Skoči na vsebino

Einherjer - tema Satanizem


Wobewt

Priporočene objave

Jap - edino, kar pri satanizmu moti, je samo ime taksnega zivljenjskega nazora. Pa se to ne zaradi imena samega, ampak zaradi predsodkov, ki jih imajo ovčerejci glede tega Satana...

Meni je pa glih to fino... Ce ne bi bilo nas, bi tudi ovcjereja bila bolj opesana, koga bi se pa bali, da bi se lahko nanj zgovarjali....

Sicer ma pa Dubi prav, ko jebe krscanstvo. Dejmo raje tale sneg skenslat pa se z motorji kje dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vas, gladkogumce je tolj "pobožna" želja, medtem ko bi se jaz s svojimi nazobanimi pnevmatikami zari v snežne sipine in odglumil mojega boga Stanovnika :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vas, gladkogumce je tolj "pobožna" želja, medtem ko bi se jaz s svojimi nazobanimi pnevmatikami zari v snežne sipine in odglumil mojega boga Stanovnika :lol:

Gladkogumec, tko mi pa se nihce ni rekel - te bom kar pretepel (kurc kva pa vem, a je to zaljivka al ne? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej dobiš en film od mene, mi že enkrat v preteklosti zagotoviš, da ne vrtiš več nog, kasneje se nekako ujamem s tvojim razmišljanjem sedaj bi pa fizično nasilje zganjal, c c c c

bom mamo poklical, tvojo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej dobiš en film od mene, mi že enkrat v preteklosti zagotoviš, da ne vrtiš več nog, kasneje se nekako ujamem s tvojim razmišljanjem sedaj bi pa fizično nasilje zganjal, c c c c

bom mamo poklical, tvojo!

Pozdravi jo, jaz je ze dolgo nisem slisal/videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest osebno se strinjam s tem, da vsak dela tocn to, kar njemu odgovarja, kar on hoce... Sam a ne vodi to pol v kaos?? :roll:

Ni kaosa - satanizem ima vgrajene varovalke.

Za oporo pa - enajst satanističnih pravil na Zemlji, avtor je Anton Szandor LaVey, 1967...

1. Ne podajaj mnenja ali nasvetov, razen, kot te prosijo/vprašajo.

2. Ne razlagaj drugim o svojih težavah, razen, ko si prepričan, da želijo poslušati.

3. Ko si pri nekom na obisku, ga spoštuj - sicer ne hodi.

4. Če te gost v tvojem domovanju nadleguje, mu povrni okrutno in brez milosti.

5. Ne skušaj se spolno približati nekomu, razen, kadar ta oseba pokaže željo.

6. Ne jemlji tujega, razen, če gre za breme drugi osebi, ki joče na pomoč za odrešitev.

7. Priznaj moč magije, vkolikor si jo učinkovito uporabil za uresničevanje lastnih želja. Če ne priznaš take moči potem, ko si jo uporabil, boš izgubil vse, kar si z njo pridobil.

8. Ne pritožuj se o ničemer, čemur se ne rabiš nujno izpostavljati.

9. Ne škoduj majhnim otrokom.

10. Ne ubijaj živali, razen, ko te napadejo, ali za hrano.

11. Ko se giblješ po odprtem terenu, ne nadleguj nikogar. Če te kdo nadleguje, ga prosi, naj neha. Če ne neha, ga uniči.

------------------------------ ------------------------------

In še devet satanističnih trditev istega avtorja:

1. Satan predstavlja vdajanje in ne vzdržnosti!

2. Satan predstavlja vitalnost obstoja namesto spiritualnih fantazij!

3. Satan predstavlja čito znanje namesto hinavske samoprevare!

4. Satan predstavlja dobroto tistim, ki jo zaslužijo, namesto tratenja ljubezni za nehvaležneže!

5. Satan predstavlja maščevanje namesto tega, da nastavimo še drugo drugo lice!

6. Satan predstavlja odgovornost odgovornih namesto bega pred psihološkimi vampirji!

7. Satan predstavlja človeka kot še eno žival, včasih dobro, pogosto slabšo od štirinožcev - ki je zaradi "božanskega duhovnega in intelektualnega razvoja" postala najbolj zlobna med živalmi!

8. Satan predstavlja vse t.im. grehe, saj vodijo do fiziološke, psihološke, miselne in čustvene zadovoljnosti!

9. Satan je že vedno najboljši prijatelj Cerkve, saj ji že od nastanka omogoča boljši obstanek!

------------------------------ ------------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam črn pulover s št. 666 na hrbtu... a sem satanist? :D

ne, krščan, ki se počuti neudobno v svoji krščanski koži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. Ko se giblješ po odprtem terenu, ne nadleguj nikogar. Če te kdo nadleguje, ga prosi, naj neha. Če ne neha, ga uniči.

Za kako vrsto nadlegovanja gre tukaj? Pride klošar do tebe in te nadleguje za 100 SIT - boš ga uničo? Al je to mišljeno če se te nekdo fizično loti in da mu vrneš milo za drago? Ehm...če je to to, pol se tega držimo tud tisti ki nismo satanisti, vsaj taki občutek mam - ups, sem že prekršil 1. pravilo - podajanje mnenja - mater je zakomplicirano :shock: :) Kak pol pri vas potekajo kontruktivne debate o neki temi, če moreš vsakič ko hočeš kaj argumentirat čakat da ti nekdo da dovoljenje za izražanje mnenja? Al je ta zakon dvoumen al pa jaz iščem iglo v senu...?

6. Ne jemlji tujega, razen, če gre za breme drugi osebi, ki joče na pomoč za odrešitev.

Lahko podaš en primer? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. Ko se giblješ po odprtem terenu, ne nadleguj nikogar. Če te kdo nadleguje, ga prosi, naj neha. Če ne neha, ga uniči.

Gre za common-sense o tem, da se nima posameznik pravico vtikovati v druge in da lahko vtikovanje drugih v svojo zasebnost primerno sankcionira.

Po domače - jaz ti težim, ti mi rečeš "nehaj" --> jaz težim naprej, ti me usekaš na gobec, da mi bo jasno. Ali obratno :)

Če klošar teži, mu rečeš "ne, hvala". --> ... .. .

Pri tem zdravem, filozofskem/akademskem satanizmu gre pač za to, da naj se vsak briga zase, če te drugi prosi za pomoč in ti je blizu, mu z veseljem pomagaš... In pač ne težiš ljudem okoli, če jim to ne paše - oni pa enako...

Je tako težko razumeti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne. Verjetno se zaman trudim razumet nekaj česar ni...pa saj tud tisti ki nismo satanisti se držimo teh načel, v čem je pol fora vsega skupaj? Ne bom več, tema za mene končana :idea: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne. Verjetno se zaman trudim razumet nekaj česar ni...pa saj tud tisti ki nismo satanisti se držimo teh načel, v čem je pol fora vsega skupaj? Ne bom več, tema za mene končana :idea: :wink:

Saj v tem je fora. Akademski/filozofski satanizem v bistvu ni taka fanatična zadeva, kot si jo ljudje predtavljajo --> ker predvsem predlaga posamezniku, naj se ne prepusti čredam RKC ali podobni in naj živi zase, po svoje, in naj ne ogroža drugih, naj jim ne teži... Če pa jim, pa naj se zaveda, da bodo drugi to sankcionirali... Ta "satanizem" ima tako ime predvsem zato, da ljudi odvrača od RKC oz. jim da predvsem misliti ---> ker RKC dela ravno na tem, da ljudem prepoveduje užitke, pogosto se vtikuje v zasebnost... In ja, tukaj je namesto Boga pač posameznik. "Živim zase, drugi tudi zase, družimo se, če nam je skupaj prijetno. Škode pa si ne delamo... "

Potem je tu še fanatični, kultni satanizem --> ko pripadniki predvsem častijo Satana, nekega pravega common-sensa pa v tem okultu ni. Pač, ekstrem, kot je recim Opus Dei znotraj RKC, ali kot so recimo tista križanja pri živem telesu, ki jih izvajajo v južni Ameriki..

Lep pozdrav, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam črn pulover s št. 666 na hrbtu... a sem satanist? :D

ne, krščan, ki se počuti neudobno v svoji krščanski koži :)

:lol: :lol: :lol: boljše definicije si ne bi mogel izmislit :lol:

Meni je pa v zvezi s to temo prišel na misel en konceprt iz stare grčije; apolinično - dionizično. Koncepta sta poimenovana po Apolonu oz. po Dionizu. Apolinično bi bilo nekako bliže krščanstvu, dionizično pa satanizmu - se pravi, živi tukaj in zdaj; če je kje raj, potem je to tukaj in zdaj in ti živiš v njem. Če se ti ne zdi, da živiš v raju, se pa potrudi v tej smeri. Ne pa krščanstvo, ki razlaga, da je trpljenje smisel življenja in take.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam črn pulover s št. 666 na hrbtu... a sem satanist? :D

ne, krščan, ki se počuti neudobno v svoji krščanski koži :)

:lol: :lol: :lol: boljše definicije si ne bi mogel izmislit :lol:

Meni je pa v zvezi s to temo prišel na misel en konceprt iz stare grčije; apolinično - dionizično. Koncepta sta poimenovana po Apolonu oz. po Dionizu. Apolinično bi bilo nekako bliže krščanstvu, dionizično pa satanizmu - se pravi, živi tukaj in zdaj; če je kje raj, potem je to tukaj in zdaj in ti živiš v njem. Če se ti ne zdi, da živiš v raju, se pa potrudi v tej smeri. Ne pa krščanstvo, ki razlaga, da je trpljenje smisel življenja in take.

sej je tudi nihilizem dovolj blizu satanizmu (vsaj v osnovni ideji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri strani sem že napisal pa vse zbrisal ker se mi je zdelo nesmiselno - bom napisal malo drugače - če prav razumem predstavlja ime (akademsko/filozofski) satanizem skupek zakonov, načel, ki se jih vernik oz. pripadnik te vere drži in mu predstavljajo nek okvir v življenju, za lažjo orientacijo. In v osnovi (na podlagi teh 11 točk) bi lahko reko da je ideja genialna! Vera ti lahko približa svojo perspektivo na življenje kot celoto, vera ti lahko svetuje, vera ti lahko v končni fazi vsiljuje, ampak če ti za stvar nisi dovzeten je vse skupaj zaman. Kdaj je človek najbolj dovzeten? Takrat, ko je najbolj ranljiv in išče oporo. Oporo v prazni, tihi cerkvi, kjer si nabere duševne hrane in se sprosti, razčisti v mislih sam s seboj in potem čuti umirjenost, mogoče z molitvijo, mogoče pred kupom ognja, ki mu predstavlja moč ali pa z raznimi drugimi obredi/rituali. Verjemi da razumem v čem je point verovanja. Nastane pa problem za katerega vera misli da mu je kos v resnici pa ma zavezane roke: "se pravi, živi tukaj in zdaj; če je kje raj, potem je to tukaj in zdaj in ti živiš v njem. Če se ti ne zdi, da živiš v raju, se pa potrudi v tej smeri." To je opora ali nasvet? Ja, tudi nasvet je lahko opora, če ima temelje. Kako se boš naučil živeti v raju če niti ne veš kaj je raj (pa ne tisti izmišljeni...) in niti ne veš kaj je življenje oz. kako se ga naužiti s "polnimi pljuči"? Kako se boš naučil spoštovat če te tega niso naučili starši? Kako živet zase in uživat, če se ne spoštuješ? Te vera nauči ljubezni, spoštovanja, te vera nauči da postaneš boljši človek? Saj to je menda namen vere, ki jo zastopa verska organizacija ne?

Tista prava vera je v nas samih, v mladosti jo le obrusimo in ji damo pečat. Predstavlja energijo, voljo, smisel življenja. Eni so jo kasneje izgubili in jo spet iščejo na drugačne načine, eni je niso uspeli razvit, eni je imajo tolko da prek teče (samozavest?), eni pa je ne dojemamo kot vero, ker bi nam kot taka predstavljala obremenitev. Raje se ravnamo po intuiciji pa čeprav nam je zarad tega kdaj tudi težje. Ne glede na to v kaj verjamete vam želim da bi vam blo v življenju lepo 8)

_____

ENDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

lih k šestke pašejo h satanizmu... sm zasledila neki kar je spooky :P

Današnjih 10 najbolj pridnih piscev

Član_____Pridružen_____Skupno število članskih objav____Današnjih objav__% današnjih objav

.

.

.

.

-pero- . . . 26.06.2003. . . . . . . . . . . . . 666 . . . . . . . . . . . . . . . .16 . . . . . . . . . . . 3.06%

kolko šestk... :hmm: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je bil en satanist po televiziji...mislim da na Preverjeno...je reku da je tudi motorist ...a je mogoče kdo iz naše sredine... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je bil en satanist po televiziji...mislim da na Preverjeno...je reku da je tudi motorist ...a je mogoče kdo iz naše sredine... :hmm:

:hmm: Če bi dobro pogledal, bi videl, da ima na desni roki tetoviran svoj nick tukaj iz MS.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!