Skoči na vsebino

Einherjer - tema Satanizem


Wobewt

Priporočene objave

Dokler ne sprevidiš, da te tako ravnanje na koncu vseeno pusti praznega...Vsak svoja dejanja enkrat plača...tako ali drugače...

Ni ga lepšega občutka kot občutek popolne praznine. Morda zato, ker ga je tako težko doseči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko. Enostavno, nekje v življenju ali na samem koncu, se ti povrne, kar si slabega naredil.

verjameš tudi v to, da velja obratno?

To je kar preveč idealistično razmišljanje. Ponavadi je v življenju malo drugače - če si sam ne boš vzel, kar misliš, da ti pripada oziroma se za to boril, ti noben ne bo ničesar podaril....

(če te bo nekdo oklufutal in mu boš nastavil še drugo lice - kaj boš TI-okluftani imel od tega?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boga pa tako ali tako ni, ceprav nekateri "njemu" prepuscajo odlocitev...

Strinjam se ... bodo ze placali - tisti, ki se meni zamerijo od moje roke...

.. in jaz sem bog in jaz kaznujem tiste, ki me razjezijo...

No, zdaj pa jaz tule nič več ne štekam ... :lol:

Se pravi da zanikaš samega sebe? :lol: (Joj, kolk sem žleht!)

Ok. ko sem se enkrat prebral se meni ni bilo jasno...

Kristjani pravijo, da bo bog vse kaznoval (ali kaksne druge besede...)

Jaz pravim, da sem jaz bog.

In jaz kaznujem tiste, ki me razjezijo.

dovolj razumljivo? bostov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim, da sem jaz bog.

In jaz kaznujem tiste, ki me razjezijo.

dovolj razumljivo? bostov?

Einherjer ti praviš tudi da boga ni ... torej tebe ni :wink: :?: :arrow: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema meni se je ze zdela takrat ko sva se z Einherjerjem pogovarjala ... Ravno dons smo mel spet zgodovino in ta profesorca nikakor ne more utihnt pa namest da ej sprasevala smo jo nahecal da smo se pogovarjal pa smo lih na te vere pa na busha prsli itd ;)

Kr tko je tisto kar mene najbolj moti pri krscanski veri je to in ima satanisticna vera te lastnosti... oz vsaj nekaj jih ima

- to da se sam odlocis v kaj bos verovau in ne da te pri rojstvu starsi "zapecatijo" in da si kristjan (na ein. si me tud slovnice mal naucu :P )

- moti me predvsem zgodovina krscanska to da so na silo vsiljevali vero

- pa se to me moti pa pri vseh verah oz vecini to da verujejo v nekaj kar jim nekateri ljudje vcepijo v glavo pa ce je res al ne

pa se bi se naslo reci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabita na EVANGELIČANE, oni so krščani in nikogar nikoli niso nikamor silili ... so bili celo sami preganjani od katoliške cerkve. Tudi obredi, kot so spoved, obvezna maša ob nedeljah, celibat ipd niso obvezni ... Torej kristjani niso vsi slabi saj obstaja več Cerkva: katoliška, pravoslavna, evangeličanska ...

Če bi že bil kristjan in bi me Bog zanimal bi to bilo edino v okviru evangeličanske cerkve, ki pa ni tako močna in organizirana saj ne pobira denarja svojim "članom".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa nic ne zanima ker bi povsod se moral v nekaj poglabljat, brat in se ucit, pol pa se zivet po nekih pravilih. jaz mam svoja pravila, ki jih spreminjam kakor mi pase, delam kar mi pase (nazalost moram kake zakonske in kvazi-eticne :evil: omejitve upostevat vcasih) in ce mi kako pravilo ne pase vec ga enostavno spremenim. vglavnem ne rabim nikogar pa naj mu bo ime bog, satan, buda ali mercator :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obsojaj greh, ne pa grešnika. Vsekakor pa slabo poznaš katoliško vero, če ne bi vedel, da nauk Cerkve vsekakor ne temelji na nasilju in škodovanju drugemu.

joj bostov kako si pa ti tule v temo brcnu.prav nauk Cerkve se je širi z ognjem in mečem. kdo pa je izropa in požgal bizanc , če ne drug kot križarji.kdo pa je v srednjem veku preganjal svobodomislece in razumnike nihče drug kot Cerkev.samo sveto pismo pa temelji (predvsem stara zaveza)na nasilju in ubijanju.Naprimer iz druge Mojzesove knjige- smrt egiptovskih prvorojencev:" Opolnoči je Gospod udaril vse prvorojence v egiptovski deželi, od prvorojenca faraonovega, ki bi naj sedel na njegovem prestolu, do prvorojenca jetnikovega.....

Bog bi naj bil milosten in ne vem kaj še vse.....90% katolikov je pokvarjenih v dno duše.Cel teden počno neumnosti potem pa v nedelji k prvi sveti maši pa k spovedi pa po obhajilo in vse jim je odpuščeno.To ti je lep nauk :shock: :shock:

Za satanizem in tudi ostale verske ločine ali pa sekte , kakor hočte.Mislim da gre tukaj prav tako za pranje možganov mogoč na malo bolj eksotičen način. ker smo pač bili vzgojeni v krščanskem duhu pod prisilo in zdaj iščemo nekaj kar je čisto v nasprotju z njim(vsaj navidezno).Bistvo vsega pa je da te vsaka vera prepričuje da je tista prava.Men se pa le zdi daje bistvo človeka to, da je človek in da s svojim delovanjem in razmišljanjem ne povzroča gorja drugim.

Eniherjer brez zamere ampak , ko izjavljaš da si bog in kdor te užali bo pač nasrkal....oprosti to je eno samo egoistično nakladanje. Za tem se skriva lahko marsikaj al maš manjvrednostni kompleks al pa je za tem kaj drugega bolj resnega...ne vem. Ne mi zamerit ampak takšno je moje mnenje. Mogoče sem si tvoje besede narobe razložila. :wink: :oops:

pač ne znam svojih misli olepšano napisat jest udarim kar direktno. :wink: :oops: :D

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno sm doma.

Kot prvo, ste primerjali anarhizem s kaosom, kar je čisto napačna predpostavka.

Anarhizem (Hotscko ima prav) temelji na tem, da skupina oz. skupnost ljudi ne priznava avtoritet in aktualnih oblasti (inštitucije) in ni vezana na noben sistem, razen na svojega. Je sicer precej idealistično gledanje na svet, kjer ni liderjev, in vsak živi od tega, kar si pridela sam, oz. si pridelajo v skupnosti ali drugače povedano v komuni (podobno komunizem).

Anarhija mogoče je povezana z besedo kaos, v svojem temelju pa enostavno pomeni brezvladje in to si ljudje predpostavljajo kot kaos.... :cry:

Kot drugo, Einherjer, nisi me lih prepričal....Ali potem priznavaš tudi satanizem kot svojo vero? Potem po svoje tudi ti zapadaš v inštitucionalizem in predvsem nasprotuješ cerkvi oz. krščanstvu, kot takem samemu po sebi, kot inštituciji s svojimi pravili...Še vedno v bistvu ne razumem besede Satan v povezavi s tem prepričanjem, z vero v Sebe...

No, mgoče še kaj kasneje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="dr.looney

Eniherjer brez zamere ampak , ko izjavljaš da si bog in kdor te užali bo pač nasrkal....oprosti to je eno samo egoistično nakladanje. Za tem se skriva lahko marsikaj al maš manjvrednostni kompleks al pa je za tem kaj drugega bolj resnega...ne vem. Ne mi zamerit ampak takšno je moje mnenje. Mogoče sem si tvoje besede narobe razložila. :wink: :oops:

pač ne znam svojih misli olepšano napisat jest udarim kar direktno. :wink: :oops: :D

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim, da sem jaz bog.

In jaz kaznujem tiste, ki me razjezijo.

dovolj razumljivo? bostov?

Einherjer ti praviš tudi da boga ni ... torej tebe ni :wink: :?: :arrow: :idea:

Hmm.. mogoce igranje z zacetnicami - Boga ni, jaz pa sem bog (in batina :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, Einherjer, s svojimi izjavami se sam kompromitiraš...

Jaz?? Ti zagovarjas krscanstvo - bolj se odrasel, razumski clovek ne more komprimitirat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si s svojo izjavo že veliko povedal o sebi. Pa brez zamere. Imaš svoje mišljenje in "vero", ki je pač jaz ne morem razumem in sprejeti. Tudi prav.

Iz te teme se poslavljam. Svoj stav in mišljenje sem dovolj jasno povedal in ne vidim več potrebe po kakem nadaljnem debatiranju. Lep dan vsem, tudi tebi Eiernheir (oprosti če sem narobe napisal tvoj vzdevek, je malo zapleten), pa kakršenkoli si že. Sprejemam te takega kot si, skupaj s tvojim mišljenjem.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si s svojo izjavo že veliko povedal o sebi. Pa brez zamere. Imaš svoje mišljenje in "vero", ki je pač jaz ne morem razumem in sprejeti. Tudi prav.

Iz te teme se poslavljam. Svoj stav in mišljenje sem dovolj jasno povedal in ne vidim več potrebe po kakem nadaljnem debatiranju. Lep dan vsem, tudi tebi Eiernheir (oprosti če sem narobe napisal tvoj vzdevek, je malo zapleten), pa kakršenkoli si že. Sprejemam te takega kot si, skupaj s tvojim mišljenjem.

:D :D

Kapo dol, bostov.

Za razliko od vecine kristjanov (ali njihovih zagovornikov) si ostal na civilizirani ravni. Respect!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapo dol, bostov.

Za razliko od vecine kristjanov (ali njihovih zagovornikov) si ostal na civilizirani ravni. Respect!

NE, bostov je tipični predstavnik Kristjanov. E (einhe....) - res je komplicirano, sorry - tako kot vsi ljudje, ki nosijo pentagrame, pa razne satan majice niso "pravi" satanisti, tako tudi vsi ljudje, ki hodijo k maši niso "pravi" Kristjani. (nebi rad sodil, ker nisem na mestu, samo da malce razložim). Kristjan v veri bi odgovoril kot bostov, krščanski "nadutež" pa bi se skregal, kar je pravzaprav v nasprotju s bistvom krščanstva.

Ja E... če sedaj samo predpostavljamo.... in bi vsi bili takšni za kakršnega se razglašaš ti (po moje nisi tak in ja tudi vest imaš...), bi sedaj na zemlji ne bilo več ljudi. Vest pa je tista, ki je uspela človeštvo obdržati. Ego vs Ego = ( ). SAMOZADOSTNOST? Ne rabiš nikogar? Si vsemogočen? Ne rabiš prijateljev, punce (žene), otrok....? Verjameš samo sam vase? Ne zaupaš svojim sodelavcem, prijeteljem.... kolegom v bendu? Zaupanje je znak vere v dobro.

Pri vsej tej debati me moti sledeče: Krščanstvo = Vatikan (ne, ker je Vatikan samo institucija in vera presega institucijo). Inštitucije delajo napake, žal. Zato razumem nekatere, ki govorijo čez Krščanstvo in mislijo cerkev kot inštitucijo. Ampak to ni isto. Sicer pa kot je Jezus rekel: "Tisti, ki je brez greha, naj vrže kamen vame."

lp, in brez zamere Onim

p.s. Zelo sem vesel, da ima nekdo mnenje kot ga ima bostov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in bi vsi bili takšni za kakršnega se razglašaš ti (po moje nisi tak in ja tudi vest imaš...)

100 % agree (sorry Ein, ampak tako je)

Very little I assure yee both.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, bostov je tipični predstavnik Kristjanov. E (einhe....) - res je komplicirano, sorry - tako kot vsi ljudje, ki nosijo pentagrame, pa razne satan majice niso "pravi" satanisti, tako tudi vsi ljudje, ki hodijo k maši niso "pravi" Kristjani. (nebi rad sodil, ker nisem na mestu, samo da malce razložim). Kristjan v veri bi odgovoril kot bostov, krščanski "nadutež" pa bi se skregal, kar je pravzaprav v nasprotju s bistvom krščanstva.

Ja E... če sedaj samo predpostavljamo.... in bi vsi bili takšni za kakršnega se razglašaš ti (po moje nisi tak in ja tudi vest imaš...), bi sedaj na zemlji ne bilo več ljudi. Vest pa je tista, ki je uspela človeštvo obdržati. Ego vs Ego = ( ). SAMOZADOSTNOST? Ne rabiš nikogar? Si vsemogočen? Ne rabiš prijateljev, punce (žene), otrok....? Verjameš samo sam vase? Ne zaupaš svojim sodelavcem, prijeteljem.... kolegom v bendu? Zaupanje je znak vere v dobro.

Pri vsej tej debati me moti sledeče: Krščanstvo = Vatikan (ne, ker je Vatikan samo institucija in vera presega institucijo). Inštitucije delajo napake, žal. Zato razumem nekatere, ki govorijo čez Krščanstvo in mislijo cerkev kot inštitucijo. Ampak to ni isto. Sicer pa kot je Jezus rekel: "Tisti, ki je brez greha, naj vrže kamen vame."

lp, in brez zamere Onim

p.s. Zelo sem vesel, da ima nekdo mnenje kot ga ima bostov.

Hja, ce je tak odnos tipicen za kristjane, potem zal v zivljenju nisem velikokrat imel dialoga s kristjani, ker so bili za razliko od vaju z bostovom prevec fanaticni za moj okus.

Ja dovolj sem si sam, ampak za lastno zabavo/uzitek/zadovoljstvo, rad sam sebe obkrozam z ljudmi, ki jim zaupam.

Zaupam, pomeni, da mi tudi nekaj pomenijo - ne bi mi bilo vseeno, ce bi kdo od njih umrl.

Da poznam tudi ljubezen, brezpogojno, ampak je prevec tezko priti do osebe, ki si jo zasluzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vsake vere samo to: VSE VERE SO V NAUKU CISTO OK, PROBLEM JE V REALIZACIJI ZAMISLI.

krscanstvo je tako ali tako vera oz. institucija, ki se je najbolj izrodila z inkvizicijo, krizarskimi vojnami in ostalim klanjem in tudi danes ni nic bolje. dokaz so pedofilske afere v cerkvi in bogastvo cerkve, "kriz" pa tako ali tako zlorabljajo vsi, od Busha in njegovih "moralnih" americanov do afriskih voditeljev in raznih "sekt" kot so KKK in ostali.

enako je z muslimani kjer razni fanatiki vedno najdejo vrstico ali dve v koranu s katero opravicijo vsako svinarijo.

zidi so iz svojega preganjanja naredili celi mit in so palestincem lepo ukradli zemljo, sedaj pa jih raketirajo in se cudijo kako to da so taki fanatiki in nocejo mira.

satanisti so postali "komerciala" in modni trend zato jih velika vecina nima pojma za kaj gre, vcasih kaki fanatiki (ki verjetno tudi ne vejo tocno za kaj gre) naredijo kaksno sranje kot tisti par v nemciji ki je obredno zaklal nekega moskega.

hare-krishna, shuen cui (ali nekaj podobnega) so profitabilne organizacije, ki svojim clanom ne nudijo "materialnih" dobrin, jih pa zato toliko raje sprejmejo v dar. seveda njihovi clani pridno novacijo nove clane in prodajajo knjige ter vse ostale pripomocke. kje konca denar se ve, pri najvisjih vodjih.

vglavnem clovek je kot vedno dosedaj tudi na tem podrocju uspel zasrat se tako dobro idejo in zato je to ENO IN ISTO SRANJE, SAMO DRUGO PAKOVANJE:!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, ce je tak odnos tipicen za kristjane, potem zal v zivljenju nisem velikokrat imel dialoga s kristjani, ker so bili za razliko od vaju z bostovom prevec fanaticni za moj okus.

... saj veš kako je z "nošenjem simbolov".... Tudi Islam je miroljubna vera, pa poglej kaj ti fundamentalisti počnejo...? :shock: Sicer pa je vera stvar posameznika in ne nekakšno skupinsko udejstvovanje. Saj ni motozbor :lol: :lol: . Ko se v vero vmeša institucija, dobimo politiko. :?: NO GOOD. Vero se prevečkrat razume kot socialno dogajanje....

Lp, Onim

p.s. Nekaj je pa vseeno je. :angel: Pa čeprav samo "little".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker tema pocasi vodeni, lahko za zakljucek ugotovimo iz zgoraj navedenih trditev, obtozevanj, potrditev, zanikanj, vprasanj,... da je bolje, da se vsak drzi tistega v kar (ali pa ne) verjame.

In pa predlagam, da se vsak se piva drzi!

Lucy ti pa rozicke skrij, da jih ne bom s kladivom nazaj zabil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še dobro da si na koncu dodal enga smeškota. :D Sicer pa, če

me občutek in izkušnje ne varajo, bo zdaj, zdaj nekdo izmed moderatorjev zaklenil temo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostov: bedarije klofaš!

Einherjer:Razumem kar si hotu povedat ,saj tud jz tko mislm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!