Skoči na vsebino

Einherjer - tema Satanizem


Wobewt

Priporočene objave

Zate ne obstaja Satan, ne pa Bog. Kaj pa ostalim ljudem, ki verjamejo, da to obstaja?!!? Brezzveze nekaj ljudi prepricvat, k to nima ne repa ne glave. Einherjer, pr teb se mi pa zdi, da hoces ljudi prepricat, v isto verovanje kot sam verujes, ce smem rect verovanje oz. prepricanje. Ce se pa motim, pa sorry.

Lp

Dubi

Nobenga ne prepricujem. Povem tako kot je, ce pa kdo misli, da je tak revez, da mora kdo drug z njim upravljat pa tudi prav.

Jaz bi predvsem in samo rad, da se ne mesa satanistov in castilcev satana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce si hotel izvedeti, potem brezveze, da si spraseval, ce si pricakoval tak odgovor. Sorry, ampak to ni res. Tko pac je.

Hotel sem potrditev. :D 8)

Zgleda, da si bom moral sposoditi knjigo na to temo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm... vidis, ce bi bil jaz tak, bi se hudo zamislil... nehajte mesati satanizem s cascenjem Satana.

Satana ni, prav tako kot ni boga!

Zate ne obstaja Satan, ne pa Bog. Kaj pa ostalim ljudem, ki verjamejo, da to obstaja?!!? Brezzveze nekaj ljudi prepricvat, k to nima ne repa ne glave. Einherjer, pr teb se mi pa zdi, da hoces ljudi prepricat, v isto verovanje kot sam verujes, ce smem rect verovanje oz. prepricanje. Ce se pa motim, pa sorry.

Lp

Dubi

Zakaj vsi Einherjer-ja obsojate, da vas želi neki prepričat. Jest razumem njegove poste zgolj kot odgovore na vaša vprašanja. Končna presoja v kaj bo kdo verjel je pa tko al tko prepuščena vsakemu posamezniku.

Moje mnenje je, da so vere take ali drugačne namenjene obvladovanju ljudi. Predstavljajte si države (napr. Indija), ki imajo na miljone zelo revnega folka. Kaj je bolj priročnega za obvladovanje lačnih množic kot vera. Že mlade začneš vzgajat v duhu krščanstva, budizma, in podobne navlake. Utupiš jim v glavo boga ali pa posmtrno življenje in za nagrado požanješ vsesplošni mir in bedo najnižjega sloja ljudi. Revčki so prepričani, da jim bo že bog pomagal al pa da bojo v naslednjem življenju poplačani za vse trplenje na tem svetu. Pol se pa zmislijo še obrede s katerimi krepijo vero starih in vzgajajo novo klientelo. Saj se tudi pri najbolj obupnih primerkih po več letih obiskov v cerkvah (če je v družini tudi starejša generacija obremenjena z vero imajo dodaten tretman še doma) ideja o bogu ali posmtrnem življenju... brez problemov vkorenini. Zakaj? Zato ker je vsak obred, molitev,... čisto navadna sugestija.

Satanizem razumem kot kljubovanje veri v boga in je po mojem mnenju ekstrem v drugo smer. Sicer je pa vse to samo moje mnenje in že v naprej povem, da nobenga nč ne prepričujem.

NAJ VSAK S SVOJO GLAVO MISLI !!!

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, ni problem v prepričevanju. Sej to sploh ni tema tega.

Itak ima vsak svoje prepričanje, pa ga najbrž tut ne bodo/bomo spremenil.

Mene je samo zelo zanimalo, v čem se razlikuje satanizem od kateregakoli drugačnega verovanja. Preprosto samo to.

Pa še zdej mi ni čisto jasno....Zakaj beseda Satan, oz. Ein pravi, da naj ne mešamo čaščenja Satana s satanizmom?! V čem je razlika, iz kje izhaja kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Satanizem razumem kot kljubovanje veri v boga in je po mojem mnenju ekstrem v drugo smer. Sicer je pa vse to samo moje mnenje in že v naprej povem, da nobenga nč ne prepričujem.

NAJ VSAK S SVOJO GLAVO MISLI !!!

LP - Rude

Zelo dobro povedano. Satanizem je nasprotovanje karksnikoli religiji, ki si je izmislila neko "visje" bitje, ki je vsemogoce in je nad clovekom. Satanizem ime je zgolj zato, ker je v krscanstvu, ki je dominanten na tem koncu sveta, nasproten.

Ce bi stvar obstajala v indiji bi bil to Sivizem (bog unicenja Shiva).

Ekstrem bi bil, ce bi delali kake ekstremne stvari, kar pa jih ne (razlika med Satanizmom in cascenjem Satana, kot neke (spet) "visje" sile)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekstrem bi bil, ce bi delali kake ekstremne stvari, kar pa jih ne (razlika med Satanizmom in cascenjem Satana, kot neke (spet) "visje" sile)

Kaj pa pol tisti skrivnostni obredi, ki si jih omenjal na začetku? Čemu so pa ti namenjeni? Morda čaščenju samega sebe, kot praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, ti si izrazil svoje mnenje in si to poudaril, Einherjer pa ni poudarjal svojga mnenja, ampak je poudaril, da tako mora bit in tako je, še posebej z tistim klicaj in v svoji vrsti. Preber to še enkrat, pa boš razumel od kje men neko prepricevanje.

Satana ni, prav tako kot ni boga!

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekstrem bi bil, ce bi delali kake ekstremne stvari, kar pa jih ne (razlika med Satanizmom in cascenjem Satana, kot neke (spet) "visje" sile)

Kaj pa pol tisti skrivnostni obredi, ki si jih omenjal na začetku? Čemu so pa ti namenjeni? Morda čaščenju samega sebe, kot praviš?

Ti "skrivnostni" obredi so pac magicni obredi, tako kot so bile krscanske mase - vsi "simboli" so enaki, le da pri nas obred ni vec predstava za mase, kot je pri kristjanih, ampak sluzi svojemu prvotnemu namenu - spremeniti tok dogodkov s pomocjo lastne in naravne energije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še zdej mi ni čisto jasno....Zakaj beseda Satan, oz. Ein pravi, da naj ne mešamo čaščenja Satana s satanizmom?! V čem je razlika, iz kje izhaja kaj?

Satanizem ima ime zaradi "provokacije", cascenje satana pa pomeni, da ta oseba dejansko misli, da obstaja Satan in ga temu primerno casti.

Cascenje satana je pravzaprav samo oblika krscanstva, saj se dolocene stvari jemljejo iz najbolje prodajane knjige pravljic - biblije. Kot naprimer famozna cifra 666. Dejte no... kr eno cifro ma?

jest jo mam pa 325, kaj pa zdej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, ti si izrazil svoje mnenje in si to poudaril, Einherjer pa ni poudarjal svojga mnenja, ampak je poudaril, da tako mora bit in tako je, še posebej z tistim klicaj in v svoji vrsti. Preber to še enkrat, pa boš razumel od kje men neko prepricevanje.

Lp

Dubi

Hmm.. ali mi lahko dokazes, da kdo od teh pravljicnih bitij obstaja? Zame je neobstoj dokazov, dokaz da jih ni.

Poleg tega, sem v svojo filozofijo preprican, kar pomeni, da lahko trdim svoje...

Ampak, JAZ sem preprican, za vas "nevernike :) :) " mi je pa vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima dokazov, da so, nimam pa da niso. Tko, da je stvar vsakega posamezika. Lepo, da si v nekaj preprican, nimam nc proti, ampak v tistem stavku si poudaru, da ni ne Boga,ne Satana, pozabu si oment, da to drzi zate, ne pa vsega sveta.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima dokazov, da so, nimam pa da niso. Tko, da je stvar vsakega posamezika. Lepo, da si v nekaj preprican, nimam nc proti, ampak v tistem stavku si poudaru, da ni ne Boga,ne Satana, pozabu si oment, da to drzi zate, ne pa vsega sveta.

Lp

Dubi

A niso vsi posti po defaultu samo osebno mnenje ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm.. ali mi lahko dokazes, da kdo od teh pravljicnih bitij obstaja? Zame je neobstoj dokazov, dokaz da jih ni.

Enako je trdila cerkev za časa Galilea in Bruna :? Samo obratno.

Potem ne verjameš v nič, kar ne vidiš ali otipaš.

Kako veš, da obstaja Luna? Mogoče je fikcija? :wink: :wink:

No, jaz tut ne verjamem v Boga kot takega, dopuščam pa možnost, da nekaj je, ne morem rečt, ni ga, če pa ne vem 8) 8)

U glavnem, zanimiv mi je satanizem, če je to, kar ti praviš, prava definicija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ein.... ja 666 nekaj pomeni. In to v verzu tudi piše. (sam za brihtne). Tudi Iron Maiden so imeli pesmico na to temo (malce prirejena po Apostolu Janezu...) "... let him, who has understanding, recon thenumber of the beast, for it is a human number, it's number is 666 ... "(Number ob the beast - Iron maiden; Raz. 13.18, al neki podobno).

s pomocjo lastne in naravne energije.

Torej nekaj mističnega le obstaja? Naravna energija, razloži? Kinetična, potencialna, ..., vodni tokovi, zemeljsko sevanje, sevanje sonca, či, radioaktivno sevanje??????? Ne razumem?

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah pozabil: 666 (v Krščanstvu simbol zlobe, dostikrat prikazano kot žival - človek se razlikuje od živali - zato beast, kot simbol - kozel, praklji, rogovi, simbol!). 666 je ena od oblik zapisa (mislim da hebrejskega izvora, lahko da se motim) in pomeni Cesar Neron (tudi Kesar Nero) - poosebljena oblika zlobneža, ki je preganjal Kristjane (rimski cesar).

Tako nekako...

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da če nekdo tri, da satan je oziroma ni in bog je oziroma ni, to ne pomeni nič drugega, kakor da nekomu VSILJUJE SVOJE PREPRIČANJE. Stvar je v tem, da vsak posameznik verjame v to, kar hoče, kar pa še ne pomeni, da morajo vsi verjeti v isto kot on, če pa mislijo drugače, so v zmoti.

Kdo je tisti, ki si lahko vzame pravico sodbe čigavo prepričanje je pravo?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da če nekdo tri, da satan je oziroma ni in bog je oziroma ni, to ne pomeni nič drugega, kakor da nekomu VSILJUJE SVOJE PREPRIČANJE. Stvar je v tem, da vsak posameznik verjame v to, kar hoče, kar pa še ne pomeni, da morajo vsi verjeti v isto kot on, če pa mislijo drugače, so v zmoti.

Kdo je tisti, ki si lahko vzame pravico sodbe čigavo prepričanje je pravo?!

ok, torej bom drugic napisal: Zahtevam da mi ne morete prepreciti da boga ni oz. je, razen ce mislim nasprotno in bog je, seveda ce ga ni!

Boga ni! <--pazi to spet klicaj :>

Dokler vas ne bom prepriceval, tako kot je to pocela cerkev (z ognjem in mecem) potem sem zal se premalo extremisticen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Onim: sorry v magijo se ne bom spuscal, ker sem sam porabil mnogo let, da sem jo priblizno zacel doumevati in nikakor ni ne forum ne bezen pogovor primeren nacin za prenos znanja iz tega podrocja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to:

Danes sem sel v center po novi potni list in me je na poti nazaj ustavil en od unih mormonov (hormonov, maronov, moronov al kva so ze :> ) in me zacel nekaj nagovarjati.

Ko sem mu odgovoril, da sem ze cca 14-15 let satanist me je z zacudenjem pogledal : " pa te ne zanima, kako je biti RADOSTEN?"

Na moj odgovor, da sem odkar sem odkril, da sem jaz bog najbolj radostna oseba na svetu pa je samo z zacudenjem nekaj zamrmral.

Pizda jim materina krscanska, zakaj mislijo, ce so oni ves cas nasmejani in pedofilski, da so samo oni radostni (kaksen kurcev izraz je to? ).

Ja res je, oblecen sem v crno, ne smehljam se... Sem pa vsaj odkrit in upam gledati v oci, ko se pogovarjam s clovekom.

(konec pizdenja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Onim: sorry v magijo se ne bom spuscal, ker sem sam porabil mnogo let, da sem jo priblizno zacel doumevati in nikakor ni ne forum ne bezen pogovor primeren nacin za prenos znanja iz tega podrocja.

Čestitam....!

007 :2gunfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Onim: sorry v magijo se ne bom spuscal, ker sem sam porabil mnogo let, da sem jo priblizno zacel doumevati in nikakor ni ne forum ne bezen pogovor primeren nacin za prenos znanja iz tega podrocja.

Čestitam....!

007 :2gunfire:

Hvala, ne vem sicer zakaj, ampak cestitke z veseljem sprejmem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, oblecen sem v crno, ne smehljam se... Sem pa vsaj odkrit in upam gledati v oci, ko se pogovarjam s clovekom.

Jaz enako. In nisem satanist. Glede odkritosti, ne vem če sem, se pa trudim. Oblečen sem pa VEDNO V ČRNO!!! Ja tudi spodnje majce in gate so črne. VEDNO. Pa tudi v raznih Sepultura in Motorhead... majcah sem k obhajilu hodil, in me ni noben pojedu (no čudni pogledi že, ampak...).

Nikakor nisem mislil, da nam razložiš magijo, vendar me zanima za kakšno energijo gre? Magično? Odgovor je lahko kratek in jedrnat.

Lp, Onim

p.s. pa jaz tudi čestitam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz enako. In nisem satanist. Glede odkritosti, ne vem če sem, se pa trudim. Oblečen sem pa VEDNO V ČRNO!!! Ja tudi spodnje majce in gate so črne. VEDNO. Pa tudi v raznih Sepultura in Motorhead... majcah sem k obhajilu hodil, in me ni noben pojedu (no čudni pogledi že, ampak...).

Nikakor nisem mislil, da nam razložiš magijo, vendar me zanima za kakšno energijo gre? Magično? Odgovor je lahko kratek in jedrnat.

Lp, Onim

p.s. pa jaz tudi čestitam

Tudi tebi hvala za (nevemzakaj) cestitke :)

Magija je najlazje definirana, kot sprememba naravnega poteka dogodkov s pomocjo lastne energije. Neumnost je z magijo si probat dobit neizmerne kolicine denarja (od kje pa bojo). Gre za neke vrste manipulacijo, jacanje samega sebe in tudi unicevanja drugih, ce si to zasluzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!