Skoči na vsebino

Recesija - kako se spopasti z njo?


bacekjon

Priporočene objave

če zaradi tega izgubiš službo gotovo ni dobro. Sploh če imaš smolo in delaš za koga ki to izkorišča.

Nasploh menim, da je v takih časih velika večina na slabšem. Seveda so pa gospodje na boljšem. Zato so jo pa povzročili, a ne? :whistle:

Nevem kam ciljaš jaz gotovo nespadam med te gospode,kajti za denar sem v vseh sistemih,krizah in recesijah moral delat.Tako je tudi danes,ko brezposleni in razni socijalni problemi(npr.cigani)vlečejo denar od države,pri meni pa lahko velikokrat pozno zvečer v delavnice še luč gori,ko se vi "reveži" že najeste,eno rundo odremate in v gostilni vse povprek kritizirate. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da Miki Maus ni mislil na take kot ti, ki ste slučajno zaposleni v panogah, ki jih recesija ni prizadela, ampak na ostale "velike živine", z ogromnim vplivom :)

Drugače pa mislim, da se pri takšnem delu kot ga opravljaš ti v nobenem primeru ne moreš švercat ali na lahko skozi prit, denarja bo toliko kot delaš, dela bo pa toliko kolikor si dober, da ljudje še pridejo k tebi. Tako da pri takem delu je zagotovo vsak denar pošteno in dejansko zaslužen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni primerljivo. Že dolgo naj bi bile cene v trgovinah variabilne - ko se je to uvajalo je bilo veliko prahu,

O tem pa nič ne vem? Mi lahk kak koristn link daš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni recesija kar dobro dene,dela je dosti več izgleda,da se vsi bolj odločajo za popravljanje avtov in ne več samo za nove na kredit,lizing,odplačilo itd. :yea1:

Ps:vsaka stvar,tako tudi recesija je za nekaj slaba za nekaj,pa tudi dobra!! :hmm:

In vsi si želimo, da bi bila recesija za nas DOBRA. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še ena recesijska zgodba, imam namen nabavit en majhen avto in sem klical lokalnega dilerja od Peugeota, ker sem videl reklamo na TV da dajo za Vaš stari avto do 5500€ in kličem in vprašam, koliko mi dajo za starega Ax-a in možak prijazno da cca 2000€ kolikor imajo predvidene subvencije in vprašam koliko me pol stane 207 najbolj navaden, ki je bil pred "akcijo" 10.990 in tip ustreli 10.990 in jaz vprašam kje sta pa dva jurja od suvencije oz. od mojega starega avta in on pravi SEM ŽE ODŠTEL DVA JURJA in jaz ko ena mona ma kaj avto stane 12990€ in tip odvrne JA KAJ NE ZNATE IZRAČUNAT :eek:

alora, ti dajo dva jurja subvencije na dva jurja višjo ceno kot je bila pred recesijo. FAJN!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda.. Greš pač k drugemu trgovcu, ki zna malo bolj prav zračunat.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem pa nič ne vem? Mi lahk kak koristn link daš?

Živjo,

težko dam link, bom pa napisal kar mi je še ostalo v sivih celicah. Nekoč, recimo da kake 4 do 6 let anzaj se je govorilo kar na veliko o tem, da sedaj pa lahko v trgovini vsakemu prodajalcu težiš za nižjo ceno i nda naj bi bilo to nekako podprto s predpisi. KAj jaz vem katerimi, vem pa da tega nisem zgolj sanjal. Seveda se to v praksi ne ozkorišča ravno na veliko, sploh ne pri kakem Zokiju (Beri: mercator). Se mi pa zdi, da se to dela vse več pri večjih nakupih. Uspeh je odvisen verjetno od trenutne volje prodajalca/ke, simpatičnosti, medsebojne "kemije" če malo pretiravam in tudi od načina, kako rečeš za drugo ceno. Načeloma 5% za keš ni nikoli nikjer problem dobit, če le zabrenkaš prav, saj jim že banka trga 3% provizije, če kartico potegneš.

Več ne vem, a sem prepričan da se ti mora kaj sanjati o teh debatah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kam ciljaš jaz gotovo nespadam med te gospode,kajti za denar sem v vseh sistemih,krizah in recesijah moral delat.Tako je tudi danes,ko brezposleni in razni socijalni problemi(npr.cigani)vlečejo denar od države,pri meni pa lahko velikokrat pozno zvečer v delavnice še luč gori,ko se vi "reveži" že najeste,eno rundo odremate in v gostilni vse povprek kritizirate. :hmm:

Res nisem mislil oz ciljal da si ti tisti gospod, ki je povzročil oziroma ustvaril to krizo.

Meni osebno se zdi da lahko za ta junaštva najbolj potrepljamo kot nacijo amerikanerje, kot ustanovo pa banke in pa razne papirnomešetarske organizacije, ki bi jih jaz, če bi mogel, lastnoročno ukinil, zažgal, prepovedal in na smrt obsodil vsakega, ki bi si jih še kdaj upal na glas omeniti. O tem sem že pisal nekje na drugi temi tega foruma, pa se mi ne da zdele linka iskat in limat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto se res pelje,da verjet ne moreš!Osebno sem bil fasciniran!35D.Tako,da če imaš cekin :OK: ,če pa leasing kot v večini primerov pa :lol1:

Kaj pa je narobe z lizingom. A če imaš avto na lizing pa pomeni da si revež. A si ti sposoben recimo 3.000.eur mesečno plačevati obrok + tega da ne gledaš kaj boš jedel in kje pa kam boš šel. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je narobe z lizingom. A če imaš avto na lizing pa pomeni da si revež. A si ti sposoben recimo 3.000.eur mesečno plačevati obrok + tega da ne gledaš kaj boš jedel in kje pa kam boš šel. :angry:

Nisem mislil,da si revež.Če nisi prebral sem napisalče imaš cekin!Tud za plačevanje leasinga ga rabiš :unsure: !Vendar se je že v temi o Černetu izkazalo,da in še kje,da le nimajo vsi denarja,ki imajo leasinge-navsezadnje se dnevno jemlje avte zaradi neplačevanje!

Poznam neki ljudi,ki vozijo takšne avte ali na keš ali res na leasing.Ampak ne,ker ne bi imeli pač pa,ker denar vlagajo v posle in jim je "ugodneje" plačevati obresti na leasingu.Stroške za firmo pa tud rabijo in delno tudi zato vozijo takšne avte.

Poznam pa jih tud neki,ki se komaj prebijejo skozi mesec samo,da imajo :OK: avto a mimo kafane se samo vozijo,ker nimajo z kavo...

Navsezadnje je vse odvisno kaj si lahko privoščiš,kolk kilometrov delaš-se avto izplačuje ali samo zgublja itd...

Za X6 je obrok pod 1500eu je pa res,da ti potem še kasko in ostalo nanese kar nekaj.

In ne nisem sposoben plačevati 3000eu,tud,če potem ne bi nič jedel!

:worship: cenim ljudi,ki so sposobni mesečno plačevat :worship:

Mogoče gledam malo drugače kot nekateri!Osebno privoščim vsakemu res iz srca dober avto!Zakaj?Ker bo čez par let veliko večja izbira,cena pa glede na konkurenco primerno nižja!In tu se nam vsem,ki kupujemo rabljene avtomobile nasmiha možnost za dober nakup :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za X6 je obrok pod 1500eu je pa res,da ti potem še kasko in ostalo nanese kar nekaj.

BTW: v obrok leasinga je že v šteto kasko zavarovanje z osnovnim .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Poznam pa jih tud neki,ki se komaj prebijejo skozi mesec samo,da imajo :OK: avto a mimo kafane se samo vozijo,ker nimajo z kavo...

jih vsaj ne zmerjajo s coffe racerji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: v obrok leasinga je že v šteto kasko zavarovanje z osnovnim .) .

BTW: kolk vem o tem(sam ne koristim) je to odvisno od prodajalca!Dva prijatelja sem vprašal in plačujeta posebej zavarovanje zavarovalnici in leasing obroke posebej.

Verjamem pa,da imate več izkušenj s tem :whistle:

@maus to jim ne rečejo!Rečejo pa: Plača je bla.Spet je lahko tankal in dela promenadne kroge :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako je treba, panično je treba čimbolj šparat, nič več kupit, jesti samo v vodo namočen suh kruh in ves denar, ki ga še trenutno dobite kot plačo shraniti v nogavico, tako boste najprej in najbolje prispevali k temu, da boste še prej ostali brez službe in da se bo kriza še nadaljevala :D :D :D

pa ne se slucajno vozit z enoslednim vozilom na bencin,

edin na nafto in na vodo lahk :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

to si bomba napisal

vsa ti čast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

Da se ne splaca vec delat ni krivo stimuliranje brezposelnosti, temvec samo in edino prenizke delavske place.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko ko se pokuri denarja na vseh "upravnih odborih", "nadzornih svetih", itd... da je grdo videt, pa še veliko posvečenih izbrancev sedi v dveh treh ali večih NSjih ali upravah... problem je interes lastnikov in njihovih posvečenih managerjev, da predvsem in edino najprej poskrbijo zase, firma je namenjena debeljenju njihovih računov (kapitala) ljudje niso važni.....mi pa bi vsi živeli v socialni državi.... to ne gre skupaj....ne moreš pa z zakoni vplivat na razporejanje "privat" kapitala razen v okviru t.i. kolektivnih pogodb, ki pa se ve do katerega delavnega mesta veljajo, potem pa so individuale, ki pa vemo kaj to pomeni....dalo pa bi se morda uzakonit najnižjo plačo npr, ki ne bi smela biti pod 1000€ neto, pa potem prilagajati proti vrhu, samo za to pa nihče nima jajc, razen Viranta v javni upravi pa še to vemo kakšen kažin je bil za ta zakon....

politika je kurba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

Al si iskal na nepravem naslovu, al so cifre ki jih ponujaš premajhne, al maš pač smolo. Kriza stari. Tukaj in zdaj. Vidš da je, samo se je zgleda ne zavedaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

Jest se ne morem v vsem strinjat, predvsem me moti dejstvo, da so ljudje rajši doma in vlečejo podporo, saj ni čudno. Zdaj: al so plače prenizke, al pa podpore previsoke. Jaz naprimer, sem leto dni nazaj kot ing. delal za 520 neto, ker sem budala, v isti firmi pa so ob koncu leta delili vrtoglave nagrade - medium management 10 000€ neto itd. Podpore bi imel cca 200 eur, pa vrtec bi imel zastonj, kar je nadaljnih 240€. Torej sem hodil na šiht za razliko, ki je cca 80 eur. Res hvala. Pa pri vseh bančnih izpisih raznih Strojanov, ki krožijo po netu ti gre na kozlanje na šiht hodit. Tko da je treba tud malo po delodajalcih pogledat k jim gre že 400 eur težko od rok, sami pa si dajejo po tisoče...

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . al so plače prenizke, al pa podpore previsoke . . .

Podpora od ZRSZZ je odvisna od povprečja 12 mes. zadnjih plač (tudi do 70%) + ostale bonitete, ki si jih upravičen, seveda, če malo pobrskaš po zakonih. Skratka, dobiš za čas prijavljenosti na ZRSZZ veliko več kot kjer koli bi delal.

Odgovor: plače so prenizke

@nikola.tesla: Je zelo odvisno v kateri panogi/dejavnosti si. Recesija oz. kriza je itak namišljena, samo kolo panike se je začelo obračati,

tako da jo bomo vsi čutili, razlika bo samo v času, nekateri jo čutijo že danes, drugi jo bodo pa v naslednjih mesecih/letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpora od ZRSZZ je odvisna od povprečja 12 mes. zadnjih plač (tudi do 70%) + ostale bonitete, ki si jih upravičen, seveda, če malo pobrskaš po zakonih. Skratka, dobiš za čas prijavljenosti na ZRSZZ veliko več kot kjer koli bi delal.

Ampak nikakor ne sme presegati nekega zneska, mislim, da je okoli 800 evrov na mesec ... Tudi, če si imel prej skos plače 5000 evrov ...

Poleg tega je čas prejemanja tega nadomestila za nezaposlene omejen (če si imel redno službo 10 let, jo lahko dobivaš največ 12 mesecev, se mi zdi, al nekaj takega), in potem se ne moreš za en dan zaposlit pa naprej podporo ...

Drugo je pa verjetno t.im. 'socialna podpora' ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

A mi lahko razložiš,kako to misliš v točki 1in2,da ste bili pripravljeni lepo plačat,folk bi pa samo keš? Kaj si mislil,da bi delali za kruh in marmelado? Seveda za denar!!!!!

Kolk pa plačate za montažna dela? Fizično delo ni cenjeno,si napisal! Jaz bom pa napisal: fizično delo NI plačano!!!!!!!!

Zaposleni smo preveč zaščiteni? Mogoče res nekateri.

Delavca je treba pošteno plačat,pol pa lahko izbiraš med njimi in izbereš samo najbolše!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!