Skoči na vsebino

Zunajzemeljska oblika življenja


Killroy

Zunajzemeljska inteligenca  

17 članov je glasovalo

  1. 1. Zunajzemeljska inteligenca

    • Ja
      77
    • Ne
      5


Priporočene objave

Ameba:živo bitje brez ogrodja, živi v vodi, je "kepica citoplazme", citoplazma ji daje edino obliko, premika se z izlivanjem citoplazme, hrano preprosto obkroži s citoplazmo....

če zdej nism opisu busha po pa jest ne vem no :twisted: :twisted:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo clovek najbolj inteligentno bitje v galaksiji bom jz ze papez ;)

To je lahko v enem samem primeru - namrec, da je tudi edino :D Se ve ... ce govorimo o "razumnih" bitjih, ne zivalih :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zdej jest mal fizika pošpilam...

Kot prvo, po mojem skromnem mnenju niti slučajno nismo sami v vesolju. In, tega nisem še zasledil v tej temi, ne pričakujmo da če odkrijemo zunanjzemeljsko življenje, da bodo to neka bitja z IQ=mc2. Z drugimi besedami "neskončno".

V vesolju prav gotovo obstajajo še marsikakšna bitja. Nekatera so prav gotovo na višji stopnji razvoja, nekatera se mogoče prav zdajle razvijajo iz enojedrnih celic v dvojedrne in glede na to neskončnost vesolja si skoraj upam trditi, da sta se zdajle spoznali dve novi rasi.

Pa zdajle tudi.

In zdajle je tretja na drugem koncu vesolja prejela signal od četrte, ki je na istem koncu vesolja.

Kot drugo, tud Vrtničina teorija nikakor ni neumestna. Vzemimo primer, da se oddaljimo od Zemlje za 100 svetlobnih let. Od tam, kjer smo, vidimo Zemljo ravno takšno, kot je bila 100 let nazaj. Potem pa v hudimano oddaljeni prihodnosti razvijemo hitrost 100000000000000x večjo od svetlobne in se v 2 dneh vrnemo nazaj na Zemljo. To je (teoretično) povsem možen časovni stroj, in v danem primeru se vrnemo v preteklost za 99 let in 363 dni.

Tako nas lahko hodijo v NLPjih gledat naši vnuki in, ker jim je strogo naročeno, da se ne smejo nikomur prikazat ali na kakršenkoli način spreminjat zgodovine (po nesreči fentajo Clintona, Bush pride prej na oblast, svet propade - samo primer), se pojavljajo tako skrivnostno.

Še ena stvar. Če nikakor ne verjamete, da bi se drugje razvilo življenje... Samo dva primera:

Na Zemljo je prišlo življenje iz neuničljivih virusov (neuničljivost določenih virusov je dokazana), ki so potovali po vesolju, ukleščeni v led, železo itd. Kako je prišlo do življenja na teh "kometih" ne vedo, verjetno je bila posredi kakšna mutacija ob trčenju dveh nebesnih teles - silovita energija, jedrske reakcije, mutacije.

Druga stvar, na Zemlji so bile nekatere bakterije ukleščene, ko na našem planetku še ni bilo atmosfere. Tako ni bil poseben primer ob kakšnem meteorskem dežju ali kaj podobnega izpljunit delček teh ukleščenih bakterij, jih po nenavadnem naključju osvoboditi težnosti (recimo da je možnost za to zanemarljiva, 1:10000000, v milijardi let se to gotovo uresniči) in že so naše, Zemeljske bakterije na poti, da ustvarijo življenje kje drugje.

Hm... radijski valovi. Radijski valovi potujejo po vesolju s konstantno svetlobno hitrostjo in se neizbežno širijo stran od Zemlje. Recimo, da obstaja prva dovolj inteligentna oblika življenja (Zemljani smo že na tej stopnji), ki bi znala te valove prestreči, 200 svetlobnih let daleč. Prvi radijski signal od leta približno 1900 potuje do njih 200 let in se vrača 200 let - valovanje ne more doseči ne manjše in ne večje hitrosti od svetlobne. Po tej logiki lahko pričakujemo prvi odziv okrog leta 2300. Zgolj ugibanje.

Pa še nekaj: Nekateri znanstveniki so hudimano skeptični glede tega, da je pravzaprav katerakoli snov sposobna iti hitreje od svetlobe - kar bi onemogočilo Vrtničine besede. V odgovor na to je NASI uspelo lani pospešiti svetlobo samo na hitrost, višjo od 300'000km/s.

Sicer smo še zeeeloooooo daleč, preden se bodo z nadsvetlobno hitrostjo gibala telesa z dejansko maso, ampak vendarle... Bodimo optimisti.

Takole je, mislim da sem si zaslužil en sok ob prvi priliki,

vi pa lahko poveste svoje mnenje - in me po potrebi spljuvate.

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bo leto 2100 nam bodo znanstveniki spet rekli da vesoljci rabijo nekaj časa da dajo odgovor in to po možnosti 100 let...in pol bo leto 2400 ko bojo vsi ljudje na ulicah zrli v nebo in čakali da se razgrnejo temni oblaki, da se prižgejo luči na nebu,...in bojo spet razočarani tak kot je bil marsikdo ko napovedanega 1999 leta ni blo konca sveta :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem. Saj vesolje je tako veliko, da bi bilo nelogično, da ne bi bilo še več planetov z možnostjo enakega življenja kot je na zemlji (da ne omenjamo drugačnih oblik). Samo razdalje so prevelike, pa še čas od začetka življenja na zemlji in do takrat, ko bo "ugasnilo" (naravno ali pa zaradi "človeškega faktorja"), je samo trenutek v "življenju" vesolja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam.......nisem s tega planeta.

Jeeessssss, saj sem vedu, da je prav, da se alieni z motorji furamo!

Torej smo MDSR ne samo mednarodno, ampak medgalaktično združenje. Jupiiiiiiii!!! :twisted: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoreticno je nemogoce, da bi v tako velikem prostoru obstajal en planet, ki bi bil naseljen pa se to s takimi opicami kot smo ljudje.

je pa precej verjetno, da nas opazujejo in se nam smejijo, kako smo nesposobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob gledanju okolice se vprasam ce obstaja stvar, ki se ji rece "zemeljska inteligenca", po prebiranju te teme pa vem, da sam niti slucajno tega pojma ne poznam.

ce iscete male zelene pa vam lahko povem da ste jih lahko videli na imotu (ZX-6R in RR :twisted: ). ja ja so se dobro zamaskirali. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam.......nisem s tega planeta.

Jeeessssss, saj sem vedu, da je prav, da se alieni z motorji furamo!

Torej smo MDSR ne samo mednarodno, ampak medgalaktično združenje. Jupiiiiiiii!!! :twisted: :lol: :lol: :lol:

Tako je!!!

Sicer pa nam ni dano karkoli dokazat o obstoju inteligence v vesolju (vse teorije ostajajo teorije). Torej: MDSR - medgalaktično združenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja inteligenca presega vsa zemeljska merila torej sem IZVENZEMELJSKO INTELIGENTEN.... :lol: :lol:

No pa še nekaj, pozabljate na časovno komponento. Življenje na zemlji, sploh pa inteligenca obstaja majhen del obstoja planeta. Torej je velika možnost, da je/bo inteligenca obstajala tudi v naši bližini, a smo jo zamudili.

Torej neskončnost prostora, neskončnost časa ... ajajajajj ... trimač :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še nismo odkrili koga bolj pametnega....torej v tem trenutku SMO najbolj pametni :wink:

Tole je pa zelo, zelo, zelo podobno Einherjerjevemu razmišljanju v temi o satanizmu v stilu "jaz sem bog".

Kaj meni pomeni ena bakterija? En virus, za katerega niti natančno ne vem, če je živ ali ni? Ali ta virus ve, da obstajam? Se tega zaveda? Zanj sem najbrž zgolj bolj ali manj ugoden življenjski prostor. Podobno je z nami v vesolju. Več kot "vidimo", bolj vemo, da vidimo zelo, zelo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še nismo odkrili koga bolj pametnega....torej v tem trenutku SMO najbolj pametni :wink:

ne bi rekla da smo najpametnejši, kajti kdor je pameten ne uničuje svojega življenskega prostora, tako kot to počne človek.res je da se od živali razlikujemo po tem da imamo razum ki pa nam je v večini primerov bolj v škodo kot korist..... :wink:

drugače pa jest kar verjamem v obstoj življenja v vesolju.

so me ugrabli marsovci.... :0X: :wink: :P :P :D :D sam ne to okol govort.... :D :D :new-alien:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunajzemeljska živa bitja najbrž so. V kakšni obliki, intelegenci, ipd noben ne ve. Vidl jih pa po moje ne bomo nikol, saj je tako daleč nemogoče potovati, če bi pa oni prišli nekako do nas bi se nam pa že predstavili, tako da tiste ameriške UFO oslarije niso glih najbolj posrečene.

Fajn bi blo z vesolcem enga zvrnt a ne :new-alien: :drinking:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan

Spet bom eno filozofsko udaru:

Ali kdo od vas verjame,da so nekje drugje v vesolju,na nam čisto odročnem delu,tudi oblike življenja,ki so nam enakovredna ali pa nas celo prekašajo v inteligenci,znanosti,kulturi itd.

Prekašajo :?: :?: :?: :shock: V inteligtentnosti :?: :?: Pa kulturnosti :shock: :shock: :shock: Mene :?: :?: :?: Moi :?: :?: :?: No ja znanost je že drugo področje, dej en drug topic odpret. Ma menda ja da so, hudimana, kdo bi se pa drugače z nami igral :?: :?: Al si to sami počnemo :shock: :shock: Roni, kaj je že rekel Zweistein?

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem samo v prostoru. Torej če so, kako daleč od nas so. Je tudi problem v času. Ali so že bila in izumrla, ali se šele porajajo osnovni pogoji za nastanek nečesa razmišljujočega. Kot vemo, je naši Zemljici čas ugodnih razmer štet in končen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DUNKER, lepa teorija, očitno si kar prepričan vanjo. Mislim na tisto, kako je nastalo življenje na Zemlji. Saj ne rečem, da ni možna, ampak ne morš kar rečt da to tako je. Preberi še kaj na to temo, recimo Erich Von Daniken, ali pa saj Ivan Mohorič. Če pa poznaš ta dva, pa ne razumem, kako lahko tako slepo verjameš neki teoriji.

Dej razloži, kako iz neživega nastane živo, za začetek. Pa ne mi o tisti nevemkakšni juhi in uni varianti k je možnost 1: nevemkokmilionov, da je blo tako. Žalostno pa je, da te stvari učijo po šolah in da je to uradna znanost. Ampak se tut na temu področju počas obrača na bolše.

A če so Alieni? Ne vem, možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanost ugotavlja, da ima nič, torej popolen vakuum v dovolj velikem prostoru tendenco zgoščevanja in ...

Edino, ker je 100 % gotovega je to, da ne bomo nikoli zagotovo ugotovili kdaj in kako in zakaj je naša oblika Vesolja nastala.

Ob možnosti razporeditve v prostor in v čas, je možna tudi razporeditev v velikost. Kaj, če so na atomih, kot jih poznamo mi, tudi vesoljčki. Morda je naše vesolje skupina atomov nekega večjega sveta.

Možnosti kolikor hočeš. Zvedeti resnico in ozadje, malo možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanost ugotavlja, da ima nič, torej popolen vakuum v dovolj velikem prostoru tendenco zgoščevanja in ...

Ni popolen vakuum, na vsake par kubičnih metrov prosto plava kakšen atom...

Edino, ker je 100 % gotovega je to, da ne bomo nikoli zagotovo ugotovili kdaj in kako in zakaj je naša oblika Vesolja nastala.

Približno zagotovo se najbrž že ve, vprašanje pa je zakaj (Einherjer bi rekel, da zaradi njega...:D)

Morda je naše vesolje skupina atomov nekega večjega sveta.

Možno tudi, teorija vzporednih vesolij tudi obstoja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi še kaj na to temo, recimo Erich Von Daniken, ali pa saj Ivan Mohorič. Če pa poznaš ta dva, pa ne razumem, kako lahko tako slepo verjameš neki teoriji.

Daniken zavrže dokaze, ki so proti njegovi teoriji, kar se ne klapa z njegovim videnjem...

Mohorič pa, mislim, da ne raziskuje, ampak samo prevaja, se ljubiteljsko ukvarja s tem... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!