Skoči na vsebino

Zunajzemeljska oblika življenja


Killroy

Zunajzemeljska inteligenca  

17 članov je glasovalo

  1. 1. Zunajzemeljska inteligenca

    • Ja
      77
    • Ne
      5


Priporočene objave

Ni popolen vakuum, na vsake par kubičnih metrov prosto plava kakšen atom...

Nič v smislu ničesar, ne vakuuma, kot velja v našem medzvezdnem prostoru ali smo ga sami v laboratorijih zmožni ustvariti.

Ker kakor koli obrneš, nekoč je nekaj moglo začeti obstajati in iz nečesa nastati. In edino, kar se mi zdi večno in neomejeno je nič. Za vakuumske delce itak vemo, da imajo maso in s tem svoje gravitacijsko polje. In tudi oni so morali nekoč iz nečesa nastati.

Tudi božanstva, če slučajno so ali pa vseobča energija, je nekoč morala pričeti obstajati in iz nečesa nastati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kaj se razumeva pod nič ali neskončno....Neskončna temperatura, ki je zasevala v začetnem prapoku, je najbrž tudi morala imeti neko končno število, pa se najbrž ne splača tega tako natančno definirati...

Tudi v niču se mora nekaj dogajati, nekaj, kar je pripeljalo do tega prapoka...

Konec vesolja po današnjih izračunih Hawkinga (s tem, da se realizira model razširjajočega vesolja...) bo prišel, ko bodo izhlapele še zadnje črne luknje, to bo pa po prvi enici , ki ji sledi cela stran ničel, let....

V glavnem, res je, da je problem odkritja življenja, v prostranstvu vesolja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DUNKER, lepa teorija, očitno si kar prepričan vanjo.

Stari, glih tolk sem prepričan v to, kot ostali. Teorija kot teorija, ki ji ne pripisujem posebne vrednosti. Nekako je moralo vse skup nastati in tko so se tud pojavili takšnile približki resničnemu dogodku.

Iz nežive v živo? Tega nihče ne ve in tega tud ne bo nihče nikol vedu. Zarad tega sva marsikatero uro (predvsem nemščine in zgodovine :wink: ) zapravla z sošolcem (državni prvak v logiki in kemiji), ampak tega pač ne bomo nikol vedli...

In ravno ta nastanek najprej neživega iz ničesar, potem pa še živega iz neživega je zame eden večjih "dokazov" za obstoj boga. Če že ne boga kot takega, pa vsaj nečesa kar ima določeno moč nad vsem.

Hmm.... drugač sem imel napisanih še par vrstic, pa sem jih pobrisal, ker nisem ničesar povedal. In ravno v tem je poanta: še toliko lahko gruntamo in gruntamo, dokončnega odgovora ne bomo dobili.

PS: Je kdo bral v Sobotni prilogi članek o našem vesolju? Kako genialno je ustvarjeno, kako se ujemajo vse sile, kako neverjetno je da planeti sploh krožijo okrog zvezd (namest da bi preprosto padli nanje, če jih privlači težnost)... In na koncu je bila res dobra vpletena v to - da je naše vesolje pravzaprav delo neke druge, pradavne, neverjetno razvite civilizacije, ki je ugotovila da je obsojena na propad in si priskrbela naslednike.

Tud temu sicer ne pripisujem nobene posebne vrednosti, je pa zame eden največjih užitkov se poglabljat v take članke...

Hm... Vaše mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se samo na zemlji pojavila neka čudna kemijska reakcija, zvarek spojin, iskrica življenja..........pri vsem tem kar nas obdaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zanimivost: V povprečju so na kvadratni meter v vesolju 3 atomi !

Če bi iz nam najbližjega ozvezdja(mislim da Alpha centauri) poslali proti nam signal s svetlobno hitrostjo bi do nas potoval 10.000 LET!

Se pravi če bi jutri dobili iz tam neko sporočilo bi ga ONI poslali pred 10.000 leti!

Drugo je če pride signal iz našega osončja!

Pa še to: svetlobno hitrost ni mogoče doseči če imamo maso!Torej karkoli ima maso ne more potovati s svetlobno hitrostjo!Edino signal ali žarki....

Tako da je fizični stik omejen na naše osončje, razen če ne govorimo o črnih luknjah(ki jih ne poznamo še dovolj) al o ukrivljanju prostora....bla bla!

Imamo pa še 5 miljard let časa preden nam Sonce eksplodira pol bo pa pizdarija!Sam jst se nebi sekiral pa vam se tud ni treba!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo pa še 5 miljard let časa preden nam Sonce eksplodira pol bo pa pizdarija!

Sonce ne bo eksplodiralo, ker ima premajhno maso! Postalo bo rdeča velikanka, nato pa bela pritlikavka... :( Itak pa bo vse naokoli sežgalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zanimivost: V povprečju so na kvadratni meter v vesolju 3 atomi !

Ja, saj eni res pravijo, da je naše Vesolje bolj ploščate sorte :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, jest ne bom filozofiral o vakuumu, črnih luknjah, velikem poku, itd...

Vedno sem se zanimal za nepojasnjene dogodke v zvezi z domnevnimi obiski "malih zelenih" kot so radi poimenovali zunajzemeljsko inteligenco. Prebral sem tudi veliko knjig in revij na to temo. Pa tudi o nekaterih starih civilizacijah za katere eni pravijo, da so bili izredni astrologi in to povezujejo z vesoljci, pa o skrivnostni atlantidi, ali pa o plemenu, ki ima v svojih jamah slikarije svojega božanstva-vesoljsko ladjo?, itd.......

In če je vsaj promil tega kar je napisanega res, potem mora nekje v vesolju obstajati življenje!

Samo moje mišljenje pač. :oops:

Problem je le, da smo še premalo tehnološko razviti, da bi lahko to raziskali. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundercat: Če bi iz nam najbližjega ozvezdja(mislim da Alpha centauri) poslali proti nam signal s svetlobno hitrostjo bi do nas potoval 10.000 LET!

Se pravi če bi jutri dobili iz tam neko sporočilo bi ga ONI poslali pred 10.000 leti!

V tem je ves problem.

Verjetnost da obstaja življenje v vesolju je neskončno velika.

Verjetnost da bi stopili s tem življenjem v stik po do danes znanih fizikalnih načinih potovanja in komuniciranja pa neskončno majhna.

Obsojeni smo, da smo sami ali pa da smo opazovani od inteligentne vrste, ki je mnogo pred nami in ima odkrite načine komuniciranja in potovanja nad svetlobnimi hitrostmi.

Ali je to možno, ve samo bog in Stephan Hawkings.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zanimivost: V povprečju so na kvadratni meter v vesolju 3 atomi !

Ja, saj eni res pravijo, da je naše Vesolje bolj ploščate sorte :lol:

No če pa vseeno predpostavimo, da so trije atomi na kvadratni meter, potem sledi, da je gostota vesolja neskončna ... :wink: :arrow:

Mislim, da se pravi podatek giblje okoli enega vodikovega atoma na kubični meter... torej en proton in en elektron na 1000 litrov praznine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zanimivost: V povprečju so na kvadratni meter v vesolju 3 atomi !

Ja, saj eni res pravijo, da je naše Vesolje bolj ploščate sorte :lol:

No če pa vseeno predpostavimo, da so trije atomi na kvadratni meter, potem sledi, da je gostota vesolja neskončna ... :wink: :arrow:

Mislim, da se pravi podatek giblje okoli enega vodikovega atoma na kubični meter... torej en proton in en elektron na 1000 litrov praznine.

Kolikor sodobno fiziko poznam, prostor in njegovo prostornino definirajo masni delci, kjer teh ni, tudi prostora ni in mu ne moremo zmeriti volumen.

Tako da razni atomi na m3 je mal za las privlečeno.

Razdalje so relativne, prostor je ukrivljen, kjer ničesar ni tudi prostora ni itd.

Kako ste volumen vesolja izmerili ?

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko srečate kakega malega, zelenega,... mu prec povejte, da ga na drugi celini iščejo s 350 m premera velikimi talarji in se bi pogovarjal z njimi... res! :shock: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones se je ze en tazelen vame zaletu, pa sm ga poslala tja, kjer bi radi intervjuje... :wink: Sam nism zihr, ce mu bo tist pesceni prostor vsec... Precej dolgocasn, za tazelene :roll:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tle bom fajn zasla s teme sam se mi ne da nove odpirat... Glede inteligence na Zemlji.

Danes bi mi lahko bili zelooooo zeloooo napredni ce ne bi nasi predniki pozigal in ubijal znanstvenike.... 4 tisoc let pred nasim stetjem so ze poznali kanalizacijo, vodovod itd. Pozgana je bila Aleksandrijeva knjiznica itd knjige so pozigal na knjigah se pa svet gradi! Nase znanje se tako prenasa! Lahko bi bili sedaj mocno napredni ampak zahvaljujoc tem bizgecem smo v zaostanku ;) Verjetno to tehnologijo k jo zdej mi poznamo so tut oni ze poznal.... ne ve se pac..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zanimivost: V povprečju so na kvadratni meter v vesolju 3 atomi !

Ja, saj eni res pravijo, da je naše Vesolje bolj ploščate sorte :lol:

Ja tiskarska napaka sej veste kaj sem mislu!!

Se opravičujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tle bom fajn zasla s teme sam se mi ne da nove odpirat... Glede inteligence na Zemlji.

Danes bi mi lahko bili zelooooo zeloooo napredni ce ne bi nasi predniki pozigal in ubijal znanstvenike.... 4 tisoc let pred nasim stetjem so ze poznali kanalizacijo, vodovod itd. Pozgana je bila Aleksandrijeva knjiznica itd knjige so pozigal na knjigah se pa svet gradi! Nase znanje se tako prenasa! Lahko bi bili sedaj mocno napredni ampak zahvaljujoc tem bizgecem smo v zaostanku ;) Verjetno to tehnologijo k jo zdej mi poznamo so tut oni ze poznal.... ne ve se pac..

Veš tudi v vojnah smo se veliko naučili in se razvili korak naprej!

Če nebi bilo vojn v preteklosti pa tudi sedaj se iz njih nebi nič naučili!

Predstavlji si če leta 1930 nebi bilo Hitlerja pa bi se leta 2005 znašu en tak fanatik pa bi začel ustvarjat ČISTO raso na svetu!S tako rušitveno moč kakršno poznamo danes nebi na svetu verjetno ostal nihče!

Tako da se spraševat kaj bi bilo ČE...ni realno!

Jst pravm še dobro da je bilo tako ker drugače.....

Pa ne mislt da odobravam vse vojne v preteklosti!!

Sam če pogledaš z drugega kota bi lahko bilo še slabše če bi se katera izmed vojn začela 100 let kasneje!Vprašanje pa je kam bi šel napredek če teh vojn nebi bilo!

Če nebi bilo Hitlerja leta 30 verjetno tudi atomske bombe nebi bilo še nekaj let zatem......itd.!Zdej atomska energija je uporabna tudi v drugih stvareh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi iz nam najbližjega ozvezdja(mislim da Alpha centauri) poslali proti nam signal s svetlobno hitrostjo bi do nas potoval 10.000 LET!

Se pravi če bi jutri dobili iz tam neko sporočilo bi ga ONI poslali pred 10.000 leti!

...

Hmmmm, na srečo tole ni res: do najbližje zvezde, Proxima Centauri, je 4,2 svetlobnega leta, kar pomeni, da bi tudi radijski signal porabil enako (4,2 leti) do nas (v 10.000 letih bi tja prišli tudi z raketo :wink: ). Sicer pa je tudi tale bistveno manjša številka precej žalostna, le predstavljajte si telefonski pogovor, kjer ste na vrsti vsakih osem let... pa da se še kaj zmotite vmes... :cry: ).

Verjamem pa, da nismo sami v vesolju. Ne samo ker bi bila to obupna potrata prostora, ampak ker lahko že tu, bistveno bližje nam lahko vidimo, da se življenje razvije tudi v izjemno negostoljubnih razmerah npr Antarktika, topli vrelci v morskih globinah itd. Znanstveniki pravijo, da je masa življenja (bakterij), ki živijo pod površino zemlje večja od mase življenja na zemlji... (kogar to bolj zanima lahko pogleda na http://www.resa.net/nasa/onearth_extreme.htm ). In kjer je preprosto življenje, je velika tudi možnost da se razvijejo tudi višje oblike.

Samo med nam bližnjimi 12 zvezdami (oddaljenimi od 6 do 25 svetlobnih let) so odkrili najmanj tri, ki imajo planete (skupaj pa preko 50!), v naši glaksiji pa je več kot 100 milijard zvezd, torej potencialno na stotine milijonov planetov in ni hudič, tudi življenje... V vesolju pa je na milijarde galaksij... torej... verjamem da tudi inteligentno življenje :wink: (nekaj idej, kako bi lahko izgledali planeti drugih zvezd lahko vidite na http://business.fortunecity.com/soros/98/ ).

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Discovery-u je bila pred časom oddaja z naslovom "If there was no moon". Mi je še zdaj žal, da je nisem posnel. :(

So me uspeli prepričati, da se lahko Luni zahvalimo, da ima Zemlja tako stabilno nihanje svoje osi, ker naj bi se drugače naključno prekopicevala, tako da adijo ciklični letni časi. Zato naj bi bil tudi cilj raziskovalcev (tistih s teleskopi seveda :wink: ) iskati planete z dovolj velikimi lunami, ki bi jim zagotavljale podobno stabilnost in s tem enega od pogojev za razvoj življenja.

Pa še tole, naša Luna se od nas oddaljuje s hitrostjo 10 cm na leto. Ko bo enkrat šla, bo šlo vse v franže... :? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!