Skoči na vsebino

Recesija - kako se spopasti z njo?


bacekjon

Priporočene objave

Danes v trgovskem centru spet vse mirno. Pa sem bil tam ravno ko so bile okoliške ceste nabasane. Ali se bližajo osemdeseta????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je pa realizacija poslov pri nepremičninah ?

Rezultati se vrtijo okoli številke 0 :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezultati se vrtijo okoli številke 0 :krneki:

Zadnjič se je v mojem stanovanju pojavil nekdo, ki je rekel, da ga zanima nakup. Prosim, da se mi javi še enkrat.

Sedaj ne vem, ali se mi je pojavil Miklavž, ali je bil res kupec... :whistle:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Bolje recesija kot vrabec v roki. :whistle:

hmmm . . . :hmm: (dvoumno. koliko je velik ta vrabec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je recesija ali ne, se lahko vpraša kateregakoli od nekaj 10.000ih na novo brezposelnih v zadnjih mesecih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina bo čez xx let pisala nekako takole:

"Zaradi recesije v je propadel tudi Istrabenz ki ga kljub nadčloveškim naporom nj. predsednika Igorja Bavčarja ni uspelo rešiti. Prodaja premoženja, kot npr. Marine Koper, nepremičnin v Portorožu in nekaterih hotelov ni zadostvovala niti za plačilo obresti od najetih posojil in leasingov, tako da je nekoč ponos obalnega gospodarstva klavrno propadel v sredini leta 2009."

huda reč ta recesija :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina bo čez xx let pisala nekako takole:

"Zaradi recesije v je propadel tudi Istrabenz ki ga kljub nadčloveškim naporom nj. predsednika Igorja Bavčarja ni uspelo rešiti. Prodaja premoženja, kot npr. Marine Koper, nepremičnin v Portorožu in nekaterih hotelov ni zadostvovala niti za plačilo obresti od najetih posojil in leasingov, tako da je nekoč ponos obalnega gospodarstva klavrno propadel v sredini leta 2009."

huda reč ta recesija :headbang:

Hja niti ne... obstaja varjanta da Grafist Istrabenz kupi, Popo pa postane direktorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-17817-1237903822_thumb.png

danes je zaustavljeno trgovanje z delnicami Istabenza :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik govorijo o recesiji po TV. Zgleda še ni konc. Al se konc sploh še ni začel???? Ampak k slišš, da ni treba šparat, ker to bi blo še slabš, pol pa kaj če ti TV. Za monitor od VCR-ja I like it.

Popravljeno . Popravil pirurirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je*eš tako recesijo....

danes sem se klatil po trgovinah in kupoval ene us*ane kavbojke. Ko jih končno najdem, gospa madam ni hotela ničesar slišati o kakem popustu. Včasih so dali vsaj 5% če si s kešem pomahal, da so se rešili bančne provizije. Seveda se mi je isto zgodilo v ene 3 štacunah, ko sem kupoval še druge stvari, ki stanejo malo več in se jih pač ne kupuje vsak dan...

Primer Teleray Ljubljana:

Kupujem Bluethooth slušalko... v žepu cash in vprašam cepca za pultom (na najlepši in najprijazneši način, kar ga zmorem), če je na keš kej popusta.... In mi mulec od cca 25, kot da sva krave skupaj pasla, navrže citiram: Stari, to je Nokia. Tle ni popustov.... S tem da sem star cca 35 in po službeni dolžnosti bil v obleki.

Prav upam, da se bo takim velikanom najbolj ubil piskrček... Ampak kaj ko bojo potem trkali na parlament in dobili vbogajme.

Očitno gre vsem še predobro, da si lahko privoščijo tkole delat s strankami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na cesti Koper-Izola na razdalji 2km srečal tri nove recesijske BMW X6 vsi KP tablice :naughty:

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na cesti Koper-Izola na razdalji 2km srečal tri nove recesijske BMW X6 vsi KP tablice :naughty:

Ampak res... U enih usranih Trbovljah, od Boga pozabljenih in od Lafargea zastrupljanih tudi so se razpasli vsaj trije exemplarji te nesramno mah ... drage in nesmiselne kočije.

Na morju še nekako razumem: pravemu se rodiš, oddajaš APP in ne rabiš drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to bi povedal:

kot dobavitelju nekih materialov nam kupci prav nesramno zbijajo cene, izsiljujejo in izkoriščajo do onemoglosti, s tem da je kupec industrija in ne nek končni potrošnik..... od septembra so nam ceno zbili za cca 35%. Ne bom se spuščal v debate kako in zakaj, dejstvo je:

... da se pa njihov izdelek za končnega kupca ni pocenil niti za 5%.. Sem firbčen kam gre ta razlika....

Kot sem rekel na začetku: je*eš tako recesijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to bi povedal:

kot dobavitelju nekih materialov nam kupci prav nesramno zbijajo cene, izsiljujejo in izkoriščajo do onemoglosti, s tem da je kupec industrija in ne nek končni potrošnik..... od septembra so nam ceno zbili za cca 35%. Ne bom se spuščal v debate kako in zakaj, dejstvo je:

... da se pa njihov izdelek za končnega kupca ni pocenil niti za 5%.. Sem firbčen kam gre ta razlika....

Kot sem rekel na začetku: je*eš tako recesijo.

Jap, izsiljevanja na celi črti. Po drugi plati - tudi ti si hotel izsiljevati prodajalce, ki jih omenjaš v enem od prejšnjih tvojih postov v tej temi ...

pod krinko 'recesije' pač hoče vsak iztisniti nekaj v svojo korist od drugih ... bljak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri nove recesijske BMW X6 vsi KP tablice :naughty:
trije exemplarji te nesramno mah ... drage in nesmiselne kočije.

Avto se res pelje,da verjet ne moreš!Osebno sem bil fasciniran!35D.Tako,da če imaš cekin :OK: ,če pa leasing kot v večini primerov pa :lol1:

Sem firbčen kam gre ta razlika....

V desni žep vodilnega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, izsiljevanja na celi črti. Po drugi plati - tudi ti si hotel izsiljevati prodajalce, ki jih omenjaš v enem od prejšnjih tvojih postov v tej temi ...

pod krinko 'recesije' pač hoče vsak iztisniti nekaj v svojo korist od drugih ... bljak.

To ni primerljivo. Že dolgo naj bi bile cene v trgovinah variabilne - ko se je to uvajalo je bilo veliko prahu, verjetno tudi tema na MS. Vsak naj bi imel pravico dilat za ceno. Ker pa naj bi bila trenutna situacija kritična, človek pač vpraša. To ni izsiljevanje.

Izsiljevanje je grožnja o razdrtju pogodbe če ne poceniš zadeve, grožnja o manjšem odvzemu blaga , grožnja o menjavi dobavitelja.... itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto se res pelje,da verjet ne moreš!Osebno sem bil fasciniran!35D.

Nedvomno je kvaliteta in vse ostalo na nivoju, gre pa po mojem mnenju za totalen nesmisel kot same ideje vozila. Izgleda kot kombajn, ne veš al je SUV, al je ternec, ki mu je padel klavir na streho, al limuzina z bigfootkami. Ne moreš pa s ceste dol z njim - potem gume so za pol traktorske, cena ene za 4 plače v Muri. Žre kot nor ker je težek k svina, skratka avto, da pokažeš, jaz pa imam. To je isto kot če prideš na pumpo in rečeš šank runda - plačam gorivo za vse. Al pa da ko tankaš, zliješ še enih 50 litrov v kanalizacijo, da s tem pokažeš, da lahko.

Enako ali še veliko boljše bi se peljal v limuzini 5xx ali 7xx, bila pa bi tono ali več lažja in z isto močjo nudila več užitka.

Res pa nisi tako viden.

Bolano.

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedvomno je kvaliteta in vse ostalo na nivoju, gre pa po mojem mnenju za totalen nesmisel kot same ideje vozila. Izgleda kot kombajn, ne veš al je SUV, al je ternec, ki mu je padel klavir na streho, al limuzina z bigfootkami. Ne moreš pa s ceste dol z njim - potem gume so za pol traktorske, cena ene za 4 plače v Muri. Žre kot nor ker je težek k svina, skratka avto, da pokažeš, jaz pa imam. To je isto kot če prideš na pumpo in rečeš šank runda - plačam gorivo za vse. Al pa da ko tankaš, zliješ še enih 50 litrov v kanalizacijo, da s tem pokažeš, da lahko.

Enako ali še veliko boljše bi se peljal v limuzini 5xx ali 7xx, bila pa bi tono ali več lažja in z isto močjo nudila več užitka.

No men tud ni oblikovno všeč.mogoče,če bi ga dol spustil.Ampak pelje se res kot limuzina in ne kot kak ML :wacko:

Kar pa se porabe tiče-pa boš mogoče presenečen.Pije tam od 11 do 14L.Kar niti ni tako...al je?

Razlika v teži je zelo mala okol 200kg.S tem,da boš na X6 sigurno manj zgubil kot na seriji 7

No tud pri romih je nastala recesija.So se pripeljali prvi z bmw6 cabrio(recesija ni blo za streho) parkirali sredi ceste in veselo hodili okoli avta,ter se kao menili z nekom.Drugi z lanski letnik MB E,spet drugi z bmw 5....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni recesija kar dobro dene,dela je dosti več izgleda,da se vsi bolj odločajo za popravljanje avtov in ne več samo za nove na kredit,lizing,odplačilo itd. :yea1:

Ps:vsaka stvar,tako tudi recesija je za nekaj slaba za nekaj,pa tudi dobra!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps:vsaka stvar,tako tudi recesija je za nekaj slaba za nekaj,pa tudi dobra!! :hmm:

če zaradi tega izgubiš službo gotovo ni dobro. Sploh če imaš smolo in delaš za koga ki to izkorišča.

Nasploh menim, da je v takih časih velika večina na slabšem. Seveda so pa gospodje na boljšem. Zato so jo pa povzročili, a ne? :whistle:

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!