Skoči na vsebino

prosim za pomoc


Kaj ste?  

1 član je glasoval

  1. 1. Kaj ste?

    • Strogi vegeterianec
      1
    • Ne jeste mesa
      4
    • Nop nisem vegeterianec in jem meso
      60


Priporočene objave

Vrtnica!

Ker sem bolna in sem samo po pomoti za računalnikom, nimam časa brati celotne teme, zato se opravičujem, če bom ponovila kaj takega, kar je bilo že napisano.

Mislim, da bi v tvojih letih morala vseeno pojesti kakšen košček mesa na teden, ker si v obdobju, ko tvoje telo še raste in se še razvija. Sama sem imela v tvojih letih enake probleme z mesom, zato mi je moja mami vedno dajala "butične" kose mesa na krožnik in tudi jaz sedaj vsak zrezek, ki je namenjen moji hčeri, ki je tudi v tvojih letih in ne mara mesa, popolnoma pregledam, da je brez žilice, brez masti itd. (v ponvi ga celo označim z zobotrebcem, da se ne zameša med ostale). Poizkusi se dogovoriti doma za tak način, morda ti bo šlo potem meso bolj v slast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljsa riba je svinjska riba (kos mesa imenovan tudi pljucna pecenka :wink: ) :!:

:shock: :shock:

Pljucna pecenka pa ni isto kot svinjska ribica :wink: Edino ce gre za isti del mesa, ker pod "pljucno pecenko" si jaz ne predstavljam svinjine :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...predsodki predsodki...sicer nimam nič proti takšen načinu življenja ampak dejstvo je da smo ljudje MESoJEDCI

:evil: :arrow: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje nismo mesojedci, ampak smo vsejede živali. Tudi dolžino prebavnega trakta (čreva, po domače) imamo prilagojeno za vso hrano. Rastlinojede živali imajo daljši prebavni trakt, čiste mesojede živali pa krajšega........ Mi smo nekje vmes.....

Drugače pa so tako silno redke živali (tako rastlinojede kot mesojede) ki si ne bi občasno privoščile kontra hrane.

Najbolše je jesti vsega po malo...

Moje skromno mnenje......

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puncam v čimvečjih količinah priporočam polnovredne beljakovinske napitke ... (madebymen press) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puncam v čimvečjih količinah priporočam polnovredne beljakovinske napitke ... (madebymen press) :D :D

Seveda pa orodje za pripravo napitkov ni za pojest (čeprav je meseno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica pri sosedovih bodo kmalu koline!A ti pošljem kako domačo klobaso, krvavico, ocvirke :!: :?:

Jst pravm če ne brcne ni nč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, neki označujete, da so vegeterijanci nujno nezdravi, slabokrvni ipd.. Mislim, da pač to ni res, moji prijatelj je popolnoma zdrav, pa ne je mesa in rib že 15 let zaradi svojega prepričanja...

Saj ni čisto popoln vegi (pije mleko), vendar vztraja in ščasoma se najbrž tudi telo prilagodi, ali pač ne?

Yst mam pa zelo rad meska! :D :D

Pa sej bi še kej napisu o vegijanstvu, pa se mi ne da zdele.... :arrow: :arrow: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica pri sosedovih bodo kmalu koline!A ti pošljem kako domačo klobaso, krvavico, ocvirke :!: :?:

Jst pravm če ne brcne ni nč!!!

Ne ne rabis se trudit! Ne rabis nic posiljat kar ti popaci kr drgac bo tle slo v smeti (zal...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh, Vrtnica ne štekam te tvoje fore. Najprej nekaj bluziš, da ne ješ mesa zaradi tega kr so živali in imajo "čustva", pol pa izjaviš da so ti pa ribe dobre in to take ki jih sama uloviš. :shock:

To nekako ne gre skupaj, a riba pol ni žival?? Pa pol se ti tista riba ne smili?? saj si jo ti ulovila.

Če pač nočeš jesti mesa ok, ni problema tvoja stvar, samo pa ne razumem tvojih vzrokov, ki jih pišeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sam pri meni je to problem kr sm slabokrvna in amt mi zato se bolj vsiljuje to meso....

Ua slabokrvnost moraš jesti dosti rozin, lešnikov, orehov...in podobno. :D

Kdo ti je rekel, da moraš jesti meso? :shock:

Zdravnik sigurno ne :?

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar razočaram nad vašim mnenjem. Sem pričakoval večjo podporo živalim. :x

Sam sem vegetarijanec že 5. leto. Res da sem na začetku še sam jedel ribe, sam zgleda da ne gre drugače.

Mesa sploh ne pogrešam, se mi ne gnusi... Gre zato, da ljudje pojeste preveč živali. Vprašajte koliko mesa pojeste na dan. Pa na teden, pa na leto? Ogromne cifre, dosti življenj:twisted:

In pa način kako živali umirajo....BREZ BESED.

So živali na svetu zato da jih pojemo? :evil:

Gremo pojest vašga hišnega ljubljenčka! :twisted:

http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar razočaram ...............

So živali na svetu zato da jih pojemo? :evil:

Gremo pojest vašga hišnega ljubljenčka! :twisted:

Svet je narejen tako, da so plenilci in da je plen........ Tako nekako namreč funkcionira naravni življenski krog. In, ker smo ljudje VSEJEDE živali, je najbolj pametno, da vse jemo.....

O domačih ljubljenčkih pa tole...... po svetu jedo raznorazne živali...od mačk, psov, do insektov ipd..... Stvar vsakega posameznika..... meso je meso in meso je hrana....... Riba, konj, mačka ali prase....... vsak ima enako pravico do življenja....... Smolo imajo samo v tem, da niso na vrhu prehranjevalne verige........

Edino prav pa bi bilo, da bi tudi mi bili pojedeni....... no, pravzaprav, .......saj smo...... :wink: :D :D :D :D

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino prav pa bi bilo, da bi tudi mi bili pojedeni....... no, pravzaprav, .......saj smo...... :wink:

yep........the Great White Shark, the American Grizzly, azijski volk, bengalski tiger, afriski lev, afriske mravlje....... jah,nekaj jih je..... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sam pri meni je to problem kr sm slabokrvna in amt mi zato se bolj vsiljuje to meso....

Ua slabokrvnost moraš jesti dosti rozin, lešnikov, orehov...in podobno. :D

Kdo ti je rekel, da moraš jesti meso? :shock:

Zdravnik sigurno ne :?

MM

mat je zdravnica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekhm... Tako je narejen naš svet, da pač jeeemo. Temu se reče prehranjevalna veriga.

Sploh se pa izredno pozna, če ti ne ješ mesa. Nek mesar bo gotovo rekel: "Aha, ta pa ta ne je mesa, torej bom danes ubil eno kravo manj."

Hmnja, kvečjemu bo šlo več mesa za muhe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljsa riba je svinjska riba (kos mesa imenovan tudi pljucna pecenka :wink: ) :!:

:shock: :shock:

Pljucna pecenka pa ni isto kot svinjska ribica :wink: Edino ce gre za isti del mesa, ker pod "pljucno pecenko" si jaz ne predstavljam svinjine :wink:

Naj te razočaram! Je goveja in svinjska ribca, ki poskrbi da se prsni koš širi in krči,pljuča so prešvoh da bi to počela. Baje tut ljude imamo isto zadevco-še nisem preveril v realnem stanju

Pljučna pečenka je pa zadeva ki se speče iz ribce-mesarski ali gostinski izrazi.

Ješ pa goveje pečenke iz preprostega razloga ker so svinjske premajhne.

Vrtnica ti pa živi in delaj tisto kar tebi paše, je pa res da je človek začel jesti meso, da se je razvil na stopnjo ki smo mi sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, meni pa še vedno ni jasno, kako bi ti pomagali (saj prosiš za pomoč), če si se odločila, da ne boš več jedla mesa :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kaj ti jst povem. Glede na tvoja leta pridno papčki vse od kraja, ker tvoje telo se razvija, oblikuje,še rasteš, ipd in zato rabiš mal meseka, ja?

Če te pa kile skrbijo, kar po vsej vrjetnosti te a ne, pa papčki meseka, pa kruhca malo manj.

Hmmm nisem kile me ne skrbijo sej me se vidu nisi nimam 100 kg tko btw

Pac nimam rada mesa

Sorry, nism tk mislu :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar razočaram nad vašim mnenjem. Sem pričakoval večjo podporo živalim. :x

Sam sem vegetarijanec že 5. leto. Res da sem na začetku še sam jedel ribe, sam zgleda da ne gre drugače.

Mesa sploh ne pogrešam, se mi ne gnusi... Gre zato, da ljudje pojeste preveč živali. Vprašajte koliko mesa pojeste na dan. Pa na teden, pa na leto? Ogromne cifre, dosti življenj:twisted:

In pa način kako živali umirajo....BREZ BESED.

So živali na svetu zato da jih pojemo? :evil:

Gremo pojest vašga hišnega ljubljenčka! :twisted:

http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/

Kakorkoli - smo različni, eni jemo meso, drugi ga pač ne, na živce pa mi gre kakršno koli obsojanje. Če ne ješ mesa OK, ne pa zato obsojat drugih in se it moralo koliko živali umre in podobno. Si se vprašal koliko genetsko spremenjenega sadja in zelenjave je, predvsem soje in podobnih živil...

VSI DRUGAČNI, VSI ENAKOPRAVNI - NE POZABIT! Zato je life zanimiv.

:P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat je zdravnica....

Moji punci je glih zdravnik rekel da mora jesti suho sadje zaradi slabokrvnosti.

Poišči mal po netu o slabokrvnosti.

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!