Skoči na vsebino

Grčija- junij 09`


Sharky_dc

Priporočene objave

Lep pozdrav! Jaz in moja boljša polovica nameravava iti v Grčijo, nekje v začetku junija, za en teden, 10 dni (žal ne dobim več dopusta :( ) .Zanima me, če bi lahko dobila kakšen nasvet, iz prve roke. Nameravava iti iz Trsta oziroma iz Benetk :D . Če je pa kdo za zraven, se nama lahko pridruži.

LP in hvala za odgovore :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživača . Jaz bi šel kar zraven, pa ne bo časa. :unsure:

Ne ljubi se mi preveč pisat a obstaja nekje tema o grčiji, tule pa nekaj slikc iz našega potepanja 2006. Videli smo kar veliko in tudi prevozili kar lep kos grčije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Junija zna že kr mal vročina sekat pomoje.. sam sej nimaš kej, se pa u kratkih hlačah furaš pa je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! Jaz in moja boljša polovica nameravava iti v Grčijo, nekje v začetku junija, za en teden, 10 dni (žal ne dobim več dopusta :( ) .Zanima me, če bi lahko dobila kakšen nasvet, iz prve roke. Nameravava iti iz Trsta oziroma iz Benetk :D . Če je pa kdo za zraven, se nama lahko pridruži.

LP in hvala za odgovore :D

Če boš rabil kakšne podatke, vprašaj na PM :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grtčija na začetku poletja? :naughty:

Hvala ne :grrr

Grčija sredi maja 2007 ???

Mrzl ku svina, dež ...

Hvala ne ...

Poleti se pač manj oblečeš, bolj zgodaj vstaneš in se čez vročino zatečeš v senco na pir ali vržeš v morje.

Je pa lahko najprimernejši čas za obisk september.

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se priporočam tudi jaz za bilokakšne informacije in podatke, grem z boljšo polovico tudi jaz na potep po Grčiji-september! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! Jaz in moja boljša polovica nameravava iti v Grčijo, nekje v začetku junija, za en teden, 10 dni (žal ne dobim več dopusta :( ) .Zanima me, če bi lahko dobila kakšen nasvet, iz prve roke. Nameravava iti iz Trsta oziroma iz Benetk :D . Če je pa kdo za zraven, se nama lahko pridruži.

LP in hvala za odgovore :D

Poglej tukaj http://www.moto-pajer.com/potovanja/grcija/main-grcija.html

Ogromno koristnih stvari, jaz sem lani naredil turo do Rima in Neaplja :OK:

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober "plac" v vsakem vremenu (razen ce prevec piha) je ios. lahko je se tako vroce, vedno je znosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Je pa lahko najprimernejši čas za obisk september.

Vendar žal ne lanski, razen za ljubitelje dežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa zaenkrat za odgovore.Greva pa v petek, 29 maja pa do 6 junija. Še malo gledam po forumu in po spletu, nekaj sem našel...samo najbolje je iz prve roke-preverjeno. Hvala lepa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vam pa samo nekaj povem...

Če greš poleti bo peklensko vroče. Pozimi pa hladno! :yes:

Je pa še nekaj časa vmes, ki je lahko deževno, in tudi nekaj lepega vremena se baje narajma... je rekla moja dama.

...Pa ne no, fanta tako plašit!

Junij je odličen čas. Res pa je, da lahko nabašeš tudi na vročino. Al' pa dež?! A ni problem, ker nista s cukra!

Fajn fura, pa še ladja vmes... Če se mata rada, bo sploh odlično!! :inlove:

Splanirajta si pot, to bi znal biti super tedenski izlet! Velik' za videt'! - Pa Meteore ne spustita. In čez hribe bodita za vsak slučaj pazljiva!

Mal' fouš... :( Pa ne preveč! :grrr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil s punco lani konec maja-začetek junija, 14 dni. S trajektom iz Benetk do Patrasa, potem en krog po Peloponezu (večinoma ob obali). Po enem tednu pa sva zavila na celino in potem s trajektom na Krf, kjer sva bolj ko ne na izy uživala še en teden. Seveda sva prevozila cel krf po dolgem in počez. Potem pa spet na trajekt in do Benetk.

Vročina je bila še znosna, do 34 stopinj, tako da sva se skoz furala v polni 'bojni opremi' :krneki: Varnost je pač na prvem mestu. Edino v okolici Olimpije se spomnim da je bilo res nevzdržno vroče, zato sva si jo ogledala le na hitrco in jo pobrisala naprej.

Če te še kaj zanima, ti kar vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve če je potrebno rezervirati trajekt iz Igumenike za v Benetke?

Bli smo dol nekje 8 let nazaj pa sm pozabil :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve če je potrebno rezervirati trajekt iz Igumenike za v Benetke?

Bli smo dol nekje 8 let nazaj pa sm pozabil :unsure:

Hehe, verjetno misliš Igoumenitso :naughty: Po mojih izkušnjah je izredno priporočljivo trajekt rezervirat, sploh če želiš imet kabino... Vsako leto sem na teh trajektih, sicer iz Ancone do Igoumenitse in nazaj, kar nekajkrat in se ponavadi vedno zgodi, da ni mogoče dobiti dodatne kabine (kakršne koli). Jo pa zagotovo priporočam, sploh če greš iz Benetk, saj je vožnja dolga...

Kdaj pa odpotuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grčija sredi maja 2007 ???

Mrzl ku svina, dež ...

Hvala ne ...

Poleti se pač manj oblečeš, bolj zgodaj vstaneš in se čez vročino zatečeš v senco na pir ali vržeš v morje.

Je pa lahko najprimernejši čas za obisk september.

2002 vroče za 1. maj :evilgrin: 34 stopinj v Meteori, da plezalci sploh niso mogli plezat (tudi slovenci) Kako je bilo še le na Peloponezu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve če je potrebno rezervirati trajekt iz Igumenike za v Benetke?

Bli smo dol nekje 8 let nazaj pa sm pozabil :unsure:

Živjo!

Ne vem če sem te dobro razumel, ampak karte moraš kupiti v vsakem primeru, kupiš jih lahko samo preko interneta, tako da ne razumem, kaj se lahko rezervira.

Če veš datum odhoda imaš do, mislim da je pisalo 28.3., popust za zgodnjo prijavo 10%.

Upam, da sem ti kaj pomagal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče vročine, letos odhajava s punco na furo po Grčiji, konec julija.

Drugače ne gre, izpiti.

Vem da bo vroče pač se bova vozila dopoldne in zvečer pa je, zaradi tega sva si vzela tudi več časa.

Sicer je pa dol celo poletje vroče, preizkušeno, tako da, ko se enkrat navadiš na 30+, mislim da ni velike razlike al je 32 ali 34.

Lp vsem, ki se letos odpravljate v Grčijo, če ima kdorkoli kakšne uporabne informacije glede poceni prenočišč pa bi ga prosil, če mi jih oz. nam jih zaupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prenočišč zna bit kar problem, če želiš res poceni priti skozi. Jaz sem imel s sabo lonley planet, kjer imaš kar nekaj predlogov kje iskat prenočišča v posameznem mestu. Samo je pa fora v tem, da v vsako mesto kamor sva prišla so bile vse poceni sobe oddane - seveda so jih najeli popotniki, ki so imeli s sabo prav tako lonley planet kot midva :whistle:

Najcenej sem pa dobil na krfu, kjer sem pripeljal v eno mesto, se ustavu zraven bajt in samo potrobil. V parih trenutkih sta bila zraven dva, ki sta ponujala sobe. Pol sem pa z enim zglihal na 110€ za 6 noči za apartma za dva :naughty: Samo to se pomoje na višku sezone ne da, ker imajo vse zasedeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče vročine, letos odhajava s punco na furo po Grčiji, konec julija.

Drugače ne gre, izpiti.

Vem da bo vroče pač se bova vozila dopoldne in zvečer pa je, zaradi tega sva si vzela tudi več časa.

Sicer je pa dol celo poletje vroče, preizkušeno, tako da, ko se enkrat navadiš na 30+, mislim da ni velike razlike al je 32 ali 34.

Lp vsem, ki se letos odpravljate v Grčijo, če ima kdorkoli kakšne uporabne informacije glede poceni prenočišč pa bi ga prosil, če mi jih oz. nam jih zaupa.

To ni razlike... Ti pa povem iz lastne izkušnje da smo imeli septembra 2007 na Akropoli že pred 11. uro 42°C...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
mene pa zanima kaj menite o tej poti, predvsem tisti ki ste že prevozili ta del, kakšne so ceste, varnost itd

http://maps.google.com/maps?f=d&source...m.panoramio.all

Namreč imam namen za čez 1.majske praznike...

Živjo

Te pa vleče v tole Albanijo...

Kolega, (je zlo na izi) je bil lani za prvomajske v albaniji s punco, bila sta bila z avtom (golf II).

Njegov komentar: ne dol z motorjem hodt. Zakaj? Zato, ker ni cest ampak so makadamske poti, pa še te so v k....

O folku pa si tudi že verjetno kaj slišal.

Moj predlog: pejdi rajš čez Srbijo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi bil makadam problem? Kolikor vidim ima možakar tapravo opremo v garaži.

Fantje ni ga čez dober Mc'adam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Albanija (večkrat preverjeno) sploh ni noben problem!

Drži se omejitev hitrosti, sploh v mestih, ...in pazi na manjkajoče pokrove kanalov v večjih mestih!

Mogoče se za praznike kje na Balkanu celo vidimo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje... Kako je s cestninami za motor v Grčiji? Nekako mi je ostalo v spominu, da se ne plačujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!