Skoči na vsebino

Radarji v Italiji


ftp

Priporočene objave

Po odločitvi Italijanskega ustavnega sodišča z dne 13.03.2009 morajo biti vsi radarji označeni s tablo vsaj 400m pred mestom merjenja.

Kot obrazložitev so navedli, da so radarji v uporabi kot preventiva varnosti v prometu in ne dodatni denarni priliv občinam (v Italiji gredo kazni občinam), zato morajo biti na dobro vidnem mestu in še označeni z znakom vsaj 400m prej.

V nasprotnem primeru lahko sodna policija zaseže radar!

Kaj pa pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji stoji opozorilna tabla tudi na mestih, kjer občasno izvajajo meritve hitrosti!

Kolikor je meni znano, bi po zakonu morali biti označeni tudi pri nas!

Vendar se tega ne upošteva...... usaj ne pousod (z izjemo avtocest)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj stopi uredba v veljavo? Danes padel 180 mimo policijskega avtomobila, delno skritega ob škarpi. Ustavil me ni nihče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj stopi uredba v veljavo? Danes padel 180 mimo policijskega avtomobila, delno skritega ob škarpi. Ustavil me ni nihče.

počaki kakšen mesec.....morda so imeli unega ki nardi samo klik in smile....nato dobiš divedende od policije in kartico zvestobe :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ali kdo ve kako slikajo tisti radarji v Italiji, ki merijo povprečno hitrost v določenem odseku avtoceste (t.i. Tutorji). Ali vozilo slikajo spredaj ali zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

zanima me na kakšen način delujejo radarji na italjanskih avtocestah? Ni mi popolnoma jasno kako veš kje med točko A in B ti merijo povprečno hitrost???

Oziroma ali drži da ti na izstopu iz avtocestnega sistema pri cestnini pribijejo tudi kazen?!? Po moje so to le govorice ali se pa motim....

 

 

Hvala za čimprejšnji odgovor...v nedeljo grem namreč daleč na jug Italije in ne bi rad dal dnevnic za kakšno kazen.

 

Lep pozdrav,

 

Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oziroma, je mogoče kdo spremljal POI na navigacijski napravi? Ali držijo na italjanskih avtocestah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni 100%; poi točke ali radar detektor. Sam bi si raje kupil radar detektor. Če boš vozil po predpisih boš prišparal na bencinu in živcih. Raje si vzami čas in uživaj v pašti in razgledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oziroma, je mogoče kdo spremljal POI na navigacijski napravi? Ali držijo na italjanskih avtocestah?

Po avtocesti do Rima ni krize če se pelješ od 150 do 160km pazi samo na hitrejše pa bo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po avtocesti do Rima ni krize če se pelješ od 150 do 160km pazi samo na hitrejše pa bo OK.

če greš vmes na kavo to drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo sli lani za prvomajske v Rim, pa mas skos table za radarje...smo vozil okol 160 plus minus, pa ni blo nobenih kazni.

 

Sam do Juga Italije pr 130 ratas ziucn... :grim  Ni to it do Portoroza. :grrr

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja tudi sam sem se pred par dnevi vrnil iz Genove pa ni bilo nič ampak sem vozil max 140. In prav zato me zanima kako delujejo ti njihovi radarji?!? Se pravi ne merijo vmesnih odsekov??? ampak le povprečje med vstopno in izstopno postajo!!! To verjetno ne more držati, ker bi potem lahko vozil kolikor ti srce poželi šel na kavo in bi bilo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te ni nben ustavu na licu mesta se nimaš kej sekirat; podoben sistem merjenja povprečne hitrosti majo tud v Angliji, s to razliko da tam vsi vozijo po omejitvah in hitrejši itak ne moreš bit :D v Italiji še nisem plačal zarad hitrosti, pa dokler ni blo narjenga "pasante di mestre" tud približno nisem vozil po omejitvah mimo venezie; v Nemčiji sem prevozil vsaj 50 radarjev pa tud nisem plačal ... tko da če te ne dobijo na licu mesta se nimaš kej sekirat.

aja, nisem ziher ampak po moje preko kamer za nadzor prometa merijo čas in na koncu "izračunajo" hitrost; IMHO je teh kamer precej, ne samo dve ( A in B ) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanima, če je sploh že kdo kdaj v ITA na ac al kje drugje plaču?  Ker tut jaz sem ga že piču na polno z avtoma ali motorjem, brez kafe pauze, ker je itak ne pijem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem že dvakrat prepeljal Italijanski Ac od Gorice-Frejusa (benetke, milano, torino), pa sem se vsakič peljal 150+ in nič plačal... sem pa tja se ustavim, to je pa tut vse...

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!