Skoči na vsebino

Pogovori z bogom.


Climber

Priporočene objave

Včasih paše tudi biti malo bolan, da imaš več časa zase, za branje in podobne reči. In ker rad delim lepe, zanimive, podučne, ... stvari z ostalimi, kratek odlomek iz knjige Donalda Walscha:

In vendar ne boste mogli imeti oziroma ustvariti družbe,

po kateri že od nekdaj hrepenite in o kateri že od nekdaj

sanjate, če in dokler ne boste v modrosti in jasnini

ugledali najvišje resnice: da to, kar delate drugim,

delate sebi; in da tega, česar ne storite za druge, ne

storite zase; da je bolečina drugih vaša bolečina, da je

radost drugih vaša radost in da z zatajitvijo te resnice,

zatajite del sebe. Zdaj je čas, da se spet poiščete. Zdaj

je čas, da se znova uzrete kot ot, kar v resnici ste in

se tako spet naredite vidne. Kajti, ko boste vi in vaš

odnos do boga postali vidni, bomo postali eno.

Iz knjige POGOVORI Z BOGOM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climber, tako lepo te je brati/slišati/doživeti! Kar si citiral, podpišem, brez debate. Žal mi čas ne dopušča, da bi kaj posebno tehtnega dodal (sicer pa - kdo to pričakuje od enega PEPEta) :?: :?:

LP, PEPE :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem le tega, zakaj se zatekati k pravljičnemu bitju, ki ga enostavno ni. :?

BrrrMW, po moje pa je, pa ne vem v kakšni obliki, pa ne vem, kako mu je ime, ugibati je prevelika loterija s premajhno možnostjo dobitka, jaz itak ne gemblam, ampak po moji presoji je nekje znotraj, pa ti pomalem prišepetava, pa te pomalem preizkuša...kaj jaz vem, čutim da je...a se lahko v tem približno strinjava??

PEPE :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa verjamem v Boga. Sicer se mi že to zdi bedarija, da je "Bog".... Kakor ima zadeva neko ime, jo poskušamo označit in si jo prisvojit.

Zato, ne bom reku da verjamem točno v človeškega Boga. Absolutno pa verjamem v tisto nadbitje krščanske vere, v nekaj kar ti stoji ob strani, te po malem preizkuša in te vodi po pravi poti.

To je moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj ni važno ime. Mama Narava je ravno tako dobro kot karkoli drugega. In v izključno krščanskega boga, oprosti, Dunker, si tudi ne upam verjeti. Kako pa naj vem, da je ravno on tisti pravi?? Ma, dajte še enkrat prebrat tisto, kar je napisal Climber, je mnogo boljše od vsega, kar nakladamo nosotros posledično.

Climber, kapo dol, globoko dol.

PEPE (agnostik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogovi vsekakor so!Eni so Bogi, drugi pa bogi! :twisted: :lol:

Bom pa še jaz citiral en odlomek, če se ga še spomnim dobro:

SODNI DAN

In Bog je zbral narode vsega sveta!

Svoje sinove in hčere, svoje brate in sestre!

Postavil jih je v veličasten shod, da bi oznanil svojo zadnjo,

dokončno besedo!!!

Prijel je za mikrofon in počasi dahnil vanj:

"jebe se men. JEBE SE MEN!!!!"

Lahko da je res, :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res in še marsikaj drugega. Ne razumem le tega, zakaj se zatekati k pravljičnemu bitju, ki ga enostavno ni.

_________________

Brrrm

jest ne bi bil glih tuko zihr :!: :!: :!:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je že Brrm dejal.

Zakaj bi moral sploh kdo bit, da bi vse to veljalo.

A si ljudje premalo zaupamo.

A je vse dobro kar je v nas ali pa vse slabo, nujno požegnano od boga ali hudiča.

Ali ne znamo sami z sabo bit pa odgovornost za vse to nase prevzet.

Mora nujno nekaj iznad nas bit.

Mar kar je v nas in spleteno med nami ni dovolj.

Ne verjam v boga.

Verjam pa da je dobro, da ljudje verjamejo.

Jaz ne morem.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti trenutek ko sem potrdil tipko pošlji, sem začutil pri kateri besedici se bo zataknilo. BESEDICA bog, povdarjeno zato, ker je to samo besedica, besede pa imajo toliko pomenov kolikor je ljudi.

Sam sem zrasel vzgajan v krščanski veri, kar me je v nekem obdobju pripeljalo do tega, da sem besedico bog povezal z sovraštvom ali vsaj ignoranco. Ko pa sem enkrat odkril, da je celoten univerzum znami vred ena sama energija in da besedica bog lahko predstavlja prav to, sem jo dojel drugače in jo spet začel sprejemati, vendar je prav nič ne povezujem z nobenim verstvom.. Sam sicer nekako lažje uporabljam besede univerzum, svetloba, ali vse je eno, ker pa je v tej knjigi uporabljana beseda bog, sem pač uporabil njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je nad mano, vse kar mi prijazno stoji ob strani, vse v kar varujem in kar vem da obstaja sem jaz. Moj duh, moje telo, moji možgani.

Moj boj za preživetje, moje razmišljanje, dojemanje, odločanje, naslanjanje, verovanje....... vse je moje in vse je vame, zame......

Kdo je bog? To sem jaz, moj duh, moje telo, moje misli... moja dejanja...... to sem jaz.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

De bi reku, da verjam de je nekdo tam nad nami, no nevem če. Resda sam nisem biv vzgojen v krščanskem duhu se pa včasih zalotim ko rečem "Uf, hvalabogu, de ... no to in ono" sicer pa climber misev kot sama je zelo lepa! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je energetsko bitje......bitje ki deluje neodvisno od verovanja,usode,nadzemeljskih želja in naukov.

Človek se s svojim energetskim valovanjem nevede vklaplja v zemeljsko energetsko valovanje,le to ga ohranja na poti,ki je začrtana z rojstvom.......in se konča s smrtjo.

Bog,verovanja....itd......vse to je prinešeno na ta svet v smislu,da se laže sprijaznimo s svojo minljivostjo,da upamo v večnost,nesmrtnost.....željo vsakega izmed nas.

Minljivost je naraven potek življenja na zemeljski krogli......bilka vzklije,raste,poskrbi za potomstvo,odmre.......je človek kaj drugačen.....je mar človek nadnaravno bitje,ki si lahko sam izmišlja kaj bo počel po preteku svoje poti na tem planetu????

Preprosto je razmišlanje o ohranjevanju neke energije,Duše....ali česar koli.......ki ostane za propadom mesenega kalupa,krinke ki te varuje na tem svetu,maske,ki ti omogoča preživeti v krutem svetu,ki ga je v največji meri začrtal človek.Verjeti v to,ti da moč,da laže spremljaš poslednji boj najdražjega,ti omogoči,da boš še vedno z njim,tudi,ko njega ne bo več,te hrabri in tolaži.......ti omogoči,da sprejmeš neminljiva dejstva tega ciklusa......OBSTOJA NA PLANETU ZEMLJA!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prides, zivis nekaj let (kolikor imas srece - usode tako ali tako ni) in umres. Konec zgodbe, crvi te pozrejo in to je vse.

Mogoce je za kake slabice res bolje, da si lazejo, da obstaja posmrtno zivljenje ali pa reinkarnacija al pa kaj se bolj absurdnega.

Bog je en sam JAZ <== in to je stavek, ki bi ga moral biti vsakdo od vas pripravljen napisati, ko pride do tega vprasanja.

Cel svet je narejen kot moje igrisce in se temu primerno vrti okoli mene.

--------------------------

Einherjer - Satanist z vec kot 10letnim stazem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm kršcena, ampak ne verjamem v Boga, Stvarnika neba in zemlje. V besebi Bog/bog vidim neko asociacijo za dobro. Kajti hudic pomeni slabo, kontra njemu je pa Bog/bog, dobro.

Vceraj sem bila pri masi, drgac ne hodim k masi, samo bratranec je imel birmo in sem sla. Poslusala sem pridigo skofa in se mi je zdela brezzveze. Govoril je samo o ljudeh, ki niso verni, ki ne verjamejo v Boga, da tistim ljudem nima smisel zivljenje, da se zatekajo kriminalu.... To me tud moti, ko je eden duhovnik izjavil, da v cerkve najdes neko povezavo med bogom in teboj. Vsak posameznik najde neko vezo med Bogom in seboj, ce to sam hoce in ni vazno kje. Trdno verovanje v Boga, Stvarnika, temu pravim "pranje mozganov", v boga, sinonim dobro, pa nic nevadnega.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog je en sam JAZ <== in to je stavek, ki bi ga moral biti vsakdo od vas pripravljen napisati, ko pride do tega vprasanja.

Cel svet je narejen kot moje igrisce in se temu primerno vrti okoli mene.

--------------------------

Einherjer - Satanist z vec kot 10letnim stazem.

Einherjer, nekaj let sem razmišljal kot ti in si predstavljal, da se vse na tem svetu vrti okoli mene in da ima smisel samo zaradi mene. Zadeva niti ni tako neumna in kasneje, ko sem začel študirati filozofijo, sem o tem na dolgo debatiral s profesorji. No, spoznal sem, da je svet vse kaj drugega kot moje igrišče, ampak teorija je še vedno zanimiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!