Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

Pa še moje izkušnje : daleč nazaj je bil pony aktualen in še kaj večjega. V zadnjih 20 letih pa po vrsti takole - treking, gorsko 26 col, cestak in gorsko, cestak in sedaj že dve leti moje najljubše 29 col gorsko kolo. Dalj časa sem bil v dilemi, imet dva kolesa gorca, ker obožujem klance, sploh tega na Krim iz katerekoli smeri ali pa cestaka, ker tudi obožujem klance gor in tudi dol :grim ali zopet samo enega, ki ni ne tič ne miš - treking !

In nato eureka, vidim na netu, se mi dopade, grem pogledat in kupim ! Zame do sedaj najboljše kolo. Zakaj ? Ker ima večja kolesa ne pada toliko v luknje, lažje vozim v klanec, ko sem navintan pariram mnogim cestakom zaradi večjega kotalnega obsega plaščev je hiter ko hudir, z 12 kg se mi zdi peresno lahek, skratka odgovarja mi ! Probajte, priporočam vsakemu, ki kupuje novega.

O ostali opremi za na pot pa še tole, že dolgo let hodimo s kolegi na Krk iz Lj, pa razen prvega leta še nikdar nisem imel s seboj več kot dveh litrskih bidonov in nekaj malega energijskih tablic, kakšne banane in Isostarja v tabletah. Frekvenca trgovin, bencinskih servisov, gostiln, je ponavadi na najmanj 40 do 50 km tako, da ni sile glede tega. Na cilju pa me ponavadi čaka boljša polovica tako da ...

Ima pa to slabost, da sam ne gre, če nimate nič v nogah km ne bo šlo. Še tole, tudi pri kolesih se vidi podoben vzorec, kot pri avtih, eni morajo imet top modele, pa zmorejo komaj tja okoli 50 km na dan, v klanec pa še manj. Ni vse v ceni kolesa in opreme na njem, veliko več je v nogah !

:yea1:

Pa kakšen bicikel je to? Maš kakšen link?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kakšen bicikel je to? Maš kakšen link?

To so 29er-ji:

http://en.wikipedia..../29er_(bicycle)

Sej jih ima skorajda vsaka firma.

29 colska kolesa in pa ostalo prilagojeno tem meram. (standardna velikost 26 col)

Za primer nekaj takšnega: http://www.specialized.com/si/sl/bikes/mountain/stumpjumper/stumpjumpercomp29

Ali pa polnovzmeten: http://www.specialized.com/si/sl/bikes/mountain/epic/epiccomp29

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo jutri na franjo?

Jaz sem bil danes na družinski, s hčerama. Sta mi same težile da gremo na Franjo kljub dežju... :notworthy:

Bil sem lani na veliki, odvozil, dobil medaljo, izpolnil dolgoletno željo in cilj, sedaj pa mi ni več izziv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme je zdržalo(nič ni blo s testom jakne :D), vozil sem tamalo, letos drugič. Velke še nisem, tako da direktne primerjave ne morem naredit, po vtisu, ki sem ga dobil je pri mali veliko bolše vzdušje, manj so vsi napaljeni, čeprov se dirka, se nobenmu negre kaj dosti za dokazovanje(razen samemu sebi), tako da je tudi število padcev manjše in že med samim maratonom je veliko solidarnosti, se spodbuja med seboj, malo šlepa/vleče, kašno debato užgeš med vožnjo in se čudiš komu ki z najnižjo shimano opremo leti mimo tebe(in obratno jaz z gorcem mimo specjalkarjev :D), vse skupaj deluje bolj rekreativno od tevelke. Kar lušno doživetje.

Za občasno je kaj tazga, da voziš po zaprti cesti in da te prime tist dirkaški občutek, šibaš v zaveterju, vseeno je dirka in tako kot pri motorizmu, se ne more primerjat s treningom :)

(vem pa da sem falil temo že v štartu, tako da če bi bil moderator/ka tko prijazen/a pa to premakne v furce temo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja leta postaja na Franji glavni uspeh, če se uspeš izogniti vsem padcem :grim

Preveč udeležencev s prevelikim egom in premalo znanja skupinske vožnje pri večini, zato se je zadnja leta ne udeležujem več. Zame edni pravi je maraton Alpe,lepa trasa pa še zelo hitro se naredi selekcija, zato ni niti blizu tako nevarno, kot na Franji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ja pa ne!

Zakaj?

Sprašujem iz firbca. Je dobro imeti tudi kontakte z uvozniki. Sem povezal Piciklmehanik pa Griže... Pa še mal bi testiru S-works tarmac SL4... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bo čas za nabavo novega gorca. Glede na to, da je 29'' bolj noviteta... ja ali ne? Vožnje večinoma nekaj takega, kot Mislinja -Rogla -Ribniška koča -Kope. Hard tail in diski so že pogoj. Pa lock-out vilice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To moraš sam sprobat če ti paše, ni tko črno belo. Jaz sem enega sprobal in se mi je kar dopadel, če bi šel v menjavo trdaka bi šel na 29.

Boš pa v vsakem primeru pri novem beciklu opazil "posodobitev", so začeli dajat malo širše balance gor, drža je mal drugačna, vilce delajo :D, pa itak to da bo nov, ni vse raštelano, mehko prestavlanje itd... Jaz imam XCja letnik 2006 pa se mi je zdela čist druga žvau.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem iz firbca. Je dobro imeti tudi kontakte z uvozniki. Sem povezal Piciklmehanik pa Griže... Pa še mal bi testiru S-works tarmac SL4... :smoke:

V bistvu delam v ''bivši'' Factorijevi štacuni. Hm, in kje si bil ko smo na veliko oglaševali test day?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu delam v ''bivši'' Factorijevi štacuni. Hm, in kje si bil ko smo na veliko oglaševali test day?

Testiral sem S-Worksa, v Ljubljani. Samo jaz bi še :grim , sem ga imel samo 1 uro. Bi se rad odpeljal malo dlje da vidim, če se da preživeti na njem kolikor toliko udobno več ur. Po prvih opažanjih pa je itak bolj udoben kot moj alu GT GTR1. V klance pa leti kot sneta skira. Zdej vem, kaj mislijo s tem, ko omenjajo odzivnost kolesa. Testiral sem tudi Rubaixa in mi ni bil toliko všeč (kar sicer v primerjavi z Tarmacom S-Works niti ni presenetljivo).

Problem je samo en (v bistvu 6000 pri SRAM Red opremi)... :blush:

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je samo en (v bistvu 6000 pri SRAM Red opremi)...

Pelješ se v Ladi in v S-klasi.Razlika je samo kako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet kupujem kolo :blush: če veste za kej pametnga k zdej sm mal vn iz prakse z gorci...in sicer kupujem za fanta veličine za cca 172cm,..nekje 500e sm pripravljena odštet več ga nimam rada:))vsaj deore oprema,..pa to rajžo z diski,..da bo še men kej prav prišlo...lahko tudi rabljen oz malo rabljen star tja leto ali dve...no pa da vidmo kaj svetujete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. po mojem moraš iskat gorca z diski, z najmanj DEORE opremo, velikost M ( za velikost 170-175 cm), mal rabljenga starga leto al dve, bi se dalo dobit za ene 500€.

Tak je moj nasvet.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj si mi sedaj svetoval šema,šemasta...hahah rabm konkretno kak link:)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!