Skoči na vsebino

avtošole in škoda


Priporočene objave

Če ima potrdilo o opravljenem izpitu,pa tako ali tako ne rabi več zdravniškega,da dvigne izpit :hmm:

Ja itak da morš pokazat zadravniškega, da vidi sploh za kok časa ti ga lohk da vsaj jest sm ga mogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot je napisal, mislim da, Bernardek in Jure..

AŠ imajo vozila zavarovana kasko + tisti neki procent rizičnosti. Vsa nastala škoda, pri učnem procesu, se krije iz police.

Za dvig izpita potrebuješ potrdilo in zdravniško potrdilo.

Nimajo pravne podlage, da ti zadržujejo tvoje dokumente!

PS.: Nekaj podobnega, kot so hotele šole zadrževati spričevala, dokler nisi poravnal obveznosti (denar za fotokopiranja, pleskanje inp.)

Na kratko, če je vse tako kot si opisal......do odvetnika, če drugače ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima potrdilo o opravljenem izpitu,pa tako ali tako ne rabi več zdravniškega,da dvigne izpit :hmm:

Ja in kaj so vama rekli,da bosta morala poravnat kakšno škodo?Pa ti so na glavo padli!

Zakaj ne napišeš za katero avto šolo se gre?

Se strinjam popolnoma s tem kar je @Jure napisal 2posta nazaj

Avto šola ti nima kej, brat kot kandidat ne more bit odškodninsko odgovoren za padec, ki se je zgodil v fazi učenja, oziroma pridobivanja vozniškega dovoljenja. Saj to je cel point avto šole, da te naučijo, ker ne znaš. In tu se lahko zgodi vse sorte. Ajde, nič ni črno belo, če bi jim on zanalašč ali iz velike malomarnosti vrgel motor po tleh in če bi to prišlo na sodišče, potem bi lahko pač avto šola dokazovala to in zahtevala neko odškodnino za namerno povzročeno škodo..

Ampak če je pa padec nastal kot del učnega procesa pa nimajo kaj srat. Lepo naj jim jutri pove, naj se mu lepo opravičijo, ker jih bo drugače dal v cajtung. Pa bo šel biznis.. Kera bedna avto šola, pa to ne moreš verjet.. Sicer pa morajo itak imet kasko, tako da ne vem kaj težijo kandidatom zaradi takih stvari..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot je napisal, mislim da, Bernardek in Jure..

AŠ imajo vozila zavarovana kasko + tisti neki procent rizičnosti. Vsa nastala škoda, pri učnem procesu, se krije iz police.

Za dvig izpita potrebuješ potrdilo in zdravniško potrdilo.

Nimajo pravne podlage, da ti zadržujejo tvoje dokumente!

PS.: Nekaj podobnega, kot so hotele šole zadrževati spričevala, dokler nisi poravnal obveznosti (denar za fotokopiranja, pleskanje inp.)

Na kratko, če je vse tako kot si opisal......do odvetnika, če drugače ne gre.

V bistvu res, do odvetnika.. Bi že jaz predlagal, ampak se mi je zdelo nepotrebno se živcirat s tem in si delat skrbi zaradi take neumnosti, če je pač možnost dobit duplikat zdravniškega.. Pa si frej in je, če bi šli pa tožit, pa itak nimajo nobenih pogojev za uspeh.

Če se vama pa da malo hecat, potem pa res do odvetnika pa jih malo privit, pa naj plačajo še stroške zanj, bo šola za naslednjič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako..., zadeva rešena...

po večjih pritiskih na avto šolo, avto šola b&m krajnc sej ne vem..., smo le dosegli, da bo plačal 1% odbitne franšize od police, al kak se pač to že reče... se pravi 1% od stroškov škode...

hvala vsem za pomoč in za podporo!

jutri dobi izpit...

še enkrat..., hvala vsem!

lp in vse dobro

m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1% odbitne franšize pomeni da bo plačal 1% od nabavne vrednosti motorja ne pa nastale škode.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo tako kot si opisal, jaz ne bi plačal NIČ. Iz principa! :angry: Če je pa kakšna priredba v igri, potem pa samo, da ste zadovoljni. :)

In ja, tisti 1% je 1% od nabavne vrednosti motorja..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mutiš nekaj tu...

Če je tako kot si napisal nima kaj za plačevat, sploh pa ne če je blo to še pred izpitno.

V glavnem jaz sem prepričan da nisi povedal cele resnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej jo je kljub tamu dobro odneso! Toti 1 % ne bo dost a ne če bi blo npr. 200€ škode bi pač dal 2€ jebiga samo je to tut fukjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

ZA to bi pa mogo bit res fejst jezn. :whistle:

jaz ko čitam kaj delajo ene barabe me že konkretno razpizdi.

zakaj pa nebi tega naredil? diamant se brusi z diamantom ;) (v primeru, da pravna sredstva niso dovolj!!)

privoščim jim da na šmrklavca ko sem jaz naletijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, ki nastane pri usposabljanju kandidata za vozniški izpit gre v račun lastnika motornega vozila v tem primeru je to avto šola. Ta ima vozilo zavarovano za take primere in torej v nobenem primeru ne morete za škodo biti krivi vi. Čudi me stališče učitelja vožnje, ki bi moral to vedeti.

Vi ste svoje poravnali, ko ste plačali učno uro na vozilu.

vir: Prometna svetovalnica

Bo vseeno plačal glede na to da je dobil tak odgovor? Jaz vem da ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje lepo vas prosim..., zadeva je bila izvedena, izpeljana, dogodki so resnični..., ne vem no..., a vas pol misli da hoče zdaj pa moj brat avtošolo okol prnesti al kaj? pa dajte no... :unsure:

problem je v tem, da se sami niso znali zjasnat, kaj bo plačal.... in še zaj čist ne vejo, oziroma nazadnje mu je bilo rečeno da bo plačal 1% odbitne franšize

se pravi..., če motor stane 3.400 nov..., zahtevajo sedaj 34 €..., mahali in strašili so ga z zakonom..., vendar je to tako v zraku da...., noben ne ve...

''motor naj bi vrnil motor, kot si ga je na začetku sposodil'', kar pomeni, če bi naredil totalko, bi moral vrniti nov motor, kar pa meni ne gre v glavo??? nikakor!*???!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo tako kot si opisal, jaz ne bi plačal NIČ. Iz principa! :angry: Če je pa kakšna priredba v igri, potem pa samo, da ste zadovoljni. :)

In ja, tisti 1% je 1% od nabavne vrednosti motorja..

Nič naj ne plača i gotovo!Sami so si krivi zakaj imajo 1% odbitne!Sploh recimo avto šole in rent a car-ji!

Naprimer pri rent a car daš recimo 200-500eu avans,ki ga izgubiš v primeru škodnega primera!

V avto šoli pa naj se slikajo!Še pri rent a car enkrat z prijatelji nismo dali tega avansa in ko je bil avto poškodovan so nekaj jokali,da jim je potrebno to dati.Potem pa so se za vse obrisali pod nosem,ker bi jim mi to morali dati prej!

In spet bojo enga nategnili na suho....eh

Probat ni greh :whistle: na tebi pa je,če se daš!

Bi bil pa cel hudič,če bi to hoteli naredit nekomu,ki bi potem šel v bolnico in si "izmislil"kako ga vse boli in bi jim morali z njihove police še plačat...

Nikoli ne poizkušaj prevarati prevaranta,še sploh,če je ta boljši kot ti :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vir: Prometna svetovalnica

Bo vseeno plačal glede na to da je dobil tak odgovor? Jaz vem da ne bi.

tut jaz ne...če dobiš ti tak odgovor od prometne svetovalnice

Škoda, ki nastane pri usposabljanju kandidata za vozniški izpit gre v račun lastnika motornega vozila v tem primeru je to avto šola. Ta ima vozilo zavarovano za take primere in torej v nobenem primeru ne morete za škodo biti krivi vi. Čudi me stališče učitelja vožnje, ki bi moral to vedeti.

Vi ste svoje poravnali, ko ste plačali učno uro na vozilu.

nebi plačal nič iz principa.

No po eni strani pa..vsaj izpit je naredil in da se to čimprej konča bi tudi jaz mogoče plačal...

Aia samo nekaj...a izpit bo lahko prejel šele ko plača?!?!

Popravljeno . Popravil ARMANY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje lepo vas prosim..., zadeva je bila izvedena, izpeljana, dogodki so resnični..., ne vem no..., a vas pol misli da hoče zdaj pa moj brat avtošolo okol prnesti al kaj? pa dajte no... :unsure:

problem je v tem, da se sami niso znali zjasnat, kaj bo plačal.... in še zaj čist ne vejo, oziroma nazadnje mu je bilo rečeno da bo plačal 1% odbitne franšize

se pravi..., če motor stane 3.400 nov..., zahtevajo sedaj 34 €..., mahali in strašili so ga z zakonom..., vendar je to tako v zraku da...., noben ne ve...

''motor naj bi vrnil motor, kot si ga je na začetku sposodil'', kar pomeni, če bi naredil totalko, bi moral vrniti nov motor, kar pa meni ne gre v glavo??? nikakor!*???!?!

Sorry, ampak če je vse povedano res in bo kljub vsemu tole plačal, je pa reva brez hrbtenice. Res, da je samo 34€. Ampak gre se za princip!!

100x raje dam tistih 34€ za novo zdravniški pregled, če nočejo dat potrdila, kakor da jih dam njim. V zahvalo, ker so mi zakomplicirali zadevo in povečali stroške s ponovnim zdravniškim, bi pa kakšen dan po čudežu npr. nekdo prerezal vse 4 gume na avtu avto šole..

Pa ne podpiram takšnega ravnanja problemov, ker to je načeloma pač res primitivno.. Ampak gre se za to, da te ne more neka avtošola jebat v glavo, samo zato ker se jim to sprdne. Sicer sem zagovornik reševanja takih situacij po pravni poti, ampak tu gre za premajhno stvar, da bi se splačalo s tem zafrkavat. Se pač zgodi, da je verjetno inštruktor zapeljal čez kakšne 4 ostre predmete zvečer in šele zjutraj opazil :whistle:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!