Skoči na vsebino

Einherjer - tema Satanizem


Wobewt

Priporočene objave

Einherjer, eno vprašanje:

Navezuje se na temo Pogovor z Bogom.

Kakor sem te razumel, absolutno ne verjameš v Boga.

Torej mi, prosim, razloži odkod zanimanje in prakticiranje satanizma.

Rad bi razumel, ali v satanizmu popolnoma zanikaš Boga, ali enostavno ne verjameš v njega, ali pa mu kot takemu samo nasprotuješ.

Ker če verjameš, da obstaja Satan, mora obstajati tudi njegovo nasprotje. In če verjameš v Satana, verjameš, da obstaja nekaj izven našega izkustva, kar pa lahko projiciraš tudi na Boga.

In tudi črne maše so samo nazaj brane cerkvene maše, kakor vem(lahko, da se motim)...

Samo kot informacijo, ker mi tukaj nekaj ne gre skupaj, rad bi razumel bistvo satanizma na kratko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm kolkr sva se z Einherjerjem pogovarjala sm zastopila tole...

Da ne zanika boga al pa kaj mislim da nima nic proti tistim kateri verujejo sam tko je on pravi oz satanisticna vera pravi da vrjames vase da si ti sam svoj bog. To sm ga jz zastopla pa se je tega sam v podrobnosti ne grem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, da si sam svoj Bog? Kdo je tukaj Satan, je to mišljeno samo tako, da nasprotuješ cerkvi in veri kot taki, sami po sebi?

Hmm naj ti on na to odgovori da se ne bom zmotla v odgovoru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica če pa je to tak, pol z Einherjerjem razmišljama enako - tud jaz si ne pustim vsiljevat razmišljanja Cerkve in sem sam svoj "Bog"; razmišljam in shajam v življenju s svojo pametjo in logiko, brez sugeriranja Cerkve. Ampak tu se mi pojavi eno drugo vprašanje - zakaj rabi satanist zato kultne obrede, satanistična srečanja, da verjame vase? Kaj tam dobi česar drugje ne dobi? Umirjenost? Se s tem "resetira"? Zgolj ugobanja, morem počakat na Einherjerja :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ravno to sem hotel vprašati, kaj ima Satan za opraviti s teboj, zakaj obredi, komu nasprotovati (relacija: krščanska cerkev - Bog - Satan)...

Nisem veren, še najmanj pa imam opraviti s krščansko ali drugo cerkvijo....Samo zanima me logika satanizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuker jest veem satanisti vrjamejo v boga, in hočjo delat glih neki kontra kar uči krščanska vera, satanizem pa ni samo nasprotovanje bogu ampak nej bi biu satanist tud fool izobražen kao neki "filozof" al kaj, u glaunem k vidš na cest enga mulčka k ma pentagram pa majco cradle of filth zih ni satanist ampak je to samo "modna muha" al neki tacega, bo že Einherjer

več puvedu

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful tema, Roby :!: :!: Tudi mene zanima. No, dobro, to še nič ne pomeni. Ampak jaz verjamem, da imaš oboje v sebi, boga in antiboga. Mater sem brihten. Pa še ob tej uri! Bi pa ful rad spoznal Einherjerja. 1herjer, koliko si pa sploh star?? Tvoji posti se mi nekako dopadejo, pa ne okol govort! Na, šit, spet bom bolj malo spal :!: :!:

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW....... pozna kdo Mithra-izem? ....cisto informativno me zanima.....

čak a ni to neki k je en Mitra premagu slabega duha Arimana v obliki bika ....če se ne motm je bla ta religija "izumljena" ko je v Rimu vladala kriza, pozneje jo pa izrine krščanstvo (usaj pomoje)

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, PEPE, sm upal, da mi boš že ti podal odgovor.... :D Bomo še mal počakal Einherjera na točen odgovor...

Mitra, bog Konana -"Tako mi Mitre!" :D je govoril v stripih Marvel comics...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tadaaaaa (vstopi Einherjer) :))

Porkas ste se razpisali, preden sem sploh ugotovil da ta tema obstaja (hvala Kaja)

Hmm...

Stvar je obsezna (predstavljajte si, da nekomu preko foruma razlagate kaj je krscanstvo?), tako da bom bolj povrsen - lahko pa se kdaj v zivo na to temo naslonimo ob vrcku domacega piva.

Prvo, kar je treba razcistiti je to, da Satana ni, ravno tako kot ni Boga - prav imate seveda tisti, ki trdite, da ce priznas eno, moras tudi drugo...

Satanizem je bolj ime, ki naj bi pokazalo neko nasprotovanje cerkvi in njenim nacelom.

Gre za priznavanje enega boga Sebe, ki upravljas sam svoj svet in okolico.

Nacelo, ki je bilo napisano se s strani Aleisterja Crowleya: Delaj, kar te je volja in to je edini zakon.

Za boljse poznavanje satanizma, kot ga prakticiram jaz je primerno prebrati satanisticno biblijo Antona Szandorja LaVeya, ustanovitelja satanove cerkve na valpurgisnacht (1. maj) leta 66.

Crne mase so navadne drame (igre), ki so namenjene samo za(je)bavanju kristjanov, ker mislijo, da mora vsaka religija imeti neke obrede. Druga stvar je seveda magicni obred o katerih ne bom pisal, ker se vas ne tice in ni za neizkusene.

Se par podatkov o meni - s satanizmom sem se srecal pri cca 14. letih, seveda preko metala, ki je tako ali tako poziranje in ne zares satanizem (s parimi izjemami), pri cca 18. letih smo skupaj s somisljeniki ustanovili Satanisticno Drustvo Indorg, ki je bilo svojcas kar pogosto po medijih (tako radijih kot casopisih).

Sedaj pri 28. se vedno razmisljam enako in se drzim trditev, ki sem jih sprejel ze takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje glede obredov...zakaj mačja kri? :o

Nobene krvi ni... Uporablja se natancno narejeni eliksir, kateremu se tudi pravi eliksir - ne tako kot krscanstvo kjer pijejo kri svojega boga in jejo njegovo telo (in istocasno trdijo, da je z nami nekaj narobe)

Se enkrat: satanizem prepoveduje vsakrsno klanje, uporabo krvi za obrede.

Obstajajo seveda tudi castilci satana (katere lazje imenujemo, kot reciprocno obratne od cerkve, ker vse obrede delajo ravno kontra od cerkvenih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, zanimivo. Kaj pa izražanje agresije in satanizem imata kaj skupnega al so to zgolj predsodki ljudi?

Preden pomislis o satanizmu kot necem slabem, si nastej "primere" ali "razloge" zakaj imas slabo misljenje, nato pomisli v kaksnem okolju zivimo - zal krscanskem.

Ti paraziti nam v glavo vbijajo ze stoletja njihova misljenja in poglede na svet.

Isto je z misljenjem kaj je prav in kaj ne - vse to je v mozganih zasidrano, ker so nam to ze generacije probali vbiti. Redki smo tisti, ki smo to probali prekiniti in sami sebi definiramo dobro in slabo. Meni je neka stvar dobra, ce je meni osebno dobra, ne pa ce je prijazna do vseh ljudi.

Tipicen primer je s kacami. Tako so jih ponizevali in dajali v nic zaradi njihove pravljice o Adamu in Evi, da jih cel krscanski del sveta smatra za nekaj slabega. Nimajo pa nobene slabse lastnosti, kot jih ima pes ali macka, razen seveda, da ni okoli teh dveh nobenih predsodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delaj, kar te je volja in to je edini zakon.

A ni tole anarhizem :idea: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer saj če bi ti naštel par razlogov bi blo to brez pomena - ker vse te lastnosti ki sem jih opazo pri satanistih, ki jih poznam (4), jih lahko najdem tud v ljudeh, ki pa niso satanisti...gre samo za določen vzorec obnašanja, ki se razlikuje (ampak ne navzven, da bi jasno izražal pripadnost). Gre se za to da mi ostali ne poznamo vaš način razmišljanja, ki je morda čisto enak kot naš, ampak pod krinko satanizma in zato deluje bolj mistično. Če boš konkreten, a te razen krščanskega posiljevanja z njihovo mislenostjo v tem življenju moti še kaj drugega na področju vere? Satanizem - "jasno in glasno" izražanje svojega mišljenja in prikazat ljudstvu kako si s politiko cerkve nezadovoljen in hkrati - živi in pusti živet po svoje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delaj, kar te je volja in to je edini zakon.

A ni tole anarhizem :idea: :?:

Jest osebno se strinjam s tem, da vsak dela tocn to, kar njemu odgovarja, kar on hoce... Sam a ne vodi to pol v kaos?? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chris odvisno na katerem področju. Na splošno tud jaz tega ne odobravam ampak na področju osebnostne rasti pa mislim da je to zlo pametna ideja in ravno cerkev se "ukvarja" s tem področjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delaj, kar te je volja in to je edini zakon.

A ni tole anarhizem :idea: :?:

Jest osebno se strinjam s tem, da vsak dela tocn to, kar njemu odgovarja, kar on hoce... Sam a ne vodi to pol v kaos?? :roll:

Anarhizem ni kaos !!! Je ravno tako način življenja in razmišljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotshko tak je: anarhizem postopoma vodi v izgubo kontrole nad dogajanjem, kar pomeni kaos. To lahko občuti oseba sama ali pa tudi širša okolica. Zdaj pa dva primera:

- v službi si dobil nalogo, prikazat pretok denarja od enega do drugega podjetja. To lahko nardiš na dva načina: si pomagaš s pregledno tabelo al pa na grdo nakracaš na en list papira, ki ga nekam odložiš in ga pol 2 dni iščeš ko ga rabiš.

- po cesti voziš Mitsubihi 3000GT VR-4 levo-desno-levo-desno brez smernikov, ne upoštevaš rdeče luči, voziš pod vplivom alkohola...

To sta dva različna bolj ali manj škodljiva vpliva anarhije, ki vlada v človekovem razmišljanju ali bolje rečeno, nerazmišljanju. Zdaj pa sam presodi kolko je anarhija škodljiva in...je tisti avto na cesti nardil kaos al ne? Ziher ga bo nardil če se boš na motorju bal za svoj life :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!