Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

pa če ni neka javna skrivnost bi prosil, če mi lahko (pa ne samo meni, temveč vsej motoristični srenji) pojasniš, kaj ZMKS sploh počne, oziroma kakšne dosežke je do sedaj uspela pribeležiti.....pa prosim, če to ne jemlješ kot zajebancijo, saj odkrito priznam, da ne vem, s čem se ukvarjate, saj vas na delavnicah varne vožnje ne videvam,bi pa srčno rad vedel, kaj počnete oziroma za kaj se troši proračunski denar......

Za začetek si lahko nekaj o delovanju ZMKS in njenih aktivnostih prebereš tukaj

http://www.motosvet.com/search.php?niz=zmks&kje=1

Objavljena so tudi poročila iz letnih skupščin ZMKS, kjer se je poročalo o njenem delu v preteklem letu.

ZMKS se je v preteklih letih udeležila kar nekaj delavnic varne vožnje. Največkrat na Policijski izkušnji kot nasvet. Letos smo bili povabljeni in smo se z veseljem udeležili delavnice na simulatorju varne vožnje na Policijski akademiji.

Drugače pa ZMKS že vrsto let organizira podobo zadevo kot so delavnice varne vožnje. Reče se jim Državno prvenstvo v spretnostni vožnji z motornimi kolesi. Na koncu sezone sledi tudi svečana podelitev pokalom državnim prvakom.

Vsako leto ZMKS izda preventivno zloženko, v kateri opozori na nevarnosti in probleme motociklizma v Sloveniji. Predlaga tudi določene rešitve za probleme. Ta zloženka se deli na javnih mestih in je vsako leto poslana na različna ministrstva, poslancem, poslanskim skupinam, političnim strankam,…

Večkrat se je ZMKS udeležila oddaje TV Trenja, kjer je zastopala motoriste. Udeležila se je še nekaterih drugih TV oddaj.

V letu 2006 je podpredsednik ZMKS gospod Frenk Štorman začel pogajanja z zavarovalnico Maribor glede popustov pri zavarovanju motornega kolesa. Tako je ZM prva v letu 2006 začela ponujati ugodnosti. V nekaj tedenskem zamiku so ji sledile še druge zavarovalnice. ZM ti je v letu 2006 takoj ponudila 50 % bonifikacijio + še dodatnih 25 % popusta na ne odjavljanje. Tako je nekdo, ki ni imel prej nobenega bonusa prišel do 75 % popusta.

V letu 2006 je ZMKS na ministrstvo za promet poslala še več pozivov, naj že enkrat pri cestnjinjenju nehajo enačit avtomobilistov in motoristov isti cestninski razred. Mogoče je to kaj pripomoglo k temu, da smo motoristi dobili »svojo« vinjeto, ki pa je na žalost le letna.

Proračunski denar? A to misliš iz proračuna ZMKS ali javni proračunski denar.

Javnega proračunskega denarja ZMKS ne troši, ker ga do sedaj ni dobila še niti centa. ZMKS se financira izključno iz članarin svojih članov in denarja, ki ji ga podarijo sponzorji. Člani ZMKS pa svoje delo opravljajo izključno prostovoljno in za svoje delo prav tako niso dobili niti centa.

Kako se je porabil denar iz proračuna ZMKS pa vsako leto pred predstavniki motoklubov ZMKS poroča blagajnik ZMKS do centa natančno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U madona, to sem pa tud brez špeglov videl prebrat. :whistle:

No, me veseli, da po tolikih letih vsaj sedaj poskušate malo migati tudi na področju varnosti. Pred leti od vas ni bilo ama nič, nula, zero. Ok, saj sedaj pa mogoče bo. Je lažje. Le tako naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oui, c'est vrai. Mais...

Spregledal si bistvo, tako kot večina ostalih. Ni problem v vinjeti sami. Tudi jaz jo bom po vsej verjetnosti pač prisiljen kupiti. Problem je v načinu uvedbe in v tem, da jo želijo uvesti tudi na odsekih obvoznic, ki niso bile financirane iz sredstev namenjenih Darsu. O tem sem malo nazaj prilepil podatke samega Darsa.

Žalostno je dejstvo, da se sedaj vsi pregovarjajo samo o tej znižani ceni, korenčku, palice pa nihče ne vidi.

:grrr . meni je ze jasno kam taca psa moli. problematika, kot vedno, vecslojna in zato toliko bolj zapletena.

Se popolnoma strinjam,preusmerjanje tovornjakov na AC, prišparat čimveč za tiste,ki se vozite vsakodnevno ali vsaj večkrat na teden po AC,avtomobilskih cestah....

yep.

ne zdi se mi pa pošteno,da bodo eni prišparali na plečih drugih,ki živimo recimo na področjih,kjer nimamo skoraj nobene obvoznice,pa še avtoceste oz.hitre ceste le 16 km od Vrtojbe do Vipave...pa ravno tako plačat vinjeto,ko se pa v LJ ali kam drugam peljem mogoče parkrat letno

racunaj.

koliko te pride tistih "parkrat letno" v LJ in nazaj sedaj (ABC) in koliko te bo prislo v bodoce ?

...konec koncev je sploh kakršnakoli uvedba brezsmiselna,ker še vedno nimamo toliko AC in hitrih cest kot po Evropi, pa še na vsake par km omejitve zaradi vzdrževalnih del...

slovenijo primerjati z evropo po velikosti..... hmnja....

Kakorkoli, z mojega zornega kota je polletna ali letna vinjeta predrag strošek,če zdajle na ABC kartico porabim mogoče 5000sit letno oz.še manj za AC...morali bi pač imeti še nekajdnevne,dnevne,mesečne...

potem je tudi cena ene same vinjete - ne glede na rok trajanja - visja (visji stroski tiska, handlinga, marketinga itd.).

če vozite pijani 950€

brez vinjete 1200€

Ne vem ali naj se smejem ali jočem.

jokaj.

potem se pa smej. od joka. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm, ko bi le lahko imel vinjeto od avta na motorju ko je neb rabu.. dveh stvari naenkrat pač ne morš vozt hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nihče ne razume, da bodo bogatejši, ki se vsekakor več vozijo plačevali manj, medtem ko revnejši, ki se vozijo samo ko morajo, pa bodo plačali več.

55€ ugodno - za koga, predvsem za volilno kampanijo, ker 01.1.2009 ne boš dobil celoletne vinjete za 55€ - staviš?

Amm, ko bi le lahko imel vinjeto od avta na motorju ko je neb rabu.. dveh stvari naenkrat pač ne morš vozt hehe

A lahko tablico iz avta daš na motor.... dveh stvari naenkrat pač ne morš vozt hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nihče ne razume, da bodo bogatejši, ki se vsekakor več vozijo plačevali manj, medtem ko revnejši, ki se vozijo samo ko morajo, pa bodo plačali več.

Aha, sedaj je plačilo cestnine postalo socialno vprašanje.

Zanimov.

Pa saj te nihče ne sili da kupiš vinjeto. Se pač ne boš vozil po cestah, na katerih jo potrebuješ in je zadeva urejena.

55€ ugodno - za koga, predvsem za volilno kampanijo, ker 01.1.2009 ne boš dobil celoletne vinjete za 55€ - staviš?

In ?

Po volitvah bom prav gotvo plačal več še za kopico drugih stvari.

Tako se pač ta svet vrti.

Vse kar ima posameznik je pač samo glas na volitvah in mislim da jih ni prav dosti, ki bi jih uvedba vinjete prepričala v eno ali drugo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam,preusmerjanje tovornjakov na AC, prišparat čimveč za tiste,ki se vozite vsakodnevno ali vsaj večkrat na teden po AC,avtomobilskih cestah....ne zdi se mi pa pošteno,da bodo eni prišparali na plečih drugih,ki živimo recimo na področjih,kjer nimamo skoraj nobene obvoznice,pa še avtoceste oz.hitre ceste le 16 km od Vrtojbe do Vipave...pa ravno tako plačat vinjeto,ko se pa v LJ ali kam drugam peljem mogoče parkrat letno...konec koncev je sploh kakršnakoli uvedba brezsmiselna,ker še vedno nimamo toliko AC in hitrih cest kot po Evropi, pa še na vsake par km omejitve zaradi vzdrževalnih del...

Saj ste dosedaj prišparali... vipavsko-goriška avtocesta je največji joke kar se tiče plačevanja cestnine in statistika bi verjetno pokazala, da se morda kakih 20% odpelje še zadnjih par kilometrov po avtocesti in plača cestnino. Ne poznam niti enega primorca, pa jih poznam veliko, ki bi v vseh letih, odkar obstaja AC, tam za vožnjo po tistih koncih plačal kakšen fičnik... jasno, zlobirali ste/so, da je do vogrskega zastonj, potem pa je še par minutk, pa si v gorici...

Če gledaš na tak način, bi jasno "prihranili", če vinjet ne bi bilo, saj dosedaj niste plačali nič, vozili pa ste se kljub temu.

No, saj jaz sem seveda delal isto ko sem se večkrat peljal tja dol, in bil bi nor, če ne bi. izkoristiš luknjo. ampak vsako luknjo 'sistem' slej ko prej zakrpa - in to je sedaj ta trenutek.

Bomo pa kje drugje kaj prišparali, al pa enkrat manj na pico in pivo šli.

Morda pa je v nečem drugem problem. So najbolj goreči nasprotniki tisti, ki jih daje slovenska zavist, da bo nekdo drug z vinjeto "prišparal več", ker se tam več vozi, kot on sam?

PS: Pa za tisto jokcanje o abc sistemu - to so pač fiksni stroški investicije vsakega posameznika v neko tehnologijo. a se kdo pritožuje nad tem, ko se druge tehnologije razvijajo, in je potrebno zaradi tega stare ovreči? tisti, ki mu je všeč, usvoji novo, če pa ne, pa pač ne. napačna odločitev v nakup abc tablice, vrgel sem stran 20 EUR, pa kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, ni glih tako kot praviš. Lep primer je AC proti morju. V kozini imaš na enem mestu dve cestninski postaji in sicer izvoz Kozina in Videž. Kljub temu da so na istem mestu cestnina ni enaka.

Ponekod je tako imenovani odprti sistem cestninjenje, kjer spet plačaš pavšalno neglede na katerem naslednjem izvozu izstopiš iz AC.

Tudi to je "Sloveski izum"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

racunaj.

koliko te pride tistih "parkrat letno" v LJ in nazaj sedaj (ABC) in koliko te bo prislo v bodoce ?

...

Mene nič. In sedaj naj bi me koštalo letno vinjeto. Pa se ne pritožujem zaradi AC, ki se jim itak izogibam, oz. tiste 2 ali 3x, ko zaradi kakšne nuje že grem nanje, tudi pod razno ne porabim zneska letne vinjete.

Pritožujem se zaradi "lastninjenja" moje ceste, plačane z mojim denarjem za javne ceste, ki niso avtoceste. Tu me zanima razplet barabije Žerjavove! Izgleda mi bolj Pelikan z veliko golšo za pobasat kolikor se le da. :evilgrin: Nakar bo tiček odfrčal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nihče ne razume, da bodo bogatejši, ki se vsekakor več vozijo plačevali manj, medtem ko revnejši, ki se vozijo samo ko morajo, pa bodo plačali več.

kakor jaz vem že od pantiveka VSE tako funkcionira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi drugje se je omenjalo ta znesek. Jaz sem zasledil v več medijih:

Radionet

Žurnal

24ur

Pa tudi drugje se je pisalo. Na srečo se je inf. izkazala za napačno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi drugje se je omenjalo ta znesek. Jaz sem zasledil v več medijih:

Radionet

Žurnal

24ur

Pa tudi drugje se je pisalo. Na srečo se je inf. izkazala za napačno :)

Ovčke, nič ni "na srečo". Je le prefrigana taktika kao vpeljati nekaj kar peče. Obljubiš z meterskim polenom po buči, nakar so vsi zadovoljni, ko bo samo šiba čez rit. :doze: beeeeeee!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, ni glih tako kot praviš. Lep primer je AC proti morju. V kozini imaš na enem mestu dve cestninski postaji in sicer izvoz Kozina in Videž. Kljub temu da so na istem mestu cestnina ni enaka.

Ponekod je tako imenovani odprti sistem cestninjenje, kjer spet plačaš pavšalno neglede na katerem naslednjem izvozu izstopiš iz AC.

Tudi to je "Sloveski izum"

Od čelne postaje Videž pa do "doline" pa je seveda makadam... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovčke, nič ni "na srečo". Je le prefrigana taktika kao vpeljati nekaj kar peče. Obljubiš z meterskim polenom po buči, nakar so vsi zadovoljni, ko bo samo šiba čez rit. :doze: beeeeeee!

Kje si pa zasledil ta podatek, da bo res takšna taktika, ker kot sledim ni nikjer nasprotja,

niti iz funkcijonalnih strani :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa zasledil ta podatek, da bo res takšna taktika, ker kot sledim ni nikjer nasprotja,

niti iz funkcijonalnih strani :hmm: ?

Ti si pa bolj počasne sorte. kajneda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi drugje se je omenjalo ta znesek. Jaz sem zasledil v več medijih:

Radionet

Žurnal

24ur

Pa tudi drugje se je pisalo. Na srečo se je inf. izkazala za napačno :)

To so bili predlogi. Potrjeno je 300-800 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so bili predlogi. Potrjeno je 300-800 €.

Uh, to pa je znesek :D Sam sem mnenja, da bi cena za prekrškarje morala biti takšna, da ti še na misel ne pride, da bi sploh probal voziti brez nje in ne nek "darilni bon".

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa bolj počasne sorte. kajneda?

Si se ti šolal ali si že prijokal na svet takšen? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte se prosim držat teme, ne pa lajat en na drugega. Ali pa lajajte vsaj v kontekstu, ne pa čist izven. Lepo prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš si pač letno vinjeto za avto ter jo uporabljaš še recimo za drug avto ali pa kar še za motor....zalepiš npr. na nek tanek pleksi.. nikjer ne piše, da ni prenosna.

Tako in tako z tremi vozili nisi na enkrat na AC :naughty:

Tako nekako izgleda cenik DARS-a

Cene vinjet

polletna 35€

letna 55€

motor 27,5

Vaš DARS

cene veljajo če prodamo vsaj 10 miljonov vinjet

če ne bomo cene podeseterili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš si pač letno vinjeto za avto ter jo uporabljaš še recimo za drug avto ali pa kar še za motor....zalepiš npr. na nek tanek pleksi.. nikjer ne piše, da ni prenosna.

Tako in tako z tremi vozili nisi na enkrat na AC :naughty:

Če tvoja teorija drži, čemu bi jo potem sploh popal na tanek plexi? Enostavno ne odstraniš tiste zaščitne plasti, pa je.

Svašta :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš si pač letno vinjeto za avto ter jo uporabljaš še recimo za drug avto ali pa kar še za motor....zalepiš npr. na nek tanek pleksi.. nikjer ne piše, da ni prenosna.

Tako in tako z tremi vozili nisi na enkrat na AC :naughty:

misliš, da bo moto vinjeta enaka oni za avto? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni tako slabo. Vinjeta je pri letni vožnji zanemarljiv strošek.

Pošteno pa bi bilo koliko prevoziš po AC toliko tudi plačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!