Skoči na vsebino

5. Slovenski dan na Grobniku


bladzo

Priporočene objave

Mene je samo zanimalo, če je tuki to urejena ali vsaj opozorjeno, mogoče bi lahko bilo, mogoče bi pa celo kdo nalivl vodo notr, imel lovilce olj(kot je biker77 napisal)?

Ne vem, če se gremo neko dirkanje na kontroliranem območju, bi mogoče takega opozorilini na vsaj kakšno minimalno malenkost, ki bi jo lahko z nekaj minutnim mehaničnim delom odpravili, da si nebi delali neke finančne strošle, bi pa mogoče pripomogla k varnosti, mogoče bil naslednjič kakšen padec, dva manj in bi bil po moje nek efekt dosežen...

Nism sm pršel, da bom zagovarjal prijatelja, kar je, je. Onadva sta se že zmenila, kar sta se! Nism pa prčakval d bo en bajs neki lajal(brez navednic), te je treba prvezat?

Kolikor sem jaz seznanjen z njegovim motorjem ni v njem antifirza...

Ja res je biker77 pač to je amatersko dirkanje in se moram strinjat s povedanim!

Over and out!

jaz se ne strinjam s tem da je opravičilo ker je dirka amaterska ker neglede na to so to pravila zaradi varnosti voznikov ne pa zaradi tega ker je amtersko tekomovanje po taki razlagi bi lahko bili oblečeni v kavbojke pa imeli copate in brez čelad ker je bolj udobno ampak zaradi varnosti moraš imet popolno opremo tako bi moralo bit tudi posledično tudi z hladilno tekočino.

Pa še nekaj obstaja amatersko prvenstvo v minimoto motorjih in motardih in v pravilniku lepo piše tekočina v hladilnih sistemmih mora bit samo voda in nič druzga.

Majhen teh. kiks organizatorja.

Sreča da tvojem kolegu se ni zgodilo nič hujšega.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se ne strinjam s tem da je opravičilo ker je dirka amaterska ker neglede na to so to pravila zaradi varnosti voznikov ne pa zaradi tega ker je amtersko tekomovanje po taki razlagi bi lahko bili oblečeni v kavbojke pa imeli copate in brez čelad ker je bolj udobno ampak zaradi varnosti moraš imet popolno opremo tako bi moralo bit tudi posledično tudi z hladilno tekočino.

Pa še nekaj obstaja amatersko prvenstvo v minimoto motorjih in motardih in v pravilniku lepo piše tekočina v hladilnih sistemmih mora bit samo voda in nič druzga.

Majhen teh. kiks organizatorja.

Sreča da tvojem kolegu se ni zgodilo nič hujšega.

lp

tole ni prvenstvo..

amatersko ali ne..

testi motorjev potekajo na dirkališču pa majo vsi motorji not antifriz

in kako si ti zamišljaš tehnično pregledat motorje vseh udeležencev???

bi potem tudi uvedel pravilo, da se z lučmi ne vozi? da imajo vsi šraufe zavarovane? mogoče še kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa u tri p.m.,pač je fliknu pa kaj,pa bi se ukvarju z šivanjem gobelinu ne pa z dirkanjem,kjer veš ka te lahk čaka za vsakim ovinkom!!!! :headbang::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bil do zdej 2x dol pa ni noben nikol hladilne tekočine omenu. Tko da mislm da organizator nima nič s tem.

Drgač pa vem da bi mogu met vodo notr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bil do zdej 2x dol pa ni noben nikol hladilne tekočine omenu. Tko da mislm da organizator nima nič s tem.

Drgač pa vem da bi mogu met vodo notr.

Boljš pir kot voda.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aua!! Tole bo pa dolga rehabilitacija. To je namreč zelo pogosta poškodba motoristov. Na pisti pa letos sigurno ne bo več!

Upam pa vseeno da se čimprej pocajta!!

LP Rok

Tudi če se bo vse lepo zacelilo, nastane velik problem pri ponovni poškodbi......JP razmisli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo pa kaj nakladate bedarije, če je pado je pado vem, da mu zdaj ni enostavno in upam, da se čim ptrej poštima, praktično smo vsi tam iz nekega razloga že padli, tud sam sem nekoč čist nov motor doli sesul, pa ne jokam naokol, vsak podpiše če pa ne prebere kaj je podpisal je njegov problem.

Antifriz?? Kdo ga pa nima, praktično vsi, tudi jaz, a ima on mogoče vodo not, me prav zanima, najlažje je takoj obesti krivdo organizatorju ali komu drugemu.

Me zanima kolk vas sploh ve, da so na hrbtni strani lista, ki ste ga prejeli ob prijavi na grobniku napisana določena pravila!! Ste jih mogoče prebrali???

Morda so dečki ob pisti celo mahali z primerno zastavo pa on sploh ni vedel kaj mu hočejo povedat!!!

Da se u uvozih enih frikov na pisto med jutranjimi kvalifikacijami itaq ne menimo...

Caca v bodoče predlagam obvezen jutranji sestanek(to je stalna praksa na nekaterih dirkališčih), kdor se ga ne udeleži ne dobi nalepke.

Pista ni igrišče, je dirkališče!!!

Lp, Zx_R. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo pa kaj nakladate bedarije, če je pado je pado vem, da mu zdaj ni enostavno in upam, da se čim ptrej poštima, praktično smo vsi tam iz nekega razloga že padli, tud sam sem nekoč čist nov motor doli sesul, pa ne jokam naokol, vsak podpiše če pa ne prebere kaj je podpisal je njegov problem.

Antifriz?? Kdo ga pa nima, praktično vsi, tudi jaz, a ima on mogoče vodo not, me prav zanima, najlažje je takoj obesti krivdo organizatorju ali komu drugemu.

Me zanima kolk vas sploh ve, da so na hrbtni strani lista, ki ste ga prejeli ob prijavi na grobniku napisana določena pravila!! Ste jih mogoče prebrali???

Morda so dečki ob pisti celo mahali z primerno zastavo pa on sploh ni vedel kaj mu hočejo povedat!!!

Da se u uvozih enih frikov na pisto med jutranjimi kvalifikacijami itaq ne menimo...

Caca v bodoče predlagam obvezen jutranji sestanek(to je stalna praksa na nekaterih dirkališčih), kdor se ga ne udeleži ne dobi nalepke.

Pista ni igrišče, je dirkališče!!!

Lp, Zx_R. .)

Lepo povedano :worship: ... če bi bila striktno upoštevana varnost voznikov bi že zdavnaj morali prepovedati vožnjo po Grobniški pisti ... izletne cone, robniki za boljše polete iz piste, luknje, poke in razpoke v asfaltu ... da o ciljni ravnini ne izgubljam besed (pure rodeo drive tudi pr mojih polžjih hitrostih :))

Pravila na hrbtni strani obrazca so bila napisana zato da se preberejo :grim .... tudi ogrevanje gum ne sodi na pisto :headbang:, zarad mene lahko slalomirate in hitro vijugate na parkirišču, v glavi al pa na smučišču ...

Travca na pisti

post-698-1241080588_thumb.jpg

tkole se pa zjutraj trudijo v Brnu :worship:

post-698-1241080741_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem

mene zanima ali so na tem slovenskem dnevu bila kakšna specifična pravila oz če so bila sploh kakšna.Trenutno me zanima kontrola ustreznosti uprabe hladilne tekočine, se pravi, da na dirkališču se ne uporablja antifriz ravno zaradi njegovih "mastnih lastnosti" v primerjavi z vodo... Sprašujem se, ker je ravno kolega imel to smolo, da je dobil antifirz pod kolo in posledično grdo padel in močno poškodoval motor...

bo pa teba malo drugače pristopit k zadevi....

ne pa po prijavi in prvem postu luknje iskat, če je "kolega" padel naj kontaktira organizatorja ali pa lastnika dirkališča in se o tem pozanima, drugače pa naj "kolega" uporabi svoj profil za takšna vprašanja... verjetno nisi dobra vila...

LP Bajsi

če si bil na pisti nimaš koga kaj buzerirat. ne človeka k mu je motor spustu ne organizatorja ne piste nobenga! si pač zbil motor. sori bat jebiga.

@kat: z vsem dolžnim spoštovanjem, Brna nesmemo primerjat z Grobnikom. če bi kako slikco Panonnie prlimala bi blo za primerjavo čist okej. :whistle:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob omenjeni poškodbi hladilnika, hladilna tekočina ne steče ven kar takoj v celoti. Zlije se najprej po plastikah in iz plastik nato na asvalt prši postopoma, oziroma jo veter razpihuje po stezi. Sicer v primeru dirkalnih plastik, deluje spodnja plastika, kot lovilna posoda. V največji nevarnosti pri tem je ravno voznik poškodovanega motorja, saj mu lahko tekočina pride direktno na zadnjo gumo in pri tem pade. Glede na to, da je na stezo na eno mesto prišo zelo malo tekočine, dvomim, da je bila lahko le-ta edini razlog za padec. Če prav vem, je imel omenjeni poškodovani dirkač edini težave s to tekočino na stezi, ostalih 30 za njim pa ne? Hecno ne? No ja, vse je mogoče, le opozoril bi rad, da ni nujno, da je bilo nekaj kapelj hladilne tekočine razpršene po stezi lahko edini razlog za padec.

Tudi meni je spustil hladilnik v soboto zaradi kamenčka in mi je približno jasno koliko tekočine se zlije ven naenkrat. Za mano ni nihče čistil celotne steze, razen pred boksom, ko sem se ustavil in opazil lužo pod motorjem!!!

Sicer pa si oglejte tale video, kaj se je zgodilo, ko je Jermanu razgnalo motor, dirke pa niso ustavili (SBK 1999 Nurburgring) -->

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo fotko ali video posnetek od unga z kawasakijem, ki je na nedeljski dirki do 600ccm prevozil cilj stoje po zadnjem kolesu!

Popravljeno . Popravil kawasakininja636
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa si oglejte tale video, kaj se je zgodilo, ko je Jermanu razgnalo motor, dirke pa niso ustavili (SBK 1999 Nurburgring) -->

Če ne gre zlepa gre pa zgrda :D dobr je jerman tole porihtov :D sem gledov to derko takrat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moj video:

tam se niti slučajno ne vozi..

nič čudnega da si se ulegu...

poglej si od crusty-ja video..pa mal linijo naštudirej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, sem že naštudiral linijo, dobr d mam posnetek.......prepočasi sem se vozil pa nisem lovil prave linije, če bi tam prižgal ene 30km/h hitreje niti ne bi mogel tolk po notranji pripeljat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, sem že naštudiral linijo, dobr d mam posnetek.......prepočasi sem se vozil pa nisem lovil prave linije, če bi tam prižgal ene 30km/h hitreje niti ne bi mogel tolk po notranji pripeljat :headbang:

ni fora v hitrosti..tam se ne vozi..je svinjarije dost..

tut če se 1.50 voziš se vsaj približno po idealni liniji voziš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moj video:

Ampak se pa dobr vid kak je asfalt, prbližen tak k po naši ulci k so za plin razkopal cesto. Pa izletne cone so tudi z malo večjimi kamni oz. skalcami kot bi si človek ob morebitnem padcu zaželel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, sem že naštudiral linijo, dobr d mam posnetek.......prepočasi sem se vozil pa nisem lovil prave linije, če bi tam prižgal ene 30km/h hitreje niti ne bi mogel tolk po notranji pripeljat :headbang:

Meni linija za tisti ovinek sploh ne zgleda slaba. Predvidevam, da si hotel prehiteti tistega pred tabo in si se zaradi tega držal bolj levo. Mislim, da si bil preveč neučakan in preveč grob z gasom. Naslednjič bo zihr boljše. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni linija za tisti ovinek sploh ne zgleda slaba. Predvidevam, da si hotel prehiteti tistega pred tabo in si se zaradi tega držal bolj levo. Mislim, da si bil preveč neučakan in preveč grob z gasom. Naslednjič bo zihr boljše. :OK:

Evo te Uroš :)

Pa Tinca :)

post-13467-1241179318_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kdo je pa tisti psihič z zeleno 636 05/06, ki je na dirki dal vetra tini? moped zgleda original, je pa letelo kot sam satan :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kdo je pa tisti psihič z zeleno 636 05/06, ki je na dirki dal vetra tini? moped zgleda original, je pa letelo kot sam satan :worship:

žiga puc..

že na smučeh ni mel strahu..

pa filing za motor ma hud..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!