Skoči na vsebino

Supermoto


Mundus

Priporočene objave

Zdravo.

Torej počasi se odločam za nakup supermoto motorja in me zanimajo vaše izkušnje, nasveti, predlogi kaj vzeti (kompromis med ceno in kvaliteto)

Hvala že v naprej.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Torej počasi se odločam za nakup supermoto motorja in me zanimajo vaše izkušnje, nasveti, predlogi kaj vzeti (kompromis med ceno in kvaliteto)

Hvala že v naprej.

l.p.

Najprej lepo pozdravljen ane :D

Drgač pa teme o supermotih že obstajajo. Glede na tvoje vprašanje ti tžko kej pametnga odgovorim saj si premalo specifičen. Najprej se morš odločt kaj sploh hočš ud motorja. Tuki se potem že opredeliš na 2T ali 4T. Potem je pa spet pri vsaki kategoriji pouno različnih motorjev. Jst furam tomosa in mi je kul. Tok ti lahko dele puvem če pa čš še kej zvedt pa sam praši...

Lp, Miha

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 100% 4-taktnega.

sem gledal tega tomosa ampak sem na nekem forumu bral da je za kvaliteto kater dobiš kar drag.

to bo moj sploh prvi motor tako da nimam blage veze kaj naj gledam, pričakujem itd...

aja a se splača recimo rabljeno uzet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 100% 4-taktnega.

sem gledal tega tomosa ampak sem na nekem forumu bral da je za kvaliteto kater dobiš kar drag.

to bo moj sploh prvi motor tako da nimam blage veze kaj naj gledam, pričakujem itd...

aja a se splača recimo rabljeno uzet?

Aha ja lej to k je po forumu je tko tko ane... Res so mel določeni ljudje probleme s tem motorjem. Men je recimo šou semering pr vilcah k je meu motor 1000 km. Zdj jih je pa 14000 in ni nobenih drugih problemov. Tko da jst sm zadovoln lastnik hehe. Zdj nov mislm da pride okol 2500€ sam če čš še auspuh taprau je to še 300€. Za rablenga morš pa ornk pregledat mutor k mrskšn k se prodaja na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) je pu domač povedan ža na pogled sfukan :D Jst ti ga priporočam... Zdj se pa znajo uglast kšn j3rnej al kaj je pa še par takih k majo doktorat o tomosih sm sam se jih ne splača preveč poslušat...

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe... ja sej to mi je tko... k nikol nevem pol kaj uzet ane... eni praujo ja ful dbest drugi pa pluvajo...

tale tomos tut mene kr naudušuje... pač sprejemljiva cena pa men je še hud k nevemkaj. (une zlate upsidedown vilce pa cel črn :wub: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe... ja sej to mi je tko... k nikol nevem pol kaj uzet ane... eni praujo ja ful dbest drugi pa pluvajo...

tale tomos tut mene kr naudušuje... pač sprejemljiva cena pa men je še hud k nevemkaj. (une zlate upsidedown vilce pa cel črn :wub: )

Kupi 2 taktno. Malo vec stroskov, malo vec pije pa olje je treba dokupt ampak jebes .... 5× boljse ;)

Pa na 100 km koliko je cenejsi Tomos? Husqvarna recimo pije nekje 6 litrov tomos pa 4 litra ( to je 2 € ) in Husqvarna na to razdaljo porabi 1 deci olja ( kar je spet 2€ ) torej na 100 km je razlika v ceni 4-5€. S tem da je vzdrzevanje 2 taktnih enostavnejse ;) in da 2 taktni resnicno nudijo vec adrenalina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi 2 taktno. Malo vec stroskov, malo vec pije pa olje je treba dokupt ampak jebes .... 5× boljse ;)

Pa na 100 km koliko je cenejsi Tomos? Husqvarna recimo pije nekje 6 litrov tomos pa 4 litra ( to je 2 € ) in Husqvarna na to razdaljo porabi 1 deci olja ( kar je spet 2€ ) torej na 100 km je razlika v ceni 4-5€. S tem da je vzdrzevanje 2 taktnih enostavnejse ;) in da 2 taktni resnicno nudijo vec adrenalina.

Tomos kuri 3 litre maksimalno. Če bi huso tiščal toliko da bi res užival pa pije vsaj 3x tolko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js tko al tko ne mislm tišat usaj prvih 10000 km =) da si naberem malo izkušenj in to... drugače pa se unih 4-5€ na 100km ornk pozna če recimo relacije delaš =)

tko da js ostajam kr na izboru za 4-takt (še lepši zvok ma ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos kuri 3 litre maksimalno. Če bi huso tiščal toliko da bi res užival pa pije vsaj 3x tolko :)

Jao moja je do konca odprta pa se nisem prisel cez 7.5 litrov, pa resnicno se mi na trenutke smili :D tak, da nevem kje NEJC dobivas podatke :P

Pa tut nemores je vedno do konca tiscat. V mestu je poraba sigurno manjsa, razen pri pospesevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao moja je do konca odprta pa se nisem prisel cez 7.5 litrov, pa resnicno se mi na trenutke smili :D tak, da nevem kje NEJC dobivas podatke :P

Pa tut nemores je vedno do konca tiscat. V mestu je poraba sigurno manjsa, razen pri pospesevanju.

Kolker sm js fural DT125X je blo okol 8-9 litrov poraba, tako da...

Govorimo pa o povprečni porabi lolek O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav najprej :)

najprej bodi srečen, da si odločen da boš kupu 4taktnega, eni se še z tem problemom borimo : )))

tu maš izbire kar nekaj med supermotardi. daj napiši kaj več, mogoče ti lahko celo jaz pomagam čeprav nimam praktike :)

že sam študiram skoraj eno leto kateri SM kupit, sem prebral dost domačih in tujih forumov in ti mogoče lahko pomagam če daš kaj več info :)(prioritete, način vožnje, kje boš fural, kaj prčakuješ pa tako naprej)

od uporabnikov foruma pa se še niti eden ni kaj na vlko prtoževal prek tomosa (tisti k ga majo). res pa je, da so imeli nekaj problemov (malenkosti: luč je bol slaba, semeringi, vglavnem tiste stvari kaj je TOMOS sam delal hehe.....). z mašino pa še ni mel niti eden problema- kolko sem jaz zasledil po forumih k jih pregledujem ne dnevno ampak urno : ))

drgač ti pa nebi trebalo odpirat nove teme ker so najmanj 3 teme že odprte z isto ali podobno tematiko. poglej še malo tiste teme

pa veselo čitanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker sm js fural DT125X je blo okol 8-9 litrov poraba, tako da...

Govorimo pa o povprečni porabi lolek O:-)

DTX ima 22 konjev, Husqvarna jih ima okoli 30 in Honda HM recimo okoli 42. Torej ... po tvoji logiki gre tako ... yamaha 9 litrov, Husqvarna 15 litrov in Honda 20 litrov. S tem da ima DT 26 fergazer, Husqvarna 28 in Honda 35 ( Husqy Dell'orto in Honda Mikuni )

Ehm ja ... impulz ... a ni NejcZju zvilo ventil? xD

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav najprej :)

najprej bodi srečen, da si odločen da boš kupu 4taktnega, eni se še z tem problemom borimo : )))

tu maš izbire kar nekaj med supermotardi. daj napiši kaj več, mogoče ti lahko celo jaz pomagam čeprav nimam praktike :)

že sam študiram skoraj eno leto kateri SM kupit, sem prebral dost domačih in tujih forumov in ti mogoče lahko pomagam če daš kaj več info :) (prioritete, način vožnje, kje boš fural, kaj prčakuješ pa tako naprej)

od uporabnikov foruma pa se še niti eden ni kaj na vlko prtoževal prek tomosa (tisti k ga majo). res pa je, da so imeli nekaj problemov (malenkosti: luč je bol slaba, semeringi, vglavnem tiste stvari kaj je TOMOS sam delal hehe.... .) . z mašino pa še ni mel niti eden problema- kolko sem jaz zasledil po forumih k jih pregledujem ne dnevno ampak urno : ))

drgač ti pa nebi trebalo odpirat nove teme ker so najmanj 3 teme že odprte z isto ali podobno tematiko. poglej še malo tiste teme

pa veselo čitanje

No super take rabim kot si ti... torej sem popoln začetnik, nevem kaj pričakovat od motorja, vozu ga bom zelo rekreativno.. mogoče kakšna relacija (ljubljana-koper po stari cesti) ne mislim ga preveč tiščat (ker sm pač začetnik) torej zelo zmerna in , če lahko rečem nežna vožnja... gledal sem pa do zdej samo tomosa ubistvu, ker mi je finančno najbol dosegljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DTX ima 22 konjev, Husqvarna jih ima okoli 30 in Honda HM recimo okoli 42. Torej ... po tvoji logiki gre tako ... yamaha 9 litrov, Husqvarna 15 litrov in Honda 20 litrov. S tem da ima DT 26 fergazer, Husqvarna 28 in Honda 35 ( Husqy Dell'orto in Honda Mikuni )

Ehm ja ... impulz ... a ni NejcZju zvilo ventil? xD

Meni so šli ventili na enem ja... ker sem mel nesrečo in je laufal na tleh pa ni bilo mazanja. Stroški popravila par € + delo :) Ker deli so res smešno poceni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Torej počasi se odločam za nakup supermoto motorja in me zanimajo vaše izkušnje, nasveti, predlogi kaj vzeti (kompromis med ceno in kvaliteto)

Hvala že v naprej.

l.p.

Jaz ti predlagam Yamaho Wr125X

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti predlagam Yamaho Wr125X

Enako.. ali to ali pa Tomosa!

Jaz bi Yamahco vzel :) Ma le tistih par konjev več....

:slap: ehh

No no, da te nebo glava bubala... ;*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako.. ali to ali pa Tomosa!

Jaz bi Yamahco vzel :) Ma le tistih par konjev več....

No no, da te nebo glava bubala... ;*

Tako je pa mašina je ista k pr r125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako :)

Da bi ta Yamahca mela še USD vilce spredaj bi bla pa sploh majkaa :)

In ja, izključno zaradi izgleda jih hočem O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čepa pravi da še za tomosa bo mogu skup praskat vi pa o yamahi k stane 500€ več kt replica : )))

ehh...

poleg tega pa je yamaha grda ko kuga

No No. Bela je kar lepa :whistle: se za moj specificen okus :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z tisto lučjo je preveč ying chang zong : ))

kaj se pa tiče yamaha cestakov pa mi je izgled najbol hud. za moje pojme je ta wr fail

ja ja cestaki so res ... :worship: :evilgrin: pa krosi in hard endure tut niso slabe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka kdo ve slučajno kak je ke vzdržljiva mašina aprilje mx 125 ? cela je odblokirana pa gianelija ma pa rave ventil kak dugo to ke drži pa to :D aja pa vem da je tam oni forum samo dobenga ni gor oz ze dugo doben ni pisal :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!