Skoči na vsebino

Naredi sam: Menjava protiprašnega filtra golf V


Osama

Priporočene objave

Ker mi je v kabini ob dežju in uporabi gretja/klime začelo smrdeti po kislem, sem si kupil nov kabinski filter in sprej za dezinfekcijo zračnikov. Ta filter sem že menjal na golfu 4, in nahajal se je pod plastiko, ki pokriva mehanizem brisalcev na levi strani.

Spravim se torej odpenjat to plasiko na petici in zaprepaden ugotovim, da pod njo ne na levi, ne na desni ni nobenega filtra.

Z dolgim nosom in smrdečim avtom sem se podal domov in po pomoč na forum.

A kdo ve kje je ta filter?

Hvala vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je v kabini ob dežju in uporabi gretja/klime začelo smrdeti po kislem, sem si kupil nov kabinski filter in sprej za dezinfekcijo zračnikov. Ta filter sem že menjal na golfu 4, in nahajal se je pod plastiko, ki pokriva mehanizem brisalcev na levi strani.

Spravim se torej odpenjat to plasiko na petici in zaprepaden ugotovim, da pod njo ne na levi, ne na desni ni nobenega filtra.

Z dolgim nosom in smrdečim avtom sem se podal domov in po pomoč na forum.

A kdo ve kje je ta filter?

Hvala vnaprej!

Filter je v kabini pri sovozniku spodaj pod armaturo. Trenutno ne vem kako gre dol, ker sem ga menjal že nekaj časa nazaj in sem pozabil. Ni pa preveč komplicirano.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem skladno z napotki našel in zamenjal filter:

Očitno imajo pri VW zaposlenih nekaj inženirjov, da čimbolj zakomplicirajo razne zamenjave najbolj osnovnih reči (žarnice, filtri itd.). Torej,

pod predalom na desni odviješ dva plastična vijaka, ki se jih da odviti brez orodja, na roko. Izvlečeš nekakšno zaščitno maskirno peno, ki jo ta dva vijaka držita. Spodaj je nekakšen pravokoten pokrov, ki se sname tako, da ga potegneš na desno (ali pač levo), snameš in izvlečeš (umazan smrdljiv) filter. Moraš si zapomniti kako je postavljen. Novega še zdaleč ne moreš vstaviti z lahkoto, saj gre nekako noter na silo in s težavo, gre pa. Stvar niti ni preveč komplicirana, je pa do skrajnosti nedostopna, priporočam le učiteljem joge in akrobatom.

Še enkrat hvala za sicer skromne, a učinkovite napotke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malenkost. Če bo v moji moči bom pomagal. Me nič ne stane, hehe.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem skladno z napotki našel in zamenjal filter:

Očitno imajo pri VW zaposlenih nekaj inženirjov, da čimbolj zakomplicirajo razne zamenjave najbolj osnovnih reči (žarnice, filtri itd.). Torej,

pod predalom na desni odviješ dva plastična vijaka, ki se jih da odviti brez orodja, na roko. Izvlečeš nekakšno zaščitno maskirno peno, ki jo ta dva vijaka držita. Spodaj je nekakšen pravokoten pokrov, ki se sname tako, da ga potegneš na desno (ali pač levo), snameš in izvlečeš (umazan smrdljiv) filter. Moraš si zapomniti kako je postavljen. Novega še zdaleč ne moreš vstaviti z lahkoto, saj gre nekako noter na silo in s težavo, gre pa. Stvar niti ni preveč komplicirana, je pa do skrajnosti nedostopna, priporočam le učiteljem joge in akrobatom.

Še enkrat hvala za sicer skromne, a učinkovite napotke.

Za taka početja imamo servise in koliko misliš,da si s tem prišparal na servisu ti za delo noben nebi vzel 5-10 € :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za taka početja imamo servise in koliko misliš,da si s tem prišparal na servisu ti za delo noben nebi vzel 5-10 € :headbang::headbang:

Meni ne gre za tistih nekaj evrov. Mi je v veselje tudi kdaj kaj sam narediti. Zadevo razdrem in vidim kakšna so čreva noter. Sicer pa vozim avto na servis, saj se nočem preveč zafrkavat ( odpadki taki in drugačni).

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Za taka početja imamo servise in koliko misliš,da si s tem prišparal na servisu ti za delo noben nebi vzel 5-10 € :headbang: :headbang:

Sam sem tudi tak kot sesir... če se le da porihtam doma sam. Pa ne gre se mi za 5-10€. Js sm bol tak tip, da se mi ne da lepo obleč in it na servis, se moreš (pri nas) 30km v eno smer, tam čakat eno uro da te kdo pogleda, ko te pogleda pa čakat še eno uro, da na vrsto prideš. Ko si na vrsti te pa vpiše za naslednji teden ob 7h zjutri.... Servise na avtu delam doma. Imam tudi en tolk star avto (11let) da je garancija že zdaleč mimo, hude elektronike ni in moje znanje tudi ni švoh glede tega, pa zapovrh večine mehanikov sm še picajzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!