Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

sprednje ročke od menjalnika so ''čez zimo'' mal trde ratale. Sram X9 / 2007. A bo treba zajlo premenjat, al se da to kej namazat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za božič sem se še vozu :P

 

Ročke načeloma ni treba podmazat, ker je tko zaprta. Lahk poskusiš podmazat zajlo, če nimaš čez celo zajlo bovdna je dost preprosto, razbremeniš menjalnik(daš v tako prestavo da ni napeta), pa potegneš bovden iz ležišča, na nekem predelu zajlo namažeš(silikonski sprej, olje za šivalne stroje, tudi olje za ketno gre), pa potem premigaš bovden po zajli, da se namaže.

 

Lahko pa da je tudi kaj pri menjalniku, se je kak kos blata/listja kje zataknil pa zato ne šalta dobro, če je kej spucaš pa si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jst mam pa eno vprasanje.

Ma kdo izkusne z prevazanjem gorskega kolesa (cannondale F5) na strehi. Problem je k ma kolo spodno cev široko skor 70mm, vsi ti nosilci k sm jih gledu pa mi delujejo narjeni za tanše cevi.

 

Gleu sm tut tega zanj sicer pise, da gre lahko notr kolo z cevjo do 80mm, sam sm mal skepticn glede tega kako to drzi.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/5590015732/nosilec-za-kolo-menabo-iron

 

Nasveti in lastne izkusne dobrodošli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa eno vprasanje.

Ma kdo izkusne z prevazanjem gorskega kolesa (cannondale F5) na strehi. Problem je k ma kolo spodno cev široko skor 70mm, vsi ti nosilci k sm jih gledu pa mi delujejo narjeni za tanše cevi.

 

Gleu sm tut tega zanj sicer pise, da gre lahko notr kolo z cevjo do 80mm, sam sm mal skepticn glede tega kako to drzi.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/5590015732/nosilec-za-kolo-menabo-iron

 

Nasveti in lastne izkusne dobrodošli :)

Hoj, takle Thule ga bo sigurn prjel, pa jaz dam še nylon trak okrog prijema( tak kot je sicer pri obučajnih nosilcih za kolo, kjer je feltna privezana na nosilec ) Imajo v Lj, Fužine, smer proti Lj, malo pred Jurmanom. Je pa mal dražji.

post-35307-0-79002100-1372265342_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Hornet9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jst mam pa eno vprasanje.

Ma kdo izkusne z prevazanjem gorskega kolesa (cannondale F5) na strehi. Problem je k ma kolo spodno cev široko skor 70mm, vsi ti nosilci k sm jih gledu pa mi delujejo narjeni za tanše cevi.

 

Gleu sm tut tega zanj sicer pise, da gre lahko notr kolo z cevjo do 80mm, sam sm mal skepticn glede tega kako to drzi.

 

http://www.mimovrste.com/artikel/5590015732/nosilec-za-kolo-menabo-iron

 

Nasveti in lastne izkusne dobrodošli :)

Jaz imam takega: http://www.amazon.de/auto/dp/B0018P52MW

sedaj sem ga izmeril in premer 70 mm še prime, še malo več lahko.

 

Tisti je starejši model, naslednik je verjetno ta: http://www.extremevital.com/sl/thule/nosilec-za-kolo-thule-freeride-532-p-6716.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pričeli so prihajat kosi za moj jesenski projekt "Trekking, aber sehr schnell". Odločil sem se nardit križanca med trekom in fitnesom s ciljem čim manjše teže ampak cenovno "še razumno". Pičim ga večinoma asfaltno "uz brdo" (Rogla, Pohorje nasplošno itd.) pa kaka nežna makedamska povezavica se tu in tam najde. Mam že pun k***c specialke, ker itak skoz stoje pedaliram pa še same lukne so po teh cestah :BUA: Geštel in feltne so že prišle, za vilice sem se tudi že odločil, da "sunturke" odpadejo, ker bi jih itak mel skoz na lock, pa teža...Verjetno bo kaka lahka karbon varjanta do 700g. Feltne so Moquai 622-19, shimano xt pesta za kaseto 9 in diske, teža ca. 2kg. Diski zato ker "whats goes up must come down" mislim, da je kljub malo večji teži to dober kompromis. Verjetno bo kaj v stilu XLC by Tektro, se mi zdi dober preis-leistung. Okvir je karbonski Univega, 1320g,velikost 60. Po moje, da za mojih 188cm idealka, sploh Univegina geometrija. Glede ostalih komponent, predvsem pa izbire gum, dimenzija (mora čimbolj letet, pa vsaj malo primerno za fini makadam)...nasveti dobrodošli. V glavnem, cilj je prit na okoli 9 kg, buđet je dobrih 1500€, za felne in okvir je že šlo malo čez 700.

post-281-0-80378900-1377032262_thumb.jpg

post-281-0-31777600-1377032607_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno z treking raketo.Kakšne prestave imaš v planu?

Občasni fini makadam..mogoče kak šwalbe Silento.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno z treking raketo.Kakšne prestave imaš v planu?

Občasni fini makadam..mogoče kak šwalbe Silento.

Prestave se še nisem odločil 8 x 3 ali 9 x 3, 10 x 3 definitivno odpade, ker mislim, da je pa to že nepotrebno, vsak dodaten zobnik pa tudi pomeni nekaj več teže.

Za prestave nisem čist ziher, verjetno XT ali SLX. Seštevek na XTR u pokaže krepko izven buđeta, pa niti ne vem, kaka je sploh razlika med temi v delovanju? Zaj vozim Ultegro na specialki. Treki, gorci in podobni so mi bili do nedavnega španska vas tako da še nisem uspel nič pametnega probat, da bi se lahko kaj odloču na osnovi lastnih izkušenj. Vem samo, da mi ta geometrija za to kar rabim maksimalno sede, ostalo pa bolj po občutku...

Hvala za nasvet glede gum, sicer ne poznam, bom pa preveril. Kera dimenzija (širina) na splošno pa misliš, da je najbolj optimalna za felno 19/622? Razmišljam, da bi dal Continentalke Speed ride gor, če mi bojo pa preveč krampaste pa Sport Contact .)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem noben stručnjak za bicikle.Po sili razmer (nimam vedno za bencin..)sem si na stara leta omislil MTB fulija in sem z njim zadovoljen.Se mi pa dogaja isto kot pri mopedih:ni poštenga terenca ki bi blestel tudi pri (dolgih) asfaltnih furah.Tako počasi nabavljam še trek bicikel z torbami in mogoče kdaj občasno z prikolico.

Meni je nekaj hudih kolesarjev reklo,da je pri resni firmi (Shimano,Sram..)razlika v enem razredu  pri menjalniku predvsem v materialu in s tem v gramih in ceni in ne v kvaliteti.

Sicer pa pošlji za kak nasvet PM "Buschi"ju,poba je baje poklicni bicikel mehanik.

LP in uspešno šraufanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta štel MTB grupa nea paše, razen zadnjega menjalnika.

Gor daj 2X10 flathandlebar ročke, spredaj kompakt, zadaj 11-36 MTB piramido. Zapomni si, da na 10r road paše karkoli shimanovega 6-9r.

Zato bi zadaj dal 9r XT menjalnik.

 

Gume pa nekaj širine 28.

 

Zavore...če imaš denar za tektro, ga imaš tudi za shimano. Za tektro ni uvoznika v sloveniji, je pa res, da gre križem kražem z shimanom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U mamo stručkota tukaj super, eno hitro vprašanje glede na to da si blizu, cannondale tudi kaj šravfaš in pa hayesove zavore? Bi letos konec leta bilo dobro en servis spraviti skozi pa raje cigle zlagam skupaj kot pa razlivam zavorno tekočino po povsem solidnem peciklu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolo kot kolo. Vzmetenje vedno pošiljam na servis k pooblaščenim(enkrat na sezono je treba), zavore tudi, če je potrebna menjava kakšnih delov seveda, ajliftam pa jasno v servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta štel MTB grupa nea paše, razen zadnjega menjalnika.

Gor daj 2X10 flathandlebar ročke, spredaj kompakt, zadaj 11-36 MTB piramido. Zapomni si, da na 10r road paše karkoli shimanovega 6-9r.

Zato bi zadaj dal 9r XT menjalnik.

 

Gume pa nekaj širine 28.

 

Zavore...če imaš denar za tektro, ga imaš tudi za shimano. Za tektro ni uvoznika v sloveniji, je pa res, da gre križem kražem z shimanom.

 

Jaz bi na tak bicikel dal Tiagro, pa flathandlebar ročke, spredaj compact, zadaj 11-32 10-redna (sam ne vem če gre to na tvoje feltne). Vse tiagra, razen ročke mislim da so sora, sem enkrat gledal na bike24.de. S takim prenosom prideš tudi na Zoncolan iz Ovara. Moj kolega ima na trekingu nekaj od Continentala v širini 28mm in je super zadovoljen, tudi za makedam. Na cesti pa tudi leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sora ni 10 redna. In, 10 redna piramida gre na vsako 8, 9 ali 10 redno račno.

In, tiagra zadnji menjalnik ne bo delal na 32 piramidi.

 

In če se je človek že stegnil za karbonski okvir, zakaj bi dajal gor sedaj najcenej robo?

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sora ni 10 redna. In, 10 redna piramida gre na vsako 8, 9 ali 10 redno račno.

In, tiagra zadnji menjalnik ne bo delal na 32 piramidi.

 

In če se je človek že stegnil za karbonski okvir, zakaj bi dajal gor sedaj najcenej robo?

Buschi, škoda, da se nisi že prej oglasil. Nekaj komponent sem že nabavil. Upam, da nisem preveč zaje..., kot rečeno, s treki nisem imel nekih izkušenj in delam vse bolj po občutku. Ročke so XT dual control 3/9 ST M765. Menjalnik zadi XT Deore RD T780, spredi FD T 780, gonilka XT T781 26-36-48. Zavorne čeljusti bom po vsej verjetnosti vzel Shimano BR M525. Diske neko poceni varjanto fi 140 zadi in 160 spredaj. Kaj meniš?

post-281-0-12770700-1378666070_thumb.jpg

post-281-0-92171900-1378666191.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je kar je. Čeljusti lahko daš kar želiš od shimana. 140 rotorjem se izogibaj, zadaj daj raje klasiko, 160.

Rabil boš še lajtnge...ali so zraven v škatli?

 

In, neki si fejst zajebu:

 

RD T 780 has been developed for use with Dyna-Sys 10-speed system and 3-/10-speed drivetrains.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je kar je. Čeljusti lahko daš kar želiš od shimana. 140 rotorjem se izogibaj, zadaj daj raje klasiko, 160.

Rabil boš še lajtnge...ali so zraven v škatli?

 

In, neki si fejst zajebu:

 

RD T 780 has been developed for use with Dyna-Sys 10-speed system and 3-/10-speed drivetrains.

 

Jep...ko sem dobil robo sem takoj ugotovil, da sem zajebal. Ampak potem sem tudi ugotovil, da so kolesca in ohišje enake širine za 9 kot tudi za 10 speed, pomik pa se itak da omejit. Sicer kasete in verige še nimam, da bi sprobal, ampak "na suho" zgleda, da bi moralo delat. Bom videl, ko bo vse zmontirano. Katero kaseto bi ti izbral glede na spredaj  26-36-48?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa širina in oblika krmila? Ravna, riser, cross...6, 10, 12°... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej, nej , nej. 10 r shimano ti ne bo delal na 9 r ročkah, ker ima drugje vpeto zajlo. Mogoče, če bi zajlo fiksiral na drugo stran vijaka, kot je za to predvideno.

 

Na fitnes kolo ravna belanca, širine tam 640.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Sem šel v trgovino po gume za treking bicikel dimenzij 40-622, pa niso imeli dveh enakih. Potem sem pogledal cene: od 8€ do 30€, ogromen razpon. Je takšen kot pri cenah tudi razpon v kvaliteti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... cena naj bi bila merilo kvalitete, pa ni vedno tako. Imam neke Kenda, na sredini gladke, ob straneh čepki. Zaenkrat zadovoljen (glede oprijema. Za trpežnost bomo pa še videli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

če je iz stare specjalke bo težko velikost 58, ker res stare specjalke, in razni športni bicikli niso meli tako natančne številke. 

Najboljše da ga sam narediš, ker razne trgovine in izdelovalci fixijeu dajejo take hipsterske cene.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!