Skoči na vsebino

Trial motorji


Poncho

Priporočene objave

mi smo imeli pred leti dvodnevni tečaj in smo ogromno odnesli od tega. organiziral ga je motoclub trieste. fantje, ki so že vozili kar nekaj časa, so vedli povedat, da tak tečaj ti sigurno prikrajša kako leto samoučnih muk. najdite vsaj nekoga, ki vam pokaže in pove kako se počne najosnovnejše stvari. mogoče se da tudi z gledanjem yt kaj odnest. samo da ti kdo direkt pove kaj delaš prav in kaj narobe.. to velja dooosti bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tečaj je najboljša varianta, se strinjam. Pri nas si lahko omisliš individualni tečaj pri Marku Jagru, nimam pa pojma koliko stane. Jaz sem ga spoznal slučajno na Rabu, ker je bil v isti skupini... pa nas je pol malo še trial osnove drilal :D

Nekaj v teoriji ponuja tudi AMZS na Vranskem. Mogoče velja tud njih kaj popingat. Ostale scene pri nas ne poznam... je nekako tako "organizirana" kot enduro. Malo tu, malo tam pa se sčasoma naberejo kontakti in informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti smo hodili na take tečaje v Avstrijo. Poceni in prijetno klubsko vzdušje. Tudi njihove tekme so v tem stilu. Izbereš težavnostno stopnjo in se pelješ. Zanimivo, da imajo proge poleg smučišč in ekologov nič ne moti, gostinci in hotelirji so tudi veseli. Na tekmah je bilo vedno kakih dvesto tekmovalcev. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam trial motorja, sam pomojem so vsi sodobni 2T stroji nekje približno na istem... 2% bi morala biti zelo varna izbira za normalno rabo. To točim v svojega EXC-ja. Sintetično olje seveda. Poglej v user manual od motorja in malo googlaj pa se najde informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj me zanima in sicer koliko olja gre v menjalnik (beta rev 3 250 2006) in do kje mora biti olje v tiste okencu kjer je videti koliko ga je, do sredine ali vec? Katero olje priporočate?

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ga gre cca pol litra. če kaže  sredino, bo kr ok. sam imam olje GRO al nekaj takega.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno da je tam kjer kaze koliko ga je olja tisto kaj zapscano in ne kaze nic? Olja tam ne kaze, ven ga nisem se spustil ampak samo natocil cca pol litra vendar še vedno v tistem okencu ne kaze nic olja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bo rekel, da je toliko poln, da ne vidiš nič. Zakaj starega nisi spustil ven? Skoraj zagotovo se ga ne daje notri več kot pol litra.

54 minutes ago, BRANE said:

sam imam olje GRO al nekaj takega.

Gro Gear Extrem je prava izbira, ELF se zdaj zelo težko dobi. Kupiš ga lahko pri Severinu: http://www.inmoto.si/

Izbira olja je kar pomembna, na Montesi sem dal olje drugega proizvajalca, kot je bilo predpisano in je sklopka drsela, pa v prestavi je šel kar naprej, čeprav si jo stisnil do konca. Takoj sem ga zamenjal in potem je bilo spet vse v redu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala, bom spustil ven in nato natocil novo, mogoce ve kdo katero je predpisano za beto rev 3?  

Mislil sem da ga ni ker ni bilo videti, tudi ko sem odvil cep za nalivanje in motor nagnil v stran ni izteklo nic olja ven...zraven motorja sem pa dobil olje za menjalnil nevem tocno kaj piseje je pa od Agip. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRO olja so ok, tud njihovo Off Road 1 2T olje za mešanco lahko priporočam. Ni lih poceni... ni pa lih Motorex drago :D Čeprav bi za trial moglo biti tud Synt 7 ok... triala se ponavadi lih ne goni tako kot enduro/kros stroje.

Kar se tiče osnovnega vzdrževanja pa si poglej user manual na Beta uradni strani. Noter piše med drugim, kako olje gre v menjalnik. Ne rabiš iste znamke, more pa biti ustrezne viskoznosti. Preberi, preveri... osnovno vzdrževanje ni komplicirano, vseeno pa delati nekaj na pamet ni lih... pametno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://m.motul.com/us/en-US/products/oils-lubricants/5100-4t-10w40

Se to olje dejansko uporablja za menjalnik?

Sem bil v moto trgovini Sm Simčič Solkanu kdor pozna in mi je prodajalec priporočal tole olje...in da ga je tudi sam uporabljal pri beti, z enakimi simptomi kot pri meni in sicer ko je motor mrzel se sklopka ne odziva torej ko stisneš skopko in das u prestavo motor spelje kljub stisneni sklopki, ko se motor segreje dela normalno slopka...

Malo me cudi olje 10w40 za menjalnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jest mam gro notri, pa pozimi sklopka ne odvaja. rabi da se agregat malo segreje. sedaj pa dela bp. sicer to pripisujem tudi zjebanosti vsega skupaj malo.. mislim.

moje mnenje je, da v trial menjalnik ne spade motorno olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je na servisu, ko mi je menjal zavorno tekočino "prijazno" zamenjal tudi olje v menjalniku. Notir je zlil bog ve kaj in rezultat je bil, da sem ga moral potem še sam. Sklopke pri trialih so kar občutljive, daj notri tako, kot je predpisano, ni nujno, da je isti proizvajalec. Za Gro Gear sem izvedel na spletu, ker ELFa nisem mogel dobiti. Če se prav spomnim je liter 17€, to imaš za dvakrat. Ni neka huda cena. 10w 40 ni za menjalnik, mogoče je prodajalec mislil, da se sklopka in menjalnik "kopata" v istem olju kot je to pri kakem 4T motorju. Tudi 4T triali imajo to ločeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dennis89 pravi:

https://m.motul.com/us/en-US/products/oils-lubricants/5100-4t-10w40

Se to olje dejansko uporablja za menjalnik?

Sem bil v moto trgovini Sm Simčič Solkanu kdor pozna in mi je prodajalec priporočal tole olje...in da ga je tudi sam uporabljal pri beti, z enakimi simptomi kot pri meni in sicer ko je motor mrzel se sklopka ne odziva torej ko stisneš skopko in das u prestavo motor spelje kljub stisneni sklopki, ko se motor segreje dela normalno slopka...

Malo me cudi olje 10w40 za menjalnik

To je olje za motor (in menjalnik, ce imata isto olje). CE si ga ze kupil in odprl, ga nalij not. Sklopka ne bo umrla zaradi tega, morda obstaja verjetnost, da bo slabse odvajala. Morda. Vsekakor pa bolje not to olje, kot staro, 100x izrabljeno. Sicer pa, kadar ima menjalnik loceno olje, kar pri 2t motorjih ima, ker drugace ne more biti, pa daj not ustrezno olje za menjalnik. Ta olja so narejena direkt za menjalnik in sklopko, medtem, ko olja za motor v prvi vrsti scitijo motor, sele potem tudi sklopko. Upam, da bo razumljivo, po domace povedano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, olja nisem odprl ampak bom raje kupil nekaj bolj primernega, glede na to da ko je mrzel sklopka ne odvaja kot bi morala bo bolje drugo olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da pogooglas in najdes owners manual za letnico in tip tvojega motorja. Sigurno obstaja pdf. Skopiraj podatke in pojdi do trgovca z olji. Je pa tudi sicer zanimivo prebrat manual. Marsikaj zanimivega se najde, glede vzdrzevanja stroja. 

Motorno olje 20w-40 je po viskoznosti (ne pa tudi uporabljenih aditivih) ekvivalentno menjalniskemu olju 80w-90. Isci slenjega in nimas kaj falit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, 

No olje je zamenjano in sicer GRO. Sklopka dela lepo tudi odvaja kakor je treba. 

Me pa zanima glede opreme,sem pred nakupom in sicer kaj vzeti ali opremo za trial al cross? Kaj uporabljate ostali? Glede voznje je pa bolj gozdne poti in podobno ne trial vožnja. Bolj se nagibam k cross opremi...

 

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škornji so popolnoma drugačni, trial so mehki z minimalno zaščite in podplat ima dober oprijem za hojo po skalah in je raven brez pete. Čelada je dobro, da je odprta in zračna, skratka trial čelada, kros očal ne potrebuješ in so tudi prevroča, dobro je imeti kaka sončna, da si ne poškoduješ očesa s kakšno vejo. Zaščito sem imel jaz od Dainese za downhill kolesarjenje, ker sem tako dobil zelo poceni. Čez lahko daš kros hlače in majico. Rokavice kake tanke za motor, po par letih sem si kupil prave trial in razlika je res velika. Predvsem pri občutku sklopke in gasa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!