Skoči na vsebino

Recesija - kako se spopasti z njo?


bacekjon

Priporočene objave

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. ....imam občutek, da krize dejansko ni.

LP

e moj nikola ! ti si v taki krizi da te mesece maja več ne bo ! žal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko razložiš,kako to misliš v točki 1in2,da ste bili pripravljeni lepo plačat,folk bi pa samo keš? Kaj si mislil,da bi delali za kruh in marmelado? Seveda za denar!!!!!

Gleda na to, da ne deluje nek zblojenec, bi jaz rekel, da je mislil "keš na roko", torej nekakšno 'neuradno plačilo', da lahko vzporedno še kako podporo kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je minimalna urna postavka 6.eur + vožnja+ malica+ ure plačane v obe smeri vožnje( za tiste ki ne zastopijo, večina firem plača vožnjo iz objekta do delavnice samo šoferju ostali pa zaključijo z urami na gredbišču ne glede kje so in koliko ur se vozijo do delavnice.) Pa ni potebna srednja izobrazba in je velik problem z delavci, ker se jim ne da delati

Popravljeno . Popravil oks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KRIZA?

Kakšna kriza neki lepo prosim. Oprostite ampak meni gre kar na bruhanje ko kdo omeni, da je kriza, ker na drugi strani nihče noče nič delati in je raje odvisen od podpore in socialne kot pa da bi se pobrigal za delo ali se potrudil ter kaj naredil zase. Glede na to imam občutek, da krize dejansko ni.

1. Čistilko smo komaj dobili po iskanju skoraj leto dni pa smo bili pripravljeni dobro plačat samo vsi bi samo na keš.

2. Iskali smo občasno pomoč za sestavljanje elektronskih naprav. Ponudili smo odlično ceno, ampak ista fora. Bi, ampak samo za gotovino. Nihče nebi

3. Montažnih del nihče ne želi opravljati. Fizično delo ni cenjeno.

4. Ni tehničnega kadra, ki bi bil sposoben kaj naredit.

5. Zaposleni so preveč zaščiteni. prihaja celo tako daleč da si jih ne upaš poslat na montažo, ker se lahko prehladi, zamenjat žarnico ker je to derlo na višini, odnesti smeti ker je to nehigienično itd

6. Vsi iščejo le pravice, dolžnosti pa so sinonim za šikaniranje na delovnem mestu.

Če vprašaš mladino kaj želi postati pa boš videl -a o čem govorim. Vsi bi bili radi menedžerji. ?!? Delali bodo drugi. Kdo je to "drugi" ?? Ta zavest in poveličevanje lahkega zaslužka je pripeljala v prvi vrsti do situacije v kateri se sedaj nahajamo.

Jebat ga eni bomo garal od zore do mraka, da mi bo država na koncu leta pobrala preko 50% davka. Če pa ti zaradi (ne)pravne države še veliko dolgujejo pa si dejansko delal samo za državo. Halo!!! Prišlo je že tako daleč, da je logično, da se dejansko ne splača več delat, ker stimuliramo nezaposlenost.

LP

Huhhhhh....dragi moj........samo kratek medklic na tvoje izlaganje:

O vsem tem.....povprašaj mojo drago, ki kljub solidni izobrazbi......več kot 300 poslanimi prošnjami......ne dobi...NIT.....odgovora, kaj šele "plačano redno zaposlitev"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja......išče se veliko......plača NIČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......vsi bi te imeli na poizkusnem delu neskončno dolgo.......palčo nakazovali, ko se jim ZLJUBI.....ali sploh NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Verjemi......to je realnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.....totalno si pozabil na obljubo........da se večkrat dobimo na pivu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je minimalna urna postavka 6.eur + vožnja+ malica+ ure plačane v obe smeri vožnje( za tiste ki ne zastopijo, večina firem plača vožnjo iz objekta do delavnice samo šoferju ostali pa zaključijo z urami na gredbišču ne glede kje so in koliko ur se vozijo do delavnice.) Pa ni potebna srednja izobrazba in je velik problem z delavci, ker se jim ne da delati

prevedeš to v 180 ur mesečno neto prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevedeno:

Za manj kot eno uro dela.....po tej tarifi.......si z lahkoto kupiš priročni kalkulator......in si zračunaš z nekaj pritiski na tipko.

Če pa si vsaj pričel obiskovati osnovno šolo, pa sklepam, da so te v 2......morda 3 ( če si bil bolj bukove sorte ).....naučili osnov množenja.......v tem primeru, pa lahko vzameš kos papirja......ni nujno, da je še nepopisan.........in teh nekaj števik......z nekaj znanja.......pomnožiš med seboj.

Seveda pa..........zgolj v prijateljsko opozorilo.........moraš vzeti v roke pisalo.......ki za seboj pušča sled ( da prevedem......PIŠE ).....saj boš v nasprotnem primeru......spet postavil takšno........ali pa še bolj butasto vprašanje.

Pa veliko zabave........in nikar se bat.........so zgolj 4-i številke......s katerimi boš moral rokovati!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevedeno:

ne vem če si opazil besedico NETO v mojem vprašanju, ker za 6€ NETO+prevoz+malca bi našel avtobus interesentov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODGOVOR VSEM

e moj nikola ! ti si v taki krizi da te mesece maja več ne bo ! žal !

- Moji izjavi si z krajšanjem poplnoma spremenil pomen. Beri v kontekstu.

- Čistilke, ki bi za storitev čiščenja enkrat tedensko po 4 ure izstavila mesečno račun nismo našli. Pripravljeni smo bili plačat 10€/h. V isti ulici so še tri podjetja potrebovala podobno storitev. Ne vem kaj naj še napišem, da boste dojeli, da sem moral več let sam čistit (tudi WCje) in pospravljat, ker enostavno nihče ne opravlja tovrstni storitev legalno in zahtevajo plačilo brez izstavitve računa - v gotovini. Temu se reče delo na črno, česar nikakor ne podpiram, ker obstajajo možnosti za odprtje s.p. kot dopolnilne dejavnosti kjer lahko svoje delo opravljaš na legalen način. Če bi bil jaz osebno brez dela, družina pa lačna ne bi čakal ampak bi definitivno odprl s.p. in šel pucat wcje a li se kako drugače znašel. Kdor je vajen delat mu ni nobeno delo pod častjo vsaj meni ne.

- podobno je z ostalimi storitvami: sestavljanje, manjša ključavničarska dela, občasna pomoč v proizvodnji itd

- Klimbra: Verjamem, da tvoja žena ne dobi zaposlitve. Želim da bi jo čimprej. Ampak prosim razumi tudi ti mene, da dejansko ni možno dobiti pravega kadra in da počasi obupujem, ker moram praktično vse tudi malenkosti postoriti sam in zato nimam več nobenega časa zase. Pred leti sem dal ven razpis in nisem našel nikogar, ki bi znal opravljati samo tretjino mojega dela na področju razvoja. Verjemi, da ni razlog plača saj je le ta pri nas nadpovprečna z stimulacijo po prometu, plačanim regresom in če finance dovoljujejo še 13.plača.

Sedaj sem našel diplomanta, ki dejansko nekaj zna. Na to temo bi imel povedat še dosti pa bom raje prihrail za debato ob pivu. Prav imaš nisem si vzel časa. Sedaj si ga bom. Se vidimo.

- Imam kolega, ki je redno zaposlil ključavničarja za poskusno dobo dveh mesecev. Po mesecu dni ko je videl, da je sposoben ga je poslal na zdravniški pregled. Bližal se je konec poskusne dobe in ga je kolega prosil naj prinese zdravniško spričevalo. "Ja danes sem pozabil. Jutri prinesem": minil je drugi mesec. Prvi dan službe tretjega meseca prinese zdravniško spričevalo, ki mu prepoveduje delat v takem okolju za kakršnega je bil na poskusni dobi. Kolega ga pošlje domov in mu sporoči, da ga na podlagi izvidov za to delovno mesto ne more sprejeti v redno delovno razmerje. Po pol leta ga toži. Tožba se je vlekla več kot leto dni. RAZSODBA: Plačat mu je moral celotno plačo za nazaj z vsemi obrestmi. Vse bi bilo OK, če ta isti delavec ne bi v istem letu enako naredil še pri drugih treh delodajalcih. V enem letu je prejel štiri plače z zamudnimi obrestmi. Ta oseba je to počela nekaj let zapored in nikoli ni bil kaznovan niti ni odgovarjal ali bil osumljen premišljene prevare in kraje. Ta primer odseva stopnjo zaščite zaposlenih. Primer je resničen in če kdo sumi, da temu ni tako se lahko zglasi pri meni in mu dam podatke.

Z tem zaključujem na to temo in se ne bom spuščal v debate, ker vidim, da si vsak lahko zadeve razlaga po svoje. Jaz sem opisal samo to kar občutim pri vsem tem jaz osebno. Si pa očitam največ zaradi tega, ker sem delal (in še moram) cele dni otroci pa so mi zrasli ne da bi to opazil. Navsezadnje sem lani tudi ponovno kupil motor zato, da spremenim dosedanji način življenja, ki je bil vse prej kot dober za družino in na koncu za mene samega.

Se vidimo na furi

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čistilni servis vpišeš v google. 10 eur je dovolj. sem preveril. samo še vedno nisi označil kje je ta kraj potreben čiščenja. V AVATARJU PIŠE LJ . za lj pa nardijo to kar si želiš!!!! stari kriza reže in bo zrezala, jokat je včasih težko, sam zgleda da teb to gre :) :) :) :)

Popravljeno . Popravil pirurirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri tarifah....

150 kvadratnih metrov veliko pisarno nam 2x tedensko čistijo, od tega enkrat na mokro. Za 90€ mesečno. Na ne na črno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bi bilo OK, če ta isti delavec ne bi v istem letu enako naredil še pri drugih treh delodajalcih.

Ne bi bilo ok. Tvoj kolega ga ni vzel in s tem ščitil sebe, ker ga po zakonu ne sme vzet. Tle nekaj smrdi. ALi bi ga moral poslat k zdravniku pred nastopom prvega delovnega dne, pa ga ni, ker mu je blo za eventuelnega bleferja škoda denarja, al pa je blo narobe nekaj drugega. Kolega je gotovo ravnal prav, aj če bi ga vzel bi imel pizdarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

'The financial situation at the moment is so bad that women are now marrying for love.'

'The only thing money gives you is the freedom of not worrying about money.' - Johnny Carson, 1925-2005, American Comedian

V vsakem štosu je nekaj resnice........itak pa je pomembno ohranjat smisel za humor, tud za črnega. :)

YouTube - Adi Smolar-Tagada -zapojmo z Adijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!