Skoči na vsebino

prosim za pomoc


Kaj ste?  

1 član je glasoval

  1. 1. Kaj ste?

    • Strogi vegeterianec
      1
    • Ne jeste mesa
      4
    • Nop nisem vegeterianec in jem meso
      60


Priporočene objave

Vrtnica, tudi jaz šla čez to fazo. Kake štiri mesece nisem jedla nobenega mesa, samo to še ne pomeni, da si vegetarijanec. Enostavno že prej nisem marala mesa, ker so me doma vsak dan "pitali" z njim in sem se pač odločila totalno izklopit. Do maturantskega izleta v Grčijo, ko se enostavno nisem mogla upreti slastnim dobrotam ...

Potem je prišel študij in malo drugačna hrana ( muesliji (moj fotr pravi, da so to otrobi za prašiče futrat ), jogurti, krispiji, čokolešniki, pudingi ....), skratka mesa skoraj nič pa zato več čokolade! Pred kratkim mi je pa film počil in sem v primerjavi s prej postala prava mesojedka.

Že nekaj časa vsak dan jem meso in moram reči, da se veliko bolje počutim, da imam kar naenkrat ogromno energije in nisem več tako utrujena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rožca, če ne ješ mesa zato ker so to pač živalce, ga zelo biksaš. Psiha ti bo prepovedala tisto kar bi telo rado, potem pa ne boš več vedela kaj bi.

Kar se pa živalc tiče, ali je riba kaj manj vredna kot bambi. Ali vrana v zraku nima iste pravice do življenja kot orka v morju? In zavedaj se, da v naravi vlada zakon močnejšega, človek je lovec in njegov organizem poleg zelenjave in žit potrebuje tudi meso, pa naj bodo to črvi, drobovina ali pa mišičevje.

Ok, toliko ker ravno sprašuješ, izbira je pa tvoja.

LP HHV :D

So ribice so tut zivalce sej zato jih pa ne jem tolk mogoce dvakrat na leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meso je pa ja super sploh od kralja živali,pujs,pujs :D

zima se bliža in začelo se bo JUTRI BOM PUJSA ZAKLAL :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK vrtnica to premisli pol pa se odloci:

si v fazi ko se tvoje telo razvija in rabi beljakovine in mascobe zivalskega izvora, ki jih ne mores nadomestit. ce ne bos jedla saj nekaj mesa si bos pokvarila metabolizem (presnovo) in zavrla svoj razvoj.

PO DOMACE: tvoje telo se ne bo pravilno razvijalo, najbolj vidno bo to tako da se misicevje ne bo popolnoma razvilo (bos mela bolj otrosko postavo in ne zensko )in OSTALA BOS BREZ JOSK!!!!! upam da ne bos svojih pubertetniskih izpadov (kar to sigurno je) pozneje obzalovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kaj ti jst povem. Glede na tvoja leta pridno papčki vse od kraja, ker tvoje telo se razvija, oblikuje,še rasteš, ipd in zato rabiš mal meseka, ja?

Če te pa kile skrbijo, kar po vsej vrjetnosti te a ne, pa papčki meseka, pa kruhca malo manj.

Hmmm nisem kile me ne skrbijo sej me se vidu nisi nimam 100 kg tko btw

Pac nimam rada mesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm nisem kile me ne skrbijo sej me se vidu nisi nimam 100 kg tko btw

Pac nimam rada mesa

In kaj fali tistim, ki imajo 100+ kil (razen, da jim motor malo slabše pospešuje :wink: 8) :lol: ??? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica ... Jedi pa se redi !!!

Jaz v tvojih letih tudi nisem bilj ljubitelj mesa razen dunajskih zrezkov, pa sem vseeno jedel, zdaj pa poglej kaki lepi in postavni sem zrasel :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm nisem kile me ne skrbijo sej me se vidu nisi nimam 100 kg tko btw

Pac nimam rada mesa

In kaj fali tistim, ki imajo 100+ kil (razen, da jim motor malo slabše pospešuje :wink: 8) :lol: ??? :?:

nic.kupijo si strasnejsi motor. :lol: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljsa riba je svinjska riba (kos mesa imenovan tudi pljucna pecenka :wink: ) :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm nisem kile me ne skrbijo sej me se vidu nisi nimam 100 kg tko btw

Pac nimam rada mesa

In kaj fali tistim, ki imajo 100+ kil (razen, da jim motor malo slabše pospešuje :wink: 8) :lol: ??? :?:

Sej nimam nic proti! Me pru nic ne moti! Sam povedala sm da nimam ravno 100kg in da ne rabim hujsat vsaj tko sm jz njega zastopla... Seveda nimam nic proti ce je kdo mal bl ogrokel ljudje smo razlicni! Sej so tut tisti k so mal mocnejse postave pru fajn za pogovarajt in seveda so tut lusni! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sto ljudi, sto čudi - in sto prepričanj o prehrani...

Kar se mene tiče, človek komot preživi brez mesa. Ne jem ga več kot deset let (ker ga ne maram in mi ne diši) in si domišljam, da mi nič ne manjka (kri OK, ostalo tudi, energije dovolj...). Mišiče ne ratajo od mesa, ampak od miganja!! A se komu zdi, da konj nima mišic?? Sej ste že videli, vsaj na fotki, žrebca v polnem galopu, z napetimi jeklenimi mišicami.... je pa samo oves, travo, seno in kakšno japko, če jo dobi.... !?? A kdo misli, da slon ni močen?? Kar se mene tiče, človek ni nujno mesojed.

Glede prehrane je v sodobni družbi cel kup stereotipov in "znanosti", pogojenih tudi s pravili potrošniške družbe - kapitalom. Še najboljše, da človek je po svoji pameti, bo vsaj vedel, zakaj je narobe jedel, če se bo tako izkazalo. Jaz tudi jem čokolado, ker mi paše, pa zdravje gor ali pa dol. Bolš to, kot pa v imenu zdravja siliti se s hrano...

LP BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sto ljudi, sto čudi - in sto prepričanj o prehrani...

Kar se mene tiče, človek komot preživi brez mesa. Ne jem ga več kot deset let (ker ga ne maram in mi ne diši) in si domišljam, da mi nič ne manjka (kri OK, ostalo tudi, energije dovolj...). Mišiče ne ratajo od mesa, ampak od miganja!! A se komu zdi, da konj nima mišic?? Sej ste že videli, vsaj na fotki, žrebca v polnem galopu, z napetimi jeklenimi mišicami.... je pa samo oves, travo, seno in kakšno japko, če jo dobi.... !?? A kdo misli, da slon ni močen?? Kar se mene tiče, človek ni nujno mesojed.

Glede prehrane je v sodobni družbi cel kup stereotipov in "znanosti", pogojenih tudi s pravili potrošniške družbe - kapitalom. Še najboljše, da človek je po svoji pameti, bo vsaj vedel, zakaj je narobe jedel, če se bo tako izkazalo. Jaz tudi jem čokolado, ker mi paše, pa zdravje gor ali pa dol. Bolš to, kot pa v imenu zdravja siliti se s hrano...

LP BMG

Sm se ze bala da me bojo use sam "grajal" ;)

Hja sam pri meni je to problem kr sm slabokrvna in amt mi zato se bolj vsiljuje to meso.... Ok sej po kemijski poti nadomescam oz si zboljsujem kri sam useen ne vem zakaj pol se tezi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozca,kakor ti pase.jaz pac brez mesa ne bi hotel biti.mi prevec pase kaksna pecenjka ali snicel. :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo pršuta, pancete, jajc (seveda vse domače), takim dobrotam se ne da upret!

Pa kaj naj jem mineštro če ni notr klobase????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozca,kakor ti pase.jaz pac brez mesa ne bi hotel biti.mi prevec pase kaksna pecenjka ali snicel. :P 8)

Natanko tako !

Po dveh dneh brez mesa imam že abstinenčno krizo :shocked!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se ze bala da me bojo use sam "grajal" ;)

Hja sam pri meni je to problem kr sm slabokrvna in amt mi zato se bolj vsiljuje to meso.... Ok sej po kemijski poti nadomescam oz si zboljsujem kri sam useen ne vem zakaj pol se tezi

Vrtnica, če ti primankuje železa vrž kemijo stran, pa razna jetrca tud pust na mir, pa rajši spij 2 deci terenčka pr kosilu. Meni ge je pred leti dohtar predpisu in se mi je kri takoj porihtala, pijem ga pa še dons, sicer iz drugih razlogov :P (večkotspijemoboljšismopress).

Drugač sem pa tud jest bl nemesožderka. Mesoljubcem predlagam obisk kake klavnice, pa bodo takoj vidl u čem je keč.

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač sem pa tud jest bl nemesožderka. Mesoljubcem predlagam obisk kake klavnice, pa bodo takoj vidl u čem je keč.

Kat

Koncno nekdo k me razume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klavnica??

Večkrat pr kolinah sodeloval,pa nič takega!

Če hočeš jest meso ga moreš nekje tudi dobit, ko ma krava 20 let pa je meso že pretrdo, tako da noben ne bo čakal da od starosti umre.

Če bi vedla da tudi rastline trpijo?? Kaj potem nebi niti solate več jedla??

Živet od zraka pa se tudi ne da!!

(moje skromno mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klavnica??

Večkrat pr kolinah sodeloval,pa nič takega!

Če hočeš jest meso ga moreš nekje tudi dobit, ko ma krava 20 let pa je meso že pretrdo, tako da noben ne bo čakal da od starosti umre.

Če bi vedla da tudi rastline trpijo?? Kaj potem nebi niti solate več jedla??

Živet od zraka pa se tudi ne da!!

(moje skromno mnenje)

Razlikuj rastline od zivali... Zivali so nam podobni in imajo custva in use! Kar pa rastline nimajo!

Moje skromno mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlikuj rastline od zivali... Zivali so nam podobni in imajo custva in use! Kar pa rastline nimajo!

Moje skromno mnenje

Aja, kako pa ti to veš? A ti je to kekšna travca povedala? Tudi rastline so živa bitja in zaslužijo spoštovanje. Najsi bo to močan hrast ali pa mah ob vznožju njegovih korenin.

Odloči se kakor želiš. Tudi človek ima svoje mesto v naravi in potrebuje hrano za preživetje. Ni pa človek več vreden od drugih bitij!!!

Ma, ti ne bom filozofiral......to paše drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je tako, vrtnica bluzis. Sama sem isto nardila in to isto v tistem casu kot ti, osnovni šoli. Nism jela nic kar je povezano z mesom, juhe, ne zelatino, nc v glavnem, edino mlecne izdelke in ribe. To obdobje je trajalo priblizno leto in pol, potem sem ratala slabokrvna in sem mogla neke tablete jemat. Doma so mi tud tezil, zakaj ne jem. Se sama dober ne vem, kaj je blo, zdi se mi da je bila pubertetniska neumna doba. Zdaj veselo jem razne vrste mesa in uzivam v tem. Zacela sem pa seveda z belim mesom. Tko, da najboljs, da zacnes jest meso, se posebej ce si slabokrvna. Poznam pa tud ljudi, ki ne jejo meso in se dober pocutjo, so pa tud starejsi.

LP

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!