Skoči na vsebino

Kranj - Bled - Jesenice


Darko3g

Priporočene objave

Glede na to, da je staro cesto med Kranjem in Jesenicami popapala avtocesta, me zanima kako z motorjem priti iz Kranja do Bleda oz od Jesenic brez vinjete, torej se izogniti avtocesti. Iz Bleda do Jesenic je varianta preko Gorij in Kočne, iz Kranja do Bleda pa sem se zgubil.

Pa še to: če bi iz MB šel na Bled, je bolje (hitreje) čez Avstrijo (Ljubelj, Tržič) ali čez Tuhinjsko in Kranj? Tudi mimo avtocest pa vseeno ne bi rad izgubil preveč časa.

Drugje po Sloveniji mislim, da starih cest niso ukinili ko so gradili AC (ne vem kako je na Dolenjskem), podoben problem pa je cesta proti Zagrebu (od Krapine moraš po ovinkih do Zaboka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Kranja do Bleda maš varianto, da greš Kranj...Naklo...Podbrezje...Podnart...Kamna Gorica(tm se lahko pogreješ v nočnem baru Tajči :P )...Zg.Lipnica...Lancovo...Lesce...pol pa samo levo pa direktno na Bled. Obstaja pa ena bližnica iz Lancovega pred mostom levo, ki te pripelje direktno na Bled. To je to :naughty:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša varjanta bo vinjeta za 1/2 leta od 1-vega maja do 1-vega Novembra cena,če je za avto celoletna 55 EU bi morala biti za avto poletna ca 30 EU za motor pa 1/2 cene avtomobilske,sepravi max.15 EU.Tudi po Dolenjski so z AC vse povozili,od Lj do Zg.ostala bo povezava samo Trebnje Nm zaradi protesta Trebancev sicer bi tudi ta del povozili.Zato ne se jezit Gorenci za par Km,mi Dolenjci smo največji čužki samo nas so žejne čez vodo peljali!!!!!Vsi otali imate kar vredu obvoze sploh pa Primorci in Štajerci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša bližnica za vse AC, HC in obvoznice:

Polletna vinjeta za (enosledna) motorna kolesa: 17,50 EUR

LP

Velja pol leta: to je cca 3,00 € / mesec ali povedano drugače: dve kavi/na mesec ali škatla cigaret/mesec ... mislim, komur pa je to preveč, potem je bolje, da ........... me ne bom napisal, bo takoj ogenj v strehi ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo letos kar kupil, -lani sem skoraj diplomiral, kako se izogibati avtocestam... In na koncu te stane časa in živcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, sicer pa ni problem v vinjeti (lani sem jo imel in jo bom kupil tudi letos ampak v vožnji. Ne maram se voziti po AC. Zato pa iščem stare ceste. Iz Lendave do Portoroža lahko lepo prides po stari cesti (le v Pesniškem rondoju so malce motoviliš) če pa imaš vijneto pa po hitri cesti skozi MB in po obvoznici mimo LJ. Ampak, vsaj obstaja varianta stare ceste, ki je prvič zastonj in drugič prijetnejša za motor. Od Jesenic do Novega mesta pa očitno stare ceste ni več, vsaj ne v celotni trasi.

Jezijo me te novotarije, ki te nonstop silijo na AC. V Avstriji so sicer stare ceste ostale, le kažipoti te skozi usmerjajo AC in SS (Schnelstrasse), kjer potrebuješ vinjeto.

Vinjeto pa imam ravno zaradi udobnosti in občasne potrebe po obvoznicah, hitrih cestah in AC.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam upozoril bi da je na tej bližnici, ki jo je Andro82 omenil, pred mostom na Lancovem levo, kakšen kilometer makedama, ni lih najbolje vzdrževan :whistle: mal bolj počas je treba, pa gre... sam za opozorilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Kranja do Bleda maš varianto, da greš Kranj...Naklo...Podbrezje...Podnart...Kamna Gorica(tm se lahko pogreješ v nočnem baru Tajči :P )...Zg.Lipnica...Lancovo...Lesce...pol pa samo levo pa direktno na Bled. Obstaja pa ena bližnica iz Lancovega pred mostom levo, ki te pripelje direktno na Bled. To je to :naughty:

Malo bližje je če greš iz Podbrezij preko Posavca, Črnivca, po stari magistrali mimo Podvina in Radovljice na Bled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Od Jesenic do Novega mesta pa očitno stare ceste ni več, vsaj ne v celotni trasi...

Iz lastnih izkušenj ti povem da se da, samo dol pri Novem mestu nisem čist ziher. Drugač pa gre iz Ljubljane po stari cesti proti Grosupljem, pa pol proti Polževem pa tko naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut do novega mesta se da ......kočevje-dvor :naughty:

drgač pa iz kranja do bleda po stari cesti preko posavca in brezij prideš bez problema na bled......

se pa da iz lesc preko vrbe pridt na jesenice po stari....

Popravljeno . Popravil _SEBA_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Škofljica - Grosuplje - Višnja Gora - Ivančna Gorica - Medvedjek - Trebnje - Mirna peč - Novo mesto

ali

Ljubljana - Škofljica - Grosuplje - Višnja Gora - Ivančna Gorica - Žužemberk - Dvor - Soteska - Novo mesto

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bližje je če greš iz Podbrezij preko Posavca, Črnivca, po stari magistrali mimo Podvina in Radovljice na Bled.

Ja, najbližja pot, in zagotovo se ne boš izgubil. Od Lesc na Jesenice greš pa na Vrbo, čez Potoke in si tam. Če greš z Bleda pa Gorje, Kočna.

Iz Maribora, če ne greš po avtocesti je bliže čez tuhinjsko kot pa naokoli čez avstrijo. Drugač meni osebno je pa iz MB bolj simpatična pot čez Dravograd, in cez mejo (ne morem se spomnit kako se reče mejnemu prehodu), na Eisenkappel in čez Jezersko, čeprav je tudi čez Ljubelj lepa cesta.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najbližja pot, in zagotovo se ne boš izgubil. Od Lesc na Jesenice greš pa na Vrbo, čez Potoke in si tam. Če greš z Bleda pa Gorje, Kočna.

Iz Maribora, če ne greš po avtocesti je bliže čez tuhinjsko kot pa naokoli čez avstrijo. Drugač meni osebno je pa iz MB bolj simpatična pot čez Dravograd, in cez mejo (ne morem se spomnit kako se reče mejnemu prehodu), na Eisenkappel in čez Jezersko, čeprav je tudi čez Ljubelj lepa cesta.

Uuuuu, Eisenkappel ja :naughty: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Škofljica - Grosuplje - Višnja Gora - Ivančna Gorica - Medvedjek - Trebnje - Mirna peč - Novo mesto

lani je bilo med grosupljem in višnjo goro še par 100m makadama, pa je sedaj tudi tu asfalt, tako da se da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu, Eisenkappel ja :naughty: :kva2:

O ja, pol pa gor :naughty: ... če se ne motm si bil ti tam enkrat od drage tud tepen :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja, pol pa gor :naughty: ... če se ne motm si bil ti tam enkrat od drage tud tepen :whistle:

O madona, kako pa ti to veš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lih ta relacije, pa vseeno, nočem zato novo temo odpirati.

Zanima me, kje se najhitreje pride do Nove Gorice iz Kranja, avtocesta odpade...

Nekako se mi zdi najlažje na Žiri, pa potem nekak naprej, sam kaj ko je več poti, ma kdo kkšn predlog?

Hvala :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lih ta relacije, pa vseeno, nočem zato novo temo odpirati.

Zanima me, kje se najhitreje pride do Nove Gorice iz Kranja, avtocesta odpade...

Nekako se mi zdi najlažje na Žiri, pa potem nekak naprej, sam kaj ko je več poti, ma kdo kkšn predlog?

Hvala :blush:

žiri- idrija- godovič- črni vrh- col- ajdovščina- NG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O madona, kako pa ti to veš :P

Hehe, gorenjska je mejhna, pa moja družba se je za tabo vozila :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lih ta relacije, pa vseeno, nočem zato novo temo odpirati.

Zanima me, kje se najhitreje pride do Nove Gorice iz Kranja, avtocesta odpade...

Nekako se mi zdi najlažje na Žiri, pa potem nekak naprej, sam kaj ko je več poti, ma kdo kkšn predlog?

Hvala :blush:

Šk. Loka....Železniki....Zali Log.....lahko skozi Sorico (lepa vas, nova cesta).....Podbrdo.....Baška grapa....Most na Soči (kofetka ob jezeru)....

....Kanal.....N. Gorica ! :yes:

Nazaj pa po poti ki jo je napisal "dotem" v obratni smeri! Že nekajkrat prevozil...luštna tura, samo od Podbrda naprej (Baška grapa) zlo radi kaj kopljejo ! :(

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, gorenjska je mejhna, pa moja družba se je za tabo vozila :rolleyes:

Ahaaa, zdej pa vem koga morm za ušesa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dotem, Foru2, hvala za odgovora :)

Najhitrejšo varianto iščem, ker grem gledat motor, pa bi rad čimhitrej prišel, tko da kakšni kofetki na Mostu na Soči odpadejo, bom pa vsekakor ponovil to pot poleti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhitrejša varianta mislim da je res Žiri-Idrija-Godovič-Ajdovščina-NG,

potlej obstaja pa še nekaj finih variant (lepo ovinkaste ceste):

1. KR-Železniki-(Sorca-mal prijetnega obvoza :) )-Petrovo brdo- Most na Soči-Kanal-NG

2. KR-proti Žirem-Cerkno-Idrija potem pa ali Godovič, jaz osebno pa veliko raje nazaj proti Logatcu in na KALCE-Stara pošta :worship: :worship: (fenomenalni ovinki, novo asvaltirana cesta, edin mal je treba pogledat zarad peska)-Podkraj-Col- Ajdovšičina-NG.

3. če si za kako malo daljšo turo greš pa lahko čez Vršič, ali meni osebno ljubši Predel-Bovec-Tolmin-Most na Soči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Glede na to, da je staro cesto med Kranjem in Jesenicami popapala avtocesta, me zanima kako z motorjem priti iz Kranja do Bleda oz od Jesenic brez vinjete, torej se izogniti avtocesti. Iz Bleda do Jesenic je varianta preko Gorij in Kočne, iz Kranja do Bleda pa sem se zgubil.

Pa še to: če bi iz MB šel na Bled, je bolje (hitreje) čez Avstrijo (Ljubelj, Tržič) ali čez Tuhinjsko in Kranj? Tudi mimo avtocest pa vseeno ne bi rad izgubil preveč časa.

Drugje po Sloveniji mislim, da starih cest niso ukinili ko so gradili AC (ne vem kako je na Dolenjskem), podoben problem pa je cesta proti Zagrebu (od Krapine moraš po ovinkih do Zaboka)

Najhitrej po avtocest pa DARS-ovcem ne smeš ustavlat(mogoče mal pomahaš) :evilgrin: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!