Skoči na vsebino

Slak in ostali "a ne, khm khm, a a a a"-arji


Priporočene objave

danes sem si zaradi spleta okoliscin - frdamani virusi - imel cas ogledati zadnjo oddajo trenja. od voditelja navzdol so skoraj vsi vec ali manj razlocno in uspesno jecljali v mikrofone. izjeme: bernarda jeklin in njena kolegica od adria media (?!), murko (govoriti zna), pevec od lange (vsaj razume se ga), mogoce se kdo. vsem ostalim bi toplo priporocal kaksen obisk govornih vaj. ni dovolj samo razmisljati in to prenesti na papir in podati bralcem; vcasih je potrebno tudi kaj povedati. in tukaj so taksni deficiti, da jih je lahko sram. slovenska televizija - drzavna in privatna - je polna takih primerov.

je res tako tezko tekoce povedati en stavek brez "a ne", "khm khm", "a a a", "a a a a a a a a" ? ce bi oddaja potekala brez vseh teh vokalnih dodatkov bi lahko bila 10 min krasja ali pa bi imeli 10 min vec casa za resno debato.

sem res samo jaz toliko obcutljiv, da slisim te nepotrebne zvoke prebavil posameznikov, ali se koga to moti ?

ce se ze ljudje postavijo na televizijo in vodijo oddaje menim, da se lahko od njih tudi pricakuje, da so v stanju povedati stavek ali dva koherentno in tekoce brez nepotrebnih premorov, verbalnega in vokalnega kolcanja in z sklenjenim pomenom. isto naj bi veljalo za intelektualce na zaposlitvi pri raznih drugih medijih, ki bi radi informirali gledalce ali formirali mnenja in so pozvani na televizijo se _izrazati_ in ne meketati kot breja ovca pred praznim koritom.

mogoce sem pa samo slabe volje, ker me tare vrocina in mi gre vse na zivce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem res samo jaz toliko obcutljiv, da slisim te nepotrebne zvoke prebavil posameznikov, ali se koga to moti ?

ce se ze ljudje postavijo na televizijo in vodijo oddaje menim, da se lahko od njih tudi pricakuje, da so v stanju povedati stavek ali dva koherentno in tekoce brez nepotrebnih premorov, verbalnega in vokalnega kolcanja in z sklenjenim pomenom. isto naj bi veljalo za intelektualce na zaposlitvi pri raznih drugih medijih, ki bi radi informirali gledalce ali formirali mnenja in so pozvani na televizijo se _izrazati_ in ne meketati kot breja ovca pred praznim koritom.

mogoce sem pa samo slabe volje, ker me tare vrocina in mi gre vse na zivce.

Nisi. Ogromno ljudi je nezadovoljnih. Ampak te javne ustanove še kar meljejo isto koruzo ... pa mašina za šrotanje vsake tolko zatrokira.

Artikulacija misli in retorika nasploh je pri nas tako na psu, da je za zjokat. In seveda kompleten set 'mehkih' veščin, ki dopolnjujejo retoriko ...

Debate pač žal niso razprave na nivoju, pač pa šavsanje enega po drugem z namenom diskreditirati in 'povoziti'. It's redneck hillbilly country all the way :-) Skoraj vsaka pogovorna oziroma debatna oddaja -razen morda Polnočnega kluba, ki pa ima žal včasih drug problem, saj ena od voditeljic operira kljub močni govorni napaki - je pri nas cepljena na Jerryja Springerja ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj moti vsebina kot način

ta oddaja je bila pa biser pop tv-ja, tako so me živcirali da nisem mogel preklopit drugam...

ta slak je šel v kurac .. ali pa so se slekle tudi pred nji ta čepin in jekinova zraven :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere punce pa po slikanju za Playboy, čudežno postanejo talentirane za petje in vodenje oddaj. :worship: Drugače pa beseda PAČ je zelo velikokrat nepotrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Artikulacija misli in retorika nasploh je pri nas tako na psu, da je za zjokat. In seveda kompleten set 'mehkih' veščin, ki dopolnjujejo retoriko ...

Debate pač žal niso razprave na nivoju, pač pa šavsanje enega po drugem z namenom diskreditirati in 'povoziti'.

kako pa pričakuješ od takih gostov in tematike nek nivo ??? saj predstavljajo špico slovenskega idiotizma.. kako naj govori jaklinova in polič če že razpadajo od starosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja ne...prav imaš!Res bi lahko bilo na malo višjem nivoju!Je pa res,da se tako vsaj vidi,da niso za vse vnaprej dogovorjeni :whistle:

Še jače, je bilo,ko je klicala Urška in ji je mogla mama odzadaj govorit kaj naj reče :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem mnenju, da je izražanje pretežnega dela voditeljev radijskih in TV oddaj precej obubožano. Povsem odveč se mi zdijo tudi mašilniki tišine kot so: pač, torej itd.

Morda pa je ta tema priložnost, da poskušamo popraviti način izražanja na forumu in pometemo še pred svojim pragom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj moti vsebina kot način

ta oddaja je bila pa biser pop tv-ja, tako so me živcirali da nisem mogel preklopit drugam...

ta slak je šel v kurac .. ali pa so se slekle tudi pred nji ta čepin in jekinova zraven :wacko:

o tematiki ne bi. to je povsem druga "pesem" (ali beat, za novodobnike, rojene po 01.01.1990).

Slaka & co. suvereno NE konzumiram. Me dela-jo zivcnega... :glare:

jah no.......... nisem rekel da ga "konzumiram"; kdo lahko nekaj takega redno spremlja ? ravno iz nastetih razlogov tudi meni zacnejo utripati nevroncki. :wacko:

kar se se potencira, ce si ze v startu bolj "negativno" tempiran (glej prvi stavek mojega posta).

na isto temo kot Ice je tako razmišljal Franček Rudolf Nadomestek za Janšo in Pahorja

hvala za laskanje. moram samo se preveriti, ce me zafrkavas ali resno mislis (i.e. prebrati kaj se pod linkom skriva). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ne čudi.

Tudi na forumu je več kot očitno, da večina ne obvlada osnov slovenskega pisnega jezika. :trance_33_sleep:

kuga težiš ejga ta stara :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem si zaradi spleta okoliscin - frdamani virusi - imel cas ogledati zadnjo oddajo trenja. od voditelja navzdol so skoraj vsi vec ali manj razlocno in uspesno jecljali v mikrofone. izjeme: bernarda jeklin in njena kolegica od adria media (?!), murko (govoriti zna), pevec od lange (vsaj razume se ga), mogoce se kdo. vsem ostalim bi toplo priporocal kaksen obisk govornih vaj. ni dovolj samo razmisljati in to prenesti na papir in podati bralcem; vcasih je potrebno tudi kaj povedati. in tukaj so taksni deficiti, da jih je lahko sram. slovenska televizija - drzavna in privatna - je polna takih primerov.

je res tako tezko tekoce povedati en stavek brez "a ne", "khm khm", "a a a", "a a a a a a a a" ? ce bi oddaja potekala brez vseh teh vokalnih dodatkov bi lahko bila 10 min krasja ali pa bi imeli 10 min vec casa za resno debato.

sem res samo jaz toliko obcutljiv, da slisim te nepotrebne zvoke prebavil posameznikov, ali se koga to moti ?

ce se ze ljudje postavijo na televizijo in vodijo oddaje menim, da se lahko od njih tudi pricakuje, da so v stanju povedati stavek ali dva koherentno in tekoce brez nepotrebnih premorov, verbalnega in vokalnega kolcanja in z sklenjenim pomenom. isto naj bi veljalo za intelektualce na zaposlitvi pri raznih drugih medijih, ki bi radi informirali gledalce ali formirali mnenja in so pozvani na televizijo se _izrazati_ in ne meketati kot breja ovca pred praznim koritom.

mogoce sem pa samo slabe volje, ker me tare vrocina in mi gre vse na zivce.

Če ti lahko povem da Slak govori dejansko vse iz "glave" in nima nobenega napisanega teksta ali platna iz

kjer bi bral. Sploh ne porajtam da dela take "napake". Kar se tiče pa Vernerja in ostalih je pa že znano da ne

znajo tekoče govorit Slovensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmnja...... g.francek rudolf jemlje vse skupaj bolj politicno.

meni gre predvsem nezmoznost artikulacije voditelja neke (baje dobro) gledane tv-oddaje na (spet baje) ne ravno neki salabajzerski tv-postaji v sloveniji na zivce. konec koncev so ti ljudje - ali naj bi vsaj bili - "nek" vzor, ce ze nicesar drugega, vsaj oratorike za spremljajoco publiko. v tem pogledu se mora publika podrediti voditelju in ne voditelj publiki. teme pa izbira publika. ce drugace ne, po gledanosti oddaje.

druga slaba tocka, v tem primeru slaka, zraven nespostovanja osnovnih pravil dialoga, je njegova prezentacija samega sebe. njegovo delo je prezentiranje oddaje in tem v oddaji, ne avtopromocija nevescega jeclaca. v dolocenih primerih je ze ok, da komu skoci v besedo, vendar to poceti skozi prakticno celo oddajo, tudi ljudem, ki so vidno vesci dialoga, je nesramnost in pokaze nesenzibilnost voditelja do gostov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti lahko povem da Slak govori dejansko vse iz "glave" in nima nobenega napisanega teksta ali platna iz

kjer bi bral. Sploh ne porajtam da dela take "napake".

in ti mislis, da je to odraz dobrega voditelja ? think again.

obstaja kar nekaj primerov voditeljev, ki kljub kompleksni tematiki in spremljevalnim karticam v roki uspeva delovati veliko bolj sprosceno in hkrati profesionalno, kot to uspeva slaku. v sloveniji recimo bi lahko bil en tak primer bobovnik, ce ne bi vedno oponasal rodine-ovega misleca.

v tujini jih je kar nekaj vec, kjer je eden od pogojev delovanja na tv vsaj profesionalna artikulacija in retorika.

Ice,tebi je pa res dolg cajt :P

pojma nimas. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti mislis, da je to odraz dobrega voditelja ? think again.

obstaja kar nekaj primerov voditeljev, ki kljub kompleksni tematiki in spremljevalnim karticam v roki uspeva delovati veliko bolj sprosceno in hkrati profesionalno, kot to uspeva slaku. v sloveniji recimo bi lahko bil en tak primer bobovnik, ce ne bi vedno oponasal rodine-ovega misleca.

v tujini jih je kar nekaj vec, kjer je eden od pogojev delovanja na tv vsaj profesionalna artikulacija in retorika.

pojma nimas. :grrr

No ni tolk lahko kakor mi mislimo da je. Nimam kaj pripomnit čez njega. Poglej raje Tankota ko hodi prbit vodit oddajo 24ur halo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ni tolk lahko kakor mi mislimo da je. Nimam kaj pripomnit čez njega. Poglej raje Tankota ko hodi prbit vodit oddajo 24ur halo???

AJA???? k men se ne zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJA???? k men se ne zdi

No dons mogoče ni bil :D Poslušaj ga ko začne jeclat in jezik zapletat je prbit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dons mogoče ni bil :D Poslušaj ga ko začne jeclat in jezik zapletat je prbit :P

no na rtv-ju še ko je vodil je bil res pjn...zdaj pa mislim da je prevelka konkurenca na tv in bi ga TAKOJ odpostil če bi bil pjn...to je moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sem mesati pijane/zakajene/whatever voditelje............. kolikor jih ze je.

zalostno je, da voditelji takega kova - brez osnovnih "soft skills" - mislijo kako so dobri in nepogresljivi medtem, ko nizajo napake kot bisere na vrvici. in to se ponavlja in ponavlja in ponavlja......... dokler sam svojih napak sploh opazi ne vec (ce jih sploh kdaj je). da pa postavimo pikico na i, voditelje programa ocitno to tudi ne moti.

kvaliteta programa ni samo v filmih, serijah, dnevniku in vremenu. dobro izobrazen kader - pa ne samo na tv - je zlata vreden za vsako firmo. zal se tega zaveda premalo ljudi.

in en tak jeclac, nafeniran in preartikuliran, je prej smesnica kot pa seriozen voditelj oddaje. ko bo to gledalcem "potegnilo" bodo ali gledali zaradi "zabavne" (katera s casom hitro zbledi) vrednosti voditelja ali spremenili svoje programske navade. kaj je bolje za tv-postajo pa naj odlocajo odgovorni.

slak bi recimo dobro pasal v serijo lepo je biti sosed. ce ima humoristicne ambicije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slaka organsko ne prenašam in ga zato tudi ne gledam, čeprav bi me kakšna tema včasih zanimala. Prekinjanje oddaje vsakih nekaj minut za reklame in kvazi glasovanje (na plačljivo številko), pa tudi povedo svoje o namenu oddaje. O spontanosti oddaje mi je razložil sodelavec, ki je bil enkrat član občinstva, med temi "nujnimi" prekinitvami, Slak vsakemu od sodelujočih določi kaj in o čem bo govoril.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......Slak vsakemu od sodelujočih določi kaj in o čem bo govoril.

:blink: pa ti tole resno ?! potem je oddaja pripeljana ad absurdum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: pa ti tole resno ?! potem je oddaja pripeljana ad absurdum.

Tako mi je povedal, nisem pa bil tam, da bi videl na lastne oči.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slak vsakemu od sodelujočih določi kaj in o čem bo govoril.

Morda mu ne 'določi', pač pa se pogovorijo vnaprej, katero stališče želi kdo v kateri sekvenci izraziti - da lahko Slak lažje koordinira oziroma "moderira"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!