Skoči na vsebino

Honda VFR 800 vs. Yamaha FZ1-N


ciobi

Priporočene objave

Zanimajo me FZ1 z oklepom torej fazerke in to rabljene do 7,5 tisoč EUR, na forumu sem opazil eno ali dve celo z oklepom GT, ki so mi še posebej všeč. Omenil sem samo veliko razliko v ceni med N in S varianto, saj po nekaterih izračunih oklepi in luči ne bi mogli preseči tisoč EUR, za kolikor je razlika v ceni teh dveh različic. Ravno tako me zanima Honda VFR do cene, ki sem jo navedel v začetku. Peljal sem se z obema in na obeh sem imel dober občutek, vendar premalo km ter premalo izkušenosti, ki sem jo zgubil po nekaj letih brez motorja, da bi potegnil črto. Lp

Hja, Honda bo kar nekaj let starejša od Yamahe za ta denar, ki ga imaš namen dati za motor. VFR je tudi eden redkih motorjev, ki kar dobo tudi drži ceno. Zakaj že?? Verjetno ne zato, ker bi bil nek povprečen moped... Čeprav sem popolnoma za VFR pa še vedno trdim, da tako STAR model NI vreden toliko denarja, ampak žal, za manj denarja se ne prodaja... :whistle:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če takole na hitro primerjam S in N : S ima poloklep ( + notranje črne plastike) s pleksijem, druge luči, ogledala, žmigavce spredaj in še držali ob sedežu za sopotnika ... Tudi jaz dvomim, da se to splača dokupit :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sem v hudi dilemi. headbang.gif Ko sem bil že prepričan v nakup Honde VFR 800 od l. 2004 naprej, sem ponovno začel premišljevati o nakupu Yamahe FZ1 (od l.2006), ki mi je bila poprej zelo všeč in nisem hotel misliti na nakup drugega, vse dokler seveda nisem opazil VFR. Ob motorja sem pregledal, prebral vse možne teste in pogovore v forumih, naredil pluse in minuse, ampak ne morem se odločit. Dolgo let sem vozil SS in bi sedaj rad vozil nekakšen kopromis med SS in touring modelom (dolge ture bodo ture na morje ter nazaj, pa še to verjetno dvakrat, trikrat letno, ostalo bo priložnostna vožnja po okoliških cestah). Prosil bi za kakšno objektivno mnenje forumaša, ki je vozil oba motorja in ki mi bo pomagal narediti kašen dodaten +. Lp

No pa povej kako se je rešila huda dilema!!in rezultat je??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa povej kako se je rešila huda dilema!!in rezultat je??

če je kokrtok pameten naredu, je Yanaho kupu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti enega niti drugega. Kupil sem čisto drugo znamko motorja in sicer Suzuki GSR600. Nabavil sem ga lansko leto februarja in z njim lani naredil okrog 8.000 KM. Zelo zadovoljen, ampak... manjka malo moči pri prevozu na daljše ture z mojo drago, pa še malo cuka, kar je včasih rahlo moteče. In ponovno sem pred odločitvijo kupiti drug motor, ampak zdaj zagotovo Yamaho FZ1. Lani sem jo imel priliko vozit in ...pravljica (vozil tudi VFR-ko, ampak mi ni všeč). FZ1 mi je res zelo OK motor, tako izgled, vožnja, moč, no skratka vse. Tako, da Suzukija menjam z mojim doplačilom, če mogoče kdo koga pozna, iščem pa l. 2007 (dobrega in poceni:naughty:). Ne smem pa Suzukija preveč grajat. Je tudi zelo dober motor, še posebno izgled, zvok, brutalnost glede na kubike in pa lahkotnost vožnje:worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ponovno sem pred odločitvijo kupiti drug motor, ampak zdaj zagotovo Yamaho FZ1. Lani sem jo imel priliko vozit in ...pravljica (vozil tudi VFR-ko, ampak mi ni všeč). FZ1 mi je res zelo OK motor, tako izgled, vožnja, moč, no skratka vse. Tako, da Suzukija menjam z mojim doplačilom, če mogoče kdo koga pozna, iščem pa l. 2007 (dobrega in poceni:naughty:)

...glede letnika FZ-1, si se kar prav odločil (remap motorja)...če boš imel možnost in denarce, bi ti jaz svetoval, da pogledaš za ABS modeli...ABS je edina stvar, ki jo sam pogrešam pri cestni uporabi...se bosta pa z novo pridobitvijo sigurno udobneje vozila...

p.s....glede hitrosti VFR vs. FZ1, bi pa tudi sam pripisal zmagovalca Yamahi :whistle: , vsaj glede na podatke o teži in moči, in po občutkih, ki jih imam na moji mašini :evilgrin: ...meni z Akrapotom brez problema pokaže večjo številko, kot naj bi jo dosegala VFR...je pa res, da aerodinamika igra veliko vlogo, hmm?! :hmm:

...dobro kupi in veliko varnih km... :yea1:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot lastnik FZ1-S ti ga več kot toplo priporočam. FZ1-s potrebuje 2 stvari, karbon izpuh(original je grd in preveč duši motor) ter bug spoiler. Bug spoiler motor poveže v celoto in ga naredi izjemno sexy!! Motor je namenjen vsakodnevni vožnji in se dobro odreže tudi v slabšem vremeu( veterna zaščita na nivoju v primerjavi z ostalimi nakedi). Moči ima več kot dovolj in z svojimi malo pod 160 konji(z akrapovičem) poskrbi za adrenalin. Drža je pokončna in minimalno utruja telo. Meni osebno je zelo všeč 190mm guma zadaj. Skratka veliko dobrih stvari in če iščeš vsestranski motor, ki je prijazen do voznika tudi na daljših vožnjah, potem je to prava zadeva zate.

Hondo vfr sem na žalost peljal le 10 min. Veliko premalo da bi podal pluse in minuse. Po izjavah ostalih forumašev je motor odličen v vseh pogledih. Na koncu se mi zdi da je največja razlika v videzu(logično) ter v zahvalo 200 kubikov več ter R1 agregatom ki naredi FZ1 bolj brutalen motor.(moje mnenje)

Prilagam slikco 2007 fz1-s v meni osebno najbol posrečeni barvi(poleg črne,ki pa je nisem zasledil v tem letniku):

post-6017-126416178466_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk pa gre kej po števcu?

...na Tubi imaš kar nekaj posnetkov in približno take hitrosti dosega...če pa primerjaš posnetke VFR in FZ1s, se pa prav lepo vidi, da se Hondi pri 230+ končuje, Yamahi pa pri 260+ (res pa je, da ne vemo ali so motorji povsem stock ali so kaj tunirani)...v glavnem, če je varno :nono: 260 doseže b.p., z občutkom, da dodatnih 10+ ne bi bil problem :evilgrin: (z Akrapotom)...sicer pa to spljoh ni pomembno, a n?!...važn, da se je luštn pelat... B):P:D

...pa srečno in varno... :devil:

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še tole sm pozabu, preden me prehiti...hehe...@Pervy bi tukaj zapisal, tako je začela nastajat legenda o FZ1 :lol1:.) ...pa sorč za :topic:

lp .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pa Vfr gre komaj 220, FZ 1 pa vsaj 270 a?

Na netu je testov obeh koliko želiš in je FZ cca 10 km/h hitrejša to je dejstvo (VFR 245, FZ 1 255).

Teh 30 km/h diference je pa blo malo lovskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pa Vfr gre komaj 220, FZ 1 pa vsaj 270 a?

Na netu je testov obeh koliko želiš in je FZ cca 10 km/h hitrejša to je dejstvo (VFR 245, FZ 1 255).

Kake pa ti strelaš....

FZ1 nisem peljal v blokado tako,da to končno pustimo....Star fazer je "kucal"števec v 260km/h

VFR800 pa gre po števcu 257 vedno-čeprav v primerjavi s SS1000 to traja!Do 262 mislim,pa se moraš potrudit!Mislim,da sem enkrat v temi vfr tudi napisal točno po prestavah koliko gre po števcu-vendar se zdaj ne spomnim več...

Dejstvo je,da fz1 velik bolj butne,ker z vfr se lahko s sopotnico zapelješ vse prestave s polnim plinom do blokade.Brez,da bi dvigovalo preden del ali za sopotnico izgledalo "kritično"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava končnih hitrosti je pa res najbolj pomembna - noben od mopedov ni namenjen tišanju 240km/h + po dirkališču, se vam ne zdi? Bistvo je, če se dobro peljeta na navadnih cestah, ali se spet motim?

Seveda je razlika znatna. Meni je bila VFR od kar jih izdelujejo tip-top motor in sem si jo vedno želel. Pred letom, ko sem jo prvič vozil (letnik 06), so se plusi le še podvojili, se je pa pokazal en (zame prevelik) minus - in to je njena teža. Žal ni to lahkoten motorček in je napram FZ1 precej težji. Seveda je razlika tudi v ccm in PS, a mene niti ni toliko motilo, da VFR ne vleče preveč, ker se je njen motor krasno odzival, zanimiv mi je tudi bil vklop V-teca, všeč mi je bilo, kako krasno vpija luknje, po 1km mi je bil domač, kot bi ga imel že 2 sezoni... Še vedno je to en super motor, le škoda ker že takrat niso naredili malce lažjega (no pa tud če bi bil 1000ccm motor ne bi nobenem zamiru :) ). Na srečo pa imamo FZ1 na voljo, ki pa še tisti minus zapolni, ostali plusi so pa tudi tu več kot prisotni :)

ajd

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Po moje pa Vfr gre komaj 220, FZ 1 pa vsaj 270 a?

Na netu je testov obeh koliko želiš in je FZ cca 10 km/h hitrejša to je dejstvo (VFR 245, FZ 1 255).

Teh 30 km/h diference je pa blo malo lovskih.

Po tvojem gre 220 :D Po mojem pa gre še 20+ vsaj moja gre pa bi še šla pa sm spustil. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!