in je oddrsel, če bi imel 4x4 ne bi bilo popolnoma nič drugače! Največji minus terencev/SUVov... je teža in ta je krivec prehitrega oddrsavanja na mokri/zasneženi cesti - in tu 4x4 bistveno ne pomaga, žal. 4x4 pomaga iz zagate, ko se kam zakoplješ, ob normalnih hitrostih... (ob prevelikem snegu zagotovo največ pomaga oddaljenost od tal)

Po raziskavah največ nesreč povzročijo pozimi ravno vozniki 4x4 SUVovo in terencev - pa ne zato ker je to šrot avto, temveč zato, ker precenijo njihove zmogljivosti in imajo miselnost kot kolega Buzdovan :whistle: žal.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4x4 in mokra cesta naj bi zlahka reševal iz zagate? Daj no, bodi realen! Pač ga je tvoj brat želel odpeljati prehitro in je oddrsel, če bi imel 4x4 ne bi bilo popolnoma nič drugače! Največji minus terencev/SUVov... je teža in ta je krivec prehitrega oddrsavanja na mokri/zasneženi cesti - in tu 4x4 bistveno ne pomaga, žal. 4x4 pomaga iz zagate, ko se kam zakoplješ, ob normalnih hitrostih... (ob prevelikem snegu zagotovo največ pomaga oddaljenost od tal)

Po raziskavah največ nesreč povzročijo pozimi ravno vozniki 4x4 SUVovo in terencev - pa ne zato ker je to šrot avto, temveč zato, ker precenijo njihove zmogljivosti in imajo miselnost kot kolega Buzdovan :whistle: žal.

Terence sem vozil 12 let (trenutno ga nimam, bo pa zanesljivo spet, samo manjsi kot nekdaj), naredil z njimi vec kot 400.000 km in ne bos verjel, niti najmanjse praske nisem pridelal, pa sem na zacetku prav norel z njimi. Ker rad smucam po celem snegu, sem bil pa tako ali tako vedno na cesti ob vsakem snezenju.

To, da gredo nekateri s ceste, je pa najveckrat povezano z neiskusenostjo, saj se ustrasijo in zavirajo v ovinku. Ce si pa precej prehiter, ti pa tako ne pomaga nobena tehnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4x4 in mokra cesta naj bi zlahka reševal iz zagate? Daj no, bodi realen! Pač ga je tvoj brat želel odpeljati prehitro in je oddrsel, če bi imel 4x4 ne bi bilo popolnoma nič drugače! Največji minus terencev/SUVov... je teža in ta je krivec prehitrega oddrsavanja na mokri/zasneženi cesti - in tu 4x4 bistveno ne pomaga, žal. 4x4 pomaga iz zagate, ko se kam zakoplješ, ob normalnih hitrostih... (ob prevelikem snegu zagotovo največ pomaga oddaljenost od tal)

Po raziskavah največ nesreč povzročijo pozimi ravno vozniki 4x4 SUVovo in terencev - pa ne zato ker je to šrot avto, temveč zato, ker precenijo njihove zmogljivosti in imajo miselnost kot kolega Buzdovan :whistle: žal.

ajd

No saj ni tako hudo. SUV so zelo dobri avtomobili in prekleto udobni sigurno bolj od limuzin in bi ga tudi jaz imel, samo je problem cena. Problem je v tem ker ludje ne znajo voziti 4x4. Čeprav danes pri vseh esp, abs, asr itd zadevah ni nobena umetnost, pa še veliko drugih zadev sem že pozabil. Moj terenec ima pogon na zadnje kolesa(kot vsi ostali) in če je mokra cesta samo malo več gasa pa gremo počez. Tako je potem, ko ga posodiš in se ti človek na prvem ovinku od hiše zasuka za cel krog. Problem je v tem, da nimajo ljudje izkušen in se še preveč zanašajo na tehnologijo, če mu pa trgovec razloži, da naj on samo gas drži avto bo pa že vse sam naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PUCH 350 GD......poceni vzdrževanje, poraba smešna, pa prideš z njim kamor hočeš...

e.... zal ne. :grrr

bil sam ocividec dogodka, ko je suzuki vitara vlekel dolgega puch g po celem snegu (ca. 40 cm), v hrib, po malo boljsi kozji stezi. g je bil enostavno pretezek (in tudi prenalozen) in se je prevec pogrezal. ce kdo hoce natancno vedeti kje se je to dogajalo: na schöckl-u severno od graz-a, kjer imata posta in orf telekomunikacijski stolp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!