Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

kaj menite o gorskem kolesu kilimanjaro fly xt: alu 6061 okvir, 27 prestav, suntour sf 13 nex mlo vilice, shimano xt menjalnik, shimano m 395 hidravlične disk zavore. Za ceno 434,99€ - znižan 50%. 

Kakšna je kaj kvaliteta teh koles - glede na ceno?

 

Kakšno velikost okvirja, koles za višino 181cm?

Popravljeno . Popravil thunderace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih za mal okol bajte,ni pa noben presežek...

velikost L.

A to potem pomeni da je zanič, tud za rekreativno vožnjo? Se da za tak denar kaj boljšega dobiti, kaj?

Popravljeno . Popravil thunderace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to potem pomeni da je zanič, tud za rekreativno vožnjo? Se da za tak denar kaj boljšega dobiti, kaj?

...da se še jaz oglasim.

 

...res da ni nek presežek.... ni pa glih samo za okoli bajte. Če nisi nek ekstremist in zahteval od bicikla nemogoče, je verjetno prav spodoben bicikl za ta denar. Je pa itak tista cena ( -50%) realna cena bicikla(ov) v trgovinah...pa še vedno niso šli v zgubo  ;)

 

Pa še nekaj. Bicikl je nov.... imaš račun, ki ga moraš skopirati in spraviti, poslikati bicikl (najbolje da skupaj s tabo), poslikati vse številke (skupaj s tvojo osebno)... ker bicikle kradejo kot srake.

Če pa kupuješ rabljen bicikel, pa pazi, da ni zjahan (če se sevede spoznaš na to) in pa predvsem mora imeti lastnik račun bicikla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da se še jaz oglasim.

 

...res da ni nek presežek.... ni pa glih samo za okoli bajte. Če nisi nek ekstremist in zahteval od bicikla nemogoče, je verjetno prav spodoben bicikl za ta denar. Je pa itak tista cena ( -50%) realna cena bicikla(ov) v trgovinah...pa še vedno niso šli v zgubo  ;)

 

Pa še nekaj. Bicikl je nov.... imaš račun, ki ga moraš skopirati in spraviti, poslikati bicikl (najbolje da skupaj s tabo), poslikati vse številke (skupaj s tvojo osebno)... ker bicikle kradejo kot srake.

Če pa kupuješ rabljen bicikel, pa pazi, da ni zjahan (če se sevede spoznaš na to) in pa predvsem mora imeti lastnik račun bicikla....

ja sej to je to,sam če te zgrabi boš hitro nekaj bolšga iskal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mah... glej...

... nisem neki specialec glede znanj o biciklih.... ampak se da preprosto preveriti kvaliteto bicikla.

Pogledaš na WWW za vsak segment opreme posebej v katerem rangu se nahaja..

.. recimo zadnji menjalnik dotičnega bicikla je Shimano XT... kar pomeni, da je že zelo hud. Treba je pogledati še prednji menjalnik, ki ga dajo gor ponavadi za razred ali dva slabši, ravno tako ročke (menjalne in zavorne) so ponavadi v Hervisu za dva razreda slabše kot zadnji menjalnik....

...ampak če na njih piše vsaj Deore, nimaš kaj falit. Slabše pa ne gledat. Deore klasa je tisti spodnji rang višjega razreda opreme.

...Trgovci na veliko promovirajo XT opremo...v bistvu je pa XT samo zadnji menjalnik (ko je v bistvu tudi najpomembnejši del opreme na biciklu, ki mora biti kvaliteten).

Lahkotnost "tečenja" bicikla zagotavljajo kvalitetna pesta, togost koles kvalitetni obroči... gonilke s centrom in kvalitetnimi ležaji tudi niso nepomembne....

..ampak, če vse to skup sešteješ, prideš tik-tak na dva jurja€.

Saj pravim... za tistih dobrih 400€ se boš čisto spodobno peljal... da ti menjalnik ne bo škrtal in preskakoval... pa vilice imel zluftane ...ali pa zatikale... itd.

...glede valikosti pa tako: .... imaš 181 cm.... lahko da si "standardnih" gabaritov... lahko pa si malo iz "standarda". Pojdi v Hervis pa probaj, če ti velikost in položaj ustrezata. Ni kej drugega.

 

Upam, da nisem preveč pametoval. Malo sem si vzel cajta, pa tole napisal...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s vsem kaj si napisal,hočem sam rečt,če te pa zgrabi biciklomanija mal bol resno,začneš pa takoj gledat mal več.Vsaj jaz,ja so mi že rekli da sem mal čuden ko sem dal za bicikel več kot za avto,pa kaj češ......

Pozabu napisat,okvir je najpomembnejši,če ti paše ti paše...

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojega MTB nameravam zmontirati cestne plašče. Zanima me ali ima kdo izkušnje s Continental sport contact, Schwalbe Kojak ali Michelin Wild run'r?

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s vsem kaj si napisal,hočem sam rečt,če te pa zgrabi biciklomanija mal bol resno,začneš pa takoj gledat mal več.Vsaj jaz,ja so mi že rekli da sem mal čuden ko sem dal za bicikel več kot za avto,pa kaj češ......

Pozabu napisat,okvir je najpomembnejši,če ti paše ti paše...

...imaš čisto prav...

 

... pa že ko kupuješ, pa imaš buđet recimo da  jurja... pa že avtomatično gledaš (ni nujno da bicikle - karkoli) za jurja tristo.... pa pol si misliš, pa če dam še petsto zraven imam pa še fuulll boljšega....in ko gledaš tistega fuuuulll boljšega, pa si rečeš... eh, qurc, še dvesto dam zraven, pa imam tistga, k mi je že skoz všeč.....  :D ...... :slap: pa si ob dva jurja...   :lol1:

...aja ... pa ženi rečeš, da je to originalna cena, pa da je bila super-duper akcija  -60%   .. :lol1:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm a ni point kolesarjenja rekreacija in pri tej je kao cilj, da se čim bolj zmatraš. Ali ni potem nekako bolje imeti eno staro karjolo po možnosti fajn zarjevalo kot pa neko ultra super lahko zadevo. Razen če je seveda za kazat okoli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm a ni point kolesarjenja rekreacija in pri tej je kao cilj, da se čim bolj zmatraš. Ali ni potem nekako bolje imeti eno staro karjolo po možnosti fajn zarjevalo kot pa neko ultra super lahko zadevo. Razen če je seveda za kazat okoli :D

Točno tako kot vožnja z motorjem,dva kolesa in kup rjavine med nogami........pa ni glih tako.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tko kot je point sexa, da imaš babo pod sabo.... pa ni glih tko....

.... če je fejst grda, ti še vstane ne...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot vožnja z motorjem,dva kolesa in kup rjavine med nogami........pa ni glih tako.......

 

V osnovi je glih tko. Vse ostalo je pač racionaliziranje, ki ga nekateri pač potrebujejo nekateri pa ne :D

 

P.s. Motor ni rekreacija. Evo moje racionalizacije :D

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se vedno kolesarstva zreducirat na samo rekreacijo.Če bi bilo samo to,bi se kolesarstvo lahko v večji meri odvijalo kar doma na sobnem kolesu.

Za mnoge bicikliste  je kot pri motorju pomembna tudi sama pot,"road movie".

Je pa res da lahko postaneš odvisnik tako kot pri motorju in sexu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tko kot je point sexa, da imaš babo pod sabo.... pa ni glih tko....

.... če je fejst grda, ti še vstane ne...   :P

No, nekak že more zgledat, ampak v primerjavi z rekreacijo so za Slovence dovolj dobre samo Angelina Jolie, Lindsey Lohan, Scarlett Johansson, in za nostalgike še morda Claudia Schiffer in Sharon Stone. Ostale so glih za okol bajte (v tem primeru za v klet).

 

Dejstvo je, da smo Slovenci mahnjeni na opremo. Kolesa za nekaj tisoč €, smuči za svetovni pokal, teniški loparji za ATP turnir, . . . .

Res mora biti kolo dovolj dobro, da ne šteka med prestavljanjem, da se okvir ne zvija ko špaget in da zavore primejo, ampak karbonski okvir za 1000 € več in 500 g manj (pri 20 kilah preveč okoli trebuha) pa elektronski menjalnik za prišparat 6 joulov energije (kjer je namen rekreacije porabit je čim več) je pač čisto preseravanje.

 

Če nekdo, ki ima vzdevek Vseved napiše, da je kolo, ki ima: alu 6061 okvir, 27 prestav, suntour sf 13 nex mlo vilice, shimano xt menjalnik, in shimano m 395 hidravlične disk zavore glih za okol bajte, potem bi rad vedel, kaj mu manjka v psihi, da mora to kompenzirat z vrhunsko opremo.

 

Rekreativna tekmovanja so že v osnovi zgrešena - slepo črevo športa. Za vse ostale namene pa je takšen bicikel več kot vrhunski in ga povprečen rekreativec ne bo izkoristil niti 30%.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s čigavo psiho kaj kdo kompenzira in kaj si  kupuje za svoj denar ni moja stvar.Nisem poznavalec,vem pa par dejstev:

Bicikel dobiš v Lidlu za 100-200 eur in marsikomu zadostuje.Tudi MTB za 400 eur  lahko marsikomu zadostuje ,takorekoč za okol bajte pa za familjo peljat na sprehod itd.Kolega upravičeno tak bicikel ne smatra za presežek.

Cene biciklov in komponent so take kot so.Sam sem pred dvemi leti kupil fulija za 1.6 Keur v akciji.Eni so se zgražali češ da dobiš za ta dnar že motor,pa je bil dejansko le vstopni razred.Soliden MTB je danes 2-3 kEUR,visoki razred od 5K naprej.

Za par fur čez poletje kupiš bicikel v Lidlu,če goniš celo leto imaš lahko samo vilce za jurja.To je več kot rabljen XT,ki je prav fajn motorček.Sam zakaj potem eni kupujejo mopede za 10-20 Keur?Kot se eni zgražajo nad ceno biciklov,se drugi nad ceno motorjev.

Sicer pa imamo na forumu nekaj pravih poznavalcev kolesarskega trga in bojo lahko kako dodali.

Pa čim več  se rekreirajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekdo, ki ima vzdevek Vseved napiše, da je kolo, ki ima: alu 6061 okvir, 27 prestav, suntour sf 13 nex mlo vilice, shimano xt menjalnik, in shimano m 395 hidravlične disk zavore glih za okol bajte, potem bi rad vedel, kaj mu manjka v psihi, da mora to kompenzirat z vrhunsko opremo.

 

Ta vseved ni prišel iz moje strani ampak mi ga je obesil motosvet.com.....

Preberi še enkrat kaj sem napisal in boš morda pogruntal kaj sem napisal....

Kaj meni manjka v glavi najbrž nikoli ne boš vedel kot jaz zate ne.

Lahko bi pa vedel,da trgovci prodajajo kolesa z slabim okvirjem z marketing finto xt zadnjega menjalnika vse ostalo je pa tko,tko.To se hitro pokaže na servisih in življenski dobi komponent.Nekako sem se nučil,da je bolje kupovati po načelu nimam dost denarja da bi šparal.

Opremo si folk kupuje za svoje dinarčke in sam odloča kam bojo šli,kljub zgražanju ali odobravanju okolice. Dejstvo pa je da so cene res previsoke.

Ne vzemi tega kot povod za kako hudo razpravo,ker sem raj na motorju in biciklu kot na računalniku.

FLY je pa tudi lepo razložil zadevo....

Ajd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj naredijo vilice za jurja pri rekreaciji, česar ne morejo vilice za 200€. Moj brat se je deset let vozil s kolesom iz Metroja za 200 € in je delal tudi po 6000 km na leto. In njegov moto je, da se pač na isti relaciji vozi par minut dlje oz. v istem času naredi nekaj manj kilometrov. Pa še kolo lahko parkira kjerkoli brez večjega strahu. Sedaj ga je menjal za podobno iz Hoferja in spet veselo klepa kilometre. Verjamem, da on pretirava v drugo smer, vendar ne vem, kaj natančno bi profitiral s kolesom za 2000 € (razen, da bi moral imeti še enega za v trgovino in službo).

 

Pred leti je bil zelo popularen tek na smučeh in zlasti tekaški maratoni. Največji frajer je bil, kdor je šel na Wassalopet. In en novinar je takrat pisal tudi o tem, s kako staro in preprosto opremo se smučajo domačini, ki imajo kar nekajkrat višji standard od nas - naši pa po pravilu vsi samo s tekmovalno opremo.

 

V glavnem večinoma pretiravamo s potrebno opremo. Prepričan sem, da 90% ljudi vozi bistveno predraga kolesa glede na njihove sposobnosti in potrebe. In tu jih s takimi posti samo še spodbujate. In ob to sem se obregnil. Res pa je,da je debata v živo dosti bolj umirjena in konstruktivna. A, ker je forum namenjen tudi nasvetom, sem podal svoje mnenje, da lahko uživamo tudi s cenejšo opremo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko načeloma imaš vse prav.Vendar ni vse tako enostavno.Poskusi en resen spust po singlci recimo z Nanosa z Suntur vilco,ki je sicer običajna na treking biciklih.Sigurno se ne bo dobro končalo.Tista za jurja zdrżi lahko tak spust vsak dan celo leto.Podobno je z obroči,zavorami,okvirji..

Res pa greš lahko z biciklom za 100eur v Indijo,ko vse razpade dobiš za ceno par dobrih zobnikov kar cel bicikel itd.

Preseravanje je res beda,vendar ne gre tega enačit z predanostjo hobiju,sploh če je potrebno zanj veliko žrtvovanja in odrekanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Vprašanje za tiste ki ne šraufajo samo mopedov:

menjalnik Shimano 105 spredaj šajbe 30/39/50 zadaj piramida12-30 (10R)

Je možno šajbo od 30 kaj (koliko?)pomanjšat?

Je možno dat piramido ki se konča z več kot 30 zobki?

hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste ki ne šraufajo samo mopedov:

menjalnik Shimano 105 spredaj šajbe 30/39/50 zadaj piramida12-30 (10R)

Je možno šajbo od 30 kaj (koliko?)pomanjšat?

Je možno dat piramido ki se konča z več kot 30 zobki?

hvala in LP

Seveda se da. Odvisno od dolžine kletke zadnjega menjalnika, pa dolžina verige zna biti faktor. Poiščni na bicikel.com forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.Sem odkril da obstaja trojček 48/36/26 ki bi bil zame zaenkrat idealen.Sedaj se bom posvetil še kletki in piramidi.

Uspešno in veselo šraufanje pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas reveže je bolha pravi naslov;pred leti sem si zaželu da bi poleg trekinga mel še specjalko...Od enga jabčka sem za 400 eur(dobr ni glih mal)kupu ko novo BH bicikleto s shimano 105 mašino.Gonim jo že 3 sezone pa nisem dal na njo nič.Aja pa še sidi šuhe mi je dal zravn,ker so bli glih moje številke 43.A lahk še omenim da sem na Aliexpresu kupu še komplet dres in čelado vse skup za 45 eur?Pelam se pa letom (svojim ) primerno -lagano sportski! :kva1::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!