Skoči na vsebino

Kako določiti količino linije


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Imam router Linksys wrt54gl, sam sem nanj povezan preko wirelessa. Zaščito za wireless sem si naredil z MAC adreso. Imam pa soseda obešenega na router z kablom. Problem je v tem, da mi sosed pokuri preveč povezave.

Rad bi našel kakšen programček s katerim bi sosedu dodelil npr 30% uploada in 30% downloada moje linije. Prav tako bi rad preveril, ali je še kdo obešen na mojo linijo. Obstaja kakšen tak program?

Hvala :worship:

Popravljeno . Popravil hector
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam router Linksys wrt54gl, sam sem nanj povezan preko wirelessa. Zaščito za wireless sem si naredil z MAC adreso. Imam pa soseda obešenega na router z kablom. Problem je v tem, da mi sosed pokuri preveč povezave.

Rad bi našel kakšen programček s katerim bi sosedu dodelil npr 30% uploada in 30% downloada moje linije. Prav tako bi rad preveril, ali je še kdo obešen na mojo linijo. Obstaja kakšen tak program?

Hvala :worship:

za dolocit linjio... lahko si nalozis nov firmwar DDWRT (http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/index.php) pa mu pomoje lahko dolocis direkt v rutrju

za to kolk je pa folka obesenga gor, mas pa log v rutrju

aja...zascita prek MAC...tega ti ravno ne priporocam, ker tvoj MAC se da vidt, ce skenas wireless, prav tako se da spremenit svoj MAC v tvojga, in voila.... tut WEP protection pade v treh sekundah, tako da ti priporocam WPA1 ali WPA2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

da bi direktno omejeval bandwith bi rabil mal priredit firmware od ruterja.. sam sem se enkrat matral vendar mi ni uspelo.. najlažje narediš tako da določiš QOS.. to je quality of service in pač daš svojemu ipju večjo prioriteto kot vsem drugim ipjem.. to se mi zdi da se z ddwrtjem pa da brez kakšnega hujšega problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi direktno omejeval bandwith bi rabil mal priredit firmware od ruterja.. sam sem se enkrat matral vendar mi ni uspelo.. najlažje narediš tako da določiš QOS.. to je quality of service in pač daš svojemu ipju večjo prioriteto kot vsem drugim ipjem.. to se mi zdi da se z ddwrtjem pa da brez kakšnega hujšega problema

To vedno deluje na princupu 1:približno :), tak da sem spet odprl, če ga bodo pa kaj biksali, jih pa blokiram. Kr naj omejijo pr sebi na softweru z katerim download povzročajo :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK jas pa mam eno smotano vprašanje. :D Mam router Linksys 54 G. Zanima me, kak zavarovat omrežje. :slap: Lepo prosim dajte bit strpni pa povejte prosim ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK jas pa mam eno smotano vprašanje. :D Mam router Linksys 54 G. Zanima me, kak zavarovat omrežje. :slap: Lepo prosim dajte bit strpni pa povejte prosim ... :)

Tukaj imaš vse napisan http://www.wlan-sat.com/modules.php?name=Forums celo slikice so, slike pa boš že znal brat :) Upam, da je rutel GL verzija, kjer je nameščen Linux firmware. Drugače pa vklopi WPA enkripcijo. Pa mislim, da sem že enkrat tukaj nalimal slike celega psotopka, tak da malo pobrskaj :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!