Skoči na vsebino

prosim za pomoc


Kaj ste?  

1 član je glasoval

  1. 1. Kaj ste?

    • Strogi vegeterianec
      1
    • Ne jeste mesa
      4
    • Nop nisem vegeterianec in jem meso
      60


Priporočene objave

Pred kakimi 15imi minutami sm se z mamo sporekla glede tega ker nocem jest mesa ... Oz ga jem (zelo zelo malo) ampak sam zato kr mal rabim da se mi zdravje spet okrepi... Ok ko grem kam v goste le pojem un mesek zarad vljudnosti drgac pa se mi meso nekak "gnusi" sam nism se prav izrazila... Kaj pa vem nekak ga ne maram pac zato kr so to le zivali.... In zdej bibas prosila ce lohko s cimerkoli jz nadomestim te sestavine k so v mesu s katero drugo hrano? Ne pravim da sm vegeterianka sam pac nimam rada mesa... Tko da pls pomoc da bom lohko mami to odgovorila ko mi bo spet "vsiljevala" meso.

Hvala

PS: pa se anketca da vidim kaj ste tukaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beljakovine ... beljak (brez rumenjakov, ti so v vecjih kolicinah skodljivi), pa kaka surova skuta ... No, ribe se ti upam ne gnusijo? Tuna v olivnem olju? To je vse zdrava prehrana za fitness hehe, sem ravno na poti tja

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beljakovine ... beljak (brez rumenjakov, ti so v vecjih kolicinah skodljivi), pa kaka surova skuta ... No, ribe se ti upam ne gnusijo? Tuna v olivnem olju? To je vse zdrava prehrana za fitness hehe, sem ravno na poti tja

:wink:

Hmm ja ribe mam nekak rada oz jih prebavlam se sam se mi pa gnusi losos k ga mat dela pa konzervirano mi tut ni usec... Najraje mam postrv k jo sama ujamem kr se fino namucim da kero ujamem pol je pa slastna za pojest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno bi mogla, pa ceprav samo vcasih, jest mal mesa... Teh sestavin, k so v mesu, se ne da nadomestit z nicemer.. Mal se pa ze lahko potrudis za zdravje :roll: :!:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš jedla mesa boš crknla,

tako kot če bi se motor odpovedal olju.

MESA SE NE DA NADOMESTITI !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....drgac pa se mi meso nekak "gnusi" sam nism se prav izrazila... Kaj pa vem nekak ga ne maram pac zato kr so to le zivali....

ja zato mam pa tako rad divjacino, mi je ze od nekdaj bil bambi tako vsec, pa se mamico lahko prej sreca po moji zaslugi :twisted:

... Najraje mam postrv k jo sama ujamem kr se fino namucim da kero ujamem pol je pa slastna za pojest ;)...

ja boge postrvi pa niso zivali, a ko jo ujames ti jo drugi snamejo s trneka in ubijejo pa ocistijo. mislim saj ce ti meso ne pase ga ne jej ampak taka obrazlozitev, svasta :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meat! where´s the meat?!

vcasih sicer pase brez mesa,samo je moja prehramba pretezno se mesne narave (cca.65:35).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakimi 15imi minutami sm se z mamo sporekla glede tega ker nocem jest mesa ... Oz ga jem (zelo zelo malo) ampak sam zato kr mal rabim da se mi zdravje spet okrepi... Ok ko grem kam v goste le pojem un mesek zarad vljudnosti drgac pa se mi meso nekak "gnusi" sam nism se prav izrazila... Kaj pa vem nekak ga ne maram pac zato kr so to le zivali.... In zdej bibas prosila ce lohko s cimerkoli jz nadomestim te sestavine k so v mesu s katero drugo hrano? Ne pravim da sm vegeterianka sam pac nimam rada mesa... Tko da pls pomoc da bom lohko mami to odgovorila ko mi bo spet "vsiljevala" meso.

Hvala

PS: pa se anketca da vidim kaj ste tukaj ;)

Kaj pa želve??? Kekec bi ti bil ful hvaležen. BTW njegovi želvi je ime Srečko. A ni to prima?? Joke :) 8) Rožica, jej kar ti paše & kadar ti paše. Yst včasih pozabim jest za kak teden, pa se zaradi tega nič slabše ne počutim. Zaradi tega NE, štekaš

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja boge postrvi pa niso zivali, a ko jo ujames ti jo drugi snamejo s trneka in ubijejo pa ocistijo. mislim saj ce ti meso ne pase ga ne jej ampak taka obrazlozitev, svasta

Hmm razloci ribe pa meso kot meso... Sej jih te tut bl mal jem sam useen. Sej vem da se je hecno bralo sam taksna pac sem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ga cez gujdeka :!: :!: :wink: jaz pa druga ne jem kot meso :!: :wink: A je to tud problem :?: :?: ...ehhhhh....umremo pa vsi slej ko prej.....tak da ni panike :!: ti bos pac zaribala mene pa bo olje zalilo pa je :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OD VSE ZELENJAVE MAM NAJRAJ KOTLET!!!!

Masten, velik, debel, sočen, na žaru pečen... takšen kot ga dobi pluton v risanki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesa se v osnovi ne da 100% nadomestiti !!

Lahko si pomagaš z zgoraj navedenimi nasveti, proteinski napitki, skuta, tuna , beljaki ,....... , ampak kot sem že napisal 100% nadomestka ni !

Zato, če ti leži kaj na tvojem zdravju jej vsaj enkrat tedensko meso, priporočlivo večkrat (magari po par grižljajev).

lp, Ico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, to z raznoraznimi prehrambenimi navadami se boš lahko igrala, ko ti telo doraste. Sedaj si pa še frkljica, ki raste in se izgrajuje, zato jej čim bolj pestro in po malem, če ti malo prija, vendar pestro (torej, tudi meso).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kaj je narobe s tabo... če je kej mes related, pol papej. Sicer pa ne. Najboljš bo, če prašaš koga iz dohtarske stroke, pa ti bojo znal najboljš povedat. Zakaj pa so osebni zdravniki.

A na netu ni nič info?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kaj je narobe s tabo... če je kej mes related, pol papej. Sicer pa ne. Najboljš bo, če prašaš koga iz dohtarske stroke, pa ti bojo znal najboljš povedat. Zakaj pa so osebni zdravniki.

A na netu ni nič info?

LP

Heh sej sm mat prasala je dohtarske stroke sam nece povedat pravi da se ne da ok to vrjamem sam z nekaj recmi se pa le da to andobestit.

Sej jem meso ernkat na teden oz enkrat na dva tedna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rožca, če ne ješ mesa zato ker so to pač živalce, ga zelo biksaš. Psiha ti bo prepovedala tisto kar bi telo rado, potem pa ne boš več vedela kaj bi.

Kar se pa živalc tiče, ali je riba kaj manj vredna kot bambi. Ali vrana v zraku nima iste pravice do življenja kot orka v morju? In zavedaj se, da v naravi vlada zakon močnejšega, človek je lovec in njegov organizem poleg zelenjave in žit potrebuje tudi meso, pa naj bodo to črvi, drobovina ali pa mišičevje.

Ok, toliko ker ravno sprašuješ, izbira je pa tvoja.

LP HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš jedla mesa, boš uničila eno živo bitje.

A to se ti pa nič ne smili ?

A tebe pa ni škoda?

Za take afnarije je čas potem, ko dorasteš pa imaš ene 20 kg preveč in so take diete dobrodošle, ne pa sedaj, ko še raseš.

Če že vztrajaš potem :

- čimveč mlečnih izdelkov;

- čimvečkrat kakšno postrv;

- če se ti jajca ne gravžajo jih le jej;

potem pa kot vsi vegiji polno zelenjave, pa raznih stročnic se ne brani, in ogromno izdelkov na osnovi soje.

Pa boš brez škode preživela.

Ampak 100 % brez beljakovin živalskega ozvora je počasen samomor.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od rastlinske hrane imam najraje sadje, od sadja - suho sadje, od suhega sadja pa SUHO DOMAČO KLOBASO :!: :!: :P :lol: :P :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanci ... predsodke na stran ... živalca gor al dol !

Je treba včasih meso jest, pa naj bo od svinje, krave, kure al pa ribe.

Telo rabi svoje ... če ne dobi pa shira. :idea: ... zobe stisni pa premisli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kaj ti jst povem. Glede na tvoja leta pridno papčki vse od kraja, ker tvoje telo se razvija, oblikuje,še rasteš, ipd in zato rabiš mal meseka, ja?

Če te pa kile skrbijo, kar po vsej vrjetnosti te a ne, pa papčki meseka, pa kruhca malo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MESO - zakon ,še posebej kaka dobro zapečena svinjska kračica. Sama nimam nič proti vegeterijancem, vsake tolko se je pametno malo postit. Je pa res, da mi gre na živce folk, ki pravi, da ne je mesa ker morajo boge živalce poginit, pol jih pa vidiš kako se bašejo z raznimi ribami, škampi, školjkami - kot da to pa niso živa bitja. :shock:

P.S. Pa še vso korenje in zelje zajcem pojejo :sleeping:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!