Skoči na vsebino

USTAVLJANJE OB ROBU CESTE !!!


axxxi

Priporočene objave

Dokler ne boš imel papirjev v roki, se ne moreš pritožiti, ker nimaš številke naloga, na katerega se pritožaš.

Če si dobil listek, ki se ga drži položnica in si ga vrgel stran, potem zaman čakaš na novega.

Po datumih sodeč sta ti tudi že potekla 8 dnevni rok za poceni plačilo in 8 dnevni rok za pritožbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi mi lahko kdo položnico vzel iz avta !!!!

Kakor jaz vem velja, da če ti naloga ne vročijo ga vedno dobiš še enkrat po pošti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi mi lahko kdo položnico vzel iz avta !!!!

Kakor jaz vem velja, da če ti naloga ne vročijo ga vedno dobiš še enkrat po pošti!!!

Ja dobiš po pošti ... vendar ne vem po kakšnem ključu je enkrat z odložilni rokom 8 dni in polovična kazen, enkrat pa polna kazen brez ugovarjanja :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Policaj ti nalicu mesta napise kazen in znesek...ce ga placas v osmih dneh 50% skonto...to vemo.

Ce ne placas v osmih dneh pa ti recimo...cez en mesec posljejo po posti novo poloznico in zapisnik oprekrsku. Tokrat s celotnim zneskom...katerega imas cas poravnat v osmih dneh ali v istem casovnem obdobju podat pismeno ali ustno pritozbo.

Ce se na licu mesta nisi podpisal na zapisnik o prekrsku, se lahko v pritozbi zgovarjas na to, da pac tebe in tvojega vozila tam takrat ni bilo (to pride v postev samo, ce si preprican, da te ni slikal).

Pa ne mi zdej spet pod nos molit zakon o odgovornosti voznika tudi, ce vozi kdo drug, ker je poln lukenj in ne drzi vode. Ce policaj nima slike, da je bil avto tam, sploh ni vazno kdo je vozil.

Drugi razlog za pritozbo: Napisi, da se ti je avto pokvaril in si cakal da te pride iskat avtovleka. Avta pac nisi mogel premakniti.

Ce si bodo vzeli cas in na tvojo pritozbo odgovorili, samo vztrajaj pri svoji zgodbi.

Naslednji korak pa je poziv k sodniku za prekrske. Tam poves isto. Sodnik/ca ima premalo dokaznega gradiva za izrek kazni zato zadevo zakljuci brez posledic zate.

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi mi lahko kdo položnico vzel iz avta !!!!

Kakor jaz vem velja, da če ti naloga ne vročijo ga vedno dobiš še enkrat po pošti!!!

no če ti pa kdo položnico iz avta vzame, pol se pa ne smeš prtožvat, ker sploh ne veš, da si v prekršku

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no če ti pa kdo položnico iz avta vzame, pol se pa ne smeš prtožvat, ker sploh ne veš, da si v prekršku

lp

TRISHA RULS! Se bom delu da nism nč dubu. :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem položnico priporočeno na dom. (p.s. Dobila jo je mama ker je lastnik avtomobila) :evil: :evil: :evil:

Piše da sem napačno parkiral na Slovenski 32!

Kazen: 15000 in še vedno z možnostjo plačila v osmih dneh za 7500 :lol:

Nasveti!!!!

Meni se zdi najboljši, da je zmanjkalo bencina!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko samo neumno se mi zdi plačevat kazen ker je avto stal minuto na robu cestišča !!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko samo neumno se mi zdi plačevat kazen ker je avto stal minuto na robu cestišča !!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Oviranje prometa. Če bi postavil varnostni trikotnik, kazni nebi dobil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko samo neumno se mi zdi plačevat kazen ker je avto stal minuto na robu cestišča !!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Oviranje prometa. Če bi postavil varnostni trikotnik, kazni nebi dobil...

Potem bi ostal pa brez trikotnika pa ti še zato kazen napišejo ker nimaš obvezne opreme. Jaz sem tiste do 10k sit plačal ker se mi ne da pisat pritožbe pa hodit na razne zagovore k sodniku na koncu pa polno plačati.

Sem se pa pritožil na kazen za 25 k sit pa so mi jo znižali za 2 ksit. brez veze razen seveda če nisi 99% prepričan v uspeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ste najdl vse možne čudne variante....

dejstvo je, da v kolikor oustiš vozilo ob robu cestišča in s tem oviraš promet, si storil prekršek. V primeru, da se ti je vozilo pokvarilo postaviš trikotnik, da so ostali udeleženci v prometu opozorjeni na stoječe vozilo. Kaj tu ni jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da je vprašanje o uspehu pritožbe samo ali so slikali avto ali ne?

:shock: Če ga niso lahko rečem da mi je zmanjkalo goriva in da sem postavil trikotnik, ki pa ga možje postave niso videli!!! :wink: :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da je vprašanje o uspehu pritožbe samo ali so slikali avto ali ne?

če boš uspel prepričat sodnico za prekrške, da se ti je vozilo pokvarilo in da si imel postavljen trikotnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če ti zmanjka bencina to ni okvara :!:

Če se prav spomnim, mi je nekdo razlagal, da je ostal na cesti brez bencina in so mu potem policaji kazen napisali :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmenjeno, pritožba.

Kaj pa boš, si, vanjo napisal?

Najprej, glede na to da je avto pisan na mamo, sem prvo pritožbo napisal v njenem imenu in sicer, da ni vozila avta, ker je bila takrat v službi!

Pol morajo pa zvedet kdo je vozu, no tle se pa stvar zakomplicira.

A KDO KEJ VE O TEM, JAZ SEM SLIŠAL DA TI NI TREBA POVEDAT KDO JE VOZIL AVTO OZ. DA TEGA OD TEBE NE MOREJO ZAHTEVAT, RAZEN ČE IMAJO POSEBNO POOBLASTILO OD SODIŠČA ??? :roll: :roll: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zgodba se odvija naprej... :( Dobil sem dopis od sodnika za prekške :angry: brez kakršne koli razlage oz. odgovora na mojo pritožbo :huh: .

Samo PLAČAJ 15000 KAZNI + 12000 povprečnine !!!???

... ampak "here comes the good part" 8 dni je roka za ugovor.

Nasveti motosvetovih modrecev so dobrodošli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si pritožbo poslal po pošti? Priporočeno?

Mislim da če si še študent se lahko izgovarjaš na to, da nimaš stalnih prihodkov in da nimaš s čim plačat kazni. Samo to ni preverjeno. Pozanimaj se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko samo neumno se mi zdi plačevat kazen ker je avto stal minuto na robu cestišča !!! :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Drugič bodi frajer pa plačaj parkirni listek za 200 SIT/h... Boš videl, da je tisto občutno ceneje. Je pa res, da v tistem primeru ni spektakularnega nabijanja po forumu v stilu "Kako naj se izognem kazni - barabe redarji so mi napisali listek SVINJE". ..

Aja- shit, pozabljam, da je tistih 200 SIT tako težko odškrnit... PA da je treba nujno parkirat v centru mesta ... Pa da plačevali za to, kar nam pripada, pa že ne bomo (parkiranje očitno)...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo PLAČAJ 15000 KAZNI + 12000 povprečnine !!!???

Hehe :) Ce ze napacno parkiras in noces parkirnega listka kupit - potem placas vsaj takoj ... onih 7500SIT. Ne pa da se z enimi okvarami tle preseravas. Zdaj imas (15000+12000)/7500= 3,6x vecjo kazen.

Zadnjic parkiral pri Nuku oz. tam blizu. Se mi zdi da je bilo celo samo 100SIT/h, ne 200SIT/h ... nisem cisto preprican, pa vendar ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo PLAČAJ 15000 KAZNI + 12000 povprečnine !!!???

... ampak "here comes the good part" 8 dni je roka za ugovor.

Nasveti motosvetovih modrecev so dobrodošli!!!

Huh - bo še ena povprečnina zraven... potem bo že 15.000+12.000+12.000=39.000 SIT kar je 5-krat več, kot če bi plačal takoj :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!