Skoči na vsebino

Smerniki mi noro delajo, prosim pomoč!


clio2001

Priporočene objave

Clio 2001, 1.2 16V , prosim za pomoč, težave z avto elektriko, Smerniki mi noro delajo!

Najprej naj se zahvalim vsem, ki si bodo vzeli čas in pomagali, verjetno nisem edini s to težavo in sicer...

...ko prižgem smernike, mi delajo zelo hitro, poleg tega se izmenično s smerniki prižigajo tudi zadnje zavorne luči. Ko pa pritisnem na zavoro, pa smerniki ne delujejo, zavorne luči pa komaj da delajo(razen podolgovate v srediti-ta takrat ko treba deluje normalno).

Prosim za pomoč in odgovore, prilagam video posnetek kjer se na artmaturni plošči vidi kako utripajo, posnetek je malo slabši...ampak upam da boste dojeli bistvo :)

http://www.youtube.com/watch?v=fvIBwAQH4Wo

Še enkrat...hvala vsem za vsakršno pomoč!

Lep pozdrav,

Amir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem opazil pri večih renaultih, jim je to kar serijska napaka. Preglej električne kontakte pri zadnjih lučeh. Tam se zna skrivati problem. Ni dobre mase in elektrika ubere drugo pot, potem imaš pa Las Vegas zadaj :naughty: . Če ti pa smerniki tudi hitro utripajo je mogoče kakšna žarnica pregorela.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem zgoraj napisanem mnenju. Kontakti na zadnjih lučeh so daleč najbolj verjetna možnost :)

Drugače pa ti za vprašanja v zvezi s cliotom priporočam: Renault forum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor! :)

Kaj to pomeni, kje moram pogledati kontakte, je to tisto črno v sami luči, tisto v katero so žarnice zašaraufane? Na desnem zadnjem priključku v je malo kot stopljeno, mogoče mi to dela težave?

Žarnica ni nobena pregorela. Je možno da je kriva kkšna varovalka?

To sem opazil pri večih renaultih, jim je to kar serijska napaka. Preglej električne kontakte pri zadnjih lučeh. Tam se zna skrivati problem. Ni dobre mase in elektrika ubere drugo pot, potem imaš pa Las Vegas zadaj :naughty: . Če ti pa smerniki tudi hitro utripajo je mogoče kakšna žarnica pregorela.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na renault forumu še vedno čakam administratorjev "sprejem" mojega članstva :unsure:

Zadnjo desno luč sem danes že kupil oz. tisto črno plastiko znotraj luči(10eur), vendar je stvar še vedno ista(LasVegas LightShow).

Jutri bom zamenjal vse varovalke in upam da bo kaj bolje.

Se pridružujem zgoraj napisanem mnenju. Kontakti na zadnjih lučeh so daleč najbolj verjetna možnost :)

Drugače pa ti za vprašanja v zvezi s cliotom priporočam: Renault forum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledati moraš stike, kjer so žice priklopljene na tisto ploščo kjer so montirane žarnice. Na tistem mestu ne sme biti nobene korozije. Če je je kaj, jo očisti in pošpricaj s kontakt sprejem, če ga pa nimaš je dober tudi WD. Poleg tega je možno, da ima katera od žic razrahljan kontakt, kar je tudi eden izmed možnih vzrokov za tvoje težave. Vtem primeru malo stisni kabel čeveljčke oz. konektorje, da bolj na trdo sedejo v ležišče.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na renault forumu še vedno čakam administratorjev "sprejem" mojega članstva :unsure:

Zadnjo desno luč sem danes že kupil oz. tisto črno plastiko znotraj luči(10eur), vendar je stvar še vedno ista(LasVegas LightShow).

Jutri bom zamenjal vse varovalke in upam da bo kaj bolje.

Na tem avtu pomaga samo,da narediš dodatno maso in si ta nosilec žarnic brezveze kupil.V ta star nosilec žarnic nekje v sredini zvrtaš majhno luknjico ca 3 mm čez njo potegneš nov kabel 1,5 kvadrat in naj bo ca 20 cm dolg. Prilotaš ga na skupno maso od vseh žarnic in drugi konec kabla priključiš nekam za lučjo na maso-spet prevrtaš in priviješ maso nekam na pleh z kniping vijakom, ostale čiste kontakte,pa samo namaži z mastjo in nazaj zmontiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje imaš stik med zavornimi lučmi in smerniki. V eni smeri delujejo vsi naenkrat, v drugi pa ne, ker se tok ustavi v nasprotni smeri pri avtomatu smerokazev. Torej, kakor so že napisali, snemi zadnje luči, preglej kontakte, ki vodijo v luč, če lahko razdreš še zadnjo luč, poglej tudi znotraj. Največkrat je problem tu. Če ni tu, potem pa je žica prekinjena nekje do avtomata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odpeljal avto k avtoelektričaju enem v ljubljani,...sem se slučajno mim peljal.

Sem ga vprašal kaj bi lahko bilo...pa je reku...kao nek avtomat, pa ovo pa ono, da me pride okol 50eur če mu pustim avto tam :S

Reku sm hvala lepa, nimam zdej časa...

Kupu sm WD, najdu eno krpo...obe lučki dol dal, spucu sm v nulo...dal nazaj gor...dela super! Mogoče kdaj k pržgem smernik pa zavoro držim se las vegas light show prižge :)

Najlepša hvala vsem! Ful ste pomagal, nekateri tud ZS poslal, hvala za BackUp!

Lepe praznike vam želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odpeljal avto k avtoelektričaju enem v ljubljani,...sem se slučajno mim peljal.

Sem ga vprašal kaj bi lahko bilo...pa je reku...kao nek avtomat, pa ovo pa ono, da me pride okol 50eur če mu pustim avto tam :S

jebemti jst te "instant" mehanike......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!