Skoči na vsebino

VODENI IZLETI DOLOMITI


polzek

Priporočene objave

Hola!

kot je napisal že Barth, Col de la Bonette (prelaz) je na 2715 m, ampak ker so domorodci hoteli imeti daljšega - ups, višjega - kot sosedna vas, so zgradili iz prelaza še krožno cesto, Cime de la Bonette, ki gre na 2802 m... in uspelo jim je, zaenkrat so prvi, pa še brez hotelov, trgovin, klobasc in zelja na vrhu :) ne pa prodani, turistični Stilfserjoch :BUA:

Kolk misliš, da je zahtevna cesta? Recimo meni je Passo Stelvio kar zoprna cesta in nikol več ne bi šel gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V državah Evropske unije in nekaterih drugih evropskih državah, zavarovanja koris, ne potrebujemo, dovolj je zavarovanje z zdravstveno kartico-evropska zdravstvena kartica.

https://www.zzzs.si/zzzs/konv/konv.nsf/Obrazec?OpenForm

Zavarovanje Coris pa prodajajo turistične agencije ob aranžmajih za potovanja v Tunizijo, Dubai,itd......

Vse o Corisu http://www.adriatic-slovenica.si/insurance...e&cid=20247

Ne si delat nepotrebnih stroškov.....

Ideja glede organiziranja izletov pa je zanimiva, le da nebo preveč nepotrebnih stroškov.....

P.S. Po moje se s tem v SLO ne da zaslužit, to je treba kakemu naivnemu narodu prodajat- Nemci, Američani,....

Popravljeno . Popravil Diino
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Glede zavarovanja pa lahko posredujem lastno izkušnjo oz. sinovo.

Imel je nezgodo na smučanju v Franciji in če nebi imel Coris zavarovanja,

bi kar tanko piskal,kajti samo z evropsko kartico zzzs,bi moral vse storitve,

vljučno z prevozom v Slovenijo kriti sam in bi mu potem naša zavarovalnica vrnila stroške

v višini istih storitev po našem ceniku razliko,bi pa pokadil!

Coris je pa v naprej z garancijami pokril vse stroške od bolnišničnega zdravljenja,prevoza in celo tel.pogovorov.

Garancij so dali za 20.000 eu.Toliko v vednost.

l.p. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že greš kam v tujino, daš še unih 15€ pa bolj mirno spiš, pa verjetnost po murphyjevem zakonu je veliko manjša, da se ti kaj zgodi, kot pa če bi šou brez... :grim

Seveda pa je praktično nujno imet tudi Evropsko kartico zavarovanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo ste se oddaljili od teme :baa:

Polzek, ideja je vsekakor dobra. le živeti od tega ne boš mogel (si pa lahko zaslužiš za kakšen priboljšek :beer1: ).

Že par let razmišljam o Dolomitih, pa se ne morem odpravit. Morda bo tvoja ponudba odločilna, seveda ko jo boš še malo dodelal.

Veliko uspehov in lepih voženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo bom povedal:

" Ko jebe motorista, ki ni sposoben se na svojo roko odpeljat čez Dolomite. Ni ti to neka puščava Gobi. Saj so ja povsod znaki pa hoteli, pa kampi. "

Če boš najdel idijote, da ti plačajo ala ti vera. Pošlji jih še meni, jih bom še jaz kam peljal za lepe denarce.

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo bom povedal:

" Ko jebe motorista, ki ni sposoben se na svojo roko odpeljat čez Dolomite. Ni ti to neka puščava Gobi. Saj so ja povsod znaki pa hoteli, pa kampi. "

Če boš najdel idijote, da ti plačajo ala ti vera. Pošlji jih še meni, jih bom še jaz kam peljal za lepe denarce.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na takšno pametno ponudbo sem tudi sam čakal pa mislim da sem jo sedaj dočakal. Še kakšne bolj podrobne info.Lp

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2802m La Bonette - pravzaprav ne vem, če se še da it na to višino z motorjem, drugače je cca 2715 (na tej točki je prelaz, višje pa gre posebna razgledna cesta)

2770m Col de l'Iseran

2757m Stilfser Joch -STELVIO

to so asfaltirani, imaš pa še višje makedamske ceste tudi do 3.400m

O pa se da še precej višje z motorjem... najvišje 5.600 m oz. 18.380 feet na KHARDUNG LA

khardung.jpg

khardung1.jpg

khardung2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo bom povedal:

" Ko jebe motorista, ki ni sposoben se na svojo roko odpeljat čez Dolomite. Ni ti to neka puščava Gobi. Saj so ja povsod znaki pa hoteli, pa kampi. "

Če boš najdel idijote, da ti plačajo ala ti vera. Pošlji jih še meni, jih bom še jaz kam peljal za lepe denarce.

se strinjam, eni pa so komot ali pa jih tempo življenja prehiteva, zamujajo vse tiste drobne trenutke vznemirjenosti, ki jih odkrivaš, ko delaš načrte poti po karti in pisanih medijev !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo bom povedal:

" Ko jebe motorista, ki ni sposoben se na svojo roko odpeljat čez Dolomite. Ni ti to neka puščava Gobi. Saj so ja povsod znaki pa hoteli, pa kampi. "

Če boš najdel idijote, da ti plačajo ala ti vera. Pošlji jih še meni, jih bom še jaz kam peljal za lepe denarce.

Sam sicer tudi ne bi nikdar potoval z kakršnokoli agencijo, raje vzamem karto v roke pa gremo.

Drugače pa da ne boš mislil vodene moto ture precej dobro laufajo, predvsem v tujini in zakaj ne bi nekdo poizkusil še kaj podobnega v SLO.

Imam prijatelja iz UK ki se s tem preživlja in svoje stranke vodi na fure po Evropi. Gre predvsem za starejše ljudi, ki so ponavadi že v penziji in so bolj ali manj novopečeni motoristi. Radi bi videli svet a se jim ne ljubi ukvarjati z hoteli in iskanjem znamenitosti. Torej jim ostaneta dve možnosti, ali se zavali v kavč in pogleda Čarlija in Ivana ali pa se odloči za eno izmed agencij za vodenje tovrstnih izletov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O pa se da še precej višje z motorjem... najvišje 5.600 m oz. 18.380 feet na KHARDUNG LA

vprašanje je bilo v EVROPIIIII, halo!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo bom povedal:

" Ko jebe motorista, ki ni sposoben se na svojo roko odpeljat čez Dolomite. Ni ti to neka puščava Gobi. Saj so ja povsod znaki pa hoteli, pa kampi. "

Če boš najdel idijote, da ti plačajo ala ti vera. Pošlji jih še meni, jih bom še jaz kam peljal za lepe denarce.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa jih tempo življenja prehiteva, zamujajo vse tiste drobne trenutke vznemirjenosti, ki jih odkrivaš, ko delaš načrte poti po karti in pisanih medijev !

E, to je to. Glede na moj tempo življenja se raje odpovem čaru načrtovanja poti, če mi za to zmanjka časa, se nekomu finančno zahvalim, da je to opravil namesto mene, pa grem vseeno na motor in v svet. Ker druga opcija bi bla: ni blo časa za načrtovanje, pa bomo letos s5 "šli v Portorož na plažo ležat za en teden"... na ta način lahko še vedno vidim/doživim precej več, kot bi na plaži pred hotelom ali pa na kavču od Discovery-u.

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, to je to. Glede na moj tempo življenja se raje odpovem čaru načrtovanja poti, če mi za to zmanjka časa, se nekomu finančno zahvalim, da je to opravil namesto mene, pa grem vseeno na motor in v svet. Ker druga opcija bi bla: ni blo časa za načrtovanje, pa bomo letos s5 "šli v Portorož na plažo ležat za en teden"... na ta način lahko še vedno vidim/doživim precej več, kot bi na plaži pred hotelom ali pa na kavču od Discovery-u.

Si pa res višek avanturista, če lahko en teden ležiš v portorožu. EN dan za planiranje in ŠEST dni za vožnjo. Poizkusi kdaj boš presenečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovami motoristi,

čas je že, da se spet oglasim. Kot iniciator te teme bi želel poudarit, da pozorno (več ali manj dnevno) spremljam Vaša mnenja. Opažam, da so zelo različna, tako je tudi prav in to spoštujem.

Naj Vam še povem, da s projektom počasi napredujemo. V prihodnjem mesecu so predvideni prvi razgovori glede nastanitev in hrane. Naša želja je, da bi razen izbranih itinerarjev in ogleda kakšne znamenitosti (sicer ne preveč, ker na 1. mestu je VOŽNJA) udeležencem pripravili tudi nekaj gurmanskih užitkov. Skušali se bomo dogovoriti v tem bolj tipičnih gostilnah, da bi nam pripravljali njihove lokalne dobrote, saj smo mnenja, da je tudi to del spoznavanja nekega kraja oz. kulture.

Proti koncu gre tudi dogovor glede odvoza motorjev. V primeru padca ali okvare motorja kateregakoli od udeležencev, bi po zaključku izleta kombi pobral poškodovan motocikel in ga dostavil v SLO. To bo zajeto v ceni aranžmaja. Morebitni stroški, ki bi nastali iz naslova prevoza motorja od kraja okvare do kraja hrambe do prihoda kombija bodo v šli v breme lastnika motorja.

No, saj ga ne bomo potrebovali, ne?

Toliko zaenkrat, se priporočam za nasvete in pripombe.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje je bilo v EVROPIIIII, halo!?

Halo!? dal sem celotni tvoj citat in ni zaslediti da je govor o Evropi, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo!? dal sem celotni tvoj citat in ni zaslediti da je govor o Evropi, tako da...

halo, malo poglej na kaj se replicira!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovami motoristi,

čas je že, da se spet oglasim. Kot iniciator te teme bi želel poudarit, da pozorno (več ali manj dnevno) spremljam Vaša mnenja. Opažam, da so zelo različna, tako je tudi prav in to spoštujem.

Naj Vam še povem, da s projektom počasi napredujemo. V prihodnjem mesecu so predvideni prvi razgovori glede nastanitev in hrane. Naša želja je, da bi razen izbranih itinerarjev in ogleda kakšne znamenitosti (sicer ne preveč, ker na 1. mestu je VOŽNJA) udeležencem pripravili tudi nekaj gurmanskih užitkov. Skušali se bomo dogovoriti v tem bolj tipičnih gostilnah, da bi nam pripravljali njihove lokalne dobrote, saj smo mnenja, da je tudi to del spoznavanja nekega kraja oz. kulture.

Proti koncu gre tudi dogovor glede odvoza motorjev. V primeru padca ali okvare motorja kateregakoli od udeležencev, bi po zaključku izleta kombi pobral poškodovan motocikel in ga dostavil v SLO. To bo zajeto v ceni aranžmaja. Morebitni stroški, ki bi nastali iz naslova prevoza motorja od kraja okvare do kraja hrambe do prihoda kombija bodo v šli v breme lastnika motorja.

No, saj ga ne bomo potrebovali, ne?

Toliko zaenkrat, se priporočam za nasvete in pripombe.

Lep pozdrav.

Če rabiš hudga svetovalca - motosvetovc Suzuki ima Dolomite v malem prstu, v žepu in še kje. po mojem bi jih prevozil tudi z zavezanimi očmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti koncu gre tudi dogovor glede odvoza motorjev. V primeru padca ali okvare motorja kateregakoli od udeležencev, bi po zaključku izleta kombi pobral poškodovan motocikel in ga dostavil v SLO. To bo zajeto v ceni aranžmaja. Morebitni stroški, ki bi nastali iz naslova prevoza motorja od kraja okvare do kraja hrambe do prihoda kombija bodo v šli v breme lastnika motorja.

No, saj ga ne bomo potrebovali, ne?

Toliko zaenkrat, se priporočam za nasvete in pripombe.

kaj pa mi, ki imamo to?

http://www.zav-mb.si/individualna-zavarova...-asistenca-axa/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Polzek

Priznam, da mi je ideja zelo všeč in se nameravam z ženo udeležiti tako vodenega izleta, če bo le zadeva stekla.

Polžek pogumno naprej. Ideja je dobra le, da ne bo pretirano draga pa boš imel vedno polno.

V kolikor se na pot odpraviš sam, se je veliko lažje prilagajati trenutnim situacijam, kot pa če želi na pot večja družba. Mnenja, želje in stvarne možnosti se hitro razlikujejo že samo pri treh motorjih z boljšo polovico. Zelo težko včasih pa celo nemogoče je vsem ustreči. Organiziran izlet je za take družbe kot naročen in veliko večja verjetnost je, da se izteče na zelo pozitiven način, ki bo še dolgo ostal v lepem spominu.

Z širjenjem ponudbe imaš dobro prihodnost in obdržal boš stare stranke. Ko enkrat tak krog steče imaš vsako leto relativno stalen krog starih strank ter seveda nove. Teoretično se zadeva lahko le širi. Baziraj ponudbo predvsem z udeleženci na svojih motorjih. Ponudba z najemom je daleč bolj zahtevna, zato ti priporočam, da najdeš obliko sodelovanja z ponudniki, ki nudijo tudi najem motorjev. Navsezadnje je sezona kratka, motoristov pa pride v naše kraje zelo veliko in definitivno boste našli skupni jezik v obojestransko korist.

Zelo močan argument za je tudi dejstvo, da smo v veliki večini prezaposleni, da bi iskali prenočišča itd vnaprej. Računaj predvsem na starejše, situirane motoriste, ki bodo potovali tudi veliko več v dvoje kot mlajši. Imam kar nekaj prijateljev s katerimi smo zelo podobnega mnenja in v skoraj 70% primerov potujemo na daljše izlete v dvoje. Do sedaj smo hodili predvsem na dnevne. Za malce daljše pa se nismo preveč odločali, ker enostavno žene ne ljubijo več dnevnih izletov v neznano. Vsaj pri meni je tako.

Dobra družba in nova poznanstva so tudi zelo velik faktor zato kar vztrajaj in uspeh ne sme izostati.

Veliko sreče in uspeha :OK:

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!