Skoči na vsebino

Vžig


J.a.m.e.s

Priporočene objave

Ko pritisnem na gumb za zagon motorja, se ne zgodi nič. Tudi poskuša ne zagnati in ne da nobenega zvoka od sebe. Na nožni zagon pa se odzove takoj ali pa v drugo. Varovalke so vredu, tako da mora bit nekaj drugega. Skuter je star dve leti in ima prevoženih 3000km.

Kaj bi bilo krivo? Prosim za pomoč!

Hvala in veliko varnih km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektriko ima? Če tudi luči pa npr. troblja slabše dela je lahko akumulator, regler ali pa alternator. Napolni akumulator do konca pa ga zmeri-napetost mora bit nad 12,6V . Če je akumulator OK pa ti ne polne dovolj je lahko še regler ali pa napaka na alternatorju. To ugotoviš tako, da zaženeš motor ter med tekom zmeriš voltažo na klemah akumulatorja, ki mora bit tam okol 14V če se prav spomnim.

Če se akumulator dovolj polni je problem verjetno v releju štarterja ali pa v štarterju.

To je tko na hitro-kdo drug (Npr. uporabnik Brumer) ti bo znal povedat kej več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor! Elektriko ima, luči in troblja delata enako kot prej. Je možno da je vzrok, ker bi bil akumulator preslab za električni zagon? Ker sem imel po koncu zime probleme z nožnim vžigom, po kakšnih 20-tih poskusih je motor zalaufal. Akumulator mi je celo zimo stal v skuterju, nisem ga nič odklopil in polnil. Čudi me samo to da ko pritisnem na gumb za vžig, da ne da nobenega zvoka od sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Hvala za odgovor! Elektriko ima, luči in troblja delata enako kot prej. Je možno da je vzrok, ker bi bil akumulator preslab za električni zagon? Ker sem imel po koncu zime probleme z nožnim vžigom, po kakšnih 20-tih poskusih je motor zalaufal. Akumulator mi je celo zimo stal v skuterju, nisem ga nič odklopil in polnil. Čudi me samo to da ko pritisnem na gumb za vžig, da ne da nobenega zvoka od sebe.

Isto se je zgodilo meni pri prejšnem motorju Peugeotu v-clicu, in sicer ko sem ga želel vžgati ob koncu zime ni in ni šlo, samo nekakšen čuden zvok se je slišal!

Nato sem kupil nov akumulator in zadeva je ponovno delala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!