Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

VRSTA VINJETE / CENA

Letna vinjeta za (enosledna) motorna kolesa 27,50 EUR

Polletna vinjeta za (enosledna) motorna kolesa 17,50 EUR

(Vir: Dars.si)

No, pa še ena dilema: če sem prav razumel, bodo konca meseca junija v prodaji samo polletne vinjete, se pravi z veljavnostjo do konca leta 2008; potem pa pridejo letne z veljavnostjo od 1.1. do 31.12. in polletne, ki pa so datumsko vezane oziroma veljavne; in sedaj ne vem, če bodo potem (po 1.1.2009) tudi na razpolago polletne za motorine ali pa bodo samo letne.

LP (v nedeljo bo baje sončno) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VRSTA VINJETE / CENA

Letna vinjeta za (enosledna) motorna kolesa 27,50 EUR

Polletna vinjeta za (enosledna) motorna kolesa 17,50 EUR

(Vir: Dars.si)

No, pa še ena dilema: če sem prav razumel, bodo konca meseca junija v prodaji samo polletne vinjete, se pravi z veljavnostjo do konca leta 2008; potem pa pridejo letne z veljavnostjo od 1.1. do 31.12. in polletne, ki pa so datumsko vezane oziroma veljavne; in sedaj ne vem, če bodo potem (po 1.1.2009) tudi na razpolago polletne za motorine ali pa bodo samo letne.

LP (v nedeljo bo baje sončno) :yea1:

pa kaj je problem dat 10€ več za letno? komplicirate za teh nekaj € kot da bo konec sveta. tolko ko je letna vinjeta skurimo bencina v enem vikendu na motorju. tu pa tako paniko delamo, pa neke ovce pa blablabla. jezus grem bruhat :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ne kupim nobene vinjete, da se z avtom 2 x peljem po AC letno

z motorjem pa se vozim po AC

ne vem pa kdo se vozi z mot. po AC, saj vsi pravite da se ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj kaki fuk bo na cestah,ko pol slovenceljnov nau kuplo vinjete pa bo po starih cestah rinilo.....

kako bodo šele polne črne kronike. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem pa se vozim po AC

ne vem pa kdo se vozi z mot. po AC, saj vsi pravite da se ne

jst se vozim z avtom po avtocesti, 1x tedensko do kopra in nazaj in se mi bo to vsekakor izplačalo.

z motorjem pa se peljem po avtocesti samo trakrat, ko dežuje ali vidim da me bo ujel dež. drugače se ne vozim po ac in vinjete za motor ne bom kupila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sedaj ne vem, če bodo potem (po 1.1.2009) tudi na razpolago polletne za motorine ali pa bodo samo letne.

Za motoriste samo letne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sej prou,da so vinjete,ampak pol naj bodo tudi ceste take kot morajo bit, pa tudi naj veljajo takrat, ko AC uporabljaš! Sploh pa...tisti,ji je pisal o delu avtoceste Vrtojba-Vipava....za tisti košček od Sela do Vogrskega se pa res ne more temu reči avtocesta,žal...če si pa podrobno pogledal table,pa kategorizacijo ceste,bi pa videl,da je od Sela do Vipave le hitra cesta...tudi ti bi se oz., si se zapeljal na Vogrskem ven,da v Vrtojbi nisi plačal...se pravi cel odsek je dolg menda 16km,pa še od tega je le pol AC...ti si tud pogruntal,da se ti ne izplača plačati! Naj se plača AC,hitre ceste pa ne bi smele biti zraven! Sploh pa...mi bomo trdili svojo,vi gor v LJ pa Štajerci svojo, vi boste profitirali,mi bomo potegnili krajšo...o tem se lahko dajemo še par mesecev,nikoli ne bomo izenačeni!Ampak eno se je peljati po lepih obvoznicah okoli LJ naprimer,drugo pa po luknjastih regionalkah,ki jih od zgraditve tako imenovane AC niti ne vzdržujejo več ali pa le minimalno (limanje lukenj s katramom,ki je za nas motoriste še bolj nevarno).Za primer si vzemite samo Rebrnice....povsod hribčki in dolince...in ko bo enkrat zgrajen priključek Razdrto-Vipava, bo ta odsek ostal ravno v takem stanju kot je sedaj! Konec koncev,kaj ne plačujemo cestnih taks pri registraciji? to,da grem mogoče 3x do 4x po AC križu v Sloveniji,me še zmeraj ne prepriča,da je vinjeta prava stvar zame.4x do LJ res ne znese 55€.Ampak kaj hočemo, državo pač mora en futrat!

Popravljeno . Popravil ponky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Slovenija vinjeto kot obliko plačevanja cestnine za osebna vozila uvaja začasno, bo evropska komisija ukrep po besedah evropskega komisarja za promet Jacquesa Barrota verjetno lahko podprla. Je pa to odvisno tudi od tega, ali uvedba polletnih in letnih vinjet ni morebiti diskriminatorna do kogar koli in v neskladju z evropskim pravom.

Tudi ADAC in AMTC stegujeta jezike vse tja do ministra ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

današnja Vladotova misel:

Vsekakor pa je uvedba vinjet, kakor je zamišljena, nateg, pri katerem se bo večina počutila zadovoljna.

skupaj z 90 vinejno vinjetnimi policisti v novih kombijih ! cca 750.000,00 eurov skupaj z šolanjem !

za dars policaje bodo dali one iz "šalterjev" najbolj zajebane ki vračajo samo stotinski drobiž da majo ob smeni manj za štet ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sej prou,da so vinjete,ampak pol naj bodo tudi ceste take kot morajo bit, pa tudi naj veljajo takrat, ko AC uporabljaš! Sploh pa...tisti,ji je pisal o delu avtoceste Vrtojba-Vipava....za tisti košček od Sela do Vogrskega se pa res ne more temu reči avtocesta,žal...če si pa podrobno pogledal table,pa kategorizacijo ceste,bi pa videl,da je od Sela do Vipave le hitra cesta...tudi ti bi se oz., si se zapeljal na Vogrskem ven,da v Vrtojbi nisi plačal...se pravi cel odsek je dolg menda 16km,pa še od tega je le pol AC...ti si tud pogruntal,da se ti ne izplača plačati! Naj se plača AC,hitre ceste pa ne bi smele biti zraven! Sploh pa...mi bomo trdili svojo,vi gor v LJ pa Štajerci svojo, vi boste profitirali,mi bomo potegnili krajšo...o tem se lahko dajemo še par mesecev,nikoli ne bomo izenačeni!Ampak eno se je peljati po lepih obvoznicah okoli LJ naprimer,drugo pa po luknjastih regionalkah,ki jih od zgraditve tako imenovane AC niti ne vzdržujejo več ali pa le minimalno (limanje lukenj s katramom,ki je za nas motoriste še bolj nevarno).Za primer si vzemite samo Rebrnice....povsod hribčki in dolince...in ko bo enkrat zgrajen priključek Razdrto-Vipava, bo ta odsek ostal ravno v takem stanju kot je sedaj! Konec koncev,kaj ne plačujemo cestnih taks pri registraciji? to,da grem mogoče 3x do 4x po AC križu v Sloveniji,me še zmeraj ne prepriča,da je vinjeta prava stvar zame.4x do LJ res ne znese 55€.Ampak kaj hočemo, državo pač mora en futrat!

Se bos pac potem veckrat pelu po avtocest in te nau strah da bos zapravu 3,5 eura od Razdrtga do LJi :naughty: !Cca 6X se mors pelat gor in dol od GO do LJ pa si ze vse naredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem pa kdo se vozi z mot. po AC, saj vsi pravite da se ne

Ma jaz se res redko peljem po AC, nimam z dukom tam kaj iskat... Me pa moti to, da naj bi vinjete bile potrebne tudi za nekatere hitre in reginonalne ceste, nekaj casa je bila se lj obvoznica v igri. To pa je nateg, se tisti ki se res nikoli ni vozil po AC je sedaj prisiljen to kupit. Pa ni drago, bom kupu, ni pa fer!

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ampak a je sploh kdo pomislil, da je vinjeta v prodaji tudi s tem namenom, da se bodo tisti, ki sedaj delajo dren na lokalnih cestah, raje odločili za vožnjo po avtocesti, ker bodo vinjeto itak morali kupit za tisto eno vožnjo na morje in tako razbremenili lokalno skupnost hrupa in drugega onesnaženja? Poznam en kup ljudi, ki so se sedaj vozili "okrog" ker jim je bilo predrago plačevat vsak dan, vinjeta se jim bo pa končno splačala, če bodo šli pa še parkrat na leto na mal daljšo vožnjo, bo pa naložba večkrat poplačana? Sploh sem opazil, da najbolj jamrajo taki, ki imajo dva avta mlajša od 3 let, eden od njih je BMW serije 5, X5... Že slišal ljubljanske "radi bi nekaj bili" stiskače polne denarja, kako so komentirali v slogu: Eno si bova kupila, z drugim pa ko bova tistih enkrat šla na morje bova šla pa po stari cesti... In to so drekači , ki imajo v lastništvu avte v vrednosti 30 evrskih somov navzgor. To ti je tko, ko Jožica iz Zgornjega Šentfukovca proda kmetijo, pol pa hitro vse v avto utaknit... :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ampak a je sploh kdo pomislil, da je vinjeta v prodaji tudi s tem namenom, da se bodo tisti, ki sedaj delajo dren na lokalnih cestah, raje odločili za vožnjo po avtocesti, ker bodo vinjeto itak morali kupit za tisto eno vožnjo na morje in tako razbremenili lokalno skupnost hrupa in drugega onesnaženja?

Ja, to bo fino. Upam da se bo res poznalo in bodo lokalne ceste prazne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni drago, bom kupu, ni pa fer!

ti bom jaz povedala kaj ni fer.

to ni fer, da nekateri plačujemo mastne denarje za avtoceste, ki jih tudi seveda uporabljamo. tu je vse lepo in prav, dokler jaz ne grem zjutraj iz celja v koper. ko pa stojim na avtocesti pol ure v koloni med domžalami in ljubljano in še dodatne pol ure pred koprom, ker kosijo travo... to je ni fer.

tisti, ki mu bo težko dat denar za avtocesto, pa se naj vozi po navadni cesti, bo vsaj enkrat za nas poskrbljeno, ki že zdaj vsakodnevno uporabljamo avtocesto in jo tudi dost drago plačamo.

nič nimam proti sedanjem cestninjenu, kadar promet poteka tekoče. ko pa plačam polno ceno in se zaradi neznanih razlogov za zastoje vozim 1 uro več do kopra, takrat pa se mi zdi neumno, da tako drago plačujemo avtoceste.

samo poglej na vranskem (za drugim tunelom v smeri lj-ce), ko stojijo tam tisti kegli že 2 meseca, pa v tem času nisem videla niti enega delavca, ki bi se vsaj polcal na njih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom jaz povedala kaj ni fer....

nič nimam proti sedanjem cestninjenu, kadar promet poteka tekoče. ko pa plačam polno ceno in se zaradi neznanih razlogov za zastoje vozim 1 uro več do kopra, takrat pa se mi zdi neumno, da tako drago plačujemo avtoceste.

samo poglej na vranskem (za drugim tunelom v smeri lj-ce), ko stojijo tam tisti kegli že 2 meseca, pa v tem času nisem videla niti enega delavca, ki bi se vsaj polcal na njih!

Se cisto strinjam s tabo. In vinjete tega ne bodo resile, samo se vec ljudi bo na AC, torej se daljse kolone... imamo pac gradbisca vsakih pet metrov... :( Nic ne verjamem oblastniku, vec.

Sem ba bolj milsil na to, da bodo vinjete obvezne tudi za neke ceste itd, ki niso AC. Kar je pa spet sranje... Se bolj grozno pa bo, ko bodo uvedli GPS cestninjenje in stavin da ne bodo vkljucene samo AC. Se par let kasneje pa se iz hise ne bos mogu stopit brez GPS-a ki ti bo racunu korake izven hise ;(

Janez

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj... kako grozno... 17.nekaj EUR... Ampak za KTM pa mamo ane? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj... kako grozno... 17.nekaj EUR... Ampak za KTM pa mamo ane? :headbang:

ajde,ajde.....ne tako hudo.....kle se gre za princip.. :evilgrin: ....ti tega ne razumeš :wink

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa sedaj ne bo možno kupiti enoletno vinjeto. Počakajte, da bodo volitve mimo. Bomo potem piskali in vriskali :whistle: , ko bodo nove cene vinjet. Ja, vinjeto bom kupil samo zato, da me v SLO ne ulovijo na radar, ker se bom peljal v tujino. Je tam mnogo ceneje prekrške delat. Saj ne da bi jih nalašč, ampak se zgodi, pa si prec ob pol plače ker pr nas imajo inkasanti narisane € v očeh.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Cetis je vložil zahtevek za revizijo izbire tiskarja vinjet ! Pa tudi Ižanci kukajo v dokumentacijo ! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Cetis je vložil zahtevek za revizijo izbire tiskarja vinjet ! Pa tudi Ižanci kukajo v dokumentacijo ! :naughty:

To je bilo za pričakovati.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motoriste samo letne.

V DARS glasilu sem razumel drugače:

"Cena letne vinjete je predvidena v viπini 55

evrov (veljala bo od 1. decembra predhodnega leta

do 31. januarja naslednjega leta - skupaj 14

mesecev), polletne pa 35 evrov (veljala bo πest

zaporednih mesecev od dneva nakupa). Uvedena

bo tudi vinjeta za enosledna vozila/motorna kolesa,

in sicer v predvidenem znesku 27,5 evra za letno

ter 17,5 evra za polletno. Za leto 2008 bodo na

voljo le polletne vinjete."

To sem pobral od TUKAJ

Če prav razumem se naj bi tudi leta 2009+ prodajale polletne vinjete za motoriste :hmm:

Če se motim naj me kdo popravi.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!