Skoči na vsebino

Pogovori z bogom.


Climber

Priporočene objave

No, saj ne zgleda dosti drugače.Kdo bi pa drugače kohabitiral z Gregsom

Hmmm... PEPE, klele pa ne vem, a je to zame dobro ali ne?! :? Kako ne izgleda drugace?! Izgleda zmedeno ali izgleda urejeno?! E, tega ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... PEPE, klele pa ne vem, a je to zame dobro ali ne?! :? Kako ne izgleda drugace?! Izgleda zmedeno ali izgleda urejeno?! E, tega ne vem...

Gregs, ne se tolk sekirat. Ko boš star & moder, boš morebiti razumel. Alla zgleda tako kot zgleda v tvojih očeh. :) :) :) :)

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, ne se tolk sekirat. Ko boš star & moder, boš morebiti razumel. Alla zgleda tako kot zgleda v tvojih očeh.

Heheheheh.... le zakaj sem pricakoval tak odgovor?! Pa to je ze nepojmljivo neverjetno, a meni popolnoma razumljivo.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem, škoda da jaz nikoli ne zbolim, da bi imela potem čas knjige brat. No ampak knjigi s takim naslovom bi se kot zaprisežena antikristka v velikem krogu izognila. Čeprav, moram priznat, da sem šla v soboto zvečer ven in medtem ko sem čakala na kolegico, sem na eni obcestni svetilki začela brat nekakšen božji manifest (me je firbec matral, ker tega je vsepovsod polno nalepljeno) pa sem po dveh vrsticah dobila kurjo polt in se nisem mogla prisilit, da bi prebrala do konca.

Tako da z bogom se definitivno ne pogovarjam, pogovarjam (pa ne na glas) se kvečjemu sama s sabo - ali pa mogoče z mojim alter egom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da z bogom se definitivno ne pogovarjam, pogovarjam (pa ne na glas) se kvečjemu sama s sabo - ali pa mogoče z mojim alter egom?

Jaz sem se tudi vcasih s seboj, samo sta me dve stvari motile:

eno je, da sem v vecini primerov vedel kaj bom rekel druga pa to, da sem se preveckrat sam s seboj skregal, ker nisem mislil enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heheheheh.... le zakaj sem pricakoval tak odgovor?! Pa to je ze nepojmljivo neverjetno, a meni popolnoma razumljivo.... :wink:

Pa to je prow neverjetno, kok smo eni brihtni :silly: Simpatije, Gregsi :!: :!: :!: :!: :D

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je nad mano, vse kar mi prijazno stoji ob strani, vse v kar varujem in kar vem da obstaja sem jaz. Moj duh, moje telo, moji možgani.

Moj boj za preživetje, moje razmišljanje, dojemanje, odločanje, naslanjanje, verovanje....... vse je moje in vse je vame, zame......

Kdo je bog? To sem jaz, moj duh, moje telo, moje misli... moja dejanja...... to sem jaz.....

Ah Pupa spet nakladaš :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ampak knjigi s takim naslovom bi se kot zaprisežena antikristka v velikem krogu izognila.

Lucy, ta knjiga je ravno obratna od tega, kar pricakujes.. tudi sam sem tako mislil, kot ti, potem pa jo prebral... ker je tako drugacna, da bi jo morali vsi kristjani prebrati, da bi malo drugace gledali na ta svet in vero...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,jest sm tud v krščanstvu vzgojen in sem kristjan,tega me ni sram priznat.Če kdo vrjame v Boga/boga,je to njegova stvar.Noben ga ne bo prisilil,v kaj naj veruje.Ampak prav to je krščanska Cerkev,na žalost,delala veliko časa(križarske vojne,inkvizicija,nasilno pokrščevanje indijancev na novi celini itd).

Najbrž zato veliko ljudi nasprotuje Cerkvi in krščanstvu na splošno.No,da se ne bom preveč oddaljil od teme:

Dobro je,če verjameš v nekaj večjega od tebe,kar ti daje upanje in moč v trenutkih,ko si ti zdi,da ne moreš več.Pa naj si bo to Bog,Mohamed,Buda,kozmična energija,whatever.To mora vsak zase vedt,kaj mu najbolj odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj je, ne vem kje je, niti se ne trudim razumeti,... Čutim pa, da je prijazno z mano!

Vem kaj je, vem kje je, se trudim razumeti.... je vseeno prijazen z mano.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blaž, :lol: :lol: :lol: , u smeh me spravljaš :wink:

ti sploh nimaš Boga, ti imaš Boginjo :!: :!: :!:

VeRonika

_______________

Naj angelčki tako hitro letijo, da nas dohajajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda marsikateri izmed vas poskuša gledati na "Boga" preveč otipljivo... vera je nekaj kar vsak nosi v sebi in jo vsak razume drugače, morda vera v uspeh, v boljši jutri, vera v svoje sposobnosti... karkoli...vendar vsi v nekaj verujemo.

Menim, da je "Bog" kot oseba pač nastal zaradi lažje predstave, saj imamo ljudje žal to lasnost, da bi za vse radi vedeli vzrok, na vse poznali odgovore, si vse razložili... žal pa to ni vedno mogoče in mnoga vprašanja so in bodo ostala neodgovorjena...

Kakorkoli, za kakšen dan, ko ne boste imeli kaj za počet, vam priporočam, da preberete Alkimista, ki ga ja napisal Coelho Paulo! Sicer sem jo ravno vzela v roke in sem nekje na polovici, pa vendar jo že zdaj lahko priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Kaj pa vem nekako ne verjamem v Boga ,ker je vsa zadeva izmisljena.

2.Sem ATEIST in ne verjamem v nobeno obliko tako imenovanega BOGA.

3.Je pa tole odlocitev vsakega posameznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Kaj pa vem nekako ne verjamem v Boga ,ker je vsa zadeva izmisljena.

2.Sem ATEIST in ne verjamem v nobeno obliko tako imenovanega BOGA.

3.Je pa tole odlocitev vsakega posameznika.

Kaj pa tvoj C-YA IN HELL! :?: Sotona obstoja? :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roby :D tale C-YA IN HELL pa tak lepo mojemu nicku pase 8) nima globjega pomena :wink: No saj HELL je itaq pod zemljo in tja vsi enkrat pridemo :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem katolik in vzgojen v krščanski veri. Vem, da Bog obstaja, tu ni zame nobene dileme. Če ne bi bilo Boga, ne bi bilo sveta in ljudi na njej. Življenje ni moglo nastati samo od sebe. Za to je bila potrebna neka zunanja sila (Stvarnik). Ne verjamem v Darwinovo teorijo nastanka človeka, iz nič ne more nastati nekaj.

Da je Cerkev v preteklosti delala napake (inkvizicija,...), ni nič novega. Katera institucija pa jih ne. Tudi muslimanska, pa še katera druga vera je počela marsikaj, pa ji malo kdo opominja njene grehe iz daljne preteklosti.

Vse je odvisno od ljudi, ki institucijo predstavljajo. Ampak to še ne pomeni,da je zato Cerkev slaba. Njen nauk temelji na usmiljenju, odpuščanju, pomoči sočloveku v stiski. Koliko pa je ver v svetu, ki učijo, imej rad svojega sovražnika.

Časi so danes drugačni, vse več ljudi išče notranji mir. Nekateri ga najdejo v budizmu, nekateri v ateizmu itd. Stvar posameznika. Je pa tudi zmeraj več raznih "gurujev", ki za denarce ponujajo nirvano in "farbajo" naivne.

Kakorkoli že, v tej naši potrošniški kapitalistični demokraciji, kjer je denar sveta in ljudi vladar, ne bodo ljudje nikoli našli svoj notranji mir. Dokler bo naš Bog "mamon", nam ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem katolik in vzgojen v krščanski veri. Vem, da Bog obstaja, tu ni zame nobene dileme. Če ne bi bilo Boga, ne bi bilo sveta in ljudi na njej. Življenje ni moglo nastati samo od sebe. Za to je bila potrebna neka zunanja sila (Stvarnik). Ne verjamem v Darwinovo teorijo nastanka človeka, iz nič ne more nastati nekaj.

Da je Cerkev v preteklosti delala napake (inkvizicija,...), ni nič novega. Katera institucija pa jih ne. Tudi muslimanska, pa še katera druga vera je počela marsikaj, pa ji malo kdo opominja njene grehe iz daljne preteklosti.

Vse je odvisno od ljudi, ki institucijo predstavljajo. Ampak to še ne pomeni,da je zato Cerkev slaba. Njen nauk temelji na usmiljenju, odpuščanju, pomoči sočloveku v stiski. Koliko pa je ver v svetu, ki učijo, imej rad svojega sovražnika.

Časi so danes drugačni, vse več ljudi išče notranji mir. Nekateri ga najdejo v budizmu, nekateri v ateizmu itd. Stvar posameznika. Je pa tudi zmeraj več raznih "gurujev", ki za denarce ponujajo nirvano in "farbajo" naivne.

Kakorkoli že, v tej naši potrošniški kapitalistični demokraciji, kjer je denar sveta in ljudi vladar, ne bodo ljudje nikoli našli svoj notranji mir. Dokler bo naš Bog "mamon", nam ni pomoči.

Samo eno vprašanje... po stari zavezi sta bila prva Adam in Eva, ne?? in onedva sta imela dva sinova Kajna in Abla, ne? In potem je nastalo ljudstvo, ne??

Kako hudiča..... kaj so imeli incest in sta imela Kajn in Abel odnos z lastno mamo Evo?? Kdor mi bo kadarkoli znal odgovoriti samo na to vprašanje s konkretnim odgovorom, bom tudi jaz začela razmišljati o verodostojnosti Darwinove teorije o nastanku človeka..

BTW... nočem se kregati, daleč od tega in se niti ne bom...... samo rada bi, da mi enkrat nekdo odgovori s tehtnimi argumenti na to vprašanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje... po stari zavezi sta bila prva Adam in Eva, ne?? in onedva sta imela dva sinova Kajna in Abla, ne? In potem je nastalo ljudstvo, ne??

Kako hudiča..... kaj so imeli incest in sta imela Kajn in Abel odnos z lastno mamo Evo?? Kdor mi bo kadarkoli znal odgovoriti samo na to vprašanje s konkretnim odgovorom, bom tudi jaz začela razmišljati o verodostojnosti Darwinove teorije o nastanku človeka..

BTW... nočem se kregati, daleč od tega in se niti ne bom...... samo rada bi, da mi enkrat nekdo odgovori s tehtnimi argumenti na to vprašanje..

Ne rabijo tehtnih argumentov. Verniki takih religij morajo verjeti in to brez vprasanj, tako kot se rece tako je. Ti pa si tako ali tako nevernica in se te ne jemlje resno, ker nimas kvalitete zivljenja, ker pac v njem ni boga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kristjan, ampak čim daleč od cerkve, kot ustanove, in njenih voditeljev, ki samo razdvajajo ljudi, ljudje postajajo razdvojeni, ker ne vedo kaj je prav in kaj ni, cerkev trdi eno zakoni države pa drugo, kdo bo presekal ta gordijski vozel - križarske vojne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje... po stari zavezi sta bila prva Adam in Eva, ne?? in onedva sta imela dva sinova Kajna in Abla, ne? In potem je nastalo ljudstvo, ne??

Kako hudiča..... kaj so imeli incest in sta imela Kajn in Abel odnos z lastno mamo Evo?? Kdor mi bo kadarkoli znal odgovoriti samo na to vprašanje s konkretnim odgovorom, bom tudi jaz začela razmišljati o verodostojnosti Darwinove teorije o nastanku človeka..

BTW... nočem se kregati, daleč od tega in se niti ne bom...... samo rada bi, da mi enkrat nekdo odgovori s tehtnimi argumenti na to vprašanje..

Pozabljaš, da je Bog vsemogočen, kar pomeni, da je lahko po Genezi ustvaril še več ljudi, čeprav to v Svetem pismu ni izrecno napisano.Ne smeš dobesedno jemati napisanega.

Kar se pa tiče Einherjerjeve izjave: vsekakor ne rabim tehtnih argumentov, ker se ponujajo že sami. Samo poglej okrog sebe, pa jih boš našel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov, če je bog res vsemogočen, zakaj potem dopušča vojne, bolezni, bedo in trplenje????? Lastnih "otrok"?  A je mal sadist, tale tvoj bog?????

Alla

Zato, ker se mnozimo kot podgane?

ker igra igrce z Zemljo?

ker ga ni?

ker je res sadist?

.

.

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov, če je bog res vsemogočen, zakaj potem dopušča vojne, bolezni, bedo in trplenje????? Lastnih "otrok"?  A je mal sadist, tale tvoj bog?????

Alla

Zakaj? Zato, ker je človek po naravi sebično bitje, z napakami in slabostmi. Vojne, lakota in trpljenje pa so samo posledice le tega. Tu nima Bog nič zraven. To si je "zakuhal" človek sam.

Vse te stvari so tudi posledica stvari, ki izhajajo še iz Geneze. Preberi sv.pismo, pa ti bo bolj jasno. Sicer pa za podrobnejša vprašanja lahko povprašaš teologe, ki so v stroki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!