Skoči na vsebino

Ultimate Survival


yamahadriver

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Že nekaj časa spremljam oddajo Ultimate Survival. Oddaja prikazuje tehnike preživetja v naravi. Moškega, po imenu Bear Grylls ( www.beargrylls.com ), spustijo skupaj z majhno snemalno ekipo sredi ničesar. Bear se mora v naravi znajti (hrana, ogenj, voda) in priti do civilizacije. Od tukaj sem se naprimer naučil netenje ognja z lesom in pletenje vrvi iz lubja,itd. Oddaja je vsak dan razen sobote in nedelje na Discovery Channel-u ob 12.50 (popoldan). No v ponedeljek je ni od 12.50 ampak sta zvečer od 10.00-12.00 kar dve epizodi.

Če kdo mogoče gleda, ali ve, če Bear še vedno snema ali je končal?

Pa še ena novica: naslednji mesec je na Discovery-u "Survival month". Nove epizode se bojo začele od 6. aprila! biggrin.gif

Pa napišite še kaj mnenj, pohval (kakšna se vam zdi) in če gledate to oddajo. biggrin.gif

Drugače pa...priporočam! biggrin.gifwink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si tudi v praksi že probal nardit ogenj s kamnom? On ma neko kremenovo palčko al neki podobnega.

Drugače ja pa tip res fuknjen. Vsaketolko gledam, če naletim. Če se tako res tudi znajde, pol svaka mu čast. Sicer mi deluje na momente rahlo nerealno, samo ok. Pa menda je bil on prej v legiji al neki podobnega. Pa nima straha dat karkoli v usta. Poje vse živo in neživo :)

Kr kul oddaja.

Na koncu sezone se lahko preizkusiš kaj si odnesu od tega, pa te nekdo sredi kočevskega gozda pusti brez ničemer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kurjenje ognja včasih uporabi magnezijevo kresilo .) . Drugače mi je pa najboljše ko ogenj zakuri z svedrom in lokom. Sem že preizkusil in deluje. .) Na tem linku si ogledaj kako: http://www.survival.org.au/fire_bowdrillkit.php . Sicer ni njegova spletna stran to :) . Res pa svaka čast njemu. Vsako rastlino pozna! Zna nardit ful dober bivak, splav, vrv zna splest,... :worship:

Mogoče veš, če še vedno snema oddaje? :) Bi blo res škoda, če bi že končal.

Popravljeno . Popravil likepiaggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ultimate Survival je res odlična oddaja. :D Tukaj sta dva linka, kjer si lahko preberete o netenju ognja z lokom.

http://www.grannysstore.com/Wilderness_Sur...ll_Fire_Kit.htm

http://www.survival.org.au/fire_bowdrillkit.php

Tudi jaz sem že poskusil in mi je uspelo! :) Tudi mene kot likepiaggio-ta zanima, če Bear še snema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušna oddaja o preživetju je tudi od Ray Mearsa. Kdo pozna?

Meni je še bolj zanimivo, ker ni tko na hard ampak v smislu da se načrtno odpraviš v naravo in se imaš fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip je bil v legiji samo v eni oddaji, drugače pa luštna oddaja, jo gledam, če imam čas, vsaj nekaj poučnega in ne kot tiste španske nadaljevanke :SS .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa bilo najbolj zanimivo, ko je razlagal o termodinamiki. Kako izkoristiš gibanje zraka, kje poiščeš zatočišča in kako lahko pomeni npr. 100 m razdalje med dvema točkama (ne višinskih!), kjer si izbereš zasilni bivak, razliko v temperaturi tudi do 6°C (!), kar lahko v kritičnih situacijah pomeni "life or death", itd.

Drugač pa cool faktor ni pol tako hud kot od Myth Busters-ov !!! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji survival je k se usediš na svojo-3 sekunde do sto-pošast. :naughty:

Tam pa par metrčkov pomen betwen life or death. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa oddaje tega žanra razfukajo do kraja!!!Sej ne žvim v kameni dobi jebemu matr,ko sem lačn grem v haladilnik pa prpalm plin,ko zmanka grem v hofera al pa lidla,kva kurca mi treba tega!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glej znanje preživetja nikoli ne škodi. .) Nikoli ne veš, kdaj se kaj zgodi (razen če samo pred televizijo sediš in se bašeš s čipsom.

Ve mogoče kdo, kolko članov sestavlja snemalna ekipa?

In pa to sem tudi že dvakrat vprašal-še Bear vedno snema nove epizode? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji survival je k se usediš na svojo-3 sekunde do sto-pošast. :naughty:

Tam pa par metrčkov pomen betwen life or death. :krneki:

Ah, ni res. Ne verjamem. Danes sem prepričan, da če se pelješ recmo 20km počasnej od povprečno hitrega motorista, si že na repu statistike in ne boš v črnih številkah. 4 sure. Pa rešpekt je treba met. Rešpekt.

Mene pa oddaje tega žanra razfukajo do kraja!!!Sej ne žvim v kameni dobi jebemu matr,ko sem lačn grem v haladilnik pa prpalm plin,ko zmanka grem v hofera al pa lidla,kva kurca mi treba tega!!!

Prvo moraš gledat na zadevo drugač in imeti na umu sledeče:

-zadeva je prvotno show narave

-cilj je privabit publiko

-drugi cilj je, da začneš uporabljat balon med ušesi, ker večina TV generacije, ta "šport" opušča,

-pri nas take "survival tips & tricks" ne pridejo do izraza, ker ne poznamo diminzij kot npr. "10dni hoda do civilizacije" aka. predeli aljaske,kamčatke, različne puščave, ... Pri nas je vse bolj v stilu "5 minut do Mercatorja/Lidla/...". Ko je pa več pa že vsi jokamo/jo, kako je daleč, pa da je del ceste makedam,pa... :rolleyes:

Zanimivo bi bilo, da vsaj en teden poskušaš nekje prežvet samo brez štroma. Pa, ko je vsega veselja konec, ko zaide sonce. Pol zraven še upoštevaš npr. zimo ali pa dež(!), ko je svetlo med 8AM in 15.30PM, pa zunaj je -5°C. Pol za piko na i pa pomisli, da se pa moraš v takem okolju še najest, pa zakurit/segret, pa recimo, da moraš prehodit pot dolgo 3 tedne. Na kratko- naj...l si ga.

Itak pa v takih situacijah največjo vlogo igra mentalno stanje človeka. Če obupaš, zgubiš cilj,...., si popušil. Takih štorij pa je kar nekaj tudi v filmski obliki. Ajd, zdaj pa v Mercator na kofe. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super oddaja, sploh tista posebna ko kažejo najbolj nagravžne stvari ki jih je požrl. :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pa slabo met malo znanja o preživetju. :) Ogenj je res zelo lahko zakurit z lesom. Tudi bivak sem si že nardil v gozdu tak za foro, vse je čist simpl. :D Če komu je, naj kar proba.

Še tretjič menda ponavlam isto vprašanje: še Bear snema nove epizode al je končal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res super oddaja!

Ko s padalom pristane v jezeru na Aljaski in stopi ven...suh?

Pol pa mokro..ne vem od kod-glej prvi stavek...obleko v 5 min nad ognjem posuši??

Ne vem zakaj pri meni na radiatorju v stanovanju to 3 ure traja??

Pol pa enega črva poje in ma dovolj za celi dan?

Sredi odaje je naenkrat oblečen v druge obleke...čeprav s sabo ni imel nahrbtnika??

Ja, tak iz avtodoma ven je lepo snemat?

Ko pa si blizu Kapadokije in 300 km okoli ni nič,imaš pa pol litra koka-kole in malo lepinje za celo noč......

Ali pa v Iranu pri 54stopinjah moped crkne sredi puščave ....

Pol pa res ni heca!

Te oddaje so posnete v stilu ko se dva tolčeta pa nobenemu nič?

In pol mladina to gleda in misli da lahko v gatah na Aljasko grejo!

Ali pa da je zlomljena noga postranska zadeva pri hoji skozi Saharo!

resnično življenje je pa nekaj čisto drugega! ....Pa saj to veste.. a ne?

Bambi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res super oddaja!

Ko s padalom pristane v jezeru na Aljaski in stopi ven...suh?

Pol pa mokro..ne vem od kod-glej prvi stavek...obleko v 5 min nad ognjem posuši??

Ne vem zakaj pri meni na radiatorju v stanovanju to 3 ure traja??

Pol pa enega črva poje in ma dovolj za celi dan?

Sredi odaje je naenkrat oblečen v druge obleke...čeprav s sabo ni imel nahrbtnika??

Ja, tak iz avtodoma ven je lepo snemat?

Ko pa si blizu Kapadokije in 300 km okoli ni nič,imaš pa pol litra koka-kole in malo lepinje za celo noč......

Ali pa v Iranu pri 54stopinjah moped crkne sredi puščave ....

Pol pa res ni heca!

Te oddaje so posnete v stilu ko se dva tolčeta pa nobenemu nič?

In pol mladina to gleda in misli da lahko v gatah na Aljasko grejo!

Ali pa da je zlomljena noga postranska zadeva pri hoji skozi Saharo!

resnično življenje je pa nekaj čisto drugega! ....Pa saj to veste.. a ne?

Bambi !

Zanimivo, da nekateri ljudje vidijo samo negativne stvari, pa še od teh zgoraj naštetih približno polovica ni res. Npr. nikjer ti ne moreš vedet, da si obleko 5 min. suši, vrjetno že kako uro al pa tričetrt, ampak tebi vrjetno ne bodo kazali kak si on cote suši, ker morejo 5 dni prikazat v 45 minutni oddaji (reklam nisn štel)! Kaj pa ti misliš, da je helikopter prišo pa mu cote po lufto vozo pa jih posušil? Ne vem no, kaj si hoto s tem povedat. Drugače pa je bila ta tema vrjetno nemenjena tistim, ki to oddajo z veseljem gledajo in jim je všeč. Tut ne vem, zakaj bi si bil greh oblečt druge cote, kot da drugi ki se zgubijo grejo na izlet z enimi cotami ... Poleg tega pa je vprašanje, če je to sploh res (nisem se zavzel za Aljasko, bom preveril). Tolko z moje strani ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ko s padalom pristane v jezeru na Aljaski in stopi ven...suh?...

Ki si pa ti to pobral? :naughty: Sem dosti krat gledal Alaskan mountain range in bil pozorn na tvojo trditev, vendar to kar ti praviš sploh ni res! :trance_33_sleep: Še enkrat poglej pa pol povej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo, da vsaj en teden poskušaš nekje prežvet samo brez štroma.

dandanašnji bi bil za veliiko folka hud mentalni stres že to, da preživi en teden čisto brez interneta in tv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost... :unsure: Dajmo malo podebatirat o tej oodaji. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes dve novi seriji od 22.00 do 24.00! :D Glejte obvezno! 100% bo zanimivo (tak ko je vedno)! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res super oddaja!

Ko s padalom pristane v jezeru na Aljaski in stopi ven...suh?

Pol pa mokro..ne vem od kod-glej prvi stavek...obleko v 5 min nad ognjem posuši??

Ne vem zakaj pri meni na radiatorju v stanovanju to 3 ure traja??

Pol pa enega črva poje in ma dovolj za celi dan?

Sredi odaje je naenkrat oblečen v druge obleke...čeprav s sabo ni imel nahrbtnika??

Ja, tak iz avtodoma ven je lepo snemat?

Ko pa si blizu Kapadokije in 300 km okoli ni nič,imaš pa pol litra koka-kole in malo lepinje za celo noč......

Ali pa v Iranu pri 54stopinjah moped crkne sredi puščave ....

Pol pa res ni heca!

Te oddaje so posnete v stilu ko se dva tolčeta pa nobenemu nič?

In pol mladina to gleda in misli da lahko v gatah na Aljasko grejo!

Ali pa da je zlomljena noga postranska zadeva pri hoji skozi Saharo!

resnično življenje je pa nekaj čisto drugega! ....Pa saj to veste.. a ne?

Bambi !

:worship: :worship: :worship:

samo da raja gleda....drugače pa se tehnik preživetja naučiš pri tabornikih pa še marsikaj koristnega....

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak bom reko ... ta teden sem prvič gledal oddajo Extreme Survival Raya Mearsa. Zanimiva oddaja, ni kaj, ampak to ni extreme survival, saj ma s sabo vse mogoče od faracajga, mačete, sekire, mreže proti komarjem, ... Drugače pa morem po pravici povedat, da mi je tudi ta oddaja fajn. :) (za razliko od enih, ko si vbijejo v glavo eno oddajo, vse ostalo je pa za nič :headbang: )

Ta teden sta bili dve že zelo zanimivi oddaji Ultimate Survival. Oddaje so v ponedeljek od 22.00 do 24.00, od torka do petka pa popoldan ob 12.50.. Glejte in uživajte! :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te plačajo za reklamo? :D

Drugače pa meni so take oddaje kul, pač določene stvari pogledaš malo iz distance pa je. Ampak načeloma pa veliko raje pogledam nekaj takšnega, če se že usedem 1 uro pred tv, kot kup drugega crapa, s katerim so tv programi zasičeni.

Če pa kdo misli, da bo po ogledu oddaje lahko šel v Aljasko u gatah, ni pa oddaja tu ppolnoma nič kriva, pa če bi bila še tako zavajujoče snemana, ampak je to posledica zgolj in samo lastne bebavosti in nesposobnosti treznega mišljenja:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut js gledam ultimate survival in mi je zlo ušeč. Razn ko sm pri kosilu ga ne gledam rad..Zaka? Pa tk... :whistle: :P

Popravljeno . Popravil ARMANY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!