Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

Rubaix je v bistvu kolo narejeno za tekmo Pariz Rubaix in se od klasičnega cestenega, tj. Tarmaca razlikuje v višini headtuba(krmilo je višje) in gumi vsadkov ki ''vežejo'' nase vibracije in je vožnja bolj udobna.

Rubaix je moška verzija, Ruby je pa ženska verzija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bom Šla tega pogledat,..http://www.brakepoin...l2-compact.html

če bo vse po planu grem v soboto dopoldne pogledat kar mislim tko da če bo vse po sreči tud pustim aro oz kr kupim,...tko da morm čim prej predn Še bl zmedena postanem:))

Se pravi iŠčeŠ za 165 cm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boš tole prebrala preden greš u LJ.

V lublanski štacuni ni te velikosti, jo imam samo v celju.

Moško velikost kolesa rabiš 49, žensko pa 51.

V celju imam amiro comp, komplet 105, polna cena je 2.500€, lahko ti dam 25% dol, se pravi tam okol 1.800€.

specialized_amira_comp_2011.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale barvna kombinacija mi je kr všečna,..za zmešat se od teh beciklov...upam da mi jutr rata jt mal pogledat pa se odločit,...še vedno prek neta KUOTA Kharma zmaga,..kaj bo pa v živo bomo pa vidl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale barvna kombinacija mi je kr všečna,..za zmešat se od teh beciklov...upam da mi jutr rata jt mal pogledat pa se odločit,...še vedno prek neta KUOTA Kharma zmaga,..kaj bo pa v živo bomo pa vidl

Jaz bi na tvojem mestu šel pogledat tudi to Amiro ki ti jo ponuja Buschi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marko...bo prej sezone mim predn se bom odločila:)..buschi kaj tega imaš te barve imaš na lagerju velikost meni primerno?bom vidla kaj se bo zgodilo ko pridem do kuote...drgač pa itak ne bi blo švoh jt pogledat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti sicer ne bo pomagal, ker je tko k tisti motosvetovi brezvezni članki.. Misel pa take fore :)

Spešelajz je tko, ima dodelane okvirje in geometrijo, ostali proizvajalci ga radi skopirajo, načeloma veš da slabega kolesa ne boš dobil. Dobiš pa pri drugih proizvajalcih vsaj en rang višje komponente, za isti denar.

Kuota zgleda pa dobra v živo(in na sliki), čist vesolska, edini cestak na kerga vsaj levi uč vržem :D

Vozem pa speca(gorca), mene je ravno to prepričalo, preverjena geometrija in kaj naj rečem, ni mi še blo žov :).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela jeba...šla pogledat kuoto...pizdarija in mi ni tko potegnila k na sliki,...preveč je blo koles na kupu,..na kuoto se nit zicnla nism k je bla full velika,..sem pa probala dva focusa Izalco ter še enga alu z 105 opr za 800 in nekaj€ tegale http://www.centerbauer.com/focus-variado-2-0. mi je bil kr ušečn..pa jurja pršparam...skratka zavleklo se bo še najmn za 7 dni ker takrat dobi not eno kuoto črno bele barve S velikosti,...tako da morm počakat da probam....skratka zajebano..prej kupm 10 motorjev k en kolo :kva1::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cela jeba...šla pogledat kuoto...pizdarija in mi ni tko potegnila k na sliki,...preveč je blo koles na kupu,..na kuoto se nit zicnla nism k je bla full velika,..sem pa probala dva focusa Izalco ter še enga alu z 105 opr za 800 in nekaj€ tegale http://www.centerbau...cus-variado-2-0. mi je bil kr ušečn..pa jurja pršparam...skratka zavleklo se bo še najmn za 7 dni ker takrat dobi not eno kuoto črno bele barve S velikosti,...tako da morm počakat da probam....skratka zajebano..prej kupm 10 motorjev k en kolo :kva1::kva2:

Kupi tisto kar ti je všeč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to sem mislila kuota mi je bila najbl ušeč,..sam v živo pa kar nekaj ni bilo,..mogoč zato k je bla full velika pa bilanco je imela golo,...pa reku je da so jo full oskubl prot lan zato da je tud cena tolk nižja,..neka fora je s prvo vilco...sicer se glih ne razumem...tko da ne preostane druge kot da počakam še en tedn,...takrat bo pa itak baje zamelo...:)tko da bol da ga še ne bo doma k se bom drgač kr po bajt furala :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to sem mislila kuota mi je bila najbl ušeč,..sam v živo pa kar nekaj ni bilo,..mogoč zato k je bla full velika pa bilanco je imela golo,...pa reku je da so jo full oskubl prot lan zato da je tud cena tolk nižja,..neka fora je s prvo vilco...sicer se glih ne razumem...tko da ne preostane druge kot da počakam še en tedn,...takrat bo pa itak baje zamelo...:)tko da bol da ga še ne bo doma k se bom drgač kr po bajt furala :kva2:

Seveda, ker dodatna oprema naredi lepoto in ta košta! Že feltne na sliki so 600€. Sem pa tudi jaz videl včeraj Kuoto (so kolesarji že furali, ko sem šel iz službe) in tudi name ni naredila posebnega vtisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no feltne me niso motile sploh...grušt mi je bil full čudn,..tako da ,če me zdej ne pripriča taprava barva in velikost....se bom najbrž kar za cult calimo odolčila al pa za focusa izalco pro 4.0 ker je sam 200€ dražji od calime in je tehnološko full dovršen...baje:)pa tud vizualno mi odgovarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Imel LCD, sedaj kupil LED, pa bi raje imel nazaj LCD, sam ne vem kako mojo prepričat, da se to izvede :)

Zakva? A si kupil slab LED, al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem hotel že v štartu napisat, pa nisem hotel v offtopic, ampak ker je biber začel :P

Dvomim da imaš led lcd, razen če imaš reklamni pano v sobi :D

Imaš pa LCD z led osvetlitvijo. In to je to, samo osvetlitev slike, niti podrazno ne vpliva na kvaliteto slike. "Navadna" lcd televizija ima zadej hladno katodo, ki sveti, LED pa ima ledice, to je vsa razlika, kako to sveti vidiš, če v nastavitvah spreminjaš svetlobo(backlight), to je vse kar ta osvetlitev dela, kvaliteta slike pa je odvisna od zaslona pred osvetlitvijo.

Kar se mene tiče moraš sam nastavitve poštimat :), da ti bo ustrezala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem hotel že v štartu napisat, pa nisem hotel v offtopic, ampak ker je biber začel :P

Dvomim da imaš led lcd, razen če imaš reklamni pano v sobi :D

Imaš pa LCD z led osvetlitvijo. In to je to, samo osvetlitev slike, niti podrazno ne vpliva na kvaliteto slike. "Navadna" lcd televizija ima zadej hladno katodo, ki sveti, LED pa ima ledice, to je vsa razlika, kako to sveti vidiš, če v nastavitvah spreminjaš svetlobo(backlight), to je vse kar ta osvetlitev dela, kvaliteta slike pa je odvisna od zaslona pred osvetlitvijo.

Kar se mene tiče moraš sam nastavitve poštimat :), da ti bo ustrezala.

To okoli LCD je meni vse jasno, nenazadnje sem imel tudi izpit iz grafike na FRI o tem, jasno mi ni le tisto glede nastavitev barv ne, ker se pač ne da.

Če je Biber mislil to, kar si napisal, to ve verjetno samo on. Če je, potem je zame brezpredmetno komentirati zadevo.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primerjavo 29ka zraven normalnega bicikla,saj se lepo pele,sam je pa čist nesorazmerene velikosti...

Kaj pa direktna primerjava vožnje z 29 in 26?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 gre na ravnini ko šus,luknje tudi manj čuti,na zavojih je pa počasnejši,oz.več truda moraš vložit,mislim da je prestavno razmerje bilo enako kot na mojem,tako da v hrib zmanjka počasnih brzin.

V glavnem tak čuden filing,se ne vidim na 29,moj naslednji bo tudi 26...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kr nisem nabavla,..bom pa vsak čas....

kaj mislite o temle,...

http://www.focus-bik...-replica-1.html

ga dobim za 1720€ mi je kr všečn,..lanski model,...

kuoto kharmo še vedno čakam,..sam se mi kr nekak dozdeva da se za njo ne bom odločila...

drgač sm pa zvohala še focus cayo 2.0 tud lanski za 1350€,..solidna cena

ter tegale sem probala zajahat,..

sicer mi vizualno tam u štacun ni potegnu glih najbl tuki na netu mi je pa bl ušeč...cena pa je mnde tam nekje 1600

no da slišmo kaj pravte na to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kr nisem nabavla,..bom pa vsak čas....

kaj mislite o temle,...

http://www.focus-bik...-replica-1.html

ga dobim za 1720€ mi je kr všečn,..lanski model,...

kuoto kharmo še vedno čakam,..sam se mi kr nekak dozdeva da se za njo ne bom odločila...

drgač sm pa zvohala še focus cayo 2.0 tud lanski za 1350€,..solidna cena

ter tegale sem probala zajahat,..

sicer mi vizualno tam u štacun ni potegnu glih najbl tuki na netu mi je pa bl ušeč...cena pa je mnde tam nekje 1600

no da slišmo kaj pravte na to

Cayo 2.0 ima za 1350 EUR katero opremo?

Drugače pa je Izalco Team Replica enako kolo kot Izalco 4.0, razlika je v opremi (Team Replica ima SRAM Izalco 4.0 pa ultegro).

Če se ne motim ima Cayo 2.0 nekoliko manj športno in bolj udobno geometrijo kot Izalco. Moraš se sama odločiti kaj je tebi najbolj všeč. Meni se zdi Izalco 4.0. v tem cenovnem rangu best buy. Posebno mi je všeč, ker ima integrirane bovdne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!