Skoči na vsebino

Einherjer - tema Satanizem


Wobewt

Priporočene objave

Bostov vsekakor ne klofa bedarij, Einherjer pa tudi ne in njegovo razmišljanje čist razumem (čeprav sem po Einherjerjevo pristranski, zaslepljen kristjan :wink: ).

ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI!!!

PS: Einherjer, nekej me pa res še zanima. Praviš, da nimaš slabe vesti, ker še nisi naredil ničesar slabega (zase ne, za ostale te ne briga).

Torej zdej en totalno pretiran primer, pa vseen: Nekdo ti ne da miru, ti ga ubiješ - imaš mir, zate je kul. Njegovi otroci ostanejo brez očeta, žena ni sposobna preživljati ne sebe ne otrok... In to povzročeno trpljenje ne bi vate prikradlo niti sence dvoma o svojem dejanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Einherjer, nekej me pa res še zanima. Praviš, da nimaš slabe vesti, ker še nisi naredil ničesar slabega (zase ne, za ostale te ne briga).

Torej zdej en totalno pretiran primer, pa vseen: Nekdo ti ne da miru, ti ga ubiješ - imaš mir, zate je kul. Njegovi otroci ostanejo brez očeta, žena ni sposobna preživljati ne sebe ne otrok... In to povzročeno trpljenje ne bi vate prikradlo niti sence dvoma o svojem dejanju?

Ne, nikakor... Vendar bi bilo za to, da nekoga dejansko ubijem potrebno iz njegove strani prekleto veliko dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer, še eno vprašanje iz moje strani: (pretirano) izražanje agresije v vsakdanjem življenju - DA ali NE?

Pretirano za koga? Pretirano je cisto subjektivna beseda.

Vec, kot je potrebno nikakor ne, ampak spet: koliko je potrebno??

Lepa beseda mesto najde, pest pa hitreje.

Na to bi ti tezko odgovoril, nima pa nobene veze s satanizmom, ce ti pase bos pac agresiven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....nauk Cerkve vsekakor ne temelji na nasilju in  

škodovanju drugemu.

Nauk cerrkve temelji na denarju in oblasti. In oblast rodi nasilje... Kaj so vojne in kdo jih vodi?

Kot pravi Bushman : God bless us all!!! :shock:

Tako da smo na istem.

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vsake vere samo to: VSE VERE SO V NAUKU CISTO OK, PROBLEM JE V REALIZACIJI ZAMISLI.

Pa saj je z vsako stvarjo tako.

Poglej naše stranke. Vse imajo tak program, da se lahko pod vsakega podpišem.

V praksi pa vsak precej drugače pelje. Vse za en k. nekatere pa še slabše.

Tako da eno je lepa zamisel, drugo pa udejanjanje le te.

Na lepe zamisli se taki in drugačni koristolovci pripopajo, ki v tem imenu počnejo to kar jim paše in kar predvsem njim koristi, potem pa imaš realizacijo zamisli.

:( 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Eina (upam, da te ne moti, ker sem skrajšal vzdevek...če te povej pa popravim) ima vsak lahko svoje mišljenje, vero.

Jaz mu ne oporekam.Sploh me ne zanima če ima prav. Ima pravico do svojega mišljenja in vere.

Banalen primer:

Človek verjame da je pes. Naj verjame... Če je dost pameten bo itak videl da ni pes. Jaz ne bom vsiljeval druge vere.

Poleg tega pa lahko pride do dodatnega efekta, da se počuti ogorženega in še bolj verjame...in po času rata fundamentalist (skrajnež). Bo še koga ugriznu. :lol:

Gremo še malo k muslimanom.

V Koranu obstaja Sveta vojna - Džihad. In ta se ne opisuje med vrsticami amapak imaš celo poglavje na to temo. In take vojne se ne gre brezveze.

Če samo Bin Ladna pogledaš...je kao klical džihad, pa ga ni noben jebal...nima avtoritete in nima dobrega razloga...poleg tega je brnil svoje ideale in ne vero, ter zanemaril ljudi.

Poglej zdaj Paleastince. Izrael je prav tako na muslminaski sveti zemlji. Torej je ogrožena vera. Kaj se dogaja? Izraelci na polno našpadajo Palestince. Palestinci množično delajo samomore z bombami (v njegovi glavi je to prav- naredil je Alahovo delo). V najslabšem primeru lahko rečemo da se je branil. Poleg tega imajo oni razloge da kličejo po Džihadu. Pa ga ne...To lahko tudi marsikaj pove o Palestincih.

Ful sem zabluzu iz teme, sorry. Samo na kurac mi gre, ko nekatere stvari posplošujete. Poleg tega nekater mislijo, da imajo samo oni prav...Yeah right.

Še za Hotsckota vprašanje: Kaj si po duši anarhist? Jaz sem.

Nočem zaobiti sistema, ker je skoraj nemogoče...razen če greš v divjino. Jaz probam pridit nad njim :lol:

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za Hotsckota vprašanje: Kaj si po duši anarhist? Jaz sem.

Nočem zaobiti sistema, ker je skoraj nemogoče...razen če greš v divjino. Jaz probam pridit nad njim :lol:

MM

Se mi zdi, da sem, čeprav ne uradno ali zavestno ... tak sem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za Hotsckota vprašanje: Kaj si po duši anarhist? Jaz sem.

Nočem zaobiti sistema, ker je skoraj nemogoče...razen če greš v divjino. Jaz probam pridit nad njim :lol:

MM

Bull shit. Po duši je lohka vsak anarhist. Po duši si lohk tut satanist. Pa slavist. Pa mopedist. :? :?

Podrejaš pa se sistemu, ki je nad tabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bull shit. Po duši je lohka vsak anarhist. Po duši si lohk tut satanist. Pa slavist. Pa mopedist. :? :?

Podrejaš pa se sistemu, ki je nad tabo.

Podrejaš se v vsakem primeru. Moraš imet osebno izkaznico, potni list, bančni račun, stalno bivališče, državljanstvo, zdravstveno zavarovanje ...

V tem smo vsi enaki. Zares anarhist si pa lahko v primeru, da nimaš nobenega denarja in je tvoje življenje podobno življenju klošarja ali pa v primeru, da imaš toliko denarja, da nisi odvisen od državnega aparata - primer: če te ustavijo policaji in si brez dokumentov, jih podkupiš.

Mogoče bi lahko odprli novo temo ...

Sicer pa smo vsi po malem anarhisti, eni bolj, eni manj. Gre pa za nekega "brenceljna", ki kar naprej teži in otežuje življenje tistim, ki so trenutno na oblasti in imajo kot taki v rokah vzvode odločanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, hotel sem povedat, da anarhizma pravega ni, ker smo vsi na nek način odvisni in vpeti v sistem...

Ne moreš bit anarhist po duši, delat pa neki drugega...

To je tko, kot če bi med vojno rekel, sovražim nacizem, obenem pa živiš z njim, češ, nič ne bom spremenil, bo že enkat konc....No, mal huda primerjava, ampak vseeno...

Torej, sem simpatizer z IDEJO, nisem pa po duši anarhist....

:D

No ja, res tema za drugo temo :D 8) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer, mogoče sem se narobe izrazo z "agresivnostjo". Kaj pa samoobvladovanje v vsakdanjih situacijah?

tisti, ki me bolje poznajo, vejo, da sem v med-cloveskih odnosih vedno (skoraj) popolnoma hladen. Sicer je to vecinoma tudi posledica zelo dolgega ukvarjanja z orientalno borilno vescino, ki me je naucila samokontrole, delno pa tudi satanizem, ker na vse stvari gledam trezno in z razumom.

Prostovoljno sem se odlocil, da custva zminimiziram, kolikor mi seveda uspe.

Ceprav je vse skupaj po moje posledica razmisljanja, kako najlazje presurfat skozi zivljenje s cim manj stresa in zivcnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena tema, kjer nekateri mislijo da je edino njihovo prepričanje zveličavno in vse drugačemisleče ožigosajo kot zaslepljene. Grem raje tja, kjer lahko diskutiramo neobremenjeno, da nam bo nekdo skočil za vrat, ker mislimo drugače, kot on. Pa, pa..... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer, mogoče sem se narobe izrazo z "agresivnostjo". Kaj pa samoobvladovanje v vsakdanjih situacijah?

tisti, ki me bolje poznajo, vejo, da sem v med-cloveskih odnosih vedno (skoraj) popolnoma hladen. Sicer je to vecinoma tudi posledica zelo dolgega ukvarjanja z orientalno borilno vescino, ki me je naucila samokontrole, delno pa tudi satanizem, ker na vse stvari gledam trezno in z razumom.

Prostovoljno sem se odlocil, da custva zminimiziram, kolikor mi seveda uspe.

Ceprav je vse skupaj po moje posledica razmisljanja, kako najlazje presurfat skozi zivljenje s cim manj stresa in zivcnosti.

Za tak princip še živet ne rabiš.

Ne bo dolgo, pa bodo tak način življenja, roboti prakticirali.

Ne bi hotel tako živet, za nič na svet.

Nimaš lepšega, seveda če uspeš, da pamet na pašo pošlješ in se čustvom prepustiš.

:D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak princip še živet ne rabiš.

Ne bo dolgo, pa bodo tak način življenja, roboti prakticirali.

Ne bi hotel tako živet, za nič na svet.

Nimaš lepšega, seveda če uspeš, da pamet na pašo pošlješ in se čustvom prepustiš.

:D  :D  :wink:

Meni pase, kar pomeni, da je dovolj dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostovoljno sem se odlocil, da custva zminimiziram, kolikor mi seveda uspe.

Po moje se jih ne da zminizirat, da se jih prikrit, zamaskirat, ne pokazat. In če to predolgo počneš, enkrat udari in ko udari, udari zares. Jaz ponavadi potem kaj razbijem ( čeprav bi rajši koga).

Nimaš lepšega, seveda če uspeš, da pamet na pašo pošlješ in se čustvom prepustiš.

A to po tvoje velja tako za pozitivna kot za negativna čustva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju to velja tako za pozitivna kot za negativna.

Negativna sicer poskusiš malo omiliti, ampak enkrat bodo le prišla ven. Ali pa bodo v tebi in boš zagrenjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostovoljno sem se odlocil, da custva zminimiziram, kolikor mi seveda uspe.

Po moje se jih ne da zminizirat, da se jih prikrit, zamaskirat, ne pokazat. In če to predolgo počneš, enkrat udari in ko udari, udari zares. Jaz ponavadi potem kaj razbijem ( čeprav bi rajši koga).

No sej, jaz sem to dovolj dolgo pocel, da sem raje prenehal, dokler sem bil se v prednosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš lepšega, seveda če uspeš, da pamet na pašo pošlješ in se čustvom prepustiš.

A to po tvoje velja tako za pozitivna kot za negativna čustva?

Ma po moje kakor za koga. Sploh pa definicija pozitivnih in negativnih čustev.

Če poskušam sam definirat. Vsi čustveni izbruhi, ki razdiralno vplivajo na okolico so negativni, zatorej takih izbruhov ne maram (pravzaprav jih okolica če je normalna ne mara) so pa včasih, tako kot si že napisala, samodejni in izbruhnejo, ko bi jih najmanj rabil.

Vse kar nas dela lepše, pametnejše, pomebnejše v v drugih očeh je ta pravo in takim se velja prepuščat brez zavor.

Ma kaj sem naložil.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sm prebrala (nimam velik cajta), nekaj pa ne, v glavnem bistvo teme vem - satanizem.

Pozdrav satanizmoj je, ce se ne motim tak, da prekrizas roke, s tem, da so dlani navzgor, nato pa sredinca in prstanca stisnes kot v pest, ostale tri (palec, kazalec in mezinec) morajo biti pa vzravnani. To pomen, da kazes rogove Bogu. S tem poudarjajo, da Bog obstaje in da je pod zemljo, v glavnem kontra usmeritev od Boga - njegov največji sovražnik.

Kar se pa tice teh sekt, ver..... so zame sama bedarija. Clovek ne ve kaj bi sam sabo, al isce tolazbo, ma prevec cajta, nekam bi se dal,....itd..... pa se v take bedarije spusca. Sama ne verjamem v nobeno tako stvar, to je pa itak od posameznika odvisno, sama ga pa sprejmem kaksen je, ce mi ne vcepa svoje idealizme v mojo glavo.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="dubi" To pomen, da kazes rogove Bogu. S tem poudarjajo, da Bog obstaje in da je pod zemljo, v glavnem kontra usmeritev od Boga - njegov največji sovražnik.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sm prebrala (nimam velik cajta), nekaj pa ne, v glavnem bistvo teme vem - satanizem.

Pozdrav satanizmoj je, ce se ne motim tak, da prekrizas roke, s tem, da so dlani navzgor, nato pa sredinca in prstanca stisnes kot v pest, ostale tri (palec, kazalec in mezinec) morajo biti pa vzravnani. To pomen, da kazes rogove Bogu. S tem poudarjajo, da Bog obstaje in da je pod zemljo, v glavnem kontra usmeritev od Boga - njegov največji sovražnik.

hmm... vidis, ce bi bil jaz tak, bi se hudo zamislil... nehajte mesati satanizem s cascenjem Satana.

Satana ni, prav tako kot ni boga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomen, da kazes rogove Bogu. S tem poudarjajo, da Bog obstaje in da je pod zemljo, v glavnem kontra usmeritev od Boga - njegov največji sovražnik.

Lp

Dubi

No, to sm hotu zvedet na začetku že, kar se mi je itak samo po sebi samo ponujalo....

Ce si hotel izvedeti, potem brezveze, da si spraseval, ce si pricakoval tak odgovor. Sorry, ampak to ni res. Tko pac je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm... vidis, ce bi bil jaz tak, bi se hudo zamislil... nehajte mesati satanizem s cascenjem Satana.

Satana ni, prav tako kot ni boga!

Zate ne obstaja Satan, ne pa Bog. Kaj pa ostalim ljudem, ki verjamejo, da to obstaja?!!? Brezzveze nekaj ljudi prepricvat, k to nima ne repa ne glave. Einherjer, pr teb se mi pa zdi, da hoces ljudi prepricat, v isto verovanje kot sam verujes, ce smem rect verovanje oz. prepricanje. Ce se pa motim, pa sorry.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!