Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

Odzadaj na vinjeti ti je točno naslikano kam jo moramo nalepit!!!!!

Samo nekaterim se bo zjasnilo šele po plačilu kazni,ki pa nebo ravno majhna!!!!

Aha, super, lahko nalepimo kar na mašino, kot je prikazano na sliki :)

Sem se pa že spraševal kako bodo na šipco prilepili tisti motoristi ki jo sploh nimajo, mogoče kar znotraj čelade :naughty: hehehe

Na darsu pravijo da predvidoma na tank, oziroma neko vidno mesto tam okoli, ki je težje snemljivo al ka :)

Popravljeno . Popravil Jericho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, super, lahko nalepimo kar na mašino, kot je prikazano na sliki :)

Sem se pa že spraševal kako bodo na šipco prilepili tisti motoristi ki jo sploh nimajo, mogoče kar znotraj čelade :naughty: hehehe

Na darsu pravijo da predvidoma na tank, oziroma neko vidno mesto tam okoli, ki je težje snemljivo al ka :)

To je vse kar so predpisali:

http://www.mzp.gov.si/si/splosno/cns/novic...Hash=9add15a2c3

Po moje za vilce nima kdo kej težit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motornih kolesih bo vinjeto potrebno namestiti na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče odstraniti ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. rezervoar za gorivo, ipd.). Cestninski zavezanci, ki uporabljajo vozila brez vetrobranskega stekla, lahko uporabljajo vinjeto, ne da bi jo namestili na vozilo. Enako velja tudi za vozila, za katera je proizvajalec izdal tehnično potrdilo, da se na njihovo vetrobransko steklo vinjeta ne sme nalepiti. Cestninski zavezanec mora imeti v teh primerih v vozilu izvirnik potrdila o nakupu vinjete, ki ga izda upravljavec cestninskih cest. Na potrdilu mora biti vpisana registrska številka vozila, za katero je bila vinjeta kupljena.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če avtomobilom brez stekla ni potrebno lepiti na barvo potem tudi meni ni treba... Tko bom naredil kot z unimi prejšnimi nalepkami - na vilice med križe. Če je bilo tisto dobro, bo tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že preden je sploh kaj uvedeno in poštimano, že grozijo in grozijo. če bi jst grozil tako kot grozi meni država za vsako malenkost bi že končal na hladnem... :closedeyes:

heh, kupiš vinjeto , naflikaš in potem plačaš kazen ker ni nalimana kamor ti na zadnji strani nalepke z grožnjami predpisujejo?

madona, norosti ni in ni konca...

glede na to, da so naši bolani s kontrolami...kako bodo to preverjali na avtocestah...kej bodo na vsakem izvozu gledali kdo ma nalepko in kdo ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kej bodo na vsakem izvozu gledali kdo ma nalepko in kdo ne?

JA, zdej bodo mitnice tud tam, kjer jih še ni blo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod avstrijsko vinjeto je se prostor za slovensko. pa mogoce se svicarsko letos, drugo leto pa se cesko (ali slovasko ?).

bom ves poliman (kot pajaci na motoGP). :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če avtomobilom brez stekla ni potrebno lepiti na barvo potem tudi meni ni treba... Tko bom naredil kot z unimi prejšnimi nalepkami - na vilice med križe. Če je bilo tisto dobro, bo tudi to.

Genau to sem tud jes študiru. Če bi blo po moje, bi za motorje mel male nalepke, ki bi jih nalimal na tablico in zdravo. Po eni strani bi jo nalimal kar na blatnik pod sedežem ... al pa če dam akrapo nalepko z auspuha dol pa dam vinjeto gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cprou nevem ce se bo kupilo premalo vinjet kako bo pokrila stroske. Naprimr fotr na leto placu za cestnine 700 eur[sluzba pac] sedaj pa samo 55 kje bo drzava pokrila razliko? :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če avtomobilom brez stekla ni potrebno lepiti na barvo potem tudi meni ni treba...

a zdaj se jih boš pa branil ! s kupljeno in nalepljeno vinjeto novim volilnim zmagam naproti ! :fredy:

ampak ti avtomobili brez stekla na avtocesti mi ne dajo miru ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od tistih ki grejo 4krat na leto na AC

Vprašanje: Tolminec ki se vozi v Ajdovščino na šiht. se pelje čez solkansko obvoznico in od vogrskega do ajdovščine zastojn. kdo ga je sponzoriral do sedaj? iz Brezovice v Domžale enako.....IMHO ta sistem k ga imamo še deset dni, zelo nepravičen.

a zdaj se jih boš pa branil ! s kupljeno in nalepljeno vinjeto novim volilnim zmagam naproti ! :fredy:

ampak ti avtomobili brez stekla na avtocesti mi ne dajo miru ! :evilgrin:

hvala qrcu. ravnokar poslušam zadnje poročilo politbarometera. če bi ble volitve u nedeljo, bi Janez spakiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja tudi sam sem se tko švercal vedno do ljubljane, na Biču dol pa potem v ivančni nazaj gor, sem se izognil cestninski postaji Dob in za tist dnar sem šel rajši na kofe v bar na postaji, samo če če dars dnar dobit ga mora zaslužit, bi moral bit mal drugačen sistem cestninjenja oz. malo drugače postavljene postaje...........veš to je podobno kot bi čez eno reko postavil dva mostova in dal ljudem prosto izbiro čez katerega bodo peljeli, vendar je eden od teh plačjiv, eden pa je zastonj...normalno da bodo vsi šli čez ˝zastonjski most˝, le tisti, katerim se bo zares mudilo bodo šli čez plačljivega, saj tam ne bo gužve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja tudi sam sem se tko švercal vedno do ljubljane, na Biču dol pa potem v ivančni nazaj gor, sem se izognil cestninski postaji Dob in za tist dnar sem šel rajši na kofe v bar na postaji, samo če če dars dnar dobit ga mora zaslužit, bi moral bit mal drugačen sistem cestninjenja oz. malo drugače postavljene postaje...........veš to je podobno kot bi čez eno reko postavil dva mostova in dal ljudem prosto izbiro čez katerega bodo peljeli, vendar je eden od teh plačjiv, eden pa je zastonj...normalno da bodo vsi šli čez ˝zastonjski most˝, le tisti, katerim se bo zares mudilo bodo šli čez plačljivega, saj tam ne bo gužve

ne ni tako. tebi se je zdelo normalno it pred mitnico ven, men pa se zdi normalno, de avtocesto plačujem.druge možnosti nimam. in ker se mi zdi plačevanje avtoceste nekaj normalnega, pričakujem da jo bodo plačevali vsi. zastojnski mostovi so regionalne ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zastojnski mostovi so regionalne ceste.

malomorgen :closedeyes:

in zakaj je cestnina, ki jo plačaš pri registraciji vozila :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malomorgen :closedeyes:

in zakaj je cestnina, ki jo plačaš pri registraciji vozila :alien1:

ja in ko odpreš pipo z rdečo piko, prteče topla voda. odkrili smo jo. toplo vodo.

K0ci je uporabil prispodobo, in odgovor se je navezoval na le-to, in poanta je bla, da je trenutni sistem pobiranja cestnin do nekaterih precej diskriminatoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in ko odpreš pipo z rdečo piko, prteče topla voda. odkrili smo jo. toplo vodo.

K0ci je uporabil prispodobo, in odgovor se je navezoval na le-to, in poanta je bla, da je trenutni sistem pobiranja cestnin do nekaterih precej diskriminatoren.

Po mojem v manj odstotkih kot bo sedaj!

Vinjete so v prid tistim ki se veliko vozijo po AC, imam 2 avta in motor in sedaj bom moral kupiti 3 vinjete, prej sem imel samo 1 ABC in je vse špilalo.

Edino kar bo zdaj dobro, da si bom lahko pisal bistveno več potnih nalogov, saj ne bo več računov za cestnino. :evilgrin:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pošten je bil prejšnji sistem, rečte kar hočte :) Kolkor si vozil, tolko si plačal.

ja sam cestnine so ble opasne res...parkrat po avtocesti pa maš že domalga nou motor ..hehe

Najbolj pošten je bil prejšnji sistem, rečte kar hočte :) Kolkor si vozil, tolko si plačal.

ja sam cestnine so ble opasne res...parkrat po avtocesti pa maš že domalga nou motor ..hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi sistem cestninja je po muštru Super Hikove ideologije. Bralci Alan Forda vedo za kaj gre ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pošten bo sistem s sledenjem vozila, ki bo zaračunal točno toliko, kolikor boš prevozil po avtocesti.

Do sedaj je bil najbolj pošten zaprti sistem na primorskem odseku, kjer si plačeval odvisno od vstopne in izstopne postaje.

Odprti sistem je delno pošten, saj tisti ki prevozijo celotno traso plačajo enako kot tisti, ki prevozi le del trase s cestninsko postajo. Pa še izogibati se je mogoče cestninam. Vinjete so še manj poštene (tudi cestnina ob registraciji) ker favorizira tiste, ki se več vozijo (čeprav morajo biti ceste vzdrževane tudi za tiste, ki se vozijo le enkrat na leto).

BTW: opazka, da boš lahko pisal več potnih nalogov, ker ne bo več treba prilagati cestninskih izpisov kaže na pomanjkljivo moralo oz. na neposredno goljufanje države, kar ti avtomatsko odvzema pravico kritizirati stanje naših cest, šol, vrtcev, zdravstva in še drugega, kar bi lahko uredili tudi z davki, ki bi jih sicer moral plačati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

BTW: opazka, da boš lahko pisal več potnih nalogov, ker ne bo več treba prilagati cestninskih izpisov kaže na pomanjkljivo moralo oz. na neposredno goljufanje države, kar ti avtomatsko odvzema pravico kritizirati stanje naših cest, šol, vrtcev, zdravstva in še drugega, kar bi lahko uredili tudi z davki, ki bi jih sicer moral plačati.

Ne s takimi... :slap:

Je enkrat rekel en (baje) pameten mož: Naj prvi kamen vrže tisti, ki je brez greha. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!