Skoči na vsebino

Dirkalni scooterji


Brejker

Priporočene objave

Na drugem forumu sem zasledil tale post kateri mi je zelo vzbudil zanimanje!

Za informacijo, tekmovalni skuter se suče med 13700 in 14500 vrtljaji in na te vrtljaje se zasuče takoj, ko dodaš poln plin.

24 KM iz 70 ccm.

Obremenitve pri motokrosu niso nič v primerjavi s tistimi na skuter dirkah, posebej ravninskih.

Kdorkoli gleda motokros, mu še na misel ne pride, da bi se vprašal, kako da motor ne zariba, povprečni vrljaji na motokrosu niso bog ve kaj.

Kdorkoli je pa prvič videl 70 ccm dirkalni skuter na Grobniku, in ima vsaj malo pojma, je pa ena prvih misli, ki ga prešine " kako za vraga je mogoče, da hudič ne ribne"

Ne kros motor, ne GP dvotaktni (125 ali 250) ne go kart, se konstantno ne sučejo tako visoko, kot skuter na ravninski stezi.

Sicer mi je pa vseeno ali verjameš ali ne, le štiritaktarjev ne mešaj zraven, njihov sistem mazanja in delovanja je drugačen in sučejo se bistveno višje kot 2T motorji.

Si se že kdaj vprašal, zakaj dvotaktni dirkalni motorji nimajo omejilcev vrtljajev, zato ker po dosegi špice moč drastično upade in prevrten dvotaktar, se odzove enako, kot bi imel omejilec. Kros motorju na mestu mirne duše za 5 sek nabiješ poln plin pa ne bo nobene škode, naredi to z katerimkoli visoko zmogljivim štiritaktarjem, brez omejilca vrtljajev, po petih sekundah ne bo deloval nobeden več, pa če je tudi desmodromik.

Upokojeni dirkalc. 18.4 konja na kolesu, po ravnem se zvrti do 16000 (ce je vreme, se malo cez). Prezivel do zdaj 8500 km, nov bat na vsakih 1500 km, olje pa tale Liqui Moly:

Kaj pravte na 24KM na 70ccm Scooterju? Men se zdi to ogromn za "sesalca" če upoštevam da ima le 70ccm :unsure:

Ma kdo kaj podobnega? Ali ma kdo kakšno slikco, kakšne specjalke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj kolega ga je imel in je to sezono tudi dirkal imel je pa aeroxa ki ga je prodal in zj dela na ZIPu. Samo to pa gre ko pi**** že zvok ma tak da adijo ... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm biu 1x zlo bliz, da bi si Areoxa kupu. Čist tko za v mesto malo. ATXa bi pa mel za trgat gate :P

Biu je en ful str letnik... Pa bi ga lahko ful pocen dobu, ker je bil lastnik totalen falot :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje so bile objavljene ene slike, malagutija F-12, vem da je mel na CNCju narejen blok motorja, V4 zasnova, gor pa 4X90ccm, 4 resonančni izpuhi, 4 furgazorji, skupaj je to zneslo nekaj čez 100HP

post-9362-1232797830_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!