Skoči na vsebino

Recesija - kako se spopasti z njo?


bacekjon

Priporočene objave

Živimo v času recesije. Dobro, je niti še ne občutimo tako zelo, ampak menda da tahuje šele prihaja. Že kaj pazite pri nakupih, da kupujete le tisto kar potrebujete ali še vedno tako kot ponavadi...Na kakšen način se boste torej spopadli s posledicami recesije, če se boste sploh?

Ena rešitev za prihranek pri nakupih je verjetno nakup direktno pri proizvajalcih, kjer so cene precej nižje od tistih v nakupovalnih centrih. Če morda še kdo ne ve. En seznam takih trgovin sem našla TUKAJ , če vam kaj pomaga.

Upam da podobne teme še ni, če je, se opravičujem. d055.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako je treba, panično je treba čimbolj šparat, nič več kupit, jesti samo v vodo namočen suh kruh in ves denar, ki ga še trenutno dobite kot plačo shraniti v nogavico, tako boste najprej in najbolje prispevali k temu, da boste še prej ostali brez službe in da se bo kriza še nadaljevala :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup pri proizvajalcu v njegovi tovarniški trgovini je bil cenejši samo v socializmu. Tovarniške trgovine namreč prodajajo artikle po priporočeni ceni, saj ne smejo po domače povedano zajebat ostalih v trgovski mreži. Edina prednost nakupa pri njih pa je boljša tehnična podpora. Če bi se razvedelo, da oni prodajajo nek artikel ceneje kot naprimer Merkur, bi le ta nemudoma odstranil njihov artikel iz vseh njihovih trgovin...

Recesija? Tko pozno, kot hodim zadnje čase iz službe, nisem meseca februarja še nikoli...

Za tiste, ki imajo preveč stiskaške žilice: Truga nima žepov... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z obema.

mediji pa tako napihujejo zadeve da že kar boli. saj veste strah je najboljše orožje za obvladovanje množic.

kot je že codeine napisal, treba je trošit, da se vse skupiaj ne ustavi in se recesija prevesi v depresijo.

svinjarija pa je da delodajalci to s pridom izkoriščajo.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna je mislim da tale tema

ampak sej je uredu, da je še specialna tema imenovana recesija. ja smo jo že povabili skozi vhodna vrata in se je že pošteno udomačila. pa nič kaj ne kaže zaenkrat, da se ji kam mudi. prav z veseljem opazuje medije in si misli. boste še o temu poročali. pa ne skrivat, ker je hujše kot kaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaka recesija;razmišljam da bi si kupu še en motor,avti so pocen zdele bo treba zamenat 11 let staro kanto,pa večje stanovanje kupt,..........

Jebi ga,kad propadaš,propadaj otmjeno!!!!!!!(balkan rules press...) :P :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaka recesija;razmišljam da bi si kupu še en motor,avti so pocen zdele bo treba zamenat 11 let staro kanto,pa večje stanovanje kupt,..........

Kar daj oglas za stanovanje, kupci se bodo kar tepli zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup pri proizvajalcu v njegovi tovarniški trgovini je bil cenejši samo v socializmu. ....

a se ti je zapisalo - zatipkalo al ga res hvališ ?!

glede recesije, pa en nasvet iz oddaje naše brazde: preselit se na lokacijo kjer imaš svoj vrtiček, vodni izvir in kako glavo živine ali žene ! no to slednje je bolj zaradi rime, kot da ni zime za eskime in kot da ni dovolj pesticidov ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, ne hvalim ga... Včasih si imel le tovarniško trgovino, cene navite u tri božje... Danes blago istega proizvajalca ponujajo praktično v vseh tehničnih trgovinah in stvar trgovcev je, da se igrajo s tem, koliko marže se bodo odpovedali, da bodo bolj konkurenčni. Tovarniške trgovine imajo bolj vlogo svetovalne službe, kot neko resen tržni delež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišla je kriza tudi do mene ...

- Jem plesnive sire....

- Pijem stara vina...

- Vozim auto brez strehe...

- Mogoče še kaj če bo trajala. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo!

Manjkajo ti slikce (ali jih samo jaz ne vidim?).

lp

Franc

Kaj jih ne vidiš?!

Francoski sir, odlično vino in karbrijolet ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz recesije ne občutim...sem pač študent. :) Pri nakupu sem pa vedno gledala kaj kupim, ne samo sedaj...saj ni nič poceni, da bi lahko kar vse živo kupovala. Kupim kar rabim, to je to. Se da preživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gotovo bo zej raj za tiste, ki majo malo več v kalceti (nogavici)...če padejo cene nepremičninam to leto, pa avtomobilom...se bo dalo kej kupit pa zaslužit v naslednjih 5-6 letih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo!

Manjkajo ti slikce (ali jih samo jaz ne vidim?).

lp

Franc

Sem v bolnici, sem se zastrupil s hrano in prehladil zaradi prepiha :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo recesija te ni dost užgala...

Če bi te, bi zraven pil še žganjico (razkužilo)

in nosil staro ledrasto kapo...

Zmeri za obvezno opremo zmanjka... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je recesija udarla prekleto močno . :SS

prepoved delanja nadur -100 eur

ukinitev razlike za malico -60 eur

36 urni delovnik -10 procentov manjša plača 100 eur

recesija =260 eur manj pri meni :cry: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj v trgovskem centru enem največjih v prestolnici Ghost town. Osebje in polne police. Ter nekaj malega potrošnikov. Na vprašanje če je samo takšna ura mi je prodajalka odgovorila, malce začudeno, da ne ve zakaj je zadnje čase tako prazno. A še kdo ne ve????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje recesija, cene nepremicnin pa rastejo. WTF ?! :blink:

Kolk je pa realizacija poslov pri nepremičninah in za kakšne cene? :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!