Skoči na vsebino

Mercedes E220


Majesty

Priporočene objave

Kupujem avto in se zanimam za MB E220 CDI letnik 00-01. Kolkr mal gledam tudi tujih oglasih delajo te avti celo čudo kilometrov. Zanima me iz prve roke, če ga kdo vozi oz ima izkušnje s temi avti. Po podatkih je poraba cca 6l kar se mi zdi za 2.2 motor izredno ugodno, vožnja pa je tudi, vsaj kar se sedenja tiče in glede na to kakšna ladja je to, najbrž kr udobna...

Hvala za nasvete..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No avto je kar uredu niso več tisto, kar so bili leta nazaj ampak, ne vem kaj naj rečem zaenkrat brez problemov letnik 05. E 280. No MB pri hiši že 30 in več let ampak prejšni je imel čez miljon kilometrov pa še danes laufa to pa današni ne bodo več zdržali zaradi vse te elektronike.

Popravljeno . Popravil oks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E220 modeli so na splošno bolj v pizdi kot ostali modeli. (280, 270,...)

270 je pri hiši, nemorem rečti da laufa brez problema ker vedno jebe ali šibedah, radio, šipe... elektronika v glavnem

kolega pa ma e220, pr njemu je pa vse še 1x huje. luči žmigajo, one ambientne luči se prižgejo ko jim paše, števec dela samo do 50kmh, in podobne stvari.

moramo se sprijaznit, mercedes je repa.

aja še to, preko mašine pa ni kaj za rečti! dela brezhibno.

odkar smo ga prpeljali iz avtosalona na mašini ni blo problema (razen da je olje curljalo ven zaradi nekega šraufa k ni bil zategjen)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v motorju bi naj bila razlika.

pravijo pa da so 220 modeli hujši (čeprav so novejši).

meni je bilo to dokazano :)

da nebom preveč šimfal preko mb...

tam kjer so se potrudili- tam dela kot more.

avto dobesedno "plava" po cesti, tak da ko se vsedeš not in se pelješ takoj pozabiš na vse probleme, ki si jih imel z avtom.

poraba je tudi neverjetno nizka za moje pojme. (govorim za 270 konkretno)

ta k je mel e220 ima tudi v lastni bmw 745i (letnik 02) in pravi, da če bi se mogel odločiti za e220 al sedmico bi takoj vzel sedmico.

bedna primerjava, saj sedmica stane dosti več -ampak vseeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

270 je pri hiši, nemorem rečti da laufa brez problema ker vedno jebe ali šibedah, radio, šipe... elektronika v glavnem

To ni pol elektronika, ampak elektrika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

električne naprave

.. ki pa jih krmili elektronika :alien1:

Sicer pa, sem imel že 2 merđota pred mnoooogo leti in ko bo priložnost ga bom imel spet. Ko se enkrat pelješ z njim ugotoviš kakšna je razlika med mercedesom in ostalimi avtomobili. Vsaj za mene je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak najbrž so ti problemi z elektroniko bolj na posamezni avto vezani, vsi najbrž ne delajo problemov...

Finta je zdej al to dela vsakemu drugemu ali vsakemu stotemu avtu?

Sm pa slišu da je tudi pleh bolj slaboten in rad zarjavi...

U bistvu je sam mašina ni da ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak najbrž so ti problemi z elektroniko bolj na posamezni avto vezani, vsi najbrž ne delajo problemov...

Finta je zdej al to dela vsakemu drugemu ali vsakemu stotemu avtu?

Sm pa slišu da je tudi pleh bolj slaboten in rad zarjavi...

U bistvu je sam mašina ni da ni...

Za denar, ki ga boš odštel za rabljenega mercedesa bi po moje težko dobil vsaj primerljiv avto , pa ne mislim zdej na konje in ccm ampak na avto kot celoto. Si že bil na kaki preiskusni vožnji ?

No seveda je moje mnenje čisto subjektivno, nekomu je pač bolj všeč BMW ali kaj drugega. Za mene je od avtov pravi merđo in od motorjev BMW, vi pa, kakor kdo želi in čuti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takšnim se res še nisem vozil, sem se pa s starejšimi modeli in je res poseben občutek, če so naredili vsaj isti avto (sigurno pa so ga izboljšali) je to bomba!

Bom šu pa preden se odločim sigurno tudi na preizkusno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za denar, ki ga boš odštel za rabljenega mercedesa bi po moje težko dobil vsaj primerljiv avto , pa ne mislim zdej na konje in ccm ampak na avto kot celoto. Si že bil na kaki preiskusni vožnji ?

No seveda je moje mnenje čisto subjektivno, nekomu je pač bolj všeč BMW ali kaj drugega. Za mene je od avtov pravi merđo in od motorjev BMW, vi pa, kakor kdo želi in čuti.

:worship: res je :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z vzdrževanjem, najbrž tudi ni ne vem kako drago glede na to da ga ne bom ravno na uradni servis vozu če ne bo nujno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz lahko samo pohvalim motor.. vozil sem c220 cdi s 6 stopenjskim menjalnikom.. odlična zadeva z ogromno navora... je pa bil 2004 letnik :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z vzdrževanjem, najbrž tudi ni ne vem kako drago glede na to da ga ne bom ravno na uradni servis vozu če ne bo nujno...

pred nekaj časa je bil članek na 24ur, kjer so trdili, da je mb namerno delal napake pri izdelavi zato, da naj bi pooblaščeni servisi služili.

tukaj pr nas pa so pooblašćeni za mb bol tak tak : )) radi nategujejo.

kakor thunder pravi je motor res taboljši... pije skor nič, moči pa ma čist zadosti.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za denar, ki ga boš odštel za rabljenega mercedesa bi po moje težko dobil vsaj primerljiv avto , pa ne mislim zdej na konje in ccm ampak na avto kot celoto. Si že bil na kaki preiskusni vožnji ?

Sm biu dans na preizkusni vožnji in občutek je res fenomenale se vozit s takšno ladjo... Je pa res da se vidijo sledi slabe elektrike: sovoznikovo okno šteka, digitalne številke na armaturi za uro in temperaturo gorijo samo nekaj napol...

ostalo sm pa kr preizkusil in dela, ampak vprašanje kako bi bilo to dolgoročno...

Sem pa nad avtom nasplošno navdušen, povprečna poraba po števcu za zadnjih 4000km - 6l/100km, baje se ga da na relacije tud izpod 6 spravit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moja stara kripa (W124 lepotec) je bil 250 D brez turbo. Poraba 7,00 in niti pike več. Olja v 2 letih nisem dolil niti kaplje. :worship:

Je pa bil bivši taxi s cca 500.000 km, kar so mi potrdili tudi na servisu AC v LJ, s katerim pa sploh nisem bil zadovoljen. Če nič drugega, mi ga je mehanik postavil pred servis kar tako, brez polivinila na sedežu ... medtem, ko so S klaso furali ven v belih haljah ... :SS

Večkrat so mi tudi kaj zajebali, recimo sem šel zamenjat sprednje steklo, ki ga je razbil kamen in čez čas se začne nekaj jebat brisalec. Ko je začel že štekat, ugotovim, da je brisalec v nevtralni poziciji zataknjen pod havbo in grem na AC reklamirat zadevo, saj so ga namestili en zob prenizko. Niti besedice o reklamaciji seveda niso hotli slišat, jaz sem pa plačal nov motorček in drugič, se odpeljem pozno s servisa (že zaprto) samo plačal sem pri vratarju in pridem v kamnik, mi ostane ročka za odpiranje vrat v roki (popravljali so pa nedelujoče centralno v mojih vratih). Sem poklical takoj nazaj (nikogar) zjutraj pokličem in povem štorijo in so rekli da kar pripeljem. Ker nisem bil ravno na volji, spet v LJ, sem prestavil za 1 teden. Pridem na servis, povem kako in kaj in ko pridem ob 14 po avto, , kao ni nikjer papirjev o reklamaciji. Na koncu najdemo pripravljen račun za popravilo , ki sem ga moral plačati, sicer ni avta. :headbang: Takrat sem pa rekel AC nikad više.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

W124 najboljši mercedes kdarkoli naret, sam sem imel 230E in bil zelo zadovoljen z vsem razen z porabo ki je bila okoli 12l samo mu je oproščeno ker je imel 400k km na števcu realno pa še 1x tolko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes 3 ure vožnje 340km +-

povprečna poraba: 5.4L/100km

povprečna hitrost 88km/h

mb E270 '02

Nekaj me matematika je**e zadnje cajte :hmm:

3 ure x 88 km/h povprečno = cca 264 km

340 +- - 264 km = 76 km in tole mi manjka v tej računici :whistle:

Poraba je pa za 340 +- ali 264 ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz MS do LJ po AC

povprečna p. 5.4L pa povprečna h 88km/h

če pa rač. laže pa ga sami vprašajte

ni bitno drugo

(Navodila za vožnjo do Ljubljana, Republika Slovenija

181 km – o 2 h 17 min)x2

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!